Σχέση on-off - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 42
  1. #16
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Σκέφτηκες ποιο πραγματικά είναι το θέμα σου ?.
    Ο στρατός ή ο ίδιος σαν χαρακτήρας ..

    Έχεις δύο διαφορετικά πράγματα στα χέρια σου .
    Ο στρατός πλέον δεν είναι λόγος για να χωρίσει ένα ζευγάρι ειδικά έτσι όπως έχει γίνει η θητεία.
    Ο χαρακτήρας όμως ενός ανθρώπου που πάει στρατό και το πώς θα το διαχειριστή όλο αυτό είναι το θέμα .
    Η αλήθεια είναι πως μέσα στην σχέση ήταν αρκετά χειριστικός ... τελευταία φορά που μίλησα μαζί του του είπα πως με πήραν για μια δουλειά έξω από την πόλη που μένω εγώ σε νησί και νευρίασε και μου είπε τότε τι να είμαστε μαζί

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,742
    θεματοθετρια εχεις σοβαρο θεμα στις σχεσεις σου με τους αλλους ανθρωπους. δεν ξερω τι, παντως δεν εισαι καλα.
    ολες θα ειχαν φυγει απο εναν τετοιο εσυ δεν καταλαβαινω γιατι καθεσαι.
    αν αυτος ειναι αρκετα χειριστικος οπως λες, εσυ εισαι αρκετα υποτακτικη.
    και το προβλημα δεν ειναι η σχεση σου με αυτον γιατι σιγουρα καποια στιγμη θα σε σουταει, το προβλημα ειναι η επομενη σχεση σου και η μεθεπομενη κτλ εως οτου μπλεξεις για τα καλα

  3. #18
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    θεματοθετρια εχεις σοβαρο θεμα στις σχεσεις σου με τους αλλους ανθρωπους. δεν ξερω τι, παντως δεν εισαι καλα.
    ολες θα ειχαν φυγει απο εναν τετοιο εσυ δεν καταλαβαινω γιατι καθεσαι.
    αν αυτος ειναι αρκετα χειριστικος οπως λες, εσυ εισαι αρκετα υποτακτικη.
    και το προβλημα δεν ειναι η σχεση σου με αυτον γιατι σιγουρα καποια στιγμη θα σε σουταει, το προβλημα ειναι η επομενη σχεση σου και η μεθεπομενη κτλ εως οτου μπλεξεις για τα καλα
    Είναι ο πρώτος μου έρωτας ίσως για αυτό έχω κολλήσει τόσο ...δεν πιστεύω ότι είμαι υποτακτική ίσα ίσα του έχω μιλήσει όπως δεν του έχει πει ποτέ κνς κάποια πράγματα...απλά είχα ελπίδες πως θα άλλαζε όλη η κατάσταση ....γιατί ένιωθα και νιώθω πράγματα και έκανα υπομονή

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by Martmm View Post
    Η αλήθεια είναι πως μέσα στην σχέση ήταν αρκετά χειριστικός ... τελευταία φορά που μίλησα μαζί του του είπα πως με πήραν για μια δουλειά έξω από την πόλη που μένω εγώ σε νησί και νευρίασε και μου είπε τότε τι να είμαστε μαζί
    Και εσύ τι έκανες?

    Αναγνωρίζεις την χειριστικοτητα του ,την επικροτής με τις επιλογές σου ή την κατακεραυνώνεις ?
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,742
    μακαρι να ειναι ετσι οπως γραφεις.
    ομως το θεμα ειναι γιατι κανεις υπομονη και γιατι τρεφεις αισθηματα και ελπιδες για εναν τετοιο.
    αφου δεν το καταλαβαινεις, να δεχτεις ΑΞΙΩΜΑΤΙΚΑ οτι καμμια γυναικα δεν μπορει να αλλαξει τον χαρακτηρα καποιου αντρα.

  6. #21
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    μακαρι να ειναι ετσι οπως γραφεις.
    ομως το θεμα ειναι γιατι κανεις υπομονη και γιατι τρεφεις αισθηματα και ελπιδες για εναν τετοιο.
    αφου δεν το καταλαβαινεις, να δεχτεις ΑΞΙΩΜΑΤΙΚΑ οτι καμμια γυναικα δεν μπορει να αλλαξει τον χαρακτηρα καποιου αντρα.
    Μάλλον γιατί αυτό το άτομο τον είχα ως ιδανικό μέσα στο μυαλό μου ...γιατί ήθελαν το πάω ένα βήμα παρα πέρα μαζί του. Ίσως έφτασε η στιγμή να προχωρήσω πραγματικά όμως μου φαίνεται βουνό

  7. #22
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Και εσύ τι έκανες?

    Αναγνωρίζεις την χειριστικοτητα του ,την επικροτής με τις επιλογές σου ή την κατακεραυνώνεις ?
    Προσπάθησα να του μιλήσω με ωραίο τρόπο όμως δεν τα κατάφερα ...αργότερα εκείνος με παρακάλεσε να μου μιλήσει όμως εγώ είχα δει μια ανάρτηση και είχα νευριάσει φουλ γιατί κατάλαβα πως ίσως και να με δουλεύει ...

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by Martmm View Post
    Προσπάθησα να του μιλήσω με ωραίο τρόπο όμως δεν τα κατάφερα ...αργότερα εκείνος με παρακάλεσε να μου μιλήσει όμως εγώ είχα δει μια ανάρτηση και είχα νευριάσει φουλ γιατί κατάλαβα πως ίσως και να με δουλεύει ...
    Ναι ωραία να του μιλήσεις γιατί όμως ?
    Την δουλειά την δέχτηκες ? Πήγες?
    Η πράξη σου δηλαδή τι του έδειξε ότι πέρασε το δικό του ?
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  9. #24
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Ναι ωραία να του μιλήσεις γιατί όμως ?
    Την δουλειά την δέχτηκες ? Πήγες?
    Η πράξη σου δηλαδή τι του έδειξε ότι πέρασε το δικό του ?
    Την δουλειά την έχω δεχτεί θα πάω σε λίγο καιρο εκείνος θα είναι στρατό ...όχι εκείνος θεωρεί ότι κοίταξα την πάρτη μου και πως τον έχω διαγράψει για αυτό πήρα μια τέτοια απόφαση

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by Martmm View Post
    Την δουλειά την έχω δεχτεί θα πάω σε λίγο καιρο εκείνος θα είναι στρατό ...όχι εκείνος θεωρεί ότι κοίταξα την πάρτη μου και πως τον έχω διαγράψει για αυτό πήρα μια τέτοια απόφαση
    Και πολύ καλά έκανες δηλαδή τι περιμενε να σταματήσει η δική σου ζωή σε αυτή την ηλικία και να τον ακολουθείς ?
    Σεβασμό στις επιλογές σου δηλαδή δεν υπάρχει από αυτόν τον άνθρωπο έτσι?

    Οπότε νομίζεις ότι σε αυτή την ηλικία που είσαι ,που πρέπει να χτίσεις το δικό σου μέλλον ,το επαγγελματικό και κατ επέκταση οικονομικό χωράνε τέτοιοι άνθρωποι?

    Αγαπώ σημαίνει πάνω από όλα σέβομαι τις επιλογές του συντρόφου μου και τις επικροτω,τις στηρίζω .
    Κάνω υπομονή γιατί ξέρω ότι σε αυτές τις ηλικίες αρπάζουμε ευκαιρίες και χτιζουμε γερες βάσεις ώστε μετά να απολαμβάνουμε μαζί τους καρπούς ολων αυτών ...

    Που είναι αυτά τα στοιχεία σε έναν.ανθρωπο που λες ότι τον αγαπάς .
    Μήπως είσαι λιγάκι μπερδεμένη με την όλη σημασία γιατί πολύ απλά είσαι μικρή και δεν έχεις εμπειρίες ?

    Αγάπη μου γλυκιά άντρες και σχέσεις πάνε και έρχονται .
    Οι ευκαιρίες όμως που θα σου δίνονται σε αυτή την ηλικία που έχεις δεν θα είναι για πάντα .

    Κοίτα να ενισχύσεις την αυτοπεποίθησή σου ,να πιστέψεις στον ευατο σου όσο κανένας άλλος και να χτίσεις ένα μέλλον με γερές βάσεις ακόμα και μόνη σου .Δεν χρειάζεσαι κανέναν από τώρα που να σε κατευθεινει βάση των δικών του καθαρά αναγκών .

    Εσύ είσαι πρωταρχικός στόχος τώρα και οι επιλογές σου .
    Όποιος τις σέβεται και τις στηρίζει ,ναι να είστε μαζί ,οποίος όμως τις καταπατά βάζοντας μπροστά τον εγωισμό του και τα προσωπικά του μόνο θέλω δεν έχει θέση στην ζωή σου .

    Είμαι σίγουρη πως μπορεί να στεναχωρηθείς λιγάκι αλλά αργότερα θα λες τι καλά που έκανα και ακολούθησα τα δικά μου θέλω χωρίς να επηρεάζομαι από κανέναν .
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Γεια σου, απ' οτι κατάλαβα γενικά ο λόγος που χωρίζετε ειναι η ζήλεια? Ή ειναι και αλλοι λόγοι? τι πιστεύεις? Για το στρατό υπάρχει καποια διαφορά, θα σου πω περαιτέρω.

  12. #27
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Και πολύ καλά έκανες δηλαδή τι περιμενε να σταματήσει η δική σου ζωή σε αυτή την ηλικία και να τον ακολουθείς ?
    Σεβασμό στις επιλογές σου δηλαδή δεν υπάρχει από αυτόν τον άνθρωπο έτσι?

    Οπότε νομίζεις ότι σε αυτή την ηλικία που είσαι ,που πρέπει να χτίσεις το δικό σου μέλλον ,το επαγγελματικό και κατ επέκταση οικονομικό χωράνε τέτοιοι άνθρωποι?

    Αγαπώ σημαίνει πάνω από όλα σέβομαι τις επιλογές του συντρόφου μου και τις επικροτω,τις στηρίζω .
    Κάνω υπομονή γιατί ξέρω ότι σε αυτές τις ηλικίες αρπάζουμε ευκαιρίες και χτιζουμε γερες βάσεις ώστε μετά να απολαμβάνουμε μαζί τους καρπούς ολων αυτών ...

    Που είναι αυτά τα στοιχεία σε έναν.ανθρωπο που λες ότι τον αγαπάς .
    Μήπως είσαι λιγάκι μπερδεμένη με την όλη σημασία γιατί πολύ απλά είσαι μικρή και δεν έχεις εμπειρίες ?

    Αγάπη μου γλυκιά άντρες και σχέσεις πάνε και έρχονται .
    Οι ευκαιρίες όμως που θα σου δίνονται σε αυτή την ηλικία που έχεις δεν θα είναι για πάντα .

    Κοίτα να ενισχύσεις την αυτοπεποίθησή σου ,να πιστέψεις στον ευατο σου όσο κανένας άλλος και να χτίσεις ένα μέλλον με γερές βάσεις ακόμα και μόνη σου .Δεν χρειάζεσαι κανέναν από τώρα που να σε κατευθεινει βάση των δικών του καθαρά αναγκών .

    Εσύ είσαι πρωταρχικός στόχος τώρα και οι επιλογές σου .
    Όποιος τις σέβεται και τις στηρίζει ,ναι να είστε μαζί ,οποίος όμως τις καταπατά βάζοντας μπροστά τον εγωισμό του και τα προσωπικά του μόνο θέλω δεν έχει θέση στην ζωή σου .

    Είμαι σίγουρη πως μπορεί να στεναχωρηθείς λιγάκι αλλά αργότερα θα λες τι καλά που έκανα και ακολούθησα τα δικά μου θέλω χωρίς να επηρεάζομαι από κανέναν .
    Έχετε απόλυτο δίκιο ίσως μου φαίνεται βουνό γιατί ήμουν από την εφηβεία μου μαζί του. Για αυτό δέχτηκα την δουλειά γιατί είναι μια μεγάλη ευκαιρία να αρχίσω από κάπου να δημιουργώ κάτι καλύτερο σιγά σιγά σε σχέση με την επαγγελματική μου πορεία έτσι το είδα.

  13. #28
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Γεια σου, απ' οτι κατάλαβα γενικά ο λόγος που χωρίζετε ειναι η ζήλεια? Ή ειναι και αλλοι λόγοι? τι πιστεύεις? Για το στρατό υπάρχει καποια διαφορά, θα σου πω περαιτέρω.
    Όχι ο λόγος που χωρίζαμε τις τελευταίες φορές είναι ότι και καλά δεν του έκαναν κάποιες συμπεριφορές με ήθελε υποτίθεται πιο δραστήρια πιο νοικοκυρά (όχι ότι δεν είμαι απλά αυτός είχε φάει κόλλημα με αυτό)

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Δεν σου αρέσει η συμπεριφορά του, δεν σου έχει φερθεί καλά, δεν σε έχει υποστηρίξει πουθενά ακόμα κι όταν η μάνα του σε ανεβοκατέβαζε *******, δεν του αρέσεις όπως είσαι και σε θέλει πιο το ένα και πιο το άλλο, σου βάζει εμπόδια στην εξέλιξη, πρόοδο και ζωή σου... και κάνετε τι μαζί ακριβώς; Για εξήγησέ μου.

  15. #30
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Δεν σου αρέσει η συμπεριφορά του, δεν σου έχει φερθεί καλά, δεν σε έχει υποστηρίξει πουθενά ακόμα κι όταν η μάνα του σε ανεβοκατέβαζε *******, δεν του αρέσεις όπως είσαι και σε θέλει πιο το ένα και πιο το άλλο, σου βάζει εμπόδια στην εξέλιξη, πρόοδο και ζωή σου... και κάνετε τι μαζί ακριβώς; Για εξήγησέ μου.
    Δεν ξέρω ειλικρινά εθελοτυφλουσα ...γιατί έλεγε μεγάλα λόγια και με τουμπαρε πάντα

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. Σχεση 2 ετων και παραλληλη σχεση 6 μηνων
    By vicky.a in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 132
    Last Post: 14-10-2017, 21:28
  2. gay σχέση ενώ είσαι σε straight σχέση
    By in_flames in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 60
    Last Post: 23-12-2011, 23:23
  3. Replies: 10
    Last Post: 30-08-2011, 20:34
  4. Πρόβλημα σε σχέση ή προβληματική σχέση;;;
    By gay_m_boy in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 15
    Last Post: 12-06-2011, 20:49
  5. Replies: 92
    Last Post: 26-10-2008, 18:58

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •