φοβια με καρδια
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 15 12311 ... LastLast
Results 1 to 15 of 216
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Fairy land
    Posts
    1,041

    φοβια με καρδια

    ειναι τρομακτικο και αηδοαστικο ενω ξερουμε οτι δεν θα πεθανουμε απο καρδια με το που νιωσω την καρδια μου λιγο πιο δυνατα ακομα και απο ασκηση λεω κατι δεν παει καλα ημαρτον και ενω δενε χω παει σε γιατρο τωρα τελευεταια φανταζομαι οτι αν εχεις καρδια δεν ειναι τοσο απλα τα πραγματα μα μετραω ολη την ωρα σφυγμο δεν ειμαι καλα μ φαινεται τι κολλημα και αυτο πια...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    athens
    Posts
    324
    kali mou sunset,kalutera stamata na metras tous sfugmous sou..oso to skeftesai agxonesai...kai ego to exo pathei..kai genikotera diafores tetoies fovies....alla otan stamatisa na tis skeftomai stamatisan kai na uparxoun...mia duo vromofovies mou emeinan apo tis 30 pou perasa......ola tha pane kala,na sai sigouri:)

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    163
    ax sunset mou asta..ta idia trvaw k gwwwwwwwww..den upoferetai auto to pragma,me tipotaaaaaaaa,se katalavainw??
    egw exw diataraxh panikou,esu apo ti ypofereis??

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    May 2009
    Posts
    13
    as ta na pane sunset ki ego piga xthes na trexo se ena gipedo stivou kai enoisa ligo grigoro to sfigmo mou kai efyga aron aron. Eno einai apolyta fysiologiko , ego eixa tromaksei ypervolika kai genika teleftaia metrao synexeia tous sfygmous mou . Esy genika eisai kala i pasxeis apo diataraxes panikou ?

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    163
    ESU NTINI K ESU SKORPIE EXETE DIATARAXHHHHHHHHH K SEIS???!!!!!!!!!!!!!!

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Fairy land
    Posts
    1,041
    stibo eeee?xm h eirvnia einai oti stibo ekana sta 18 moy ygiestath egv eterxa san alogo kai den me enoiaze tipota kai as enivtha sfygmoys kanonikoys gia treksimo hmoyn pio anemelh xvris ypoxrewseis apla ena sxoleio...kai twra poy kathntsa na exw tosa organa spiti kai kamia fora na sketomai ayta?

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Fairy land
    Posts
    1,041
    deite kai to thema m to allo hsp

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Fairy land
    Posts
    1,041
    paidia ayth h fobia enai h xeiroterh giati fobasai na zhseis moy faineta na trekseis na gymnasteis na akneis polla mpas kai an aneboyn oi sfygmoi so h idea m?

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Fairy land
    Posts
    1,041
    με ξαναπιασε το κρυωμα και δεν κοιμηθηκα ολο το βραδυ και μια μικρη ταχυκαδρδια την ειχα απο την αγωνια και τωρα σκεφτομαι ασχημα παλι πυφφφ

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    163
    sunset exeis anoixto to msn sou???

  11. #11
    Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    86
    αν και το θεμα εχει να ανοιξει απο τον μαιο να σας πω οτι κι εγω εδω και 7 χρονια παιδευομαι απιστευτα με το θεμα τις καρδιας.φοβαμαι παρα πολυ.

    Αλλα καπως πρεπει να γινει και να το αποβαλουμε..ξεκινησα με πονους μετα με επιασαν ταχυπαλμιες και ξεχασα τους πονους και πριν απο 4 χρονια ξεκινησαν οι αρρυθμιες και οι συστολες και ξεχασα πονους ταχυπαλμιες ολα..ασχολουμαι μονο με το αν η καρδια μου χανει χτυπο και περιμενω ποτε θα με ξανα πιασει....

    Εχω παει σε 5 διαφορετικους καρδιολογους εδω και 7 χρονια και ολοι μου λενε οτι ολα αυτα που νιωθω ειναι φυσιολογικα και οτι ολοι οι ανθρωποι τα εχουν αλλοι λιγοτερο αλλοι περισσοτερο.εκανα καρδιογραφηματα,triplex,holter ολα καλα...αλλα καθε φορα που με πιανουν αυτες οι παυσεις αρρυθμιες παθαινω υστερια...

    Οντως sunset το συναισθημα ειναι παρα πολυ ασχημο δεν μπορω να κανω τιποτα μην τυχον και μου συμβει την ωρα που τρεχω ή γενικως γυμναζομαι.

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Fairy land
    Posts
    1,041
    παιδια δνε ειμαι μονη εεε?χτες γυερισα απο ταλαιπωρια σ ε πλοιο και μετα με πιασαν αρρυθμιες πρωτη μου φορα ελεος!

  13. #13
    παιδια ας αφησουμε την καρδουλα μας λιγο ησυχη να κανει τη δουλεια της και θα μας ανταμειψει αν την αφησουμε να ηρεμησει..

  14. #14
    Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    86
    αχ δεν μπορεις να φανταστεις ολγα ποσο πολυ θελω να παψω να ασχολουμαι και να ξεφυγω πια απο αυτη την αρρωστοφοβια που εχω...αλλα οταν συμβαινει σε νικαει ο φοβος και ο πανικος.Προσπαθω εδω και 7 χρονια να το παλεψω αλλα δεν το εχω καταφερει.

    Sunset φανταζομαι θα ταραχτηκες πολυ...ασε σου λεω εγω απο τον φοβο μου μην με πιασει καμια αρρυθμια δεν μπαινω ουτε σε καραβια ουτε ταξιδια παω...

    Τι ακριβως ενιωσες?

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Fairy land
    Posts
    1,041
    ΒΑΣΙΚΑ τυχερη ημουν με ενοχλει ο κοσμος και φανντασου οτι μας ειχαν με τον καραβι γεματο να αγει εικοσ λεπτα εξω απο το λιμανι του νησιου που μενω ...αφου τν γλυτωσα εκει απο την ταλαιπωρια της μερας στην αθηνα και μια στεναχωρια που αποχαιρεοτυσασ για καποιες μερες το φιλο μου ενιωθα οταν εφτασα να χανω παλμους ευτηχως δεν κραησε πολυ εγω γιατι φοβαμαι πιο πολ τις ταχυπαλμιες?επειδη μ φερνουν δυσπνοια φοβο και παλι πιο δυνατες για αυτο

Page 1 of 15 12311 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •