Η θέση της Γυναίκας στον χριστιανισμό - Page 12
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 12 of 25 FirstFirst ... 2101112131422 ... LastLast
Results 166 to 180 of 374
  1. #166
    Banned
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    110
    όταν λέω ναρκωτικά ενοω ηρωίνη γιατί το μπατζετ για κόκα δεν έφτανε τελευταία φορά έχει περίπου 10 χρόνια.οσο για τους φίλους μου όλοι πήραν τον δρόμο τους η πέθαναν η κόψαν δηλαδή...πάντως ούτε που θέλω τα τους βλέπω ούτε εγώ αυτούς ούτε αυτοί εμένα τα ναρκωτικά καταστρέφουν τις σχέσεις.

  2. #167
    Senior Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    974
    Κάτσε εκεί που κάθεσαι ρε κοτα γουστάρεις θρησκεία κάτσε.. και ίσως αργότερα συνειδητοποιήσεις κάποιες καταστάσεις

  3. #168
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,362
    Quote Originally Posted by kotas View Post
    ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΑ!!το θέμα είναι η εγκράτεια και μόνο αυτή τ αλλά με τις στάσεις είναι διάφορες απόψεις κουβέντα να γίνεται..
    όχι δεν πρέπει να πιέζεσαι πρέπει να το κανείς επειδή το θέλεις και σε συνενοηση πάντα με τον συζηγο σου...η αποχή από το σεξ είναι όσο και με το φαγητο την ημέρα που νηστεύεις δηλ
    όσο για τους μάρτυρες του Ιεχωβά εγώ καμία σχέση δεν με ενδιαφέρει να προσιλητισω κανέναν..αυτοί πληρωνοντε ρε 'σύ από παλιά ήξερα ότι περνάν το κάτι της τους...απλά είναι διαβασμένοι μόνο ως προς το θέμα των γραφών...ούτε Σταύρο κάνουν ούτε εκλησιαστικους νόμους έχουν ούτε νηστεύουν ούτε ψέλνουν να βασικά είναι λίγο τίποτα με μπόλικο καθόλου
    Καλημέρα !

    Οι μάρτυρες ήταν η αιτία να ανακαλύψω πολλά και να γίνουν αρκετές συζητήσεις με ανθρώπους που γνωρίζουν όσο κανένας άλλος όλη αυτή την ιστορία .

    Πραγματικά η παραποίηση των γεγονότων δεν έχει κάθε άλλο προηγούμενο και ξέρεις κάτι ?
    Δεν κατάλαβα ποτέ γιατί μια τέτοια αίρεση που είναι πολύ προκλητική και με τις αντιλήψεις της και με τον προσυλιτισμο που κάνουν δεν έχει"πολεμηθεί" όσο ο χριστιανισμός στις μέρες μας .
    Κυκλοφορούν ανενόχλητοι από πόρτα σε πόρτα χωρίς να ενοχλει κανένα όλο αυτό παρά μόνο ενοχλεί ο κόσμος που θα πάει στην εκκλησία και αν θα κοινωνήσει ή αν θα πάει για εξομολόγηση ...

    Τυχαίο όλο αυτό ?
    Όχι βέβαια και είναι άλλο ένα παράδειγμα γιατί ενοχλεί τόσο ο χριστιανισμός και όχι οποιαδήποτε άλλη αίρεση ...

    Τώρα βέβαια ότι συγκρίνουμε τον κάθε αυτού ορθόδοξο Χριστιανισμό με τους συγκεκριμένους είναι ύβρις από μόνο του ..

    Το θέμα ειναι ,είσαι εσύ καλά με όλο αυτό?
    Αν μου πεις ότι εμένα από όλο αυτό το λούκι των ναρκωτικών με βοήθησε να βγω η πίστη μου ,εντάξει χρειάζεται να αποδείξεις ή να ακούσεις τον οποιοδήποτε πέραν από τον ευατο σου και την βιωματική σου εμπειρία ?

    Δεν υπάρχουν καλύτερες απαντήσεις στις ανησυχίες μας και στα ερωτήματα μας ,όταν αυτές έρχονται μέσα από την ίδια την ζωή μας !
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  4. #169
    Banned
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    110
    από παλιά πίστευα ακόμα και στην χρήση απλά δεν είχα την δυνατότητα να είμαι σωστός απλά δεν έκλεβα για να πιω μόνο αυτό εκανα...είμαστε παλαιοηρολογιτες από πάντα από πριν αλλάξει το ημερολόγιο το 1923 εμείς μειναμε με το παλιό οι παπουδες δηλ από το χωριό της μάνας μου..όσο για του ιεχωβάδες αυτοί αγαπητή μου έχουν πολύ χρήμα!!!κάποιος πρέπει να είναι από πίσω και τσοντάρει αλλιώς δεν εξηγείται.....παλιά ντρεπομουνα που ήμουν παλειοημερολογιτης και το εκριβα αργότερα όμως κατάλαβα ότι δεν έπρεπε....όσον άφορα την φάση τον ναρκωτικών σχεδόν όλοι επειβαλεται να πιστεύουν διάβασε αυτό1. Παραδεχτήκαμε ότι γίναμε ανίσχυροι από τη χρήση του αλκοόλ κι ότι έτσι χάσαμε τον έλεγχο της ζωής μας.
    1. Παραδεχτήκαμε ότι γίναμε ανίσχυροι από τη χρήση του αλκοόλ κι ότι έτσι χάσαμε τον έλεγχο της ζωής μας.

    2. Πιστέψαμε ότι μια δύναμη ανώτερη από εμάς θα μας βοηθούσε να επανακτήσουμε την ψυχική και πνευματική μας υγεία.

    3. Αποφασίσαμε να παραδοθούμε ολοκληρωτικά στη Φροντίδα της Ανώτερης Δύναμης, όπως ο καθένας μας την εννοεί.

    4. Προχωρήσαμε σε μια βαθιά κι ακριβή καταγραφή του εαυτού μας.

    5. Αφού αναγνωρίσαμε τα σφάλματα μας, τα δεχτήκαμε και τα ομολογήσαμε στην Ανώτερη Δύναμη και σ΄ έναν άλλο άνθρωπο.

    6. Είμαστε έτοιμοι να δεχθούμε τη βοήθεια της Ανώτερης Δύναμης για να διορθώσουμε τα ελαττώματα του χαρακτήρα μας.

    7. Ρίχνοντας τον εγωισμό μας, ταπεινά, ζητήσαμε βοήθεια.

    8. Φτιάξαμε έναν κατάλογο με όλους τους ανθρώπους που είχαμε βλάψει και προθυμοποιηθήκαμε να επανορθώσουμε ό, τι κακό τους είχαμε κάνει.

    9. Επανορθώσαμε το κακό σ’ αυτούς τους ανθρώπους όπου ήταν δυνατόν, κι αφού δεν έβλαπτε αυτούς ή άλλους.

    10. Συνεχίζοντας την προσωπική απογραφή παραδεχτήκαμε τα λάθη μας.

    11. Επιδιώξαμε συνειδητά να βελτιώσουμε την επαφή με την Ανώτερη Δύναμη, για να μάθουμε τη θέλησή της σχετικά με μας και ν’ αποκτήσουμε τη δύναμη να την πραγματοποιήσουμε.

    12. Αποτέλεσμα των βημάτων αυτών ήταν ν’ αποκτήσουμε ένα πνευματικό ξύπνημα, να προσπαθήσουμε να μεταφέρουμε το μήνυμα αυτό σε όλους που πάσχουν από αλκοολισμό και στηριζόμενοι στις αρχές μας να δημιουργήσουμε ένα νέο τρόπο ζωής.
    αυτά είναι τα 12 βήματα αα. αλκολικων τα ίδια είναι κλισέ να ναρκωμανων αλλά και υπερφαγων και τυχερών παιχνιδιών
    είναι ίσως το αποτελεσματικότερο πρόγραμμα απεξάρτησης που χρησιμοποιούν όλες οι ιδιωτικές κλινικές απεξάρτησης
    ΕΣΥ ΔΩΣΕ ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΟ 2 Κ ΣΤΟ 3
    ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΑΠΕΞΑΡΤΗΘΕΙΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΟΣΤΕΥΕΙΣ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΑΝΩΤΕΡΗ ΔΥΝΑΜΗ ΕΙΝΑΙ ΑΔΥΝΑΤΟΝ!απλά εσύ διαλέγεις σε πια δύναμη θα πιστέψεις..άλλοι διάλεξαν τη γιόγκα άλλοι την αστρολογία πάντως όλοι επέλεξαν κάποια ανώτερη δύναμη ξέρεις γιατί.....ΓΙΑΤΙ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΕΧΕΙ ΕΜΦΥΤΗ ΤΗΝ ΑΝΑΓΚΗ ΝΑ ΠΕΙΣΤΕΥΕΙ ΚΑΠΟΥ γιατί ο άνθρωπος είναι το μόνο ζωντανό ον που έχει επίγνωση της ύπαρξης του και ξέρει ότι κάποια στιγμή θα γεράσει θα αρρωστήσει και στο τέλος θα πεθάνει...ξέρεις πόσες θιτσες γνωρίζω που στα νιάτα τους μου έλεγε η μάνα μου ούτε ήθελαν να ακούν για θεό να πηγαινουν τώρα στην εκλησια?

  5. #170
    Senior Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    974

    Talking

    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Πραγματικά η παραποίηση των γεγονότων δεν έχει κάθε άλλο προηγούμενο και ξέρεις κάτι ?
    Δεν κατάλαβα ποτέ γιατί μια τέτοια αίρεση που είναι πολύ προκλητική και με τις αντιλήψεις της και με τον προσυλιτισμο που κάνουν δεν έχει"πολεμηθεί" όσο ο χριστιανισμός στις μέρες μας .
    Κυκλοφορούν ανενόχλητοι από πόρτα σε πόρτα χωρίς να ενοχλει κανένα όλο αυτό παρά μόνο ενοχλεί ο κόσμος που θα πάει στην εκκλησία και αν θα κοινωνήσει ή αν θα πάει για εξομολόγηση ...

    Τυχαίο όλο αυτό ?
    Όχι βέβαια και είναι άλλο ένα παράδειγμα γιατί ενοχλεί τόσο ο χριστιανισμός και όχι οποιαδήποτε άλλη αίρεση ...
    Πολύ σωστές και εύλογες οι απορίες σου εν χριστώ αδερφή μου είμαι σίγουρος ότι ο πνευματικό θα σου λύσει αυτές τις απορίες.
    Αλλά ας πω και εγώ ο ταπεινός (με τη χάρη του Θεού) τη δική μου γνώμη.

    Φυσικά και δεν είναι τυχαίο.

    Ως γνωστόν αυτοί που ανήκουν στις θρησκευτικές αιρέσεις είναι κατά κύριο λόγο πλανεμένοι όπως επίσης και οι μάρτυρες του Ιεχωβά. Έχουν πουλήσει την ψυχή τους στο Διάβολο είναι μασόνοι δεν έχουν καμία σχέση με την ορθοδοξία μας oπότε ποιος ο λόγος να ασχοληθεί ο Διάβολος με αυτούς;
    Και ένας άλλος πολύ σημαντικός λόγος είναι γιατί η ορθοδοξία μας είναι η μόνη αληθινή θρησκεία και ο Διάβολος ξέρει ποιον πολεμάει.
    ΑΧ εν Χριστώ αδερφή μου ούτε στον παπά να μην το πεις μας αξίωσε ο Θεός που γεννηθήκαμε στην Ελλαδίτσα μας και η εκκλησία μας έκανε να πιστέψουμε στον αληθινό Θεό (Δόξα το ΘΕΟ) και όχι τους άλλους ψεύτικους του διαβόλου που υπάρχουν ανά τον κόσμο. Είμαστε ευλογημένος λαός και ζούμε σ' έναν ευλογημένο τόπο, μια ευλογημένη γη, Δόξα εν υψίστοις Θεώ και επί γης ειρήνη εν ανθρώποις ευδοκία αμην!!11

  6. #171
    Senior Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    974
    Εγώ εν Χριστώ αδελφοί μου προβληματίζομαι και με ένα άλλο πολύ σοβαρό ζήτημα.
    Το www στο ίντερνετ κρύβει το 666 τον αριθμό του θηρίου; και αν ναι, τότε όλοι εμείς οι χριστιανοί δεν διαπράττουμε θανάσιμο αμάρτημα; αφού και αυτό του Διαβόλου είναι.

  7. #172
    Senior Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    974
    Γεια σου ρε kota αλάνι εσένα φίλε σε παραδέχομαι

  8. #173
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    1,131
    Το θέμα, βέβαια, δεν είναι να θεωρητικολογούμε σε ένα φόρουμ περί θρησκείας, αλλά ο καθένας να κάνει ό,τι μπορεί στη ζωή του, άλλος να φροντίζει παιδιά, άλλος φτωχούς, άλλος να κρατάει συντροφιά σε κάποιον άρρωστο, άλλος να φροντίζει ζώα κλπ...

  9. #174
    Senior Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    974
    kota.. Ιερά Μονή Εσφιγμένου και έτσι .. Ορθοδοξία η Θάνατος ; έχεις πάει ποτέ;

  10. #175
    Senior Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    974
    Εγώ έχω πάει τους ξέρω όλους εκεί πήγα πριν δυο τρία χρόνια.. ξέρω τον Γέροντα Μεθόδιο, τον παπα Λουκά, τον παπα Γρηγόρη κτλ

  11. #176
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,362
    Ξέρεις ποιο είναι το θέμα με εμένα ?
    Όσο "αλλεργική " είμαι με τους φανατικούς των διαφόρων αιρετικών κινημάτων που είναι ενάντια σε όλο αυτό , άλλο τόσο "αλλεργική" είναι και με τους "δικούς " μας φανατισμένους ..

    Ξέρετε αυτούς με τους μεγάλους σταυρούς ,τις μετάνοιες εν μέσω της εκκλησίας και μετά από πίσω πέφτει το θαψιμο της αρκούδας που λένε ...

    Τα άκρα δεν μπορώ και δυστυχώς μόνο αυτά συναντάμε πλέον γιατί όποιος είναι ήρεμος με αυτό που πιστεύει δεν έχει ανάγκη ούτε από μεγάλες μετάνοιες και σταυρούς ούτε από κινήματα αντιχριστιανισμου ...

    Ότι το κάνεις το κάνεις για εσένα ..
    Αν εσύ βοηθάς οποίον βρίσκεται στον δρόμο σου και με όποιο τρόπο έχει ανάγκη και δεν πας στην εκκλησιά ,αυτό αυτόματα σε κάνει κακό χριστιανό ή χριστιανό?

    Ότι κανείς καντω από την καρδιά σου ,όλα τα άλλα είπαμε είναι για αυτούς που θέλουν να εναποθέσουν τις προσωπικές τους αποτυχίες κάπου...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  12. #177
    Senior Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    974
    Που λες Kota ωραία ζωή φίλε στο όρος αν δεν έχεις πάει να πας.. στα @@ τους όλα. Κύριε Ελέησον και δόξα το Θεό.. Θάλασσα, βουνά δίπλα πράσινος όλος ο τόπος ησυχία καθαρό αέρας ούτε φόρους πληρώνουν ούτε ενφια το σεξ δεν τους λείπει( όχι όλοι αλλά οκ στα μουλωχτά κάτι γίνεται).. φράγκα παίρνουν από την Ευρωπαϊκή Ένωση εκτός βέβαια από την Ιερά Μονή Εσφιγμένου και την Ιερά Μονή Κωνσταμονίτου... ωστόσο όταν πιάσεις συζήτηση μαζί τους θα σου πουν ο κοσμικός δεν έχει ανάγκη ο Διάβολος τους μοναχούς πολεμάει.. αν ο κοσμικός έχει εκατό δαιμόνια ο μοναχός έχει χίλια.. νε νε τέτοια πράγματα και καταστάσεις

  13. #178
    Senior Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    974
    Αχ σε ευχαριστώ πολύ εν Χριστώ αδερφή Marilou που αξιώθηκες να απαντήσεις σε έναν αποτυχημένο δούλο του Θεού αμιν !!11

  14. #179
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,362
    Quote Originally Posted by kotas View Post
    από παλιά πίστευα ακόμα και στην χρήση απλά δεν είχα την δυνατότητα να είμαι σωστός απλά δεν έκλεβα για να πιω μόνο αυτό εκανα...είμαστε παλαιοηρολογιτες από πάντα από πριν αλλάξει το ημερολόγιο το 1923 εμείς μειναμε με το παλιό οι παπουδες δηλ από το χωριό της μάνας μου..όσο για του ιεχωβάδες αυτοί αγαπητή μου έχουν πολύ χρήμα!!!κάποιος πρέπει να είναι από πίσω και τσοντάρει αλλιώς δεν εξηγείται.....παλιά ντρεπομουνα που ήμουν παλειοημερολογιτης και το εκριβα αργότερα όμως κατάλαβα ότι δεν έπρεπε....όσον άφορα την φάση τον ναρκωτικών σχεδόν όλοι επειβαλεται να πιστεύουν διάβασε αυτό1. Παραδεχτήκαμε ότι γίναμε ανίσχυροι από τη χρήση του αλκοόλ κι ότι έτσι χάσαμε τον έλεγχο της ζωής μας.
    1. Παραδεχτήκαμε ότι γίναμε ανίσχυροι από τη χρήση του αλκοόλ κι ότι έτσι χάσαμε τον έλεγχο της ζωής μας.

    2. Πιστέψαμε ότι μια δύναμη ανώτερη από εμάς θα μας βοηθούσε να επανακτήσουμε την ψυχική και πνευματική μας υγεία.

    3. Αποφασίσαμε να παραδοθούμε ολοκληρωτικά στη Φροντίδα της Ανώτερης Δύναμης, όπως ο καθένας μας την εννοεί.

    4. Προχωρήσαμε σε μια βαθιά κι ακριβή καταγραφή του εαυτού μας.

    5. Αφού αναγνωρίσαμε τα σφάλματα μας, τα δεχτήκαμε και τα ομολογήσαμε στην Ανώτερη Δύναμη και σ΄ έναν άλλο άνθρωπο.

    6. Είμαστε έτοιμοι να δεχθούμε τη βοήθεια της Ανώτερης Δύναμης για να διορθώσουμε τα ελαττώματα του χαρακτήρα μας.

    7. Ρίχνοντας τον εγωισμό μας, ταπεινά, ζητήσαμε βοήθεια.

    8. Φτιάξαμε έναν κατάλογο με όλους τους ανθρώπους που είχαμε βλάψει και προθυμοποιηθήκαμε να επανορθώσουμε ό, τι κακό τους είχαμε κάνει.

    9. Επανορθώσαμε το κακό σ’ αυτούς τους ανθρώπους όπου ήταν δυνατόν, κι αφού δεν έβλαπτε αυτούς ή άλλους.

    10. Συνεχίζοντας την προσωπική απογραφή παραδεχτήκαμε τα λάθη μας.

    11. Επιδιώξαμε συνειδητά να βελτιώσουμε την επαφή με την Ανώτερη Δύναμη, για να μάθουμε τη θέλησή της σχετικά με μας και ν’ αποκτήσουμε τη δύναμη να την πραγματοποιήσουμε.

    12. Αποτέλεσμα των βημάτων αυτών ήταν ν’ αποκτήσουμε ένα πνευματικό ξύπνημα, να προσπαθήσουμε να μεταφέρουμε το μήνυμα αυτό σε όλους που πάσχουν από αλκοολισμό και στηριζόμενοι στις αρχές μας να δημιουργήσουμε ένα νέο τρόπο ζωής.
    αυτά είναι τα 12 βήματα αα. αλκολικων τα ίδια είναι κλισέ να ναρκωμανων αλλά και υπερφαγων και τυχερών παιχνιδιών
    είναι ίσως το αποτελεσματικότερο πρόγραμμα απεξάρτησης που χρησιμοποιούν όλες οι ιδιωτικές κλινικές απεξάρτησης
    ΕΣΥ ΔΩΣΕ ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΟ 2 Κ ΣΤΟ 3
    ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΑΠΕΞΑΡΤΗΘΕΙΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΟΣΤΕΥΕΙΣ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΑΝΩΤΕΡΗ ΔΥΝΑΜΗ ΕΙΝΑΙ ΑΔΥΝΑΤΟΝ!απλά εσύ διαλέγεις σε πια δύναμη θα πιστέψεις..άλλοι διάλεξαν τη γιόγκα άλλοι την αστρολογία πάντως όλοι επέλεξαν κάποια ανώτερη δύναμη ξέρεις γιατί.....ΓΙΑΤΙ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΕΧΕΙ ΕΜΦΥΤΗ ΤΗΝ ΑΝΑΓΚΗ ΝΑ ΠΕΙΣΤΕΥΕΙ ΚΑΠΟΥ γιατί ο άνθρωπος είναι το μόνο ζωντανό ον που έχει επίγνωση της ύπαρξης του και ξέρει ότι κάποια στιγμή θα γεράσει θα αρρωστήσει και στο τέλος θα πεθάνει...ξέρεις πόσες θιτσες γνωρίζω που στα νιάτα τους μου έλεγε η μάνα μου ούτε ήθελαν να ακούν για θεό να πηγαινουν τώρα στην εκλησια?
    Αυτή η ανάγκη λοιπόν γεννά η πίστη ..
    Αν εσένα η πίστη σου λέγεται Χριστιανισμός ,βουδισμός ,φεμινισμός και ότι άλλο θες εγώ γιατί να μην το σεβαστώ?

    Αλήθεια αν σε μια δύσκολη στιγμή εσύ μου σταθείς και ανήκεις κάπου που δεν ανήκω εγώ θα είναι κριτήριο αυτό να μη δεχτώ την βοήθεια σου ?

    Σίγουρα όχι ..
    Τότε λοιπόν γιατί όταν βλεπεις ότι εγώ είμαι καλά ,ήρεμη ,έχω αυτά που θέλω στην ζωή μου και είμαι δίπλα σου μου φοράς ταμπέλα και εξαπολύει δριμύ κατηγορώ?

    Γιατί η ζήλεια και η αλαζονία σε κυριεύει και επειδή δεν έχεις κάτι άλλο να προσάψεις ,πας και χτυπάς εκεί που νομίζεις ότι αυτός θα πονέσει ,στην πίστη του .
    Δεν ξέρεις όμως ότι αυτός που είναι συνειδητά σε κάτι όσο εσύ και να χτυπάς τιποτα δεν γκρεμίζει το τοίχος που έχει υψώσει μέσα του.
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  15. #180
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,752
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Δεν κατάλαβα ποτέ γιατί μια τέτοια αίρεση που είναι πολύ προκλητική και με τις αντιλήψεις της και με τον προσυλιτισμο που κάνουν δεν έχει"πολεμηθεί" όσο ο χριστιανισμός στις μέρες μας .
    !
    γιατι Ιεχωβας πρακτικα μπορει να γινει σχετικα ευκολα ενας χριστιανος ενω να γινει εβραιος ουσιαστικα αδυνατον. αλλα σε 50-100-200 χρονια ποτε δεν ξερεις ποσο ευκολο θα ειναι για εναν Ιεχωβα να μεταπηδηξει στον εβραισμο.

Page 12 of 25 FirstFirst ... 2101112131422 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 14
    Last Post: 10-12-2020, 17:02
  2. Το πρόγραμμα της γυναίκας μου
    By mindcrime in forum Διατροφή, Fitness-Ασκηση
    Replies: 12
    Last Post: 05-06-2020, 18:21
  3. Για μια θέση στον ήλιο
    By 85Eon in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 17
    Last Post: 13-11-2017, 12:37
  4. πλησίασμα γυναίκας
    By ioannis2 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 76
    Last Post: 01-04-2012, 12:17
  5. Τι θα κανατε στη θεση μου??
    By melene in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 33
    Last Post: 24-07-2009, 01:25

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •