ευχαριστηση με τι?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621

    ευχαριστηση με τι?

    καλησπερα παιδια

    ειμαι λιγο καλυτερα.βγαινω λιγο πιο πολυ εξω. το προγραμματιζω ακομα ισως λιγο λιγορτερο.
    αλλα δε βρισκω να μου αρεσει τιποτα.
    δε βρισκω κατι που να κανω με εχαριστηση περα απο τον καφε και το χαζεμα στον υπολογιστη.
    ο καθενας κανει κατι. μια δουλεια μια ασχολια ενα χομπυ κατι
    εγω δε βρισκω
    νοιωθω ενα επιπεδο συναισθημα με λιγο αγχος και λιγη στεναχωρια.. δε ξερω πως να το περιγραψω..

    εσεις ευχαριστιεστε κατι κι αν ναι τι?
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    366
    Τον καφέ τον πίνεις σπίτι σου; Μπορείς να πας καμιά βολτίτσα να τον πιεις αλλού; Το χάζεμα στον υπολογιστή τι έχει; Εννοώ ακόμη κι αυτό θα μπορούσε να αλλάξει, καμιά ταινία; Μην συγκρίνεις τον εαυτό σου με άλλους, είσαι ξεχωριστή, έχεις τις δικές σου συνθήκες ζωής, θέματα, καταστάσεις, οπότε δεν έχει νόημα να λες οι άλλοι έχουν χόμπυ. Άσε που δεν έχουν όλοι ούτε δουλειά, ούτε όλοι χόμπυ ή ασχολίες και πολλοί αισθάνονται έτσι όπως εσύ.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,744
    Quote Originally Posted by boo View Post
    καλησπερα παιδια

    ειμαι λιγο καλυτερα.βγαινω λιγο πιο πολυ εξω. το προγραμματιζω ακομα ισως λιγο λιγορτερο.
    αλλα δε βρισκω να μου αρεσει τιποτα.
    δε βρισκω κατι που να κανω με εχαριστηση περα απο τον καφε και το χαζεμα στον υπολογιστη.
    ο καθενας κανει κατι. μια δουλεια μια ασχολια ενα χομπυ κατι
    εγω δε βρισκω
    νοιωθω ενα επιπεδο συναισθημα με λιγο αγχος και λιγη στεναχωρια.. δε ξερω πως να το περιγραψω..

    εσεις ευχαριστιεστε κατι κι αν ναι τι?
    μαλλον εχεις ανηδονια.
    αν πηγαινεις σε καποιον ειδικο να το συζητησεις μαζι του

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    Quote Originally Posted by Merlot View Post
    Τον καφέ τον πίνεις σπίτι σου; Μπορείς να πας καμιά βολτίτσα να τον πιεις αλλού; Το χάζεμα στον υπολογιστή τι έχει; Εννοώ ακόμη κι αυτό θα μπορούσε να αλλάξει, καμιά ταινία; Μην συγκρίνεις τον εαυτό σου με άλλους, είσαι ξεχωριστή, έχεις τις δικές σου συνθήκες ζωής, θέματα, καταστάσεις, οπότε δεν έχει νόημα να λες οι άλλοι έχουν χόμπυ. Άσε που δεν έχουν όλοι ούτε δουλειά, ούτε όλοι χόμπυ ή ασχολίες και πολλοί αισθάνονται έτσι όπως εσύ.
    ναι στο σπιτι. αμα ειμαι εξω καμια φορα και παρω καφε στο χερι μπορει να κατσω για λιγο σε ενα παγκακι αλλα οχι για πολυ γιατι δε νοιωθω ανετα με τους ανθρωπους πολυ.
    χαζεμα στο φβ και εδω ή κανενα αρθρο ενδιοαφερον.. προχτες ειδα μια ταινια το 8 mile. τωρα που δεν εχω μαθηματα ισως ειναι ευκαιρια εχεις δικιο σε αυτο.
    πρεπει να διαβασω κιολας αλλα δε μπορω να συγκεντρωθω. ακλαυτη θα παει κι αυτη η εξεταστικη...

    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    μαλλον εχεις ανηδονια.
    αν πηγαινεις σε καποιον ειδικο να το συζητησεις μαζι του
    σημερα πηγα στο γιατρο.. δε μου εκοψε να του το πω. συζητουσαμε αλλα.. του ειπα παντως πως εγω δεν πιστευω οτι εχω κατι και μου λεει συμβαινει αυτο να μην εχει καποιος ενσυναισθηση αναισθησια δε θυμαμαι πως ειπε τη λεξη..
    συζηταμε ακομα πιο καθημερινα πραγματα του στυλ πως θα βγω εξω για μια δουλεια κλπ

    επισης σημερα επεσα πανω σε γνωστο ατομο που ειχα ξεκοψει εδω και 1.5 χρονο και ενοιωσα αβολα και προτεινα καφε αλλα δε ξερω αν θα μπορω. νομιζω ολη ην ωρα οτι θα τεσταρω τι λεει γισατι το λεει κλπ και αν παμε βολτα κι εγω θελω να φυγω τι θα κανω? μετα απο 1.5 χρονο θα ειναι καπως. και δε ξερω τι λογο να πω που εξαφανιστηκα..
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,744
    κατι παρομοιο ειχα και εγω για ενα διαστημα δεν μου προκαλουσε τιποτα ευχαριστηση. μου ειχε κανει τεραστια εντυπωση οτι η μουσικη που παλιοτερα μου αρεσε δεν με εκανε να αισθανομαι τιποτα

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    ναι ετσι καλα τα λες..
    δε βρισκω ευχαριστηση
    το ξεπερασες? τι εκανες? για ποσο καιρο το ειχες?
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,354
    Quote Originally Posted by boo View Post
    καλησπερα παιδια

    ειμαι λιγο καλυτερα.βγαινω λιγο πιο πολυ εξω. το προγραμματιζω ακομα ισως λιγο λιγορτερο.
    αλλα δε βρισκω να μου αρεσει τιποτα.
    δε βρισκω κατι που να κανω με εχαριστηση περα απο τον καφε και το χαζεμα στον υπολογιστη.
    ο καθενας κανει κατι. μια δουλεια μια ασχολια ενα χομπυ κατι
    εγω δε βρισκω
    νοιωθω ενα επιπεδο συναισθημα με λιγο αγχος και λιγη στεναχωρια.. δε ξερω πως να το περιγραψω..

    εσεις ευχαριστιεστε κατι κι αν ναι τι?
    boo και εγώ σαν εσένα υπολογιστή και καφές και φαγητό!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    ετσι οπως τα λες..
    ακομα κι οταν βγαινω εξω για καποια δουλεια οταν την καταφερω παιρνω λιγη δυναμη αλλα μετα τα ιδια την ξαναχανω..
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,744
    Quote Originally Posted by boo View Post
    ναι ετσι καλα τα λες..
    δε βρισκω ευχαριστηση
    το ξεπερασες? τι εκανες? για ποσο καιρο το ειχες?
    εφυγε απο μονο του χωρις να προσπαθησω, οχι γιατι δεν επρεπε αλλα γιατι δεν ηθελα σε 1 χρονο περιπου

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,279
    όντως αυτό με τον χρόνο πολύ σημαντικό.
    το άγχος μας κάνει να βιαζόμαστε να δώσουμε λύσεις που μπορεί απλά να έρθουν μόνες τους ή δεν περνάνε απο το χέρι μας.
    το ότι μας έχουν κάνει να πιστεύουμε ίσως πως είμαστε προβληματικοί αν δεν λειτουργούμε πάντα τέλεια.

  11. #11
    davidh
    Guest
    Κι εγω κολλημενος με το πισι ειμαι απο την αρχη σαν ασχολεια. Αλλα εισχωρησα λιγο βαθυτερα με τον καιρο. Εμαθα να κανω ιστοσελιδες. Ολα με αναζητησεις απο την Google. Αλλα δεν ειμαι προγραμματιστης. Ξερω μονο HTML και CSS. Ειναι γλωσσες design βασικα.

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    11
    Και εγώ έτσι είμαι.ειναι τα αρνητικά συμπτώματα της ψύχωσης αμβλύ συναισθήμα και ανηδονια. Δεν σε ευχαριστεί τίποτα.δεν ξέρω αν θα αλλάξει ποτέ και εγώ έχω ξενερώσει

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    για να θεωρηθει οτι εχεις αρνητικα πρεπει να εχει φυγει η παρακολουθηση ή μπορει και ταυτοχρονα?
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  14. #14
    σκέψου πράγματα που θα σε ευχαριστούσαν και κάντα. περιπατο σε βουνό, ιππασία, τέννις, καγιάκ, βάρκαδα, μάθε μια νέα τεχνη ζωγραφική, μουσική , μαγειρική (και χρήσιμο), φτιάξε μια επιχείρηση
    οτι σκεφτεις που θα σε ευχαριστήσει, κάντο!
    αν δεν βρείς εκει ευχαρίστηση, πρέπει ισως να το πεις στον γιατρό σου, ίσως σε παιδεύουν σκέψεις του μυαλού σου και δεν έχεις υπομονή να κάνεις κάτι

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    καλημερα!

    σχεδον ολα ειπες δε γινονται εδω που μενω και απο την αλλη δε βρισκω δυναμη να κανω τιποτα..
    μια σχολη προσπαθω να τελειωσω αλλα τα παω μετρια. χρωσταω 6 μαθηματα 6ο εξαμηνο.. και ειναι ολα τα παλουκια δε ξερω πως θα τα περασω..
    απλα τωρα με την καραντινα εχουμε χασει τα εργαστηρια 1.5 χρονο το μονο που μου κεντριζε το ενδιαφερον.κι ουτε ηταν εππιλογη μου απλα δεν επαιζαν χρηματα να παω σε καποια πιο ενδιαφερουσαα σχολη σε αλλη πολη..
    εχουμε χασει 15 εργαστηρια 1.5 χρονο τωρα..

    δεν εχω χομπυ δε μου κεντριζει τιποτα το ενδιαφερον καθε τι που προκειται να κανω το σχεδιαζω 3-4 μερες πριν

    οτι ξεκιναω με ξενερωνει μετα και τα παραταω στη μεση οπως θελω να κανω και με την σχολη. με εξαντλει..να εξ αποστασεως πρεπει να ααποστηθιζω βιβλια πραγμα τρομερα δυσκολο. εχει πειραχτει και η ενεργος μνημη και δε μπορω να συγκρατησω πληροφοριες στην ωρα του μαθηματος. ουε σημειωσεις δε μπορω να κραταω δε μπορω μεχρι να ξεκινησω μια προταση εχω ξεχασει το τελειωα.. εγω θελω θετικες επιστημες.. μαθηματικα φυσικη κλπ αυτα καταλαβαινω και
    γουσταρω
    αλλα κατι πρεπει να κανω στη ζωη μου.. να δουλευα στο μελλον. οχι θσ με δεχτει κανενας αν δει νοσηλειες ψυχοφαρμακα.. παλιοτερα δουλευα σε διαφορα.. για κανα 3-4 χρονια..
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Δεν υπάρχει ευχαρίστηση
    By Barbie_Sag in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 67
    Last Post: 14-02-2017, 21:05
  2. Replies: 8
    Last Post: 03-05-2016, 21:05
  3. Ανηδονία,που καταφευγω για να νιωσω ευχαριστηση
    By mihalis in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 10
    Last Post: 18-11-2015, 16:47
  4. η ευχαρίστηση όλη δική μου
    By dikipo in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 9
    Last Post: 07-08-2014, 13:59
  5. ΤΙ ΣΑΣ ΔΙΝΕΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΗ?
    By fragile in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 37
    Last Post: 14-10-2012, 18:28

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •