Οι δικές μου εμμονές(θέλω να μου πει κάποιος αν έχει τις ίδιες με μενα)
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 32
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    15

    Οι δικές μου εμμονές(θέλω να μου πει κάποιος αν έχει τις ίδιες με μενα)

    Καλησπέρα παιδιά θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας αυτά που σκέφτομαι για τα οποία στενοχωριέμαι πολύ!! Λοιπόν θα μπω κατευθείαν στο θέμα!! Το 1ο που σκέφτομαι είναι μήπως είμαι δειλός(κότα που λέμε οι άντρες) στον τσακωμό!! Πάνω σ αυτό θέλω να πω κάτι,δεν μου καρφώθηκε ξαφνικά έτσι σαν ιδέα αλλά έγινε όντως κάτι,δηλαδή τσακώθηκα!! Έχω τσακωθεί πολλές φορές 10-15 και σε κάποιες απ αυτές έχω κολώσει ενώ σε άλλες όχι!! Το θέμα είναι όμως ότι δεν μπορώ να το απαντήσω το αν είμαι κότα ή αν έχω κότσια στον τσακωμό μιας και σε κάποιες κολωσα ενώ σε άλλες όχι οπότε έχω αμφιβολία για το τι είμαι!! Εμένα φυσικά θα με ευχαριστήσει να απαντηθεί και η απάντηση να είναι ότι έχω κότσια στον τσακωμό ενώ το να είμαι κότα θα με στενοχωρήσει πολύ!! Κάθομαι και σκέφτομαι όλα τα σκηνικά που έχω τσακωθεί(παλιότερα το έκανα περισσότερο μιας και μου έρχονταν πιο συχνά ενώ τώρα πλέον μετά από αγωγή με φάρμακα μου έρχονται λιγότερο) και προσπαθώ να απαντήσω αν είμαι κότα ή όχι αλλά στο τέλος δεν μπορώ!! Δεν ξέρω παιδιά ειλικρινά δεν ξέρω αν είναι λόγω της πάθησης όλο αυτό ή αν είναι κάτι που απλά κάνω και απλά δεν μπορώ να δώσω απάντηση μιας και στα σκηνικά τσακωμου τη μια κόλωσα και την άλλη όχι!!
    Το 2ο που με απασχολεί πολύ και με στενοχωρεί επίσης πάρα πολύ είναι το παρελθόν και το ότι δεν έχω κάνει σχέση με κοπέλα ακόμα στα 29 μου!! Με στενοχωρεί πάρα πολύ και θα ήθελα να γύρναγε ο χρόνος πίσω να το άλλαζα αυτό όπως και να μην έχανα χρόνια απ τη ζωή μου!! Αυτά προς το παρόν!! Είναι κ άλλα αλλά θα πρέπει να κάτσω να γράψω ολόκληρο κατεβατό κάτι το οποίο βαριέμαι!! Σας έγραψα αυτά που με στενοχωρούν πιο πολύ!!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,744
    καλησπερα, δεν καταλαβαινω γιατι μαλωνεις.
    θα επρεπε να μην μαλωνεις ποτε σου. αυτο κανουν οι περισσοτεροι ανθρωποι.
    τωρα σχετικα με τις σχεσεις με το αλλο φυλο για να εχεις, θα πρεπει να πλησιασεις εσυ τις γυναικες. εαν περιμενεις να το κανουν αυτες δεν θα συμβει ποτε γιατ απο την φυση τους ειναι παθητικες. αφου δεν εχεις ειναι σιγουρο οτι δεν εχεις κανει το πρωτο.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    366
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    καλησπερα, δεν καταλαβαινω γιατι μαλωνεις.
    θα επρεπε να μην μαλωνεις ποτε σου. αυτο κανουν οι περισσοτεροι ανθρωποι.
    τωρα σχετικα με τις σχεσεις με το αλλο φυλο για να εχεις, θα πρεπει να πλησιασεις εσυ τις γυναικες. εαν περιμενεις να το κανουν αυτες δεν θα συμβει ποτε γιατ απο την φυση τους ειναι παθητικες. αφου δεν εχεις ειναι σιγουρο οτι δεν εχεις κανει το πρωτο.


    Πιο βουτηγμένος στο στερεότυπο πεθαίνεις. Η γυναίκα δεν είναι παθητική "από τη φύση της", όπως και ο άνδρας δεν είναι ενεργητικός "από τη φύση του".
    Όσο για τα ερωτήματα του OP, τι εννοείς με το μαλώνω; Πού, για ποιον λόγο; Με ποια άτομα; Πολύ αόριστο αυτό που λες.
    #UnVioladorEnTuCamino

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,744
    Quote Originally Posted by Merlot View Post

    Πιο βουτηγμένος στο στερεότυπο πεθαίνεις. Η γυναίκα δεν είναι παθητική "από τη φύση της", όπως και ο άνδρας δεν είναι ενεργητικός "από τη φύση του".
    Όσο για τα ερωτήματα του OP, τι εννοείς με το μαλώνω; Πού, για ποιον λόγο; Με ποια άτομα; Πολύ αόριστο αυτό που λες.
    δηλαδη εσυ τι θες να πεις τωρα;
    εαν δεν πλησιασει ο αντρας, η γυναικα στην συντριπτικη πλειοψηφια των περιπτωσεων δεν κανει τιποτα. ο αντρας ειναι αυτος που ενεργει για να πλησιασει την γυναικα και οχι αυτη. βεβαια υπαρχουν και τα κουγκαρ αλλα αυτα ειναι λιγα μετρημενα στα δαχτυλα και κυριως μεγαλης ηλικιας....
    για αυτο λενε οτι οι αντρες ειναι κυνηγοι και οι γυναικες ψαραδες χαχα!!
    εγω βεβαια θα το παω ενα βημα παραπερα και θα γραψω οτι οι γυναικες ειναι οι γλαστρες και οι αντρες τα ποτιστηρια. εχεις δει ποτε σου εστω και μια γλαστρα να πηγαινει στο ποτηστηρι; οχι!! παντα το ποτιστηρι παει σε αυτην. αν παει, αυτη θα ποτιστει εαν ομως δεν παει θα μεινει αποτιστη.....

    τωρα σχετικα με την παθητικοτητα των γυναικων κακα τα ψεμματα, αυτες δεν εχουν κανει ποτε τους ουτε μια επανασταση, παντα αντρες τις κανουν.το 1821 περισσοτεροι αντρες σκοτωθηκαν και οχι γυναικες κτλ κτλ

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    δηλαδη εσυ τι θες να πεις τωρα;
    εαν δεν πλησιασει ο αντρας, η γυναικα στην συντριπτικη πλειοψηφια των περιπτωσεων δεν κανει τιποτα. ο αντρας ειναι αυτος που ενεργει για να πλησιασει την γυναικα και οχι αυτη. βεβαια υπαρχουν και τα κουγκαρ αλλα αυτα ειναι λιγα μετρημενα στα δαχτυλα και κυριως μεγαλης ηλικιας....
    για αυτο λενε οτι οι αντρες ειναι κυνηγοι και οι γυναικες ψαραδες χαχα!!
    εγω βεβαια θα το παω ενα βημα παραπερα και θα γραψω οτι οι γυναικες ειναι οι γλαστρες και οι αντρες τα ποτιστηρια. εχεις δει ποτε σου εστω και μια γλαστρα να πηγαινει στο ποτηστηρι; οχι!! παντα το ποτιστηρι παει σε αυτην. αν παει, αυτη θα ποτιστει εαν ομως δεν παει θα μεινει αποτιστη.....

    τωρα σχετικα με την παθητικοτητα των γυναικων κακα τα ψεμματα, αυτες δεν εχουν κανει ποτε τους ουτε μια επανασταση, παντα αντρες τις κανουν.το 1821 περισσοτεροι αντρες σκοτωθηκαν και οχι γυναικες κτλ κτλ

    Καλημέρα

    Ρε συ Νίκο ώρες ώρες νομίζω ότι έχεις να βγεις από το σπίτι σου από την εποχή του Νώε ..

    Πότε ήταν η τελευταία φορά που πήγες σε ένα καφέ ή σε ένα μπαρ για ποτό να δεις τι παίζει ?

    Αν γουστάρει μια γυναίκα σιγά μην περιμένει ...

    Τα δύο άκρα είστε πραγματικά ...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by Giwrgos91 View Post
    Καλησπέρα παιδιά θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας αυτά που σκέφτομαι για τα οποία στενοχωριέμαι πολύ!! Λοιπόν θα μπω κατευθείαν στο θέμα!! Το 1ο που σκέφτομαι είναι μήπως είμαι δειλός(κότα που λέμε οι άντρες) στον τσακωμό!! Πάνω σ αυτό θέλω να πω κάτι,δεν μου καρφώθηκε ξαφνικά έτσι σαν ιδέα αλλά έγινε όντως κάτι,δηλαδή τσακώθηκα!! Έχω τσακωθεί πολλές φορές 10-15 και σε κάποιες απ αυτές έχω κολώσει ενώ σε άλλες όχι!! Το θέμα είναι όμως ότι δεν μπορώ να το απαντήσω το αν είμαι κότα ή αν έχω κότσια στον τσακωμό μιας και σε κάποιες κολωσα ενώ σε άλλες όχι οπότε έχω αμφιβολία για το τι είμαι!! Εμένα φυσικά θα με ευχαριστήσει να απαντηθεί και η απάντηση να είναι ότι έχω κότσια στον τσακωμό ενώ το να είμαι κότα θα με στενοχωρήσει πολύ!! Κάθομαι και σκέφτομαι όλα τα σκηνικά που έχω τσακωθεί(παλιότερα το έκανα περισσότερο μιας και μου έρχονταν πιο συχνά ενώ τώρα πλέον μετά από αγωγή με φάρμακα μου έρχονται λιγότερο) και προσπαθώ να απαντήσω αν είμαι κότα ή όχι αλλά στο τέλος δεν μπορώ!! Δεν ξέρω παιδιά ειλικρινά δεν ξέρω αν είναι λόγω της πάθησης όλο αυτό ή αν είναι κάτι που απλά κάνω και απλά δεν μπορώ να δώσω απάντηση μιας και στα σκηνικά τσακωμου τη μια κόλωσα και την άλλη όχι!!
    Το 2ο που με απασχολεί πολύ και με στενοχωρεί επίσης πάρα πολύ είναι το παρελθόν και το ότι δεν έχω κάνει σχέση με κοπέλα ακόμα στα 29 μου!! Με στενοχωρεί πάρα πολύ και θα ήθελα να γύρναγε ο χρόνος πίσω να το άλλαζα αυτό όπως και να μην έχανα χρόνια απ τη ζωή μου!! Αυτά προς το παρόν!! Είναι κ άλλα αλλά θα πρέπει να κάτσω να γράψω ολόκληρο κατεβατό κάτι το οποίο βαριέμαι!! Σας έγραψα αυτά που με στενοχωρούν πιο πολύ!!
    Καλημέρα

    Το θέμα σε ένα τσακωμό δεν είναι αν είσαι κότα ή όχι .
    Το θέμα είναι τι αυτοπεποίθηση έχεις και κατά πόσο ο λόγος που τσακώνεσαι είναι βάσιμος .
    Αν θυμωνουμε (γιατί από τον θυμό ξεκινάει ο καυγάς )για πράγματα τα οποία είμαστε σίγουροι ότι δεν ισχύουν δεν υπάρχει περίπτωση σε μια διαφωνια ή ένα τσακωμό να κάνουμε πίσω και να το παίζουμε ηττοπαθείς .

    Καταρχήν για να φτάσεις στον τσακωμό περνάς και από άλλα στάδια .
    Μια έντονη διαφωνία ας πούμε .
    Εκεί πως βλέπεις τον ευατο σου ,τα επιχειρήματα σου είναι αρκετά ώστε να αφοπλίσεις των άλλων για να μην φτάσετε στο σημείο του τσακωμού?
    Βέβαια θα μου πεις αυτό δεν εξαρτάται μόνο από εσένα αλλά και από την αντίληψη του άλλου .
    Και εκεί όμως εσύ κρίνεσε ...Αν ο άλλος είναι τύπος που πραγματικά σε οδηγεί σε κάτι τέτοιο ,καλύτερα είναι να αποχωρήσεις και ούτε καν να το συνεχίσεις ...
    Εκτός και αν είσαι τύπος που τον θυμό σου πρέπει να τον διώξεις μέσο αυτού αλλιώς δεν ηρεμείς .


    Τώρα για τις σχέσεις ,έχεις σκεφτεί τι ήταν αυτό που σε κρατούσε και δεν έκανες σχέσεις τόσα χρόνια ?
    Μήπως και εδώ παίζει θεματακι αυτοεκτίμησης και ηττοπάθειας?

    Καταρχήν είχες ευκαιρίες και δεν προσπάθησες ή δεν είχες καθόλου ερέθισμα ώστε να διεκδικήσεις κάτι τέτοιο?.
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  7. #7
    Φίλε εμείς που να ξέρουμε πόσα κότσια έχεις ή αν είσαι κότα. Κότσια μπορεί να έχει κάποιος αλλά δε σημαίνει θα μαλωνει πάντα και σε όλες τις περιπτωσεις να σημειώσω. Επίσης είναι και αντικειμενικό υπάρχουνε άνθρωποι που μαλωνουν άμα τους στραβοκοιταξει ο άλλος και υπάρχουνε και άνθρωποι που για να μαλωσουνε πρέπει να συμβεί κάτι συνταρακτικό. Όσο αναφορά τις σχέσεις οι γυναίκες θελουνε κυνήγι και για να κυνηγήσεις θα πρέπει και να είναι κοντά σου με κάποιον τρόπο να τους μιλήσεις οι να σου μιλησουνε και αυτές πρώτα.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,744
    Quote Originally Posted by Marilou View Post

    Πότε ήταν η τελευταία φορά που πήγες σε ένα καφέ ή σε ένα μπαρ για ποτό να δεις τι παίζει ?

    Αν γουστάρει μια γυναίκα σιγά μην περιμένει ...

    .
    χα χα! καλημερα!
    η μεση γυναικα οσο και να θελει δεν θα κανει τιποτα απολυτως!
    τωρα εαν εντασεις στην προσπαθεια της γυναικας για γνωριμια, κλεφτες ματιες στραβικοιταγματα...., νευρικα γελακια και αλλα τετοια παιδικα, οχι αυτα δεν αρκουν για να γινει μια γνωριμια.
    η αληθεια παραμενει οπως την περιεγραψα παραπανω. ο αντρας πλησιαζει και αρχιζει το μπλα μπλα και τοτε ισως γινει καποια γνωριμια.

    και μην ξεχναμε και το βασικο χαρακτηριστικο της καθε προσεγγισης, το ψησιμο!!!
    η γυναικα κανονικα για καθε αντρα ειναι αδιαφορη εκτος και αν αυτος ειναι ο ρουβας.
    ο αντρας πρεπει να πλησιασει και να αρχισει το ψηστηρι ωστε να την πεισει για κατι περισσοτερο!
    τωρα πως θα την πεισει εξαρτατε απο τις ικανοτητες του. αλλοι εχουν πολλες ικανοτητες σε αυτο που λεμε φλερτ και αλλοι λιγες.
    οι γυναικες δεν χρειαζεται να εχουν καμμια ικανοτητα στο φλερτ αρκει να μην πετανε πολλες μαζεμενες βλακειες οταν μιλανε.
    ολα αυτα βεβαια, μονο οταν δεν εχουν αποβλακωθει πανω απο το κινητο τους με το ινσταγραμμ και το φειςμπουκ......

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    χα χα! καλημερα!
    η μεση γυναικα οσο και να θελει δεν θα κανει τιποτα απολυτως!
    τωρα εαν εντασεις στην προσπαθεια της γυναικας για γνωριμια, κλεφτες ματιες στραβικοιταγματα...., νευρικα γελακια και αλλα τετοια παιδικα, οχι αυτα δεν αρκουν για να γινει μια γνωριμια.
    η αληθεια παραμενει οπως την περιεγραψα παραπανω. ο αντρας πλησιαζει και αρχιζει το μπλα μπλα και τοτε ισως γινει καποια γνωριμια.

    και μην ξεχναμε και το βασικο χαρακτηριστικο της καθε προσεγγισης, το ψησιμο!!!
    η γυναικα κανονικα για καθε αντρα ειναι αδιαφορη εκτος και αν αυτος ειναι ο ρουβας.
    ο αντρας πρεπει να πλησιασει και να αρχισει το ψηστηρι ωστε να την πεισει για κατι περισσοτερο!
    τωρα πως θα την πεισει εξαρτατε απο τις ικανοτητες του. αλλοι εχουν πολλες ικανοτητες σε αυτο που λεμε φλερτ και αλλοι λιγες.
    οι γυναικες δεν χρειαζεται να εχουν καμμια ικανοτητα στο φλερτ αρκει να μην πετανε πολλες μαζεμενες βλακειες οταν μιλανε.
    ολα αυτα βεβαια, μονο οταν δεν εχουν αποβλακωθει πανω απο το κινητο τους με το ινσταγραμμ και το φειςμπουκ......
    Κάθε σου απάντηση μου ενισχύει ακόμα περισσότερο ότι έχεις να βγεις από το σπίτι σου πολλά πολλά χρόνια ...

    Wake up Νίκο τίποτα άλλο καλό μου .
    Βγες έξω και ξεκινα να κοινωνικοποιησε και θα δεις στην πράξη ότι οι γυναίκες και ξέρουν και έχουν τον τρόπο να πάρουν αυτό που θέλουν αν το θελουν αληθινά .
    Τίποτα δεν της σταματά ...
    Άσε τι γινόταν στα χρόνια των παππούδων...

    Ξέρεις μου θυμίζεις ένα τυπακι που θεωρούσε καλύτερο το σαιμπερ από το κανονικό..
    Και μάλιστα το θεωρούσε και ισάξιο ...πλήρη άγνοια δηλαδή ως προς το αντικείμενο ...

    Άσε που ήταν σίγουρος πως ήταν και ο πρώτος γ@μιας αφού είχε πάρει ότι ακυρο κυκλοφορούσε μόνο μέσα από το πληκτρολόγιο του και την οθόνη του και αυτό ήταν ικανό να του ενισχύει τον αντρισμο του ...

    Σας έχει κάψει τα εγκεφαλικά κύτταρα ειλικρινά όλο αυτό ...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,744
    Χριστος Ανεστη!!

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    2,089
    Quote Originally Posted by Giwrgos91 View Post
    Καλησπέρα παιδιά θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας αυτά που σκέφτομαι για τα οποία στενοχωριέμαι πολύ!! Λοιπόν θα μπω κατευθείαν στο θέμα!! Το 1ο που σκέφτομαι είναι μήπως είμαι δειλός(κότα που λέμε οι άντρες) στον τσακωμό!! Πάνω σ αυτό θέλω να πω κάτι,δεν μου καρφώθηκε ξαφνικά έτσι σαν ιδέα αλλά έγινε όντως κάτι,δηλαδή τσακώθηκα!! Έχω τσακωθεί πολλές φορές 10-15 και σε κάποιες απ αυτές έχω κολώσει ενώ σε άλλες όχι!! Το θέμα είναι όμως ότι δεν μπορώ να το απαντήσω το αν είμαι κότα ή αν έχω κότσια στον τσακωμό μιας και σε κάποιες κολωσα ενώ σε άλλες όχι οπότε έχω αμφιβολία για το τι είμαι!! Εμένα φυσικά θα με ευχαριστήσει να απαντηθεί και η απάντηση να είναι ότι έχω κότσια στον τσακωμό ενώ το να είμαι κότα θα με στενοχωρήσει πολύ!! Κάθομαι και σκέφτομαι όλα τα σκηνικά που έχω τσακωθεί(παλιότερα το έκανα περισσότερο μιας και μου έρχονταν πιο συχνά ενώ τώρα πλέον μετά από αγωγή με φάρμακα μου έρχονται λιγότερο) και προσπαθώ να απαντήσω αν είμαι κότα ή όχι αλλά στο τέλος δεν μπορώ!! Δεν ξέρω παιδιά ειλικρινά δεν ξέρω αν είναι λόγω της πάθησης όλο αυτό ή αν είναι κάτι που απλά κάνω και απλά δεν μπορώ να δώσω απάντηση μιας και στα σκηνικά τσακωμου τη μια κόλωσα και την άλλη όχι!!
    Το 2ο που με απασχολεί πολύ και με στενοχωρεί επίσης πάρα πολύ είναι το παρελθόν και το ότι δεν έχω κάνει σχέση με κοπέλα ακόμα στα 29 μου!! Με στενοχωρεί πάρα πολύ και θα ήθελα να γύρναγε ο χρόνος πίσω να το άλλαζα αυτό όπως και να μην έχανα χρόνια απ τη ζωή μου!! Αυτά προς το παρόν!! Είναι κ άλλα αλλά θα πρέπει να κάτσω να γράψω ολόκληρο κατεβατό κάτι το οποίο βαριέμαι!! Σας έγραψα αυτά που με στενοχωρούν πιο πολύ!!
    Αντί να σκέφτεσαι το παρελθόν κάνε κάτι στο παρόν μπας και αλλάξει το μέλλον σου...29 είσαι, μπορείς ακόμη να ευχαριστηθεις το σεξ, τον έρωτα, να κάνεις σχέση κλπ. Το θέμα είναι αν έχεις προσδιορίσει τι φταίει που δεν έχεις κάνει σχέση, πώς σκέφτεσαι να κινηθείς από δω και πέρα κλπ. Μιλάς για σχέση. Εφήμερο σεξ κάνεις; ραντεβού βγαίνεις; Το πρώτο σκέλος περί του αν έχεις κοτσια για καβγά κλπ δείχνει ομοίως μια εσωστρέφεια. Πες μας περισσότερα αν θες...

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    366
    O nikos2 δεν είναι ότι έχει χρόνια να βγει από το σπίτι του. Αυτό που δείχνει επακριβώς είναι τον τρόπο που η πατριαρχία έχει σμιλέψει και δομήσει την έννοια του ανδρισμού ως ενεργητική (συνειρμικά φέροντας το "βίαιη"), ενώ της θηλυκότητας ως παθητικής (συνειρμικά φέροντας "φροντιστικής, υποχωρητικής" ). Με τον τρόπο αυτό όταν ένας άντρας προχωρήσει σε βία, το θέμα ρίχνεται στην τάχα ενεργητική/ ακόρεστη/ βίαιη του φύση, που δεν μπορεί να συγκρατήσει. Είναι δομημένες εννοιολογικές πλάνες και τίποτε δεν είναι τυχαίο στη χρήση των όρων, των λέξεων και των νοημάτων που υποκρύπτονται. Διαπλάθεται η εικόνα για τα φύλα και οι επόμενες συμπεριφορές, καθώς κανονικοποιούνται μέσα από μία διαρκή επανάληψη των στερεότυπων αυτών και της φυσικοποίησης του δίπολου ανδρισμός/θηλυκότητα στη βάση ενεργητικός άντρας/ παθητική γυναίκα.
    Νικολάκη, άσε το πατρονάρισμα για την φάρα σου, που όσο περνάει ο καιρός τα βρίσκετε σκούρα, γιατί οι γυναίκες σας γράφουν έτσι κι αλλιώς, κατανοούν τις κατασκευές αυτές και τις μπλοκάρουν, μετά έρχεστε και κλαίγεστε ότι οι γυναίκες δε σας θέλουν και γιατί δε βρίσκετε θηλυκά να σας "κάτσουν". Γιατί το κάθομαι δεν είναι η φύση του θηλυκού, ούτε η δική σας φύση σας προστάζει το οτιδήποτε. Βολικότατη συστημική καταπιεστική γλώσσα, δε θα πάρουμε.
    #UnVioladorEnTuCamino

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,744
    Quote Originally Posted by Merlot View Post
    O nikos2 δεν είναι ότι έχει χρόνια να βγει από το σπίτι του. Αυτό που δείχνει επακριβώς είναι τον τρόπο που η πατριαρχία έχει σμιλέψει και δομήσει την έννοια του ανδρισμού ως ενεργητική (συνειρμικά φέροντας το "βίαιη"), ενώ της θηλυκότητας ως παθητικής (συνειρμικά φέροντας "φροντιστικής, υποχωρητικής" ). Με τον τρόπο αυτό όταν ένας άντρας προχωρήσει σε βία, το θέμα ρίχνεται στην τάχα ενεργητική/ ακόρεστη/ βίαιη του φύση, που δεν μπορεί να συγκρατήσει. .
    α χα χα!!
    παλαβιασμενο με εκανες και γελασα! γιατι κατα συμπτωση ειδικα σε αυτο το θεμα λιγο πιο πανω σχολιασα στον θεματοθετη σχολιο αριθμος 2
    ...................καλησπερα, δεν καταλαβαινω γιατι μαλωνεις.
    θα επρεπε να μην μαλωνεις ποτε σου. αυτο κανουν οι περισσοτεροι ανθρωποι......................

    βεβαια ολα αυτα τα γραφεις γιατι εχεις καταληφθει απο το δαιμονιο του μισανδρισμου υπο το πεπλο του φεμινισμου οπως νομιζεις, φεμινοναζισμου για τους υπολοιπους.
    συνεχεια εχεις μονο να γραφεις, στερεοτυπες ξυλινες κουφιες απαντησεις που δεν εχουν καμμια απολυτως σχεση με το εκαστοτε θεμα.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    366
    "Μισανδρισμός". Ψευδοόρος που χρησιμοποιείται από μια μερίδα ακραίων επιθετικών ανδρών που σχετίζονται με το λεγόμενο Κίνημα Δικαιωμάτων των Ανδρών. (MRM).
    #UnVioladorEnTuCamino

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,744
    Quote Originally Posted by Merlot View Post
    "Μισανδρισμός". Ψευδοόρος που χρησιμοποιείται από μια μερίδα ακραίων επιθετικών ανδρών που σχετίζονται με το λεγόμενο Κίνημα Δικαιωμάτων των Ανδρών. (MRM).
    https://www.protothema.gr/culture/bo...ke-sti-gallia/

    Μισώ τους άντρες»: Το βιβλίο που απαγορεύτηκε στη Γαλλία.........το 2021

    εχεις σοβαρο προβλημα. δεν ξερω τι,
    αλλα κατι εχεις με τους αντρες οπως και πολλες αλλες σαν εσενα.


    εαν θεωρεις τον μισανδρισμο ως ψευδοορο εχεις και θεμα αφελειας.
    σου ξαναγραψα οτι σε ενα δημοσιο φορουμ τιποτα δεν περνα ΑΚΡΙΤΑ και ακομα δεν το καταλαβες και συνεχιζεις.

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Τίποτα δεν έχει νόημα για μένα.
    By PanosM in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 10
    Last Post: 13-07-2017, 00:04
  2. Replies: 108
    Last Post: 11-10-2015, 08:49
  3. ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΥΠΕΡΘΥΡΕΟΕΙΔΙΣΜΟ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΑΓΧΟΣ ΠΟΛΥ?
    By anxious4ever in forum Χρόνιος Πόνος, Ψυχολογία Ασθένειας/Υγείας
    Replies: 7
    Last Post: 28-02-2015, 03:30
  4. Replies: 19
    Last Post: 13-01-2010, 01:27
  5. ΘΕΛΩ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΣΑΣ EINAI ΣΥΜΑΝΤΙΚΟ ΓΙΑ ΜΕΝΑ
    By ΝΕΦΕΛΗ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 74
    Last Post: 21-03-2009, 22:02

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •