Κακία...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6

Thread: Κακία...

  1. #1
    davidh
    Guest

    Κακία...

    Βγάζετε ποτε κακία εξ αιτιας της ασθενειας? Εγω πολυ θα ελεγα.. κυριως με τον εξω κοσμο αλλα μονο απο μεσα μου. Κυριως οταν νιωθω οτι απειλουμε απο οτιδηποτε η με μειωνει...
    Παλια δεν ημουν ετσι ημουν κουλ ανθρωπος ανοιχτος.. τωρα φουλ κομπλεξ κακια κτλ. Αλλα στην ουσια ειμαι καλος ειλικρινης και αγνος απο μεσα μου. Εχω βοηθησει και βοηθαω οσο μπορω κοσμο. Αλλα αυτο με την κακια ειναι μαλλον παρενεργεια η αμυνα του οργανισμου..επιθεση θα το ελεγα σε αυτο που με απειλει..

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,744
    δεν ειμαι κακος, αφου κοιταζω να μην ζημιωνω τους αλλους, αλλα για καλο και για κακο κραταω αποστασεις και συχνα πυκνα σκεφτομαι οτι προσπαθουν να με εκμεταλευτουν οικονομικα , η την καλοσυνη μου η την αφελεια μου και τετοια.

  3. #3
    davidh
    Guest
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    δεν ειμαι κακος, αφου κοιταζω να μην ζημιωνω τους αλλους, αλλα για καλο και για κακο κραταω αποστασεις και συχνα πυκνα σκεφτομαι οτι προσπαθουν να με εκμεταλευτουν οικονομικα , η την καλοσυνη μου η την αφελεια μου και τετοια.
    Κι εγω μετα απο 20 χρονια το εκανα. Αλλαξα στεκι και κρατω αποστασεις. Καλησπερα ενα καφε παρακαλω και τελος. Αλλα παλι τα ζιζανια στο μυαλο συνεχιζουν..

  4. #4
    davidh
    Guest
    Μαλλον ειμαι αυτο που μου ελεγε καποτε ο πατερας μου. Οτι δεν βλεπω το δασος αλλα το δεντρο..

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,744
    εγω ειμαι τυπικος με ολους και μιλαω παντα στον πληθυντικο. για να μιλησω στον ενικο, πρεπει να ειναι αντρας και να τον εμπιστευομαι παρα πολυ αλλα και να αισθανομαι οτι το ιδιο κανει και αυτος για εμενα, ας πουμε οτι με εμπιστευεται για την ιδιοτητα μου ως μαστορα κτλ.
    ας πουμε παω και ψωνιζω τυροπιττα και μιλκο το πρωι εκει θα μιλησω παντα στον πληθυντικο αλλα με τροπο που δεν αφηνει το περιθωριο στον αλλον να μου πει τιποτα περισσοτερο απο τα τυπικα. τελικα μπορει να μου βαλει μπαγιατικη τυροπιττα οπως κανουν συχνα σε ολους αλλα μετα εγω σκεφτομαι οτι εαν ημουν πιο κοινωνικος θα μου εβγαζε απο την φρασκια ετσι λεω οτι με κοροιδευουν για αυτο δεν παω ποτε μονο σε εναν φουρνο τα πρωινα αλλα στην βδομαδα σε 3 με την σειρα.........χα χα!!

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    43
    και γω νιωθω κακια με τον κοσμο γιατι εχω πληγωθει μεσα μου απο τις πολλες κατραπακιες που εχω φαει και συνετελεσαν να εμφανισω το ψυχολογικο προβλημα μου.ειμαι επιφυλακτικος δεν ανοιγομαι και κραταω αποσταση απο τον διπλανο μου και δεν υπαρχουν φιλιες στις μερες μας παρα μονο λυκοφιλιες.ο πρωτος που θασε ζηλεψει ειναι ο φιλος σου θυμαμαι ειχα χρονια φιλο και οταν εμαθε οτι εκανα μια σχεση εβγαλε κακια και ζηλεια και με εκοψε απο παρεα και οταν το ανεφεραστον γιατρο μου μου ειπε επειδη ζηλευε το εκανε.οποτε πως να νιωσω καλοσυνη για τον διπλανο μου οταν με τη χαρα μου με ζηλευουν και με φθονουν.πως να νιωσω καλοσυνη οταν μεγαλοι ανθρωποι μου φεροντουσαν ασχημα οταν ημουν παιδι και παραλληλα ζητουσαν εξυπηρετησεις απο τον πατερα μου.οταν βγαζει τοσο κακια ο καθενας πως μπορεις να εμπιστευτεις τον αλλον.

    για μενα λιγοι ειναι οι κακοι ανθρωποι εκ γενετης οι περισσοτεροι εγιναν λογω των συνθηκων που βιωσαν στην παιδικη τους ηλικια.προσωπικα θα βοηθησω καποιον αν εχει οντως αναγκη αλλα τοσο συναισθηματικος οσο ημουν παιδι δεν ειμαι πλεον και απο τοτε που εχω φαει πολλες σφαλιαρες δεν θελω πολλα παρε δωσε με ατομα.αναζητω την μοναξια και την ηρεμια μου

Similar Threads

  1. Κακια πεθερά
    By Ποντικακι in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 24
    Last Post: 18-02-2022, 03:14
  2. Κριση και κακια
    By λουλούδι in forum Συζητήσεις Ψυχολογικού Ενδιαφέροντος
    Replies: 23
    Last Post: 09-07-2017, 22:40
  3. Κακιά πεθερά
    By maria pap in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 14
    Last Post: 22-09-2016, 19:08
  4. Απο που πηγαζει η κακια ?
    By deleted-member30-03 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 43
    Last Post: 21-01-2012, 04:25
  5. Η κακιά μου συνήθεια..
    By black_fairy in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 52
    Last Post: 25-05-2011, 02:44

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •