Η θέση της Γυναίκας στον χριστιανισμό - Page 8
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 8 of 25 FirstFirst ... 67891018 ... LastLast
Results 106 to 120 of 374
  1. #106
    Έλα να ρωτήσεις τον γυναικολόγο που έχουμε στην γειτονιά μου Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση. που έχει κάνει χρυσές δουλειές με τις κλειτοριδεκτομές τα τελευταία τρία χρόνια. Ξεκίνησε με μία οικογένεια που τον εκβίασε ψυχολογικά ότι θα το κάνουν μόνοι τους με ξυράφι στο κορίτσι τους και τώρα τον έχουν μάθει και δεν προλαβαίνει. Έχει μέχρι και πέντε την εβδομάδα.
    Last edited by Aeon; 01-05-2021 at 13:38.

  2. #107
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    366
    Κασσάνδρα, που αγαπάς τον άνδρα, χα χα.
    Το επιχείρημά σου είναι αυτό, θα μπορούσες να το γράψεις και στ' αρχαία, αφού το μυαλό σου είναι κάτι χιλιετηρίδες πίσω έτσι κι αλλιώς.

    https://www.gnomikologikon.gr/authquotes.php?auth=1602

    Όσο για την φίλη σου τη Μαριλού, που η μόνη σας κόντρα είναι ποια θα έχει μεγαλύτερη έλλειψη επιχειρημάτων, της απαντώ γιατί βάζω τέτοια θέματα εδώ. Γιατί όχι;

  3. #108
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    366
    Ν' ανοίξεις ένα θέμα για την Κλειτοριδεκτομή, ποιος σε σταματά; Άνοιξέ το. Στο νήμα αυτό όμως, λίγο σα να μην μπορείς, να μη θες, να μην σου βγαίνει, δεν ξέρω ρε παιδί μου, ένα κατιτίς. :P

  4. #109
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    366
    https://www.socomic.gr/en/2014/12/tr...leven-episode/

    Πάρτε κι ένα κόμικ ακόμη!

  5. #110
    Quote Originally Posted by Merlot View Post
    https://www.socomic.gr/en/2014/12/tr...leven-episode/

    Πάρτε κι ένα κόμικ ακόμη!
    Το ότι έχεις το δικαίωμα και την ελευθερία να σατυρίζεις την θρησκεία μας θα πρέπει να το εκτιμας και είναι η απόδειξη ότι αυτά περί καταπίεσης που γράφετε είναι αστεία.
    Για τόλμησε να σατυρίσεις το ισλάμ και τον Μωάμεθ δημοσίως και να το μάθουν οι Αδελφοί Μουσουλμάνοι να δεις για πότε θα βρεθείς με αλλού το σώμα και αλλού το κεφάλι! Βλέπεις τι έχει γίνει επανειλημμένα στην Γαλλία και αλλού.

  6. #111
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    1,131
    Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση.Είπα εγώ ότι οι άθεες είναι τσούλες? Απλά η σημερινή εποχή έχει μάθει τους ανθρώπους να κοιτάνε τι ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ έχουν, και καθόλου υποχρεώσεις. Για αυτό και η "σύγχρονη", απελευθερωμένη γυναίκα δεν έχει καμία σχέση με τις παλαιότερες. Εγώ θα σε ρωτήσω: οι γιαγιάδες σου που όλο φρόντιζαν την οικογένειά τους και το νοικοκυριό ήταν θύματα δηλαδή?
    Φυσικά αν θέλει κάποια γυναίκα ας διασκεδάσει και σε μπαρ και όπου θέλει! Αλλά έχω γνωρίσει γυναίκες που- τουλάχιστον πριν στραφούν στον Χριστιανισμό- ήταν όλο "προοδευτικές" ατάκες τύπου "θέλω μόνο πεντάστερα ξενοδοχεία", "ο άντρας πρέπει να οδηγεί και να πληρώνει" κλπ. Αφού ο στόχος σας είναι να γίνουν έτσι οι γυναίκες για να... ξεφύγουμε από τον κακό Μεσαίωνα, δείχνετε τι άνθρωποι είστε.
    Last edited by Aeon; 01-05-2021 at 13:39.

  7. #112
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,357
    Quote Originally Posted by Merlot View Post
    Κασσάνδρα, που αγαπάς τον άνδρα, χα χα.
    Το επιχείρημά σου είναι αυτό, θα μπορούσες να το γράψεις και στ' αρχαία, αφού το μυαλό σου είναι κάτι χιλιετηρίδες πίσω έτσι κι αλλιώς.

    https://www.gnomikologikon.gr/authquotes.php?auth=1602

    Όσο για την φίλη σου τη Μαριλού, που η μόνη σας κόντρα είναι ποια θα έχει μεγαλύτερη έλλειψη επιχειρημάτων, της απαντώ γιατί βάζω τέτοια θέματα εδώ. Γιατί όχι;
    Γι αυτό καλή μου δεν μπαίνω σε τέτοιες συζητήσεις και ούτε πρόκειται να αναλύσω τις βιωματικές μου εμπειρίες μαζί σου ..

    Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση.

    Και ναι έχει επιστημονική εξήγηση το ένα κομμάτι και το άλλο έχει θρησκευτική ..

    Και όσο για τις μαλακίες που τις χαρακτηρίζεις εσύ είπαμε ,όλοι αυτοί που είστε υπέρμαχοι καθρεπτιζεται δικές σας συμπεριφορές και είστε άκρως χειριστικοι γιατί είναι ο μόνος τρόπος που έχετε μάθει να λειτουργείται ..

    Τώρα για αυτά που πέρασαν οι δικοί σου είναι συνέπεια των πιστεύω τους ...
    Αυτό τα λέει όλα μιας που ανέφερες που ανήκουν ...

    εγώ λοιπόν επειδή έχω λύση την θέση μου στην δική μου κοινωνία και δεν κουβαλάω κανένα απολύτως αποθημενο ούτε τις τυχών αποτυχίες στην ζωή μου τις εναποθετω στα θρησκευτικά μου πιστεύω δεν έχω λόγο να μπω στο πεδίο της μάχης σου .

    Εσύ λοιπόν που είσαι πλήρως καλυμμένη γυναίκα συζηγος ή μητέρα ,κατασταλαγμένη επαγγελματίας και πλήρως ανεξάρτητη ηθικά και οικονομικά ώστε να μην κάνεις καμιά παραχώρηση στα δικά σου πιστεύω κάτσε να πείσεις και τους υπόλοιπους με τις μπουρδεολογιες σου που βρίσκεις στο ίντερνετ ..

    Αυτά είναι τα σπουδαία σου επιχειρήματα που τα λες και τα ξαναλές θαρρείς και ανακάλυψες την Αμερική και υποβαθμίζει όλους εμάς ..

    Άντε αφού τα έχεις λύσει όλα τα προηγούμενα ΑΡΑ είσαι άνθρωπος χωρίς αποθημενα ,ελεύθερος και πλήρως ανεξαρτητως καντω και αυτό .

    Εγώ αυτές τις γυναίκες θαυμάζω και μπορούν να γίνουν δικό μου προτυπο ανεξάρτητα αν είναι χριστιανές ,μουσουλμάνες και οτιδήποτε άλλο ....

    Ταμπελα στον θαυμασμό που πηγάζει μέσα από τις πράξεις δεν βάζει κανένας κατασταλαγμένος άνθρωπος .
    Αλλιώς μάλλον όλη αυτή η καταπίεση σας που όπως είπες έχει βαθιές οικογενειακές ρίζες έσκασε με τον χειρότερο τρόπο σε εσένα ..

    Να μην σέβεσαι τις απόψεις του συνομιλητή σου και να μην είσαι σε θέση να βοηθήσεις παρά να κατευθύνεις .

    Όλοι οι άλλοι είναι κατώτεροι σου ,αλήθεια πως το επιτρέπει η αυτού μεγαλειότης σας να συνομιλεις με όλους εμάς τους κατώτερους ?

    Παίξε μπαλιτσα με τους ομοίους σου και σε απόψεις και σε ιδεολογίες ...

    Πραγματικά το θέμα από τα λινκ της παραπληροφορησης έχει καταντήσει ότι πιο άκυρο υπάρχει εδώ μέσα ...

    Καλή συνέχεια !
    Last edited by Aeon; 01-05-2021 at 13:40.
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  8. #113
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Και όσο για τις μαλακίες που τις χαρακτηρίζεις εσύ είπαμε !
    μαλιστα , το διαβασαμε κι αυτο, οτι οι αλλοι λενε μαλακιες , εκτος απο σενα ......ωραιο ρατσιστικο σχολιο.....

  9. #114
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,357
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    μαλιστα , το διαβασαμε κι αυτο, οτι οι αλλοι λενε μαλακιες , εκτος απο σενα ......ωραιο ρατσιστικο σχολιο.....
    Ποιο το θέμα σου Μακ πάλι?

    Συμφωνείς δηλαδή ότι λέμε μαλακίες όλοι οι άλλοι εκτός από την θεματοθετρια ?
    Γιατί αν κατάλαβες τα λόγια της χρησημοποιησα και ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΠΑ ΕΓΩ ότι λέμε μαλακίες ..

    Διάβαζε σε παρακαλώ όλο το κείμενο και μην απομονώνεις πάλι μόνο και μόνο για να δημιουργείς εντυπώσεις ..

    Μερες είχες πάλι και είπα ότι σεβαστηκες την επιθυμία μου ...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  10. #115
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Θα μπορουσε η κοπελα που δεν αποδεχεται τον χριστιανισμο να δειξει λιγο σεβασμο στους υπολοιπους οπου πιστευουμε, οπου συμμετεχουμε οσο μπορουμε στις λειτουργιες, οπου παμε στην εκκλησια και οπου γενικα εχουμε την προσωπικη μας αλλα κοιη μας πιστη αγαπη στον Χριστο, θα μπορουσε λοιπον να δειξει λιγο σεβασμο ,ποσο μαλον αυτες τις μερες οπου ειναι οι σημαντικοτερες για εμας, το μισος σου ομως και το παθος αυτου εναντι στα δικα μς πιστευω μονο φυσιολογικο δεν ειναι! το κακο, και ο πονηρος δεν ειναι μια ενοια αφηρημενη, υπαρχει παντου γυρο μας, υπαρχει και εδω μαλον!
    Οσο για την ΠΑΝΑΓΙΑ ,καλο θα ηταν να μην αναφερεσαι σε αυτην, αλλα αν θες να ξες γεννηθηκαι και πεθαναι παρθενα! ειναι η μοναδικη γυναικα που μπορεσαι να τεκνοποιησει αλλα παρεμηναι παρθενα! αφου ο Ιος της δεν ηταν κανονικος ανθρωπος! αλλα θεανθρωπος! ο οποιος ηρθε στον κοσμο για να "τραβηξει" τις αμαρτιες ολων μας! αλλα δυστυχως απο οτι βλεπω ακομα δεν εχει υπαρξει ουτε η μικρη αναγνορηση προς το προσωπο του.

  11. #116
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,602
    Quote Originally Posted by Merlot View Post
    Γιατί δε μας λες την άποψη της επίσημης εκκλησίας λοιπόν; Τι σε σταματά; Θα βοηθήσεις και τα μέλη που δεν τη γνωρίζουν. Για την έμμηνο ρύση, την απαγόρευση της πρόσβασης στο άβατο, την αποκλειστική πρόσβαση στο ιερατείο για το ανδρικό φύλο, την γυναικεία υποταγή στις γραφές, την καταδίκη της γυναίκας ως πειρασμός στο άγιο όρος και την πρόληψη για την "ησυχία" των μοναχών, την πατριαρχική τριάδα πατήρ υιός και πνεύμα, γυναίκα πουθενά, όπου και να κοιτάξεις βλέπεις ένα πλήθος ανδρών να κηρύττουν και γυναίκες να υπακούουν σε εντολές, θεικές και...ανθρώπινες. Ανθρώπινες όλες είναι, γιατί βολεύουν πολύ το ιερατείο και την πατριαρχία θα έλεγα. Στη σκέψη των πιστών, υπάρχει ποτέ περίπτωση να φανταστείτε μία γυναίκα αρχιεπίσκοπο ας πούμε; Ή καν να λαμβάνει μέρος στις αποφάσεις των Ιερών Συνόδων; Ή άντε, να γίνει κληρικός και να κηρύττει το λόγο του θεού σας;

    Καμιά απάντηση στα παραπάνω; Τη θέση της επίσημης εκκλησίας και των επίσημών της πιστών;
    επειδη ειναι πολυ αβολο, για μια γυναικα που ζει το 2021, και προσπαθει να καταπιει και την διαθεση της για ισοτιμια και ανεξαρτησια και την θεση που της επιφυλασει η εκκλησια της θρησκειας της, να παραδεχεται οτι η θρησκεια της την θεωρει, βρωμικη, κατωτερη, αναξια για ιερωσυνη, αμαρτωλη οταν χαιρεται το σωμα της και το σεξ.
    μπορει να διαβαζεις για μηνες και χρονια αν εχεις την ορεξη, μπουρδολογιες για το ισλαμ και την κλειτοριδεκτομη!!!! (ελεος με τις μπουρδες καποτε, λες και δεν υπαρχει αλλη επιλογη: ή ισλαμ ή χριστιανοταλιμπαν) "κυρια, κυρια, αυτοι ειναι χειροτεροι απο μας!!!!"
    σαν τα παιδακια του νηπιαγωγειου, αλλα ΚΑΝΕΝΑ επιχειρημα γιατι η δικη "μας" προοδευτικη θρησκεια, εχει την γυναικα σε αυτην την κατωτερη μοιρα: καθαριστρια, πλυστρα, γεννοβολητρια, μοιρολογιστρα. αυτα...
    ναι, το ισλαμ ειναι χειροτερο, ειναι αυτο αρκετο, για να μην διεκδικειτε την θεση που σας αξιζει στην εκκλησια σας;;; επειδη υπαρχουν και χειροτερα;;;;

    μην πας μακρια, μετα απο τοσους αιωνες της ιδιας ακριβως αποψης που το ιερατειο κωλοκαθησε πανω της και ανπαραγει, περι της ανδρικης αντιπροσωπησης του θεου, η εκκλησια ξαναθυμισε τον αναχρονιστικο, σκοταδιστικο, εχθρικο με την λογικη και την επιστημη χαρακτηρα της, θυμιζοντας μας (ενω ποτε δεν το ειχε παρει πισω) εν μεσω κορονοιου, οτι οι αρρωστιες μεσα στην εκκλησια δεν εμταδιδονται!!! οτι με την μεταληψη δεν κολλας καμια μολυσματικη ασθενεια!!!!!
    οταν γελουσε ολος ο πλανητης, (κι εδω κλαιγαμε), οταν αρχισαν να πεφτουν ενας ενας σαν τις κοτες οι ιεραρχες και τους κρυβανε και μαθαιναμε μονο για οσους κουβαλπουσαν ημιθανεις στα νοσοκομεια, αναγκαστηκαν να παραδεχτουν οτι ναι, κολλαει και στην εκκλησια, να φορατε μασκες.... μην ξεχναμε, οτι οι περισσοτεροι αρνητες του ιου (λες και ειναι θρησκεια. σαν να λεμε αρνητες της χολερας), ειναι χριστιανοπουλα, που παιρνουν γραμμη απο την εκκλησια της ενοριας τους. εχουν αρρωστησει κατα οικογενειες, οχι ενας-ενας, με πολλους νεκρους αναμεσα τους, γιατι τους ειπαν οτι δεν παθαινεις τπτ..

    οσο για τις ψευτιες που ψελλιζουν οι κακομοιραίοι, οτι μπορουμε να κανουμε κριτικη στην θρησκεια επειδη ειναι τοσο ελευθερη, (αλλο τεραστιο ψεμα), ενω σε ενα ισλαμικο κρατος θα μας ειχαν καθαρισει, να θυμισω στα χριστιανοπουλα, οτι ο μμονος λογος που μπορουμε να κανουμε κριτικη στην θρησκεια, ειναι οτι η ταυτιση κρατους και εκκλησιας, δεν ειναι απολυτη στα δημοκρατικα κρατη. αν ηταν στο χερι των χριστιανοταλιμπαν, θα ειχαμε θεοκρατικο κρατος, ΑΚΡΙΒΩΣ οπως και στο ισλαμ, και θα μας επιφυλασαν την τυχη που ειχαν στον μεσαιωνα οι αντιρρησιες με την ιερα εξεταση, το καψιμο των μαγισσων, και αλλες θεοπνευστες δραστηριοτητες της θρησκειας τους..

  12. #117
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    1,131
    Ρέμεντυ, δεν παρακολουθώ όλα τα σχόλιά σου, αλλά έχω παρατηρήσει ότι συχνά λες για την πατριαρχία. Κατ'αρχάς, δεν είναι τυχαίο ότι ΠΡΩΤΑ τα χριστιανικά κράτη γίνανε πιο ελεύθερα, κατήργησαν τη δουλεία (σκέψου να περιμέναμε από τους Άραβες και τους Ινδούς), άσκησαν κριτική και στην έννοια της πατριαρχίας κλπ. Την εποχή του Χριστού, λοιπόν, κανείς δεν διανοήτο να ασκήσει κριτική στην πατριαρχία, θεωρούσαν όλοι δεδομένο ότι ήταν κάτι φυσιολογικό. Αυτό είναι πρόσφατο φαινόμενο. Και, αν κοιτάξουμε και τη φύση, σε πολλά ζώα το ισχυρότερο αρσενικό γίνεται ο αρχηγός της αγέλης (πχ λύκοι). Και, ας μην κρυβόμαστε, εσείς λέτε για κακή μάτσο τοξική αρρενωπότητα, αλλά τα θηλυκά σε αυτά ακριβώς τα αρσενικά κάθονται.
    Δεν λέω ότι πρέπει οι κοινωνίες πρέπει να είναι για πάντα πατριαρχικές επειδή αυτό γίνεται στη φύση, εμείς οι άνθρωποι μπορούμε να αλλάξουμε, αλλά σκέψου λίγο ποια είναι η ζωική φύση του ανθρώπου και τη σκληρότητα της ζωής από τα αρχαία χρόνια μέχρι τη βιομηχανική επανάσταση (συνεχείς πόλεμοι, δουλοπάροικοι, ελάχιστη τροφή και νερό για τους περισσότερους). Λογικό δεν είναι να είναι σκληρά τα ήθη? Τώρα που βελτιώθηκε η ζωή χαλάρωσαν και τα ήθη! Και, πίστεψέ με, δεν βολεύομαι με την πατριαρχία επειδή είμαι άντρας, ίσα ίσα δεν έχω ούτε τον όγκο, ούτε την αυτοπεποίθηση, ούτε τα λεφτά κάποιου που θα μπορούσε να νιώσει "κυρίαρχο αρσενικό" και οι γυναίκες διαχρονικά δεν με θέλουν, αλλά τι να κάνουμε, η φύση είναι αυτή που στέλνει τα θηλυκά σε αυτά τα αρσενικά, να κάνουμε πως δεν το βλέπουμε? Άρα η πατριαρχία υπάρχει στη φύση και δεν την επέβαλε κανένας Χριστιανισμός.
    Και, βέβαια, σβήνετε όλο το φιλανθρωπικό έργο που ενέπνευσε ο Χριστιανισμός, τους Μάρτυρες, τους ασκητές κλπ πίσω από ένα "δεν επέτρεπε στις γυναίκες να κάνουν σεξ με όποιον θέλουν", λες και αυτό είναι το σημαντικότερο πράγμα στη ζωή!

  13. #118
    Senior Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    974
    Αυτό

    Ο χριστιανισμός αρνήθηκε το σώμα, τα σώματα, απαίτησε την αγαμία, την εγκράτεια, την αγνότητα. Θεωρητικοποίησε το μίσος κατά των γυναικών, έχτισε ένα εννοιολογικό οικοδόμημα αντιφεμινιστικό και φαλλοκρατικό. Στιγμάτισε δημοσίως την επινόηση της ευφυΐας, ένα προϊόν που σφραγίστηκε ρητά από την Εύα. Δόξασε το άρρωστο, ακρωτηριασμένο, βασανισμένο, εξευτελισμένο σώμα. Απόλαυσε το μαρτύριο. Μετέτρεψε τη σεξουαλικότητα σε κατάρα. Καταδίωξε μέχρι θανάτου κάθε εραστή της ζωής, κάθε αγάπη για το σώμα, κάθε ενθουσιασμό για τη ζωή (...) διακήρυξε τη μη καθαρότητα των γυναικείων οργάνων, αυτών των απαράμιλλων ανθών της σάρκας. Απαγόρευσε τα μοναδικά χάδια, τα φιλιά του φωτός, τις σαρκικές τρυφερότητες, το μοίρασμα των ηδονών. Εφηύρε έναν νυχτερινό έρωτα που μέσα στο σκοτάδι του τα σώματά μας συνεχίζουν να κείτονται σαν μέσα σε ένα σάβανο χωρίς αρώματα.

  14. #119
    Senior Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    974
    Αναρωτιέμαι αφού το σώμα το έπλασε ο πάνσοφος Θεός σας που ήξερε τα πάντα, γιατί του έδωσε τόσες ορμές και απολαύσεις, αφού αυτές είναι φορέας του κακού;
    Και εδώ τίθεται και ένα άλλο ερώτημα για ποια ελεύθερη βούληση μιλάμε; Πως γίνεται να είσαι ελεύθερος να επιλέξεις, αλλά αν επιλέξεις αυτό που δεν θέλει ο Θεός θα σε στείλει στην αιώνια κόλαση βασανισμού. Όχι γιατί ο Θεός θα σε βασανίσει ή θα σε πονέσει, αλλά σαν αποτέλεσμα και μόνον, της δικής σου επιλογής να μην δεχτείς την δική μου αλήθεια δηλαδή του Θεού.

    Το ότι η ελεύθερη βούληση και το σχέδιο του Θεού δεν μπορούν να υπάρχουν ταυτόχρονα το έχετε σκεφτεί; Αφού σύμφωνα με τους αγίους πατέρες ούτε μια τρίχα δεν μπορεί να πέσει από το κεφάλι μας χωρίς να το παραχωρήσει ο Θεός. Μήπως τελικά η ελεύθερη βούληση δεν είναι αρεστή στον Θεό σας;
    Και γιατί επεμβαίνει πολλές φορές με διάφορους τρόπους, ώστε αυτή η ελεύθερη βούληση να μην είναι τόσο ελεύθερη; Εν ολίγοις μήπως ο επιλεκτικός σας Θεός αγαπάει μόνο τους υποτακτικούς του;

  15. #120
    Banned
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    110
    Γιατί τρώμε???τρώμε γιατί γουστάρουμε η τρώμε για να ζηησουμε?και απαντώ ΤΡΩΜΕ ΓΙΑ ΝΑ ΖΗΣΟΥΜΕ!!!αυτή είναι η ουσία της τροφής....το ότι γουστάρουμε που τρώμε είναι από την χάρη του θεού!!!Γιατί κάνουμε σεξ?ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΑΡΑΧΘΟΥΜΕ!!το ότι το γουστάρουμε είναι από την. χάρη του θεού!όλες τις σαρκικές ηδονές ο θεός μας τις έδωσε!!!όλες όμως!αλλά μας ζήτησε ένα πράγμα μόνο ένα...να αγαπάμε τον θεό περοσοτερο από τις ηδονές που μας χάρισε...τι σημαίνει αυτό?νήστεψες κύριε ΟΧΙ!!απείχες από το σεξ στη δειαρκεια της νηστείας?ΟΧΙ!!!αφού δεν έκανες αυτά που έπρεπε τότε θα βγουν οι ιεροκυρικες τα κοράκια και οι χριστιανοταλιμπάν και θα σου πουν ότι εσύ έχεις τις ηδονές ανώτερες από τον δημιουργό τους...και θα προσπαθήσουν να τις υποβαθμίσουν τις ηδονές ΟΧΙ ΓΙΑΤΙ ΣΟΥ ΤΙΣ ΑΠΑΓΟΡΕΥΟΥΝ ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΣΥ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΟΤΙ ΓΙΑ ΑΥΤΕΣ ΖΕΙΣ...κανένας δεν σου είπε ούτε να μην τρως ούτε να μη γ@@@@ς...ένα πράγμα μόνο σου ζήτησε να κανείς την νηστεία και την προσευχή σου..εσύ ούτε αυτά κανείς μόνο βγαιενεις στα σάιτ και βλασφημας αυτες τις άγιες ημέρες...

Page 8 of 25 FirstFirst ... 67891018 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 14
    Last Post: 10-12-2020, 17:02
  2. Το πρόγραμμα της γυναίκας μου
    By mindcrime in forum Διατροφή, Fitness-Ασκηση
    Replies: 12
    Last Post: 05-06-2020, 18:21
  3. Για μια θέση στον ήλιο
    By 85Eon in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 17
    Last Post: 13-11-2017, 12:37
  4. πλησίασμα γυναίκας
    By ioannis2 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 76
    Last Post: 01-04-2012, 12:17
  5. Τι θα κανατε στη θεση μου??
    By melene in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 33
    Last Post: 24-07-2009, 01:25

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •