φοβια με καρδια - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 15 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 31 to 45 of 216
  1. #31
    Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    86
    καλα κοριτσια εχουμε οντως πλακα!!!να μου πεις ομως οταν τα νιωθουμε αυτα δεν εχει καθολου πλακα....

    αφου ο καρδιολογος μου προτεινε να παρω inderal για τις αρρυθμιες και τις παυσεις και δεν το εχω παρει και ουτε νομιζω οτι θα το παρω(διαβασα καπου οτι ειναι και σαν ηρεμιστικο)...γενικως ειμαι εναντια στα φαρμακα...και σκεφτηκα οτι ευκαιρια βρηκε ο γιατρουλης να μου δωσει χαπι για να ηρεμησω τον εχω τρελλανει τον ανθρωπο....

    για να μην ξεφευγω ομως απο το θεμα ναι το τρανταγμα εσωτερικα το ενιωθα και πριν με πιασουν αυτες οι φοβιες...απλα τωρα φοβαμαι οτι με το δυνατο μπιτ θα παθω παυση...

  2. #32
    Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    86
    οντως ολγα αστα με πιανουν κατι δυσπνοιες αστα να πανε αλλα προσπαθω να ηρεμησω και μου φευγει...αν και να σου πω οτι εχω στραβο διαφραγμα...και παιζει ρολο και αυτο

  3. #33
    ολα τα περιεργα σε μας.ειναι γιατι τα δινουμε σημασια λενε.ναι αλλα και πως να μη τα δινουμε οταν τα νιωθουμε τοσο εντονα?δεν ειναι κατι που ειναι στο μυαλο μας αφου το αιαθανομαστε.ενταξει ξερουμε οτι δεν θα παθουμε τιποτα αλλα μας φοβιζουν τοσο που δεν μπορουμε να χαρουμε καποια πραγματα

  4. #34
    Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    86
    α οχι εγω γι\'αυτο φοβαμαι οτι θα παθω κατι!!!!οντως δεν μπορω να χαρω τιποτα....θελω να παω εκδρομη με τον αντρα μου και φοβαμαι.....προσπαθει ο καημενος να με ενθαρρυνει αλλα μουλαρι εγω...αφου ο καρδιολογος και γενικως οι περισσοτεροι γιατροι που κατα καιρους παω λογο της αρρωστοφοβιας μου...μου λενε να ηρεμησω και οτι αν συνεχισω ετσι καποια στιγμη θα με παρατησει ο αντρας μου........:(

  5. #35
    μπορει να ακουστει κουλο αυτο που θα πω αλλα σκεφτομαι τι χειροτερο θα παθω. δηλαδη?και που θα καθησω και θα κλειστω μεσα απο φοβο αν ειναι να παθω κατι θα το παθω .τι μεσα τι εξω:)kai αυτο με ξεαγχωνει καπως

  6. #36
    Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    86
    παρα πολυ σωστο!!!να σε ρωτησω κατι ολγακι?σε νησια?ή γενικως σε μεροι οπου δεν υπαρχουν νοσοκομεια πας?

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    130
    οσο το σκεφτομαστε χειροτερα ειναι.....οταν το σκεφτεσαι το (παθαινεις)...κιολας.την φοβια αυτηυ με την καρδια την ειχα χρονια κ τη ξεπερασα.οποτε το σκευτομουνα ελεγα στον εαυτο μου αν ειναι να παθεις καρδια κ να πεθανεις ας το παθεις τελιωσε κ αυτοματος εφευγε ο φοβος.οσο προκαλουσα τον φοβο τοσο εφευγε αυτος.οσο το σκεφτομουνα κ επιανα συνεχι την καρδια μου κ ασχολιομουν τοσο πιο πολα συμπτοματα ειχα κ πονουσα...ολα στο μυαλο μας ειναι τελικα!!!!!!!!!:):):):)

  8. #38
    Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    86
    polina πως τα καταφερες?θελω να πω οτι εγω δεν ασχολουμαι συνεχεια με την καρδια μου αλλα π.χ προχθες ημουν παρα πολυ ηρεμη και εβλεπα ταινια και με επιασε αρρυθμια και παυση.για κανα μισαωρο ενιωθα αυτα τα περιεργα και μετα για 3 μερες ημουν παρα πολυ τρομαγμενη.ειχες κι εσυ παυσεις?και αν ναι ποτε τις ενιωθες?

  9. #39
    ειχα να παω στο νησι που καταγεται ο πατερας μ 4 χρονια διακοπες για αυτο το λογο επειδη δεν ειχε νοσοκομειο.πηγα φετος ομως και τα πραγματα κυλισαν καλυτερα απο οτι φανταζομουν και ξεπερασα και τη φοβια με τη θαλασσα που τοσο αγαπουσα:)fobomoyn η ηληθια 4 χρονια να μπω να κολυμπησω μην παθω ανακοπη.ελεος πια λεω δεν θα me τρελανεις εσυ πανικε!:)

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    130
    παθαινω που κ που ταχυκαρδιες κ αρυθμιες αλλα εκεινη την στιγμη δεν φοβαμαι κ περναει απο μονο του....νικησε την φοβια σου για να την ξεπερασεις!ετσι εκανα κ εγω.μην το δινεις σημασια κ αν το παθεις πες στον εαυτο σου ε κ στην τελικη ασ πεθανω η ασ παθω καρδια κ τι εγινε....εγω ετσι εκανα....προκαλεσε τον φοβο οσο πιο πολυ μπορεις κ νιωστον,,,αυτοματος θα φυγει.:):):):)ετσι κανω κ ειδα αποτελεσμα...

  11. #41
    ετσι ακριβως πολινα.ειναι η καλητερη μεθοδος.βανουλα καντο και θα δεις οτι θα σε ηρεμει..

  12. #42
    Banned
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Fairy land
    Posts
    1,041
    ειναι δυσκολο γμτ μια φορα το πετυχα ομως..οταν η καδρια ομως παει να σκασει τα πραγματα σκουραινουν εκει δηλ λετε να σκεφτομαι αυτα μπας και γινει κατι εε>?

  13. #43
    ναι γιατι δεν θα γινει τιποτα χειροτερο προκαλεσε το και οταν σε πιασει πες <<ελα ρε τι θα μου κανεις?αντε καντο)αυτοματως θα νιωσεις καλυτερα:)

  14. #44
    Banned
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Fairy land
    Posts
    1,041
    τωρα σας γραφω και εχω κανει ενα διαλλειμα απο γυμναστικη και σκεφτηκα μην παθω το απογευματινο!αλλα θα το προκαλεσω ΤΩΡΑ!

  15. #45
    Banned
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Fairy land
    Posts
    1,041
    ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΤΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΑΛΛΑ ΜΗΝ ΓΕΛΑΣΕΤΕ ΚΑΙ ΘΑ ΞΑΝΑΜΠΩ ΣΕ ΛΙΓΟ ΤΟ ΚΟΛΗΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΤΑΥΧΚΑΡΔΙΑ ΕΙΝΑΙ ΜΗΝ ΣΠΑΣΕΙ Η ΚΑΡΔΙΑ..!!ΝΤΟΙΝΓΚΗ ΓΕΝΙΚΑ ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΜΕ ΤΗΝ ΤΑΧΥΚΑΡΔΙΑ ΝΑ ΠΑΘΕΙΣ ΤΙ ΕΙΝΑΙ/.

Page 3 of 15 FirstFirst 1234513 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •