φοβια με καρδια - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 15 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 16 to 30 of 216
  1. #16
    Banned
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Fairy land
    Posts
    1,041
    για μερικα παλυεω για αλλα οχι τοσο ...

  2. #17
    εγω ειχα φοβερες ταχυκαρδιες και αυτες τις παυσεις.μονιμ με ενα πιεσομετρο στο χερι και με το αλλο ν πιaνω το σφιγμο μ στο λαιμο να μετραω ολη τη μερα.και τωρα με ταλαιπωρει πολυ το οτι νιωθω οτι δυσκολευομαι να καταπιω και καποιες φορες χτυπαει η καρδια μ αριστερα σαν να πεταγεται εξω ειναι περιεργο και δεν μπορω να το εξηγησω καλα.προσπαθω ομως να μη τα δινω σημασια και να μη τ σκεφτομαι ολη μερα:θυμαμαι οταν ειχα παει στον καρδιολογο που μ βρηκε απλα στεσογονα ταχυκαρδια και μ χε μετρησει πιεση ηταν 19!δεν το πιστευε κ μ δωσε υπογλωσιο:)την επομενη φορα ενω ολα ηταν νορμαλ μ θυμησε το φυσημα π χω εκ γεννετης λεω ωχ παει θα χρειαστω εγχειριση καρδιας.με καθυσηχασε ομως και μου εξηγησε οτι ειναι κατι το πολυ αθωο και ακινδυνο.καμια φορα που τα σκεφτομαι με πιανει γελιο παρολο που βασανιζομαι και εγω με το θεμα της καρδουλας μ:)

  3. #18
    Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    86
    olgaki κι εγω εχω φυσημα αλλα ειλικρινα αυτο δεν με ανχωσε καθολου γιατι οπως μου ειπαν οι καρδιολογοι που πηγα(μιλαμε για τετοιο φοβο) οτι δεν ειναι τιποτα απολυτως και το εχουν το 95% των ανθρωπων.ειναι τοσο μηδαμινο που ακουγεται μονο οταν ειμαι ξαπλωμενη.πλεον ουτε οι πονοι ουτε οι ταχυπαλμιες με ανχωνουν..με ταραζουν οι παυσεις....νομιζω οτι θα σταματησει η καρδια μου και σκεψου οτι ειμαι αδυνατη,ημουν αθλητρια(εκανα ενοργανη και ρυθμικη),δεν καπνιζω δεν πινω(ουτε ποτα,ουτε καφεδες) και παρολα αυτα τις αρρυθμιες τις εχω για ποιον λογο δεν ξερω και τρωω απιστευτα υγειυνα!!

    Το μονο θεμα ειναι οτι εχω απιστευτα χαμηλες αποθηκες σιδηρου..και χαμηλο αιματοκριτη.λετε να ευθυνεται αυτο για τις αρρυθμιες και τις παυσεις?

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Aθηνα
    Posts
    1,334
    Και αυτό συμβάλλει αλλά το άγχος βασικά

  5. #20
    καπου ειχα διαβασει για νευρωση καρδιας αν θυμαμαι καλα που ελεγε οτι ειναι συμπτωμα καθαρα παθολογικοU αγχους αυτα τα συμπτωματα και ενω νιωθουμε αυτες τις βασανιστικες παυσεις ειναι τελειως ακινδυνες.οσο για την αρρωστοφοβια σε καταλαβαινω πληρως.απο το φοβο εμφραγματος το γυρισα σε φοβο στηθαγχης μετα σε φοβο καρκινου στους πνευμονες και οτι αλλο μπορει να φανταστεις μεχρι που κατεληξα στο πιο απλο πραγμα,to AgXOS μου.ο αιματοκριτης δεν ξερω αν παιζει ρολο εγω π χω σε αντιθεση πολυ υψηλο το μονο μ πε O γιατρος ειναι μπορω να γινω η καλυτερη αιμοδοτρια και οταν αισθανομαι βαρυ το κεφαλι μ σαν ζαλη ειπε οτι ισως οφειλεται εκει:)μη φοβασαι το καταλαβαινω απολυτα οτι εκεινη την ωρα ειναι δυσκολο να το κανεις αλλα μην το σκεφτεσαι συνεχεια μετα.ξερεις ποσα πραγματα δημιουργουμε οι ιδιοι με το φοβο και τις αρνητικες σκεψεις...

  6. #21
    την ωρα π σου εγραφα ενιωσα παλι παυση.ε και?εδω ειμαι παλι:):)

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Aθηνα
    Posts
    1,334
    Εαν δεν είχα διαβάσει το σχετικό θέμα όσο και αν μου εξηγούσαν οι γιατροί νόμιζα πως άλλος δεν αισθάνεται και δεν μπορεί να καταλάβει τι σημαίνουν έκετακτες συστολές.Ειλικρινά νόμιζα πως μόνο εγώ το βίωνα έτσι

  8. #23
    Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    86
    Απο αρνητικες σκεψεις αλλο τιποτα..Περα οτι κουραζω τον εαυτο μου με αυτες τις φοβιες κουραζω και τον αντρα μου!!Ασε που απο τον φοβο μου δεν πηγαμε και ταξιδι του μελιτος....ειμαστε νιοπαντροι!!!

    Παντως ειλικρινα κοριτσια απο εχθες που ανακαλυψα το forum νιωθω ηδη πολυ καλυτερα γιατι επιτελους τα λεω σε καποιους που με νιωθουν!!!Ρε γαμωτο και δεν εχω ιδιαιτερα ανχοι δηλαδη μετα που θα κανω παιδακια πως θα ειμαι υστερο?

  9. #24
    για αυτο μπανα εμεις ειμαστε εδω να σε ακουμε.εξωτερικευσε τους φοβους σου απομυθοποιησε τους και ολα θα πανε καλα:):)τα παιδακια σου θα χουν την πιο ηρεμη μανουλα πιστεψε με:):)

  10. #25
    Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    86
    Αχ ευχαριστω παρα πολυ!!!!:):):)

  11. #26
    Banned
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Fairy land
    Posts
    1,041
    εγω σημερα δηλ τι επαθα ουφ απογοητευτηκα..κοιμομουν λιγο το μεσημερι να χαλαρωσω και χτυπαει το κουδουνι επιμονα..επειδη εχουμε καποια προβληματα τελευταια πηγε το μυαλο μου στο κακο αλλα ηταν ο αμοιρος που χα φωναξει να μας φερει καποιες παραγγελιες που ειχα κανει και ειχε αργησει...σκεφτομουν μετα και κατι αλλα και με επιασε μια ταχυπαλμια που δεν κρατησε πολυ ευτυχως..την κανω και τεραστια μεσα στο μυαλο μ και σωθηκα...

  12. #27
    Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    86
    κοριτσια να σας ρωτησω.....εχω και εναν αλλο φοβο και θελω να μου πειτε αν ειμαι υπερβολικη και σε αυτο και αν το σκεφτεστε ή το εχετε νιωσει κι εσεις....εχω το ανχος επισης οτι αν παω σε ενα κεντρο και ειναι δυνατα η μουσικη νιωθω οτι τρανταζεται η καρδια μου κι εκει φοβαμαι οτι θα παω αρρυθμια-παυση και τρεμω απιστευτα....

  13. #28
    Banned
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Fairy land
    Posts
    1,041
    ΤΟ ΕΧΩ ΠΑΘΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ ΕΧΩ ΣΚΕΦΤΕΙ ΤΟΥΣ ΧΤΥΠΟΥΣ ΤΗΣ ΚΑΡΔΙΑΣ ΜΟΥ ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΟ ΜΠΙΤΑΚΙ!ΕΛΕΟΣ ΕΛΕΟΣ!

  14. #29
    ναι εγω προσωπικα το νιωθω δεν αντεχω την πολυ δυνατη μουσικη σαν να τρεμω εσωτερικα:)

  15. #30
    απο αναπνοη πως πατε?νιωθετε οτι αναπνεετε κανονικα?νιωθω σαν να μην μου φτανεθ ο αερας:(σαν να χει κατι το διαφραγμα:(

Page 2 of 15 FirstFirst 123412 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •