μοριακο τεστ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    Member
    Join Date
    Aug 2019
    Location
    Greece
    Posts
    59

    μοριακο τεστ

    Καλημερα σε ολους και ευχομαι να ειστε καλα υγιης και χαρουμενοι!! εχει κανει καποιος μοριακο τεστ? ξερετε αν ειναι πραγματικα εγκυρο? απο την κυριακη του Πασχα εχω μερικη απωλεια γευσης και οσφρησης και ειδικα τον καφε μου τον μυριζω ελαχιστα...εκανα χθες τεστ μοριακο και βγηκα αρνητικη ομως επειδη εχω ακουσει και διαβασει διαφορα που λενε οτι η οσφρηση και η γευση δεν επανερχονται ποτε σε καποιους ειμαι τοσες μερες χαλια ψυχολογικα...δεν ξερω αν ειναι καποια αλλη γριπη ή αυτο που φοβαμαι..

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2018
    Posts
    300
    Καλησπέρα εχω κάνει μοριακό εγώ, και τη μια φορά που είχα κορωνοιο βγήκα και θετική.
    Ιδανικά θέλει 4 με 5 μέρες μετά την επαφή με κρούσμα να το κάνεις για να είσαι σίγουρη για το αποτέλεσμα ή όταν έχεις συμπτωμα
    Ωστόσο, μπορεί να έχεις και πολύ πολύ μικρό ιικο φορτίο και να μην το πιάσει.

    Πάντως επειδή ξέρω αρκετούς που είχαν απώλεια όσφρησης και γεύσης, δεν μυρίζεις καθόλου μα καθόλου και ξέρω περίπτωση που έχει κρατήσει 4 μήνες και επανήλθε, αλλά να μην επανέλθει ποτέ δεν νομίζω ότι ισχύει.

    Επίσης αυτά που περιγράφεις ίσως και ειναι λόγω μικροαλλεργιων που τώρας την άνοιξη και την σκόνη (αν ζεις Ελλάδα) είναι στο πικ τους

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    121
    Quote Originally Posted by babygirl View Post
    Καλημερα σε ολους και ευχομαι να ειστε καλα υγιης και χαρουμενοι!! εχει κανει καποιος μοριακο τεστ? ξερετε αν ειναι πραγματικα εγκυρο? απο την κυριακη του Πασχα εχω μερικη απωλεια γευσης και οσφρησης και ειδικα τον καφε μου τον μυριζω ελαχιστα...εκανα χθες τεστ μοριακο και βγηκα αρνητικη ομως επειδη εχω ακουσει και διαβασει διαφορα που λενε οτι η οσφρηση και η γευση δεν επανερχονται ποτε σε καποιους ειμαι τοσες μερες χαλια ψυχολογικα...δεν ξερω αν ειναι καποια αλλη γριπη ή αυτο που φοβαμαι..
    Αφου εχεις κανει ηδη μοριακο και εχει βγει αρνητικο για να σιγουρευτεις
    καλο θα ηταν να κανεις ενα rapid τεστ τωρα που περασαν μερικες μερες
    να διπλοτσεκαρεις την κατασταση σου... μια απλη ταπεινή γνώμη απο εμένα

  4. #4
    Member
    Join Date
    Aug 2019
    Location
    Greece
    Posts
    59
    Σε ευχαριστώ πολύ Layla για την απάντηση σου!! Σήμερα είμαι πολύ πολύ καλύτερα αλλά πάντα υπάρχει φόβος σίγουρα!! Πρόσεχα και πολύ υποτίθεται και δεν ξέρω με πιάνει ένα μίσος προς τον εαυτό μου... Μενω σε νησί της Ελλάδας και το μοριακό μου κόστισε 90 ευρώ!!! Ευχαριστώ και πάλι και εύχομαι να είσαι καλά πάντα!!

  5. #5
    Member
    Join Date
    Aug 2019
    Location
    Greece
    Posts
    59
    Pain σ ευχαριστώ πολύ και εσένα για την απάντηση σου και εννοείται πως θα το κάνω για να σιγουρευτώ εντελώς ασχέτως που νιώθω καλύτερα δεν έχει σημασία! Καλό μεσημέρι σε όλους!!!!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    121
    Quote Originally Posted by babygirl View Post
    Pain σ ευχαριστώ πολύ και εσένα για την απάντηση σου και εννοείται πως θα το κάνω για να σιγουρευτώ εντελώς ασχέτως που νιώθω καλύτερα δεν έχει σημασία! Καλό μεσημέρι σε όλους!!!!
    Παρακαλώ! εύχομαι λοιπον και το δευτερο τεστ να ειναι αρνητικο καλη δυναμη!

  7. #7
    Member
    Join Date
    Aug 2019
    Location
    Greece
    Posts
    59
    Έψαξα για rapid εδώ και μου είπαν από βδομάδα! Προμηθεύτηκα self test και βγήκε επίσης αρνητικο!! Μακάρι να είναι στάνταρ αυτή τη φορά

Similar Threads

  1. Τεστ IQ
    By δελφίνι in forum Ψυχομετρία - Ψυχομετρικά Τεστ
    Replies: 20
    Last Post: 15-07-2017, 08:58
  2. Τεστ δυσανεξίας & Τεστ DNA
    By sotia in forum Παχυσαρκία
    Replies: 5
    Last Post: 27-04-2012, 17:24
  3. Τεστ
    By keep_walking in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 10
    Last Post: 22-09-2011, 02:23
  4. τεστ παπ
    By sunset in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 41
    Last Post: 17-09-2009, 21:26
  5. ΤΕΣΤ IQ....:p
    By Adzik in forum Ψυχομετρία - Ψυχομετρικά Τεστ
    Replies: 14
    Last Post: 01-04-2007, 05:07

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •