Η θέση της Γυναίκας στον χριστιανισμό - Page 18
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 18 of 25 FirstFirst ... 81617181920 ... LastLast
Results 256 to 270 of 374
  1. #256
    Senior Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    915
    Δεν επλάσθει ο άνδρας για τη γυναίκα, αλλά η γυναίκα για τον άνδρα.. Οι γυναίκες στις εκκλησίες ας σιωπήσουν. Δεν επιτρέπεται σ’αυτές να ομιλούν, αλλά να υποτάσσονται, καθώς ο (μωσαϊκός) νόμος λέγει.. Αν θέλουν να μάθουν κάτι, ας ρωτούν στο σπίτι τους άνδρες τους (Α’ προς Κορινθίους, ια’ 4-12,ιδ’ 31-40). αχαχα δηλαδή έλεος κάπου

  2. #257
    Banned
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    110
    Quote Originally Posted by tommorello View Post
    Κατανοώ ότι ο θεωρητικός φόβος της ιδέας του θανάτου είναι δύσκολα διαχειρίσιμος δημιουργεί υπαρξιακά ερωτήματα και αυτό από μόνο του είναι ένα πολύ ισχυρό κίνητρο να μυηθεί κάποιος στον Χριστιανισμό στην Ελλάδα η σε οποιαδήποτε άλλη θρησκεία ανάλογα τον εθισμό η πλύση εγκεφάλου
    που υπέστη ο καθένας.
    Αλλά μην τρελαθούμε τελείως οι θρησκείες είναι το μεγαλύτερο ψέμα της ανθρωπότητας. Στο όνομα της θρησκείας έχουν γίνει τα μεγαλύτερα εγκλήματα στην ανθρώπινη ιστορία.. όλες αυτές οι μπούρδες είναι κατ’ ανάγκην.
    Αγαπάτε αλλήλους λέει χαχα..
    Όμως το τι βασανισμούς έχουν υποστεί οι άνθρωποι δεν λέγετε, και από τους καθολικούς και από τα δικά μας ορθόδοξα μπουμπούκια, και πάντα ρε φίλε μια ζωή οι εκπρόσωποι του κλήρου βρισκόταν στο πλευρό του ισχυρού πάντα, όποιος έχει διαβάσει λίγη ιστορία γνωρίζει.
    Αν δεν κατανοήσουμε λοιπόν τι πραγματικά έχει γίνει στο παρελθόν δεν θα μπορέσουνε να αλλάξουμε και να κάνουμε κάτι καλύτερο για το παρόν και για το μέλλον.
    ενώ ο πολιτικοί είναι καλύτεροι κομμουνιστές φασιστές δεν σφάξανε?ο Στάλιν ο χιτλερ ο Βελουχιώτης τι κάνανε?εδώ έσφαξε μέχρι και ο Μιχαλολιακος με τον Κασιδιάρη τι μου λες τώρα...και αν δεν πιστεύαμε σε τίποτα στο απόλυτο δηλ κενό θα πιστεύαμε στον έναν και μοναδικό παγκόσμιο θεό που είναι το χρήμα!!εκεί και αν δεν έγιναν και γινοντε εγκλήματα...όλοι οι σημερινοί πόλεμοι και οι μαζικές σφαγές των ανθρώπων και πόλεμοι γινοντε στο όνομα του χρήματος και επειδή πλέον η παγκόσμια θρησκεία είναι η αθεΐα σε λίγο ο άνθρωπος θα αρχίσει να κανιβαλιζει σε λίγο η ανθρώπινη ζωή θα είναι ίση με ένα ζώο!γιατί όταν πιστεύεις σε έναν θεό φοβάσαι και κάποιον λες και τι ψυχή θα παραδώσω..αν όμως πιστεύεις στο χρήμα ρουφιανεύεις πατάς επίθεση πτωμάτων και γιατί να το κρύψουμε εγώ ξέρω πολλούς ανθρώπους που θα σκότωναν κιόλα για το χρήμα αρκεί να μην τους έπαιρναν χαμπάρι.δες τις γυναίκες πως είναι τώρα πάνε σε μια δουλειά για το πρώτο τους μέλημα είναι να κάτσουν στον προϊστάμενο τους...βρε τι μιχαλιδα και τι ***** λένε αφού θεός δεν υπάρχει ότι φάμε ότι πιουμε και ότι αρπάξει ο ....μας.και η σημερινή γυναίκα δεν θα σε χωρίσει για ένα χαστούκι θα το κάνει όμως αν μείνεις άνεργος..επίσης ξέρω πολλούς που απατανε και συστηματικά κιόλας της γυναίκες τους και αυτές καθοντε και υπομένουν επειδή ο άλλος έχει φράγκα!!είδες τι υπομενετικες που είναι όπως τότε!!απλά το κίνητρο αλλάζει παλιά ήταν θρησκεία τώρα είναι το χρήμα...αυτή είναι η φύση της γυναίκας...η γυναίκα είναι το ασθενές φίλο όχι μόνο λόγω δύναμης αλλά και επιδη φοβάται!ένα δικαίωμα μόνο έχει!και αυτό είναι να διαλέξει σύντροφο!από κει και πέρα θα απολαύσει την επιλογή της σωστή η λαθός!!τώρα για το αβατο του Αγίου όρους καλά πλάκα με κάνετε πως θα μπουν γυναίκες στο όρος?να βγει καμία βυζαρου με μαγιό να την δουν οι μοναχοί και να ψάλουν το ειδομεν το φως το αληθινον?να μαστε σοβαροί τώρα..
    Last edited by kotas; 07-05-2021 at 03:36.

  3. #258
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by tommorello View Post
    Δεν επλάσθει ο άνδρας για τη γυναίκα, αλλά η γυναίκα για τον άνδρα.. Οι γυναίκες στις εκκλησίες ας σιωπήσουν. Δεν επιτρέπεται σ’αυτές να ομιλούν, αλλά να υποτάσσονται, καθώς ο (μωσαϊκός) νόμος λέγει.. Αν θέλουν να μάθουν κάτι, ας ρωτούν στο σπίτι τους άνδρες τους (Α’ προς Κορινθίους, ια’ 4-12,ιδ’ 31-40). αχαχα δηλαδή έλεος κάπου
    επητελους καποιος με γνωση και αντιλυψη! ευχομαι να μην ειρωνευεσαι φιλε μου, διοτις ειναι μεγιστον αμαρτημα.
    Αν και εκεινα τα χρονια ητν πολυ διαφορετικα και ο σημερινος ανθρωπος δεν μπορει να τα καταλαβει , νομιζω οτι στο θεμα ανδρα γυναικα ισως εκεινη την εποχη υπηρχε μια πιο ομορφη και γαληνη εντος των οικογενειωνσε αντιθεση με σημερα οπου εχουμε μπερδεψει τα μπουτια μας.Εξαλου ειναι και στην παλαια διαθηκη γραμμενο οτι την αμαρτιατην εφερε η γυναικα ,ο ανδρας πλανηθει! απο την γυναικα, εν ολιγις ο λογος και το φτεξιμο της εκπτωσης απο τον παραδεισο τον εχει ξεκαθαρα η γυναικα, οπου εν αρχη δεν την ηθελε ο Θεος, αλλα εδημιουργηθει απο απετησει του Αδαμ!, εκει και βρησκετε ο λογος οπου μεχρι την συνοδο του 1500 η ιερεις και γενικα η τοτες απιστημη ελεγε οτι η γυναικα δεν εχει ψυχη εντος της.

  4. #259
    Senior Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    915
    Quote Originally Posted by kotas View Post
    ενώ ο πολιτικοί είναι καλύτεροι κομμουνιστές φασιστές δεν σφάξανε?ο Στάλιν ο χιτλερ ο Βελουχιώτης τι κάνανε?εδώ έσφαξε μέχρι και ο Μιχαλολιακος με τον Κασιδιάρη τι μου λες τώρα...και αν δεν πιστεύαμε σε τίποτα στο απόλυτο δηλ κενό θα πιστεύαμε στον έναν και μοναδικό παγκόσμιο θεό που είναι το χρήμα!!εκεί και αν δεν έγιναν και γινοντε εγκλήματα...όλοι οι σημερινοί πόλεμοι και οι μαζικές σφαγές των ανθρώπων και πόλεμοι γινοντε στο όνομα του χρήματος και επειδή πλέον η παγκόσμια θρησκεία είναι η αθεΐα σε λίγο ο άνθρωπος θα αρχίσει να κανιβαλιζει σε λίγο η ανθρώπινη ζωή θα είναι ίση με ένα ζώο!γιατί όταν πιστεύεις σε έναν θεό φοβάσαι και κάποιον λες και τι ψυχή θα παραδώσω..αν όμως πιστεύεις στο χρήμα ρουφιανεύεις πατάς επίθεση πτωμάτων και γιατί να το κρύψουμε εγώ ξέρω πολλούς ανθρώπους που θα σκότωναν κιόλα για το χρήμα αρκεί να μην τους έπαιρναν χαμπάρι.δες τις γυναίκες πως είναι τώρα πάνε σε μια δουλειά για το πρώτο τους μέλημα είναι να κάτσουν στον προϊστάμενο τους...βρε τι μιχαλιδα και τι ***** λένε αφού θεός δεν υπάρχει ότι φάμε ότι πιουμε και ότι αρπάξει ο ....μας
    Το ίδιο λέμε ρε κοτά για αυτό η εξουσία και θρησκεία πάνε χέρι, χέρι ξεκόλλα... δηλαδή εσύ αν θες κόλλα είσαι δικαιολογημένος

  5. #260
    Senior Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    915
    Αχαχα.... άρε τρελό παρέα σας γουστάρω με τρέλα λέμε χαχα

  6. #261
    Senior Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    915
    Quote Originally Posted by kotas View Post
    δες τις γυναίκες πως είναι τώρα πάνε σε μια δουλειά για το πρώτο τους μέλημα είναι να κάτσουν στον προϊστάμενο τους...βρε τι μιχαλιδα και τι ***** λένε αφού θεός δεν υπάρχει ότι φάμε ότι πιουμε και ότι αρπάξει ο ....μας
    Όχι για τις γυναίκες κοτα λες μαλακίες δεν θα συμφωνήσω .. ρε συ μη συμπληρώνεις το κείμενο στο μετά γιατί βγάζει άλλο νόημα η απάντηση

  7. #262
    Banned
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    110
    Quote Originally Posted by tommorello View Post
    Όχι για τις γυναίκες κοτα λες μαλακίες δεν θα συμφωνήσω .. ρε συ μη συμπληρώνεις το κείμενο στο μετά γιατί βγάζει άλλο νόημα η απάντηση
    σε τι δεν πιστεύεις σε ταχυφαγειο δούλευα και ο προϊστάμενος τις είχε κουτουπωσει όλες...αλυσίδα φούρνου και το αφεντικό τις κουτουπονε αβέρτα!!έβαζε τη μάνα μου να καθαρίζει το σπιτι και αυτός μπαινόβγαινε με τις πωλήτριες και αυτες μόλις της έβλεπε κρυβόντουσαν..ακόμα και στο δήμο που δούλευα αν ήταν κάποια καλή δεν έβγαινε για δουλειά καθόταν μέσα παρειτσα με τον προϊστάμενο..μάλλον δεν τα ξέρεις καλά τα γράμματα..παλιός γνωστός πρωιν μεγαλοβιοτεχνης αγοράσε σπίτι στην παιραια ενώ η δουλειά ήταν στο Ωραιόκαστρο για να μπορεί να δικαιολογεί το ότι άργησε στην γυναίκα του!!να ξέρεις είμαι παιδί της πιάτσας ξέρω τόσα και αλλά τόσα που δεν μου ρχοντε απλά τώρα στο μυαλό αλλά αυτή είναι η αλήθεια!ακόμα και όταν περνάμε ναρκωτικά και παίζαμε την ζωή μας κορώνα γράμματα με τον κάθε μ@@@κ@@ για να βγάλουμε φραγκα όταν πηγαίναμε να ψωνίσουμε η γκόμενα ήταν εκεί με τον ντίλερ στη ζεστασουλα της εκεί στην ασφάλεια της...αν διαφωνείς μαζί μου τότε δεν έχεις ιδέα από γυναίκες...εσύ πιστεύεις αυτές τις μπούρδες που λένε ότι τις καημένες τις ιεροδουλες τις εξαπατανε ενώ αυτές δεν θέλουν?για πάνε σε κανένα σεξ στούντιο και βρες καμία να θέλει να παντρευτεί κάποιον πτωχό πλην τίμιο βιοπαλεστην ειδικά τώρα που έμαθε στην χληδη...είπαμε η γυαναικα την σημερινή ειδικά εποχή έχει το δικαίωμα της επιλογής...άλλες ζουν αξιοπρεπώς και άλλες παρά πολλές όμως από δω και από κει..άλλες έχουν μυαλό και διαλέγουν τον σωστό σύντροφο και άλλες είναι χαζές και παίρνουν είναι μ@@κα που τις δενρνει!την μάνα μου ο πατέρας μου την εδερνε σίγουρα 2-3 φορές την εβδομάδα αλλά αυτή δεν έφευγε όχι γιατί το έλεγε ο μέγας Βασίλειος αλλά επιδη φοβόταν.και δεν φοβόταν μήπως ο πατέρας μου της κάνει κάποιο κακό όχι όχι όχι...αυτό που φοβόταν είναι τι θα απογίνει μόνη της..
    Last edited by kotas; 07-05-2021 at 03:41.

  8. #263
    Banned
    Join Date
    May 2021
    Posts
    35
    Αν η εκκλησία έχει πάντα δίκιο γιατί υπάρχουν διαφορετικές γνώμες? Πχ γιατί μέχρι το 1500 πίστευαν ότι δεν έχει ψυχη? και μετά ότι έχει?

  9. #264
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Η οικουμενικη συνοδος εχει ως σκοπο υπαρξης της τετοια περιπου ζητηματα, οπωτες λοιπον λαμβανει χωρο ,εντος των τοιχων της συζητουντε θεολογικα θεματα, απο τν συνταξη των προσευχως για παραδηγμα, μεχρι το ποιοι αγιοι ειναι αναγνωρησμενοι και οι συγκεκρημενες ημερομηνιες γιορτων τους. Αλλα θεματα οπως δογματικα ,ιεραρχηκα, δλδ ποιες οι ευθηνες του εκαστος πατρηαρχη,η μητροπολυτου.Σε οικουμενικη συνοδο αποφσησθει το ποια ευαγκελια θα μπουν στη καινη διαθηκη.
    Οσο για το αν κανουν λαθος, η το οτ εχουν αλλαξει πολλες αποφασεις τους, αυτο γινετε διοτις δεν ειναι ,αγοι ολοι εκει μεσα, ουτες ειναι αγκελοι.Ειναι ανθρωποι με σαρκαν και οσταν, με παθοι και αδυναμιες! αρα και ψεματα θα υποθουν και λαθος θα κανουν, και θα μαλωσουν.Αυτο παρεξηγει ο κοσμος και συνεχως ηβριζει το ιερατιον, δεν μπορει να καταλαβει οτι ειναι ανθρωποι και αυτοι, και οπως καθε ανθρωπος κουβαλαν τις οποιες βλακειες τους!μπορει να ειναι βεβαια απο τους καθαροτερους των ανθρωπων επι κοινωνιος αλλα ειναι ανθρωποι και αυτοι. Ο Θεος ξεκαθαρα εχει γραφτει οτι δεν λαμβανει καμια θεσην εις τα εντος της εκκλησιας μας αποφασεις και δομες.Θελει να ειναι απολυτου ελευθερης βουλησης του ανθρωπου! να ειναι μοναχα ανθρωπικες αποφασεις ωστε να "αποδηξουμε" ως ανθρωποι οτι απομονοι μας μπορουμε αυτο που λεμε εκκλησια να ανταπεξελθει της πιστεως μας! Οι ανθρωποι ζουμε σε κοινωνιες! και η εκκλησια ειναι ενα ειδος κοινωνικης δομησης.
    Αντιθετα στο Ισλαμ η κοινωνιες τους ειναι θεοπλαστον επηρεασμενη, το ισλαμ για αυτο τον λογο ειναι ως θρησκεια πολυτικη ταυτοχρωνα οντωτητα.Εχει νομικο πλαισιο, εχει χαρακτηρα κοινωνικης παρουσιας ,εξου και η σαριες ανα τα μουσουλμανικα κρατοι.Στο Ισλαμ ειναι πρωτα το θεικον δικαιο και μετα το κρατικο δικαιον, οπου το πρωτο σε αντιθεση με εμας εχει παραπανω εξουσια. Ο αντιστοιχος πατρηαρχης τους ειναι πιο ισχυρος απο τον προεδρο της χωρς τους.

  10. #265
    Banned
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    110
    [QUOTE=giorgos panou;1160058]Η οικουμενικη συνοδος εχει ως σκοπο υπαρξης της τετοια περιπου ζητηματα, οπωτες λοιπον λαμβανει χωρο ,εντος των τοιχων της συζητουντε θεολογικα θεματα, απο τν συνταξη των προσευχως για παραδηγμα, μεχρι το ποιοι αγιοι ειναι αναγνωρησμενοι και οι συγκεκρημενες ημερομηνιες γιορτων τους. Αλλα θεματα οπως δογματικα ,ιεραρχηκα, δλδ ποιες οι ευθηνες του εκαστος πατρηαρχη,η μητροπολυτου.Σε οικουμενικη συνοδο αποφσησθει το ποια ευαγκελια θα μπουν στη καινη διαθηκη.
    Οσο για το αν κανουν λαθος, η το οτ εχουν αλλαξει πολλες αποφασεις τους, αυτο γινετε διοτις δεν ειναι ,αγοι ολοι εκει μεσα, ουτες ειναι αγκελοι.Ειναι ανθρωποι με σαρκαν και οσταν, με παθοι και αδυναμιες! αρα και ψεματα θα υποθουν και λαθος θα κανουν, και θα μαλωσουν.Αυτο παρεξηγει ο κοσμος και συνεχως ηβριζει το ιερατιον, δεν μπορει να καταλαβει οτι ειναι ανθρωποι και αυτοι, και οπως καθε ανθρωπος κουβαλαν τις οποιες βλακειες τους!μπορει να ειναι βεβαια απο τους καθαροτερους των ανθρωπων επι κοινωνιος αλλα ειναι ανθρωποι και αυτοι. Ο Θεος ξεκαθαρα εχει γραφτει οτι δεν λαμβανει καμια θεσην εις τα εντος της εκκλησιας μας αποφασεις και δομες.Θελει να ειναι απολυτου ελευθερης βουλησης του ανθρωπου! να ειναι μοναχα ανθρωπικες αποφασεις ωστε να "αποδηξουμε" ως ανθρωποι οτι απομονοι μας μπορουμε αυτο που λεμε εκκλησια να ανταπεξελθει της πιστεως μας! Οι ανθρωποι ζουμε σε κοινωνιες! και η εκκλησια ειναι ενα ειδος κοινωνικης δομησης.
    Αντιθετα στο Ισλαμ η κοινωνιες τους ειναι θεοπλαστον επηρεασμενη, το ισλαμ για αυτο τον λογο ειναι ως θρησκεια πολυτικη ταυτοχρωνα οντωτητα.Εχει νομικο πλαισιο, εχει χαρακτηρα κοινωνικης παρουσιας ,εξου και η σαριες ανα τα μουσουλμανικα κρατοι.Στο Ισλαμ ειναι πρωτα το θεικον δικαιο και μετα το κρατικο δικαιον, οπου το πρωτο σε αντιθεση με εμας εχει παραπανω εξουσια. Ο αντιστοιχος πατρηαρχης τους ειναι πιο ισχυρος απο τον προεδρο της χωρς τους.[/QUOTE
    τι είναι αυτά που λες η αλλαγή του ημερολογίου και μάλιστα αλλαγή συμπίπτει με το ημερολόγιο των παπικων δεν χρειάζεται απόφαση οικουμενικής συνόδου?ξέρεις πόσες φορές οι κεφαλές του νέου ημερολογίου συλειτουργησαν με τον πάππα?ας μην κρυβόμαστε η κεφαλή η πραγματική κεφαλή των νεοημερολογιτων είναι ο Παππας....ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΟΡΘΟΔΟΞΟΣ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ Μ ΑΥΤΟΝ. όχι να συνλειτουργησει ούτε καν να τον συναντήσει είναι εχθρός.

  11. #266
    Banned
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    110
    Quote Originally Posted by KonstantinosPL View Post
    Αν η εκκλησία έχει πάντα δίκιο γιατί υπάρχουν διαφορετικές γνώμες? Πχ γιατί μέχρι το 1500 πίστευαν ότι δεν έχει ψυχη? και μετά ότι έχει?
    από την αρχή της ορθοδοξίας υπήρξαν πολλές αιρέσεις για αυτό έγιναν τόσες οικουμενικές συνοδοί για να γίνουν οι απαραίτητες διευκρυνησεις ώστε να καταπολεμηθούν αυτές.πχ στο μυαλό μου έρχεται η αίρεση του Αρείου και μέγας αθανασιους..ο Άρειος ήταν μονοφυσίτης..έγινε οικουμενική σύνοδος με τις απαραίτητες διευκρινίσεις και λύθηκε το ζήτημα και ο Άρειος κυριχθηκε αιρετικός..άλλο ζήτημα ήταν η οικονομαχεια και εκεί έγινε σύνοδος....φίλε Κώνσταντινε πρέπει να το ψάξεις λίγο παραπάνω και θα δεις ότι κάθε σύνοδος αποκυρησει μια αίρεση.

  12. #267
    Banned
    Join Date
    May 2021
    Posts
    35
    Το θέμα είναι οτι πολλοί πάνε με το νέο ημερολόγιο. Δεν έχουν όμως μια δική τους αιτιολόγηση; Θέλω να πω (αν δεν πρέπει να ισχύει το νέο ημερολόγιο) από άγνοια δεν το κάνουν;


    Πως ένας νεοημερολογίτης ξαφνικα θα πει οτι θα ακολουθήσει το παλιο την στιγμή που οι γύρω του, ακόμη και ο πνευματικός του πιθανότατα είναι με το νεο; Και αν ρωτήσει τον πνευματικό, ο πνευματικός πιθανότατα θα του δώσει ενα πειστικο επιχείρημα.

    Οπότε στην ουσία η ερώτηση μου είναι πώς ένας νεοημερολογίτης από την στιγμη που ο νεοημερολογίτης ιερέας του λέει οτι αυτό που κάνει είναι το σωστό, θα γίνει παλαιοημερολογίτης;

  13. #268
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    366
    Αααχ, έρωτας το θρεντ! :P Έχει και Morello!
    Τα καλύτερα επιχειρήματα προέρχονται από την ίδια την αγία γραφή πάντως. Όπου κι αν την πιάσεις βρωμάει.
    #UnVioladorEnTuCamino

  14. #269
    Banned
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    110
    Quote Originally Posted by KonstantinosPL View Post
    Το θέμα είναι οτι πολλοί πάνε με το νέο ημερολόγιο. Δεν έχουν όμως μια δική τους αιτιολόγηση; Θέλω να πω (αν δεν πρέπει να ισχύει το νέο ημερολόγιο) από άγνοια δεν το κάνουν;


    Πως ένας νεοημερολογίτης ξαφνικα θα πει οτι θα ακολουθήσει το παλιο την στιγμή που οι γύρω του, ακόμη και ο πνευματικός του πιθανότατα είναι με το νεο; Και αν ρωτήσει τον πνευματικό, ο πνευματικός πιθανότατα θα του δώσει ενα πειστικο επιχείρημα.

    Οπότε στην ουσία η ερώτηση μου είναι πώς ένας νεοημερολογίτης από την στιγμη που ο νεοημερολογίτης ιερέας του λέει οτι αυτό που κάνει είναι το σωστό, θα γίνει παλαιοημερολογίτης;
    η απάντηση είναι η ίδια στην ερώτηση για αυτούς που γεννήθηκαν μουσουλμάνοι οι βουδιστές που έκανες εσύ....πρέπει να ψάχνουμε το σωστό και όχι επαναπαυόμαστε σε ότι μας σερβίρουν...ένας που γεννήθηκες μουσουλμάνος και ξέρει ότι ο τάδε έχει 52 γυναίκες επειδή έχει φράγκα...δεν το κόβει ότι ο ίδιος θα μείνει μόνος και δυστηχισμενος και ότι αυτό δεν είναι σωστό τι και αν γεννήθηκε έτσι...το ίδιο συμβαίνει και με το παλιό και το νέο ημερολόγιο ήταν μια μονομερής ενέργεια της εκλησιας της Ελλάδας που σχεδιάστηκε από τον πάππα αφού ακολουθεί το νέο ημερολόγιο το παπικό..δίκιο δεν έχω?θέλει πολύ λογική?όχι!απλά ο κόσμος δεν νοιάζεται...

  15. #270
    Banned
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    110
    Quote Originally Posted by kotas View Post
    σε τι δεν πιστεύεις σε ταχυφαγειο δούλευα και ο προϊστάμενος τις είχε κουτουπωσει όλες...αλυσίδα φούρνου και το αφεντικό τις κουτουπονε αβέρτα!!έβαζε τη μάνα μου να καθαρίζει το σπιτι και αυτός μπαινόβγαινε με τις πωλήτριες και αυτες μόλις της έβλεπε κρυβόντουσαν..ακόμα και στο δήμο που δούλευα αν ήταν κάποια καλή δεν έβγαινε για δουλειά καθόταν μέσα παρειτσα με τον προϊστάμενο..μάλλον δεν τα ξέρεις καλά τα γράμματα..παλιός γνωστός πρωιν μεγαλοβιοτεχνης αγοράσε σπίτι στην παιραια ενώ η δουλειά ήταν στο Ωραιόκαστρο για να μπορεί να δικαιολογεί το ότι άργησε στην γυναίκα του!!να ξέρεις είμαι παιδί της πιάτσας ξέρω τόσα και αλλά τόσα που δεν μου ρχοντε απλά τώρα στο μυαλό αλλά αυτή είναι η αλήθεια!ακόμα και όταν περνάμε ναρκωτικά και παίζαμε την ζωή μας κορώνα γράμματα με τον κάθε μ@@@κ@@ για να βγάλουμε φραγκα όταν πηγαίναμε να ψωνίσουμε η γκόμενα ήταν εκεί με τον ντίλερ στη ζεστασουλα της εκεί στην ασφάλεια της...αν διαφωνείς μαζί μου τότε δεν έχεις ιδέα από γυναίκες...εσύ πιστεύεις αυτές τις μπούρδες που λένε ότι τις καημένες τις ιεροδουλες τις εξαπατανε ενώ αυτές δεν θέλουν?για πάνε σε κανένα σεξ στούντιο και βρες καμία να θέλει να παντρευτεί κάποιον πτωχό πλην τίμιο βιοπαλεστην ειδικά τώρα που έμαθε στην χληδη...είπαμε η γυαναικα την σημερινή ειδικά εποχή έχει το δικαίωμα της επιλογής...άλλες ζουν αξιοπρεπώς και άλλες παρά πολλές όμως από δω και από κει..άλλες έχουν μυαλό και διαλέγουν τον σωστό σύντροφο και άλλες είναι χαζές και παίρνουν είναι μ@@κα που τις δενρνει!την μάνα μου ο πατέρας μου την σίγουρα 2-3 φορές την εβδομάδα αλλά αυτή δεν έφευγε όχι γιατί το έλεγε ο μέγας Βασίλειος αλλά επιδη φοβόταν.και δεν φοβόταν μήπως ο πατέρας μου της κάνει κάποιο κακό όχι όχι όχι...αυτό που φοβόταν είναι τι θα απογίνει μόνη της..
    θέλω να κάνω μια διευκρίνιση...αυτά που γράφω δεν τα γράφω επειδή θεωρώ την γυναίκα διεφθαρμένη....την θεωρώ αδύναμη και θύμα εκμεταλευσης από τον άνδρα όχι επειδή είναι σωματικά αδύναμη αλλά και ψυχικά ευάλωτη...ο μόνος που μπορεί να προστατεύσει την γυναίκα από έναν εκμεταλευτη άντρα είναι ένας άλλος άντρας...πάντως αυτό το πλάσμα δύσκολα επιβιώνει μόνο του...αυτό θέλουν να μας πουν οι πατέρες.

Page 18 of 25 FirstFirst ... 81617181920 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 14
    Last Post: 10-12-2020, 18:02
  2. Το πρόγραμμα της γυναίκας μου
    By mindcrime in forum Διατροφή, Fitness-Ασκηση
    Replies: 12
    Last Post: 05-06-2020, 19:21
  3. Για μια θέση στον ήλιο
    By 85Eon in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 17
    Last Post: 13-11-2017, 13:37
  4. πλησίασμα γυναίκας
    By ioannis2 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 76
    Last Post: 01-04-2012, 13:17
  5. Τι θα κανατε στη θεση μου??
    By melene in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 33
    Last Post: 24-07-2009, 02:25

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •