Γνωριμία από Latin Πάρτι στην ΑΘήνα με περίεργες εξελίξεις...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 32
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    19

    Post Γνωριμία από Latin Πάρτι στην ΑΘήνα με περίεργες εξελίξεις...

    Καλησπέρα σας,

    Γνωρίστηκα με την Cathrine (Κατερίνα, απλά το έχει καλλιτεχνικό) σε λάτιν πάρτι
    στο Addictiva αρχές του 2020 (Προ Covid-19) και λέγαμε να πάμε για καφέ γενικά.

    Τελικά, μου στέλνει μήνυμα από μόνη της να κανονίσουμε να πάμε για καφέ..

    Βγήκαμε 2-3 φορές και τις επόμενες φορές κάναμε 2 συζητήσεις
    περί σχέσεων προς το καλοκαίρι του 2020..
    Βγαίναμε συχνά 5-6 φορές το μήνα μέχρι και σήμερα..
    Καταλήξαμε να βγαίνουμε σε φιλικό επίπεδο και όλα καλά με προοπτική σχέσης μελλοντικά...

    Κατά τον Σεπτέμβριο - Οκτώβριο άρχισε να κρύβει την οθόνη του κινητού της κατά 45 μοίρες γωνία κάποιες φορές...
    Μετά τα πράγματα ήταν ομαλά και όμορφα μέχρι την τελευταία εβδομάδα (22 μέχρι 26 -04-2021).

    Εκείνη την ημέρα (22-04-2021) είχαμε πάει στην Λούτσα για βόλτα, βγάλαμε κάποιες φωτογραφίες
    ανέβασε την δικιά μας με προσαρμοσμένο απόρρητο και δεν μ άρεσε πολύ αυτό...
    Την επόμενη μέρα (23-04-2021), βρεθήκαμε για ταινία και σε κάποια φάση έλεγε πως θέλει να ανοίξει νέο Facebook
    και της λέω την ατάκα «Και τρίτο;» και αυτή απόρησε πως ήξερα για το δεύτερο της
    και μετά πιεστικά την έβαλα να με κάνει add από το δεύτερο προφίλ μου
    για να της πω για το προσαρμοσμένο απόρρητο της φωτογραφίας. (Μεγάλο Λάθος μου)

    Εν συνεχεία, την επόμενη μέρα (24-04-2021) έφυγα από το σπίτι της και συμφωνήσαμε
    να μιλήσουμε για όλα αυτά για να τα λύσουμε και κάποια άλλα μικροθέματα μαζί.
    Χθες, (26-04-2021) βρεθήκαμε να μιλήσουμε για όλα με την προοπτική να τα βρούμε και συμφώνησε.

    Μιλήσαμε και της είπα την ατάκα «Ότι με έχει στο περιθώριο» και με σωστά επιχειρήματα μου απέδειξε ότι δεν με είχε.
    Της ζήτησα και συγγνώμη για όλα τα παραπάνω που της είπα εφόσον είχε τελικά απόλυτο δίκιο.

    Στη ουσία κάναμε την Α΄ Συζήτηση και είπε ότι ήθελε να κάνουμε και την Β’ και Γ’ Συζήτηση πάνω σ αυτά.
    Βέβαια, μου είπε ότι έχει κάποια γιατί από την Α΄ Συζήτηση τα οποία δεν τα είπε γιατί ανοίγουν την Β΄ Συζήτηση.

    Η Β΄ Συζήτηση αφορά το ερωτικό κομμάτι και θέλει να μου πεί με δύο λέξεις ότι με βλέπει φιλικά από
    ότι καταλαβαίνω γιατί αυτό το διάστημα της έχει κινήσει το ενδιαφέρον κάποιος άλλος απ ότι είχε πει.

    Όμως, μου είπε σήμερα ότι από την Α΄ Συζήτηση προβληματίστηκε αρκετά και ειδικά με ένα σημείο
    (το οποίο είναι μάλλον αν θα είμαι δίπλα της φιλικά και βλέπω να προχωράει την ζωή της ερωτικά).
    Επίσης είπε ότι θέλει χρόνο να επεξεργαστεί όλη την συζήτηση γιατί μιλάγαμε 6 ώρες περίπου.
    Νόμιζα ότι ήταν όλα καλά μετά την Α΄ Συζήτηση και βλέπω σήμερα ότι μου δεν έχει αλλάξει
    το γενικό απόρρητο της στο Facebook και βλέπω μόνο τα δημόσια , με έβγαλε από το Instagram
    και τελικά δεν με δέχτηκε από το δεύτερο προφίλ μου.

    Παρεμπιπτόντως έκανε τα παραπάνω παρόλο που ήξερε ότι είμαι ευαίσθητος και ήξερε ότι θα με πληγώσει αυτό.

    Οι πράξεις πιστεύω δείχνουν 2 πράγματα ή θέλει να μου δείξει πως είναι όντως να με έχει στο περιθώριο για να εκτιμήσω όλα τα παλιά
    ή το έκανε από κακία που δεν πιστεύω.

    Της είχα πει ότι μετά την συζήτηση θέλω να τα βρούμε και να είμαστε όπως πριν και αυτή έλεγε ίσως και καλύτερα
    αλλά τελικά έκανε τις παραπάνω ενέργειες μετά την συζήτηση..
    Βέβαια δεν έχει γίνει Β΄ Συζήτηση ή Γ΄ Συζήτηση ακόμα και φοβάμαι ότι δεν θα γίνει ποτέ.
    Εν τω μεταξύ, μου είχε αναφέρει ότι οι άλλες δυο συζητήσεις θα πρέπει να γίνουν σχετικά άμεσα
    γιατί θα φύγει για σεζόν τον Ιούνιο μέχρι Σεπτέμβριο. Αλλά σκέφτεται να πάει και Καρδίτσα
    και να γυρίσει μετά το Πάσχα. Συνεπώς, υποθέτω ότι αν γίνουν θα γίνουν μέσα στο Πάσχα
    αν δεν φύγει Καρδίτσα αλλιώς πριν φύγει σεζόν γιατί δεν μπορεί να αφήνει εκκρεμότητες
    πίσω εκτός αν θέλει να επικοινωνήσει μετά την σεζόν να είναι εντελώς χαλαρή.

    Φυσικά, εγώ για να μην την πιέσω της είπα σήμερα

    «Καλησπέρα Κατερίνα, λόγω του ότι δεν θέλω να σε ενοχλώ είναι η τελευταία προσπάθεια που κάνω να σε προσεγγίσω.
    Επειδή δεν θέλω να γίνομαι ενοχλητικός τα αφήνω πάνω σου.
    Όποτε θελήσεις θα χαρώ πολύ να μιλήσουμε αλλιώς καλή ζωή να έχεις»

    Πιστεύω αν θέλει να ολοκληρώσουμε τις συζητήσεις θα επικοινωνήσει μόνη της κάποια στιγμή
    και αν έστω με νοιάζεται λίγο μέσα στο μυαλό της για το σκέφτομαι και νιώθω εγώ για αυτά.

    Επίσης, ισως να θέλει να επικοινωνήσει έστω να τα βρούμε φιλικά.

    Νομίζω το καλύτερο που έχω να κάνω είναι απλά να περιμένω γιατί αλλιώς θα γίνουν χειρότερα τα πράγματα.

    Εσείς τι λέτε;

    Ευχαριστώ.

    Ενημέρωση 27-04-2021:

    Τελευταία εξέλιξη


    Χθες το βράδυ μου απάντησε στο μήνυμα αυτό που της έστειλα και έλεγε ότι λόγω των συγκεριμένων συνθηκών (επειδή την βλπέπω ερωτικά κ αυτή σαν φίλο) και λόγω της συζήτησης που κάναμε κατάλαβες κάποια πράγματα όπως και γω επίσης. Είπε να μην ξαναμιλήσουμε αλλά της είπα οτι και γω πήρα κάποια πράγματα που ισχύουν De facto και μπορούμε να κάνουμε μια τελευταία κουβέντα από κοντά για όλα αυτά και να της πω με δυό λόγια οτι μπορούμε να επικοινωνούμε φιλικά αλλά δεν απάντησε από χθες το βράδυ...
    Last edited by ΑngelosΚ; 28-04-2021 at 11:38.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    142
    Καλημερα! Παρολο που ησουν περιγραφικος εγω δεν μπορεσα να καταλαβω ... εσυ τι θες απο αυτην την κοπελα? Την φιλια της ή σχεση? Πως την βλεπεις? Με 2 και 3 προφιλ παντως και τοση μυστικοπαθεια εγω προσωπικα ουτε το ενα ουτε το αλλο βλεπω. Τι ηλικια εχετε? Αν ειστε στα 18-20 ισως και να ειναι αποδεκτα ολα αυτα, αν ομως ειστε πανω απο 30 τοτε αφησε την και προχωρα στη ζωη σου γιατι ολο αυτο σε κραταει πισω απο το να γνωρισεις αλλα ενδιαφεροντα ατομα.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by ΑngelosΚ View Post
    .........
    Η Β΄ Συζήτηση αφορά το ερωτικό κομμάτι και θέλει να μου πεί με δύο λέξεις ότι με βλέπει φιλικά από
    ότι καταλαβαίνω γιατί αυτό το διάστημα της έχει κινήσει το ενδιαφέρον κάποιος άλλος απ ότι είχε πει.

    Όμως, μου είπε σήμερα ότι από την Α΄ Συζήτηση προβληματίστηκε αρκετά και ειδικά με ένα σημείο
    (το οποίο είναι μάλλον αν θα είμαι δίπλα της φιλικά και βλέπω να προχωράει την ζωή της ερωτικά).
    Επίσης είπε ότι θέλει χρόνο να επεξεργαστεί όλη την συζήτηση γιατί μιλάγαμε 6 ώρες περίπου.
    Νόμιζα ότι ήταν όλα καλά μετά την Α΄ Συζήτηση και βλέπω σήμερα ότι μου δεν έχει αλλάξει
    το γενικό απόρρητο της στο Facebook και βλέπω μόνο τα δημόσια , με έβγαλε από το Instagram
    και τελικά δεν με δέχτηκε από το δεύτερο προφίλ μου.

    Παρεμπιπτόντως έκανε τα παραπάνω παρόλο που ήξερε ότι είμαι ευαίσθητος και ήξερε ότι θα με πληγώσει αυτό.

    Οι πράξεις πιστεύω δείχνουν 2 πράγματα ή θέλει να μου δείξει πως είναι όντως να με έχει στο περιθώριο για να εκτιμήσω όλα τα παλιά
    ή το έκανε από κακία που δεν πιστεύω.


    Της είχα πει ότι μετά την συζήτηση θέλω να τα βρούμε και να είμαστε όπως πριν και αυτή έλεγε ίσως και καλύτερα
    αλλά τελικά έκανε τις παραπάνω ενέργειες μετά την συζήτηση..
    Βέβαια δεν έχει γίνει Β΄ Συζήτηση ή Γ΄ Συζήτηση ακόμα και φοβάμαι ότι δεν θα γίνει ποτέ.
    Εν τω μεταξύ, μου είχε αναφέρει ότι οι άλλες δυο συζητήσεις θα πρέπει να γίνουν σχετικά άμεσα
    γιατί θα φύγει για σεζόν τον Ιούνιο μέχρι Σεπτέμβριο. Αλλά σκέφτεται να πάει και Καρδίτσα
    και να γυρίσει μετά το Πάσχα. Συνεπώς, υποθέτω ότι αν γίνουν θα γίνουν μέσα στο Πάσχα
    αν δεν φύγει Καρδίτσα αλλιώς πριν φύγει σεζόν γιατί δεν μπορεί να αφήνει εκκρεμότητες
    πίσω εκτός αν θέλει να επικοινωνήσει μετά την σεζόν να είναι εντελώς χαλαρή.

    Φυσικά, εγώ για να μην την πιέσω της είπα σήμερα

    «Καλησπέρα Κατερίνα, λόγω του ότι δεν θέλω να σε ενοχλώ είναι η τελευταία προσπάθεια που κάνω να σε προσεγγίσω.
    Επειδή δεν θέλω να γίνομαι ενοχλητικός τα αφήνω πάνω σου.
    Όποτε θελήσεις θα χαρώ πολύ να μιλήσουμε αλλιώς καλή ζωή να έχεις»

    Πιστεύω αν θέλει να ολοκληρώσουμε τις συζητήσεις θα επικοινωνήσει μόνη της κάποια στιγμή
    και αν έστω με νοιάζεται λίγο μέσα στο μυαλό της για το σκέφτομαι και νιώθω εγώ για αυτά.

    Επίσης, ισως να θέλει να επικοινωνήσει έστω να τα βρούμε φιλικά.

    Νομίζω το καλύτερο που έχω να κάνω είναι απλά να περιμένω γιατί αλλιώς θα γίνουν χειρότερα τα πράγματα.

    Εσείς τι λέτε;


    Ευχαριστώ.
    καλημερα.
    τι ηλικια εχετε και σε ενδιαφερει σε ποιο απορρητο εισαι στο φμ και στο ινσταγκραμ;;;;
    οι σχεσεις που οντως εχεις στην ζωη σου, ειναι διπλα σου, οχι στο φμ. το φμ ειναι για κοινωνικοποιηση των μοναχικων..

    εγω νομιζω, οτι παρολο που δεν εχετε κανει τις συζητησεις β και γ, ειναι εμφανες στην κοπελα οτι το ενδιαφερον σου ειναι ερωτικο, και γι αυτο σε κραταει σε αποσταση, για να μην σου καλλιεργει ελπιδες. και ΟΧΙ απο κακια..
    επισης, λεω οτι παραμυθιαζεις τον εαυτο σου οτι αυτο που θελεις ειναι να ειστε οπως πριν (δηλαδη φιλοι), επειδη βλεπεις οτι δεν προχωραει το πραγμα, και προτιμας να την εχεις φιλη, παρα να την χασεις.
    κανεις ΛΑΘΟΣ, ομως.
    οταν καποια κοπελα δεν σε βλεπει ερωτικα και την βλεπεις εσυ, ειναι μαρτυριο και μαζοχισμος να εισαι στο περιθωριο της ζωης της κι αυτη να θελει αλλους και να σε εχει σαν φιλεναδα/συμβουλατορα.
    αν νομιζεις οτι εκκρεμει καποια συζητηση, καν' την αμεσα, αν και δεν νομιζω να ανταποκριθει. την αποφευγει επειδη ξερει τι συζητηση ειναι αυτη κι επειδη δεν νοιωθει τα ιδια με εσενα.
    σε καθε περιπτωση, μην επιδιωξεις να διατηρησεις την φιλικη σχεση αν δεν θελει (απ οτι φαινεται) κατι παραπανω, ενω εσυ το θελεις.
    ΠΡΟΧΩΡΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    19
    Quote Originally Posted by katran View Post
    Καλημερα! Παρολο που ησουν περιγραφικος εγω δεν μπορεσα να καταλαβω ... εσυ τι θες απο αυτην την κοπελα? Την φιλια της ή σχεση? Πως την βλεπεις? Με 2 και 3 προφιλ παντως και τοση μυστικοπαθεια εγω προσωπικα ουτε το ενα ουτε το αλλο βλεπω. Τι ηλικια εχετε? Αν ειστε στα 18-20 ισως και να ειναι αποδεκτα ολα αυτα, αν ομως ειστε πανω απο 30 τοτε αφησε την και προχωρα στη ζωη σου γιατι ολο αυτο σε κραταει πισω απο το να γνωρισεις αλλα ενδιαφεροντα ατομα.
    Καλημέρα,
    Εγώ την θέλω την κοπέλα ερωτικά αλλά προκειμένου να κάνουμε παρέα δεν έχω θέμα να την βλέπω και πλέον την φιλία.
    Η κοπέλα είναι 27 και ‘γω 31.
    Το ξέρω ότι με κρατάει πίσω όμως όλο αυτό με χαροποιούσε σε μεγάλο βαθμό όλο το διάστημα που βγαίναμε.

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    19
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    καλημερα.
    τι ηλικια εχετε και σε ενδιαφερει σε ποιο απορρητο εισαι στο φμ και στο ινσταγκραμ;;;;
    οι σχεσεις που οντως εχεις στην ζωη σου, ειναι διπλα σου, οχι στο φμ. το φμ ειναι για κοινωνικοποιηση των μοναχικων..

    εγω νομιζω, οτι παρολο που δεν εχετε κανει τις συζητησεις β και γ, ειναι εμφανες στην κοπελα οτι το ενδιαφερον σου ειναι ερωτικο, και γι αυτο σε κραταει σε αποσταση, για να μην σου καλλιεργει ελπιδες. και ΟΧΙ απο κακια..
    επισης, λεω οτι παραμυθιαζεις τον εαυτο σου οτι αυτο που θελεις ειναι να ειστε οπως πριν (δηλαδη φιλοι), επειδη βλεπεις οτι δεν προχωραει το πραγμα, και προτιμας να την εχεις φιλη, παρα να την χασεις.
    κανεις ΛΑΘΟΣ, ομως.
    οταν καποια κοπελα δεν σε βλεπει ερωτικα και την βλεπεις εσυ, ειναι μαρτυριο και μαζοχισμος να εισαι στο περιθωριο της ζωης της κι αυτη να θελει αλλους και να σε εχει σαν φιλεναδα/συμβουλατορα.
    αν νομιζεις οτι εκκρεμει καποια συζητηση, καν' την αμεσα, αν και δεν νομιζω να ανταποκριθει. την αποφευγει επειδη ξερει τι συζητηση ειναι αυτη κι επειδη δεν νοιωθει τα ιδια με εσενα.
    σε καθε περιπτωση, μην επιδιωξεις να διατηρησεις την φιλικη σχεση αν δεν θελει (απ οτι φαινεται) κατι παραπανω, ενω εσυ το θελεις.
    ΠΡΟΧΩΡΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
    Η κοπέλα είναι 27 και ‘γω 31.
    Το ξέρω αυτό ότι τα Social Media είναι για τους μοναχικούς ανθρώπους…
    Ναι, το ξέρει οτί είναι ερωτικό αλλά και τόσο καιρό ήμασταν μια χαρά και γω ποτέ δεν έκανα κάτι να την πιέσω (ούτε και τώρα) σε όλο αυτό και ήταν κυλούσαν όμορφα.
    Συμφωνώ σ αυτό ότι είναι περίεργο και δύσκολο αυτό.
    Προσωπικά θα ήθελα να γίνει η συζήτηση άμεσα για να ξεκαθαρίσουμε κάποια πράγματα και να το γυρίσουμε στο φιλικό, αν φυσικά θέλει και αυτή.
    Για αυτό θέλω να της προτείνω φιλική σχέση για να υπάρχει μια επικοινωνία.

    Χθεσινή Εξέλιξη:
    Χθες το βράδυ μου απάντησε στο μήνυμα αυτό που της έστειλα και έλεγε ότι λόγω των συγκεριμένων συνθηκών (επειδή την βλπέπω ερωτικά κ αυτή σαν φίλο) και λόγω της συζήτησης που κάναμε κατάλαβες κάποια πράγματα όπως και γω επίσης. Είπε να μην ξαναμιλήσουμε αλλά της είπα οτι και γω πήρα κάποια πράγματα που ισχύουν De facto και μπορούμε να κάνουμε μια τελευταία κουβέντα από κοντά για όλα αυτά και να της πω με δυό λόγια οτι μπορούμε να επικοινωνούμε φιλικά αλλά δεν απάντησε από χθες το βράδυ..

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by ΑngelosΚ View Post
    Καλημέρα,
    Εγώ την θέλω την κοπέλα ερωτικά αλλά προκειμένου να κάνουμε παρέα δεν έχω θέμα να την βλέπω και πλέον την φιλία.
    Η κοπέλα είναι 27 και ‘γω 31.
    Το ξέρω ότι με κρατάει πίσω όμως όλο αυτό με χαροποιούσε σε μεγάλο βαθμό όλο το διάστημα που βγαίναμε.
    Καλημερα!

    Εισαι σιγουρος οτι μπορεις να το διαχειρηστεις αυτο ?
    Δεν ειναι καθολου ευκολο και συχνα προσπαθώντας κατι τετοιο κανουμε τα πραγματα χειροτερα ..

    Αν ειναι ξεκαθαρη οτι σε θελει σαν φιλο θα κανεις παρεα μαζι της ΜΟΝΟ αν μπορείς να την δεις και εσυ ετσι .Δεν γινεται ο ενας απο του δυο να συμπεριφερεται ερωτικα και ο αλλος φιλικα.Δεν το ελέγχεις αυτο οταν το αισθανεσαι πραγματικα και μαλιστα ειναι ο βασικος λογος που στο τελος ολο αυτο καταλήγει σε καυγα ειτε ως αθετηση ολων αυτων που εχετε πει ,ειτε ως μη σεβασμό στα δικα της ορια και θελω .
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    19
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Καλημερα!

    Εισαι σιγουρος οτι μπορεις να το διαχειρηστεις αυτο ?
    Δεν ειναι καθολου ευκολο και συχνα προσπαθώντας κατι τετοιο κανουμε τα πραγματα χειροτερα ..

    Αν ειναι ξεκαθαρη οτι σε θελει σαν φιλο θα κανεις παρεα μαζι της ΜΟΝΟ αν μπορείς να την δεις και εσυ ετσι .Δεν γινεται ο ενας απο του δυο να συμπεριφερεται ερωτικα και ο αλλος φιλικα.Δεν το ελέγχεις αυτο οταν το αισθανεσαι πραγματικα και μαλιστα ειναι ο βασικος λογος που στο τελος ολο αυτο καταλήγει σε καυγα ειτε ως αθετηση ολων αυτων που εχετε πει ,ειτε ως μη σεβασμό στα δικα της ορια και θελω .
    Καλημέρα,

    Πιστεύω πως ναι εξού και πέρασε ενας χρόνος και κατι και τα πηγαίναμε μια χαρα.
    Ναι, αλλά ενα χρόνο τα πράγματα βαίναν καλώς...

    Αυτό θέλω και γω να την βλέπω φιλικά γιατί εχω επεξεργαστεί κ σκεφτεί αυτά που συζητάγαμε και μπορώ να την δω έτσι πιστευω.
    Εγώ δεν συμπεριφερόμουν ερωτικά, μόνο φιλικά όλο το διάστημα αυτό.
    Συμφωνώ στο τελευταίο αλλά έγινε μια παρεξήγηση/καυγας αλλά νόμιζα ότι τα βρήκαμε και για αυτό ήθελα να γίνει η Β συζητηση να ξεκαθαρίσουν όλα και να γίνουν τα πάντα οπως πριν...

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2019
    Posts
    375
    Εγώ προσωπικά είμαι της αμοιβαιότητας.
    Και αμοιβαιότητα δεν βλέπω.
    Εσύ ενδιαφέρεσαι παραπάνω από εκείνή.
    Για εκείνη ήσουν μια ασφάλεια, τώρα όμως που βρίσκει κάποιον άλλον, κρύβει το κινητό της και απομακρύνεται.
    Αμοιβαιότητα θα υπήρχε εάν σε γουσταρε ή εάν σου έλεγε ξερεις δεν σε γουστάρω ερωτικά αλλά θέλω να είμαστε κολλητοί και θα διεκδικούσε τη φιλία σου βάζοντας σε φουλ στη ζωή της.
    Το να μην ξαναμιλησετε είναι επίπονο τώρα αλλά σε σώζει από μελλοντικές προβληματικές καταστάσεις που εσύ θα κάνεις έναν ανθρωπο ως τον πιο σημαντικό και αυτός θα σε έχει δεύτερη ή τριτη μοίρα, γιατί θα έχει αγόρι ή οτισήποτε.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    671
    Συμφωνώ με @Art_Phil. Η αμοιβαιότητα είναι το παν. Ωστόσο δεν σημαίνει πως όταν κάποιος σου δείχνει με την στάση του πως είναι αμοιβαίο ότι είναι και ειλικρινής. Ειδικά αυτό με τα εκατό διαφορετικά προφίλ είναι μεγάλο red flag και για τους δύο (κατάλαβα πως κι εσύ έχεις δεύτερο). Εδώ ένα έχουμε και με το ζόρι θυμόμαστε τον κωδικό του.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    671
    Επίσης, αν όλα αυτά που περιέγραψες, έξοδοι και πολυεπίπεδες συζητήσεις, σήμαιναν κάτι για εκείνη, θα σε αναζητήσει η ίδια.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by ΑngelosΚ View Post
    Καλημέρα,

    Πιστεύω πως ναι εξού και πέρασε ενας χρόνος και κατι και τα πηγαίναμε μια χαρα.
    Ναι, αλλά ενα χρόνο τα πράγματα βαίναν καλώς...

    Αυτό θέλω και γω να την βλέπω φιλικά γιατί εχω επεξεργαστεί κ σκεφτεί αυτά που συζητάγαμε και μπορώ να την δω έτσι πιστευω.
    Εγώ δεν συμπεριφερόμουν ερωτικά, μόνο φιλικά όλο το διάστημα αυτό.
    Συμφωνώ στο τελευταίο αλλά έγινε μια παρεξήγηση/καυγας αλλά νόμιζα ότι τα βρήκαμε και για αυτό ήθελα να γίνει η Β συζητηση να ξεκαθαρίσουν όλα και να γίνουν τα πάντα οπως πριν...
    Πρέπει να εισαι 1000% σίγουρος οτι μπορείς να διαχειριστείς τα συναισθήματα σου για να λες οτι μπορείς .
    Αν αυτός ο χρονος ειναι αρκετος ωστε να σε κανει να το πιστευεις τι να σου πω ..Κανε μια τελευταία συζητηση όμως ..

    Μετα απο καιρο να ξερεις οτι κουραζεις το θεμα, εφοσον υπαρχει ηδη μια και ξεκαθαρη ..Καιμια φορα και η κουραση στο να αναλυεις ή να διεκδικεις κατι μονοπλευρο ειναι και αυτο εξισου λαθος .
    Απο πειρα μπορω να σου πω οτι οσες φορες προαπαθησα να θεσω τα δικα μου ορια πλεον αναμεσα στις φιλιες μου με τους αντρες ,κάποιοι αρχικα μου ελεγαν οτι ναι, μπορω να το ελέγξω ....Ξερεις ομως μετα απο καιρο ,ειτε μετα απο μικρο χρονικο διαστημα φαινοταν το ερωτικο και εκει πραγματικα αναγκαζομουν να γινω κακια να στο πω απλα για να ξεκοψω γιατι δεν ηθελα ουτε το φιλικο πλεον απο την στιγμη που αντιλαμβανομουν οτι δεν σεβονται τα ορια μου ..

    Παιζει ρολο και ο χαρακτηρας ετσι ?
    Εγω ειμαι χαρακτηρας εκδηλωτικός και θα σε αγκαλιάσω οταν το εχεις αναγκη και θα σου κρατησω το χερι και γενικα εκφραζομαι με το σωμα μου στις φιλικες μου σχεσεις .
    Αν ενας αντρας εχει αλλη διαθεση ειναι πολυ δυσκολο να με αντιμετωπισει .Το βλεπω ,το αντιλαμβανομαι και προσπαθω να το κοντρολαρω και το κανω ανετα ..
    Δεν θα μπω ομως εγω στην διαδικασια να αλλαξω τον ευατο μου ή το πως συμπεριφερομαι στους φιλους μου γιατι δεν μπορει καποιοις να με σεβαστεί .Προτιμω να ξεκοψω εγω ..
    Πιστευω να καταλαβαινεις πως το εννοω...

    Αυτο λοιπον σου λεω να προσεξεις .Αν κρινεις οτι μπορεις εσυ να το κοντρολάρεις και αν ο δικος της χαρακτηρας μπορει να οριοθετηθεί σε ολο αυτο καν τω..προσεχε ομως μηπως κουράσεις ή μηπως προσβάλλεις ..
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    19
    Quote Originally Posted by Art_Phil View Post
    Εγώ προσωπικά είμαι της αμοιβαιότητας.
    Και αμοιβαιότητα δεν βλέπω.
    Εσύ ενδιαφέρεσαι παραπάνω από εκείνή.
    Για εκείνη ήσουν μια ασφάλεια, τώρα όμως που βρίσκει κάποιον άλλον, κρύβει το κινητό της και απομακρύνεται.
    Αμοιβαιότητα θα υπήρχε εάν σε γουσταρε ή εάν σου έλεγε ξερεις δεν σε γουστάρω ερωτικά αλλά θέλω να είμαστε κολλητοί και θα διεκδικούσε τη φιλία σου βάζοντας σε φουλ στη ζωή της.
    Το να μην ξαναμιλησετε είναι επίπονο τώρα αλλά σε σώζει από μελλοντικές προβληματικές καταστάσεις που εσύ θα κάνεις έναν ανθρωπο ως τον πιο σημαντικό και αυτός θα σε έχει δεύτερη ή τριτη μοίρα, γιατί θα έχει αγόρι ή οτισήποτε.
    Και γω το ίδιο, μα υπήρχε φιλική αμοιβαιότητα...
    Ναι, αλλά δεν την πίεσα ποτέ για κάτι παραπάνω...
    Το είχε ξεκαθαρίσει αυτο με το φιλικό από το πρώτο διάστημα...και υστερα με είχε στην ζωή της μου γνώρισε δικές της φίλες κλπ αλλά έγω έκανα λαθη και τα έχασα όλα...
    Είναι όντως πολύ επίπονο αλλά επειδή εχω πάρει κάποιες αποφάσεις στα λεγόμενα της πιστευω θα μπορούσαμε να είχαμε μια καλή φιλία...

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    19
    Quote Originally Posted by End_of_an_era View Post
    Συμφωνώ με @Art_Phil. Η αμοιβαιότητα είναι το παν. Ωστόσο δεν σημαίνει πως όταν κάποιος σου δείχνει με την στάση του πως είναι αμοιβαίο ότι είναι και ειλικρινής. Ειδικά αυτό με τα εκατό διαφορετικά προφίλ είναι μεγάλο red flag και για τους δύο (κατάλαβα πως κι εσύ έχεις δεύτερο). Εδώ ένα έχουμε και με το ζόρι θυμόμαστε τον κωδικό του.
    Ναι υπήρχε μια δυνατή αμοιβαιότητα φιλικών συναισθημάτων. Ναι έχω και γω και της το ειχα αναφέρει.
    ναι το ξέρω είναι redflag αυτό.

    Quote Originally Posted by End_of_an_era View Post
    Επίσης, αν όλα αυτά που περιέγραψες, έξοδοι και πολυεπίπεδες συζητήσεις, σήμαιναν κάτι για εκείνη, θα σε αναζητήσει η ίδια.
    Εμένα μου είχε πει από κοντά ότι αν δεν την ενδιέφερε δεν ήθελε συζήτηση αλλά τελικά μετά την συζήτηση όλα πήγαν χειρότερα δυστυχώς.
    Πιστεύω ότι υπάρχει ενδεχόμενα να με αναζητήσει γιατί έκανε κ η κοπέλα επιπόλαιες κινήσεις και ισως ξανασκεφτέι μερικά πράγματα.

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    19
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Πρέπει να εισαι 1000% σίγουρος οτι μπορείς να διαχειριστείς τα συναισθήματα σου για να λες οτι μπορείς .
    Αν αυτός ο χρονος ειναι αρκετος ωστε να σε κανει να το πιστευεις τι να σου πω ..Κανε μια τελευταία συζητηση όμως ..

    Μετα απο καιρο να ξερεις οτι κουραζεις το θεμα, εφοσον υπαρχει ηδη μια και ξεκαθαρη ..Καιμια φορα και η κουραση στο να αναλυεις ή να διεκδικεις κατι μονοπλευρο ειναι και αυτο εξισου λαθος .
    Απο πειρα μπορω να σου πω οτι οσες φορες προαπαθησα να θεσω τα δικα μου ορια πλεον αναμεσα στις φιλιες μου με τους αντρες ,κάποιοι αρχικα μου ελεγαν οτι ναι, μπορω να το ελέγξω ....Ξερεις ομως μετα απο καιρο ,ειτε μετα απο μικρο χρονικο διαστημα φαινοταν το ερωτικο και εκει πραγματικα αναγκαζομουν να γινω κακια να στο πω απλα για να ξεκοψω γιατι δεν ηθελα ουτε το φιλικο πλεον απο την στιγμη που αντιλαμβανομουν οτι δεν σεβονται τα ορια μου ..

    Παιζει ρολο και ο χαρακτηρας ετσι ?
    Εγω ειμαι χαρακτηρας εκδηλωτικός και θα σε αγκαλιάσω οταν το εχεις αναγκη και θα σου κρατησω το χερι και γενικα εκφραζομαι με το σωμα μου στις φιλικες μου σχεσεις .
    Αν ενας αντρας εχει αλλη διαθεση ειναι πολυ δυσκολο να με αντιμετωπισει .Το βλεπω ,το αντιλαμβανομαι και προσπαθω να το κοντρολαρω και το κανω ανετα ..
    Δεν θα μπω ομως εγω στην διαδικασια να αλλαξω τον ευατο μου ή το πως συμπεριφερομαι στους φιλους μου γιατι δεν μπορει καποιοις να με σεβαστεί .Προτιμω να ξεκοψω εγω ..
    Πιστευω να καταλαβαινεις πως το εννοω...

    Αυτο λοιπον σου λεω να προσεξεις .Αν κρινεις οτι μπορεις εσυ να το κοντρολάρεις και αν ο δικος της χαρακτηρας μπορει να οριοθετηθεί σε ολο αυτο καν τω..προσεχε ομως μηπως κουράσεις ή μηπως προσβάλλεις ..
    Ναι, το πιστεύω αυτό διότι ένα χρόνο έτσι ήμουν και θα μπορώ να είμαι.
    Προσωπικά, θέλω να κάν μια τελευταία συζήτηση...αλλά θα δεχτεί; το εχω πολυ αναγκή να το δεχτεί.

    Για αυτό στο τελευταίο μήνυμα που έστειλε χθές της είπα να κάνουμε μια συζήτηση χωρίς να πλατιάσει με αρχή μέση τέλος.

    Σε καταλαβαίνω πως το θέτεις αυτό με τα όρια και συμφωνώ. Εγώ δέχομαι τα όρια της προκειμένο να είμαστε σε μια επαφή.

    και η κοπέλα είναί εκδηλωτικός χαρακτήρας σε ένα βαθμό (αγκαλίες )και μ αρεσε πολύ αυτό.

    Εγώ πχ. δεν θέλω να αλλάξει η κοπέλα μ αρεσει όπως είναι.
    Καταλαβαίνω πως το εννοείς.

    ειλικρινά δεν θέλω ούτε να την κουράσω ουτε να την προσβάλλω...
    αυτό που πραγματικά θέλω να τα βρουμε..

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    142
    Νομιζω πως ειναι κανονας πως μια φιλικη σχεση οπου ομως ο ενας αισθανεται παραπανω πραγματα, διατηρειται εως οτου βρει ο ενας απ τους 2 καποιον αλλον -η , μετα σταματαει αποτομα. Οποτε δεν εχεις να περιμενεις πολλα, δεν θα γινετε ποτε φιλοι

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Φοιτητική ζωή στην Αθήνα ή στην Επαρχία;
    By Sowhat in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 5
    Last Post: 20-10-2019, 23:18
  2. Μόνος στην Αθηνα
    By off_line in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 7
    Last Post: 17-08-2016, 08:02
  3. ΣΥΣΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ - ΠΕΙΡΑΙΑ? ΜΕ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ ΣΤΗΝ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ
    By Deleted-member-250416b in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 16
    Last Post: 21-08-2015, 09:08
  4. Ψυχίατρος στην Αθήνα.Ειδικευμένος στην ΙΔΨ υπάρχει ?
    By genehunter in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 23-05-2011, 22:57
  5. Συνάντηση στην Αθήνα!
    By sweet_but_obese in forum Παχυσαρκία
    Replies: 7
    Last Post: 28-11-2009, 20:58

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •