φοβια με καρδια - Page 15
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 15 of 15 FirstFirst ... 5131415
Results 211 to 216 of 216
  1. #211
    Senior Member
    Join Date
    May 2018
    Posts
    145
    Παιδιά καλησπέρα... εκεί που ήμουν ξαπλωμένη, ένιωσα ξαφνικά σαν να σταματάει η καρδιά μου κ να μην μπορώ να πάρω ανάσα, κράτησε δευτερόλεπτα... το έχει πάθει κανεις;;

  2. #212
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    16
    Quote Originally Posted by DiSI View Post
    Παιδιά καλησπέρα... εκεί που ήμουν ξαπλωμένη, ένιωσα ξαφνικά σαν να σταματάει η καρδιά μου κ να μην μπορώ να πάρω ανάσα, κράτησε δευτερόλεπτα... το έχει πάθει κανεις;;
    Συνέχεια όμως! Σαν να σταματάει για δευτερόλεπτα η καρδιά μου. Γενικά την έχω κοιτάξει και εκτός από ένα μικρό φύσημα που και για αυτό μου είπαν ότι είναι πολύ μικρό, δεν βρήκαν κάτι. Αλλά το παθαίνω και όρθια αυτό. Και για δευτερόλεπτα τρομάζω τόσο που πετάγομαι και κάνω απότομη κίνηση σαν να θέλω να επανέλθω

  3. #213
    Senior Member
    Join Date
    May 2018
    Posts
    145
    Quote Originally Posted by unknown15 View Post
    Συνέχεια όμως! Σαν να σταματάει για δευτερόλεπτα η καρδιά μου. Γενικά την έχω κοιτάξει και εκτός από ένα μικρό φύσημα που και για αυτό μου είπαν ότι είναι πολύ μικρό, δεν βρήκαν κάτι. Αλλά το παθαίνω και όρθια αυτό. Και για δευτερόλεπτα τρομάζω τόσο που πετάγομαι και κάνω απότομη κίνηση σαν να θέλω να επανέλθω
    Έκανα καρδιογράφημα και ήταν καλό... ο γιατρός μου είπε ότι ήταν απλά μια έκτακτη συστολή με αίσθημα κενού, από το άγχος..

  4. #214
    Καλησπέρα κ από μένα και... Καλή τύχη μάγκες...
    Από μικρή είχα την υπόνοια ότι κάτω λάθος πάει με τη καρδιά μου κ στα 36 μου σήμερα.. Επιτέλους βγήκα αληθινή... Πήγαινα μου κάναν καρδιογραφηματα.. Holder έβαζα.. Υπέρηχος... Σε ψυχολογους
    ... Μου λέγαν έκτακτες κολπικες κάνεις άνευ σημασίας... Κ έτσι πορευτηκα τη ζωή ως τώρα... Με άπειρες κρίσεις πανικου..να τρέχω στα εφημερευοντα κάθε φορά κ να με γυρναν πίσω... Με την ίδια πάντα απάντηση δεν έχεις τπτ είναι φυσιολογικό... Έλα ντε που έβαλα όμως 4μερο χολντερ κ επιτέλους εκτός των εκτακτων κολπικων μου βρήκανε κ κοιλιακες έκτακτες... Κ το πιο σοβαρό... Ταχυαρρυθμια.. Κοιλιακή... Μου παν να μη κάνω γυμναστική... Να μη νευριαζω μέχρι να κάνω μαγνητική καρδιάς κ τεστ κοπώσεως... Πολύ πιθανών να κάνω κ ηλεκτροφ. Μελέτη.... Φυσικά κ έχω χεσ.... ΤΕΙ πάνω μου... Εινσι πολύ αγχώδης... Έτσι ξεκίνησα να παίρνω κ κερλον 1 τέταρτο κάθε πρωι...αλλα χωρίς ιδιαίτερα αποτελέσματα... Αναμένω να κάνω τις εξετάσεις κ να δούμε τι εινσι ακριβώς αυτό που έχω κ αν... Εύχομαι... Να θεραπεύεται... Κ να μην πάθω μια όμορφη μέρα ανακοπή... Γιατί η μορφή αρρυθμίας που έχω διάβασα εινσι η χειρότερη κ η πιο επικυνδινη... Αυτά καλό βράδυ κ κουράγιο σε όλους... Κ η αλήθεια είναι πως μόνο εμείς ξέρουμε καλύτερα απ όλους τι νιώθουμε... 36 Χρ εγώ ακούω τη καρδιά μου κ ξέρω ότι κάτι δε πάει καλά μαζί της.... Κάνεις δε με πίστευε μέχρι που.... Έγινε καταγραφεί επεισοδίου.... Εύχομαι υγεία σε όλους μας...

  5. #215
    Antonis8
    Guest
    Quote Originally Posted by Nagia83 View Post
    Καλησπέρα κ από μένα και... Καλή τύχη μάγκες...
    Από μικρή είχα την υπόνοια ότι κάτω λάθος πάει με τη καρδιά μου κ στα 36 μου σήμερα.. Επιτέλους βγήκα αληθινή... Πήγαινα μου κάναν καρδιογραφηματα.. Holder έβαζα.. Υπέρηχος... Σε ψυχολογους
    ... Μου λέγαν έκτακτες κολπικες κάνεις άνευ σημασίας... Κ έτσι πορευτηκα τη ζωή ως τώρα... Με άπειρες κρίσεις πανικου..να τρέχω στα εφημερευοντα κάθε φορά κ να με γυρναν πίσω... Με την ίδια πάντα απάντηση δεν έχεις τπτ είναι φυσιολογικό... Έλα ντε που έβαλα όμως 4μερο χολντερ κ επιτέλους εκτός των εκτακτων κολπικων μου βρήκανε κ κοιλιακες έκτακτες... Κ το πιο σοβαρό... Ταχυαρρυθμια.. Κοιλιακή... Μου παν να μη κάνω γυμναστική... Να μη νευριαζω μέχρι να κάνω μαγνητική καρδιάς κ τεστ κοπώσεως... Πολύ πιθανών να κάνω κ ηλεκτροφ. Μελέτη.... Φυσικά κ έχω χεσ.... ΤΕΙ πάνω μου... Εινσι πολύ αγχώδης... Έτσι ξεκίνησα να παίρνω κ κερλον 1 τέταρτο κάθε πρωι...αλλα χωρίς ιδιαίτερα αποτελέσματα... Αναμένω να κάνω τις εξετάσεις κ να δούμε τι εινσι ακριβώς αυτό που έχω κ αν... Εύχομαι... Να θεραπεύεται... Κ να μην πάθω μια όμορφη μέρα ανακοπή... Γιατί η μορφή αρρυθμίας που έχω διάβασα εινσι η χειρότερη κ η πιο επικυνδινη... Αυτά καλό βράδυ κ κουράγιο σε όλους... Κ η αλήθεια είναι πως μόνο εμείς ξέρουμε καλύτερα απ όλους τι νιώθουμε... 36 Χρ εγώ ακούω τη καρδιά μου κ ξέρω ότι κάτι δε πάει καλά μαζί της.... Κάνεις δε με πίστευε μέχρι που.... Έγινε καταγραφεί επεισοδίου.... Εύχομαι υγεία σε όλους μας...



    Τι συμπτώματα είχες?


    Με το τετραήμερο χόλτερ μπορούσες να κάνεις και μπάνιο; (ρωτάω γιατί εγώ έχω βάλει ως τώρα τρία χόλτερ (24ώρα) και δεν την πάλευα καθόλου έστω και 24 ώρες να μην μπω στο ντους, θα ήθελα κι εγώ να κάνω τετραήμερο μπας και πιάσει κάτι, αλλά φοβάμαι πως θα ταλαιωρηθώ πολύ. Μου είχαν κάνει και δερματίτιδα τα καλώδια.

  6. #216
    Καλησπέρα φυσικά κ. Ήθελα κ γω να κάνω μπάνιο κ με εξυναν τα σημεία που ήταν τα αυτοκόλλητα... Μπάνιο έκανα τοπικά κ λουζομουν κανονικά... Κάνεις υπομονή... Δεν υπάρχει άλλη λύση... Καλύτερα λίγες μέρες με απλυσια... Παρά χρόνια με την αγωνία κ τα ερωτηματικά... Αν έχεις πρόβλημα θα κάνεις υπομονή το χολντερ είναι το λιγότερο κ πιο ανώδυνο κατά τη γνώμη μου που μπορείς να κάνεις... Εγώ τώρα έχω να κάνω μαγνητική τεστ κοπωσεως κ θεέ μου εύχομαι να μη χρειαστεί να κάνω ablation γιατί κ αυτό μου είπε ότι μετέπειτα ισως χρειαστει...
    Συμπτώματα... Ο καθένας τα εκφράζει με το τρόπο του... Κλωτσιά στη καρδιά α το πω σταμάτημα κ μετά ένα δυνατό χτυπο... Ένα πνίξιμο στο λαιμό?
    Όταν έρχεται η ταχυαρρυθμια όμως είναι αυτό επί 10 κ νιώθεις ότι η καρδιά μπερδεύει τόσο τουελε χτύπους εκείνα τα 5...6 δευτερόλεπτα... Που θα σκάσει...

Page 15 of 15 FirstFirst ... 5131415

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •