Πώς αναγνωρίζεις τη βία;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 4 of 4
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    366

    Πώς αναγνωρίζεις τη βία;

    Ένα λινκ για την αναγνώριση της βίας και των μορφών της. Και πού να απευθυνθείς. Δεν είσαι η μόνη, δεν είσαι μόνη.

    https://womensos.gr/pos-anagnorizeis-ti-via/
    #UnVioladorEnTuCamino

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    ΣΥΓΝΩΜΗ! αλλα θεωρω το συγκεκρημενο θεμα ,το λινκ πιο πολυ και οχι την πραξη της συμφορμιτησσας ,θεματοθετριας ως κατι ρατσηστικο κι ομοφωβικον!
    Ο λογος ειναι οτι στην σημερινην κοινωνια ,ειδικα την δυτικη κοινωνια οπου πλεον ειναι και νομικα και κοινωτικα απο την Ε.Ε. αποδεκτα κι νομικος αναγνορησμενα τα ζευγαρια ειδιου φυλου ως ενγαμη συμβιωσης .Ειναι λοιπον κριμας να μην αναφεροντε και τα δικα τους δικαιωματα !συγκεκριμενα αναφερομαι για τους γκεοι ανδρες οπου εχουν υπαρξει θυματα ενδοοικογενειακης βιας απο τον συντροφο τους! κι που εχουν καταληξει ακομα και σε νοσοκομεια! Οπου ομως λογο της ομοφοβιας στην ελληνικη κοινωνια! αλλα κι δυστυχως ! απο την γκει κοινωτητα προσπαθουντων να αποσβησουν κι να διαγραψουν τις καταγκελιες με την λογικη οτι τους οτι θα αμαβρωθει η καλη εικωνα , οτιθα υπαρξουν κουτσομπολια που θα κατηγορουν τα γκεοι ζευγαρια! ετσι λοιπον τα κρυβουν και οι ιδιοι οι γκεοι.
    Αποτελεσμα ,τα θυματα αυτης της ενδοοικογενειακης βιας, οι γκεοι ανδρες δλδ να ζουνε χωρις την προστασια μεσω των θεσμων της πολυτειας! χωρις να μπορουν να βρουν το δικιο τους! κι το χειροτερο νιωθωντας μονοι τους κι αποξενομενοι απο ολους!ειναι οτι πιο θλυβερο για αυτους τους ανδρες ,να μην εχουν συμπαρασταση να μην υπαρχει ουτε μια σελιδα στο ιντερνετ οπου να μιλαει για την δικη τους βια δεχουμενη.!
    Θα πρεπει λοιπον κατα τη γνωμη μου, να αναφαιρουν τα σαιτ,και οι οποιοι οργανησμοι συμπαρστασης των γυναικων απο την βια,να αλλαξουν,να σταματησουν να ειναι ομοφοβικα! κι ρατσιστικα απεναντι στους ανδρες! ειναι εναντια στην πολυσυζητημενη ισοτητα των φυλων, ειναι ντροπη οσες κι οσοι μηλουσαν για φαλοκρατιες κι βαρβαρες κοινωνιες να πρατουν το ιδιο πραγμα σε μια αλλη κοινωνικη ομαδα! ΝΤΡΟΠΗ!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    366
    Εσένα το πολύ λιβάνι σου έχει κάψει τα εγκεφαλικά. Δε μπορώ να σε διαβάζω καν, γράφεις ασυναρτησίες.
    #UnVioladorEnTuCamino

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by Merlot View Post
    Εσένα το πολύ λιβάνι σου έχει κάψει τα εγκεφαλικά. Δε μπορώ να σε διαβάζω καν, γράφεις ασυναρτησίες.
    το μηνυμα σου! η απαντηση σου με κανει να νιωθω επβεβαιωση! ξερω και ξερεις ,πλεον αφου διαβασες αυτα που μπορει να μην ηξερες δεν εχεις δικαιολογια προς τον εαυτο σου, το δικο μου εργο τελειωσαι, εισαι μεγαλος ανθρωπος! οπως εχεις καταλαβει πρεπει και εσυ να κανεις την κινηση σου! ελπιζω να μην το αργησεις πολυ!, εχω καταλαβει οτι θα προσπαθησεις να ακολουθησεις οσα σου εχω πει, δεν ειναι αναγκη να μου το πεις στα ισια, ο τροπος απαντησης σου μου το ειπε, ξερω οτι τις αρχες λογο εγωισμου δεν θα υπηρχε περιπτωση να μου το ελεγες το ευχαριστω οτι σου ανοιξα τα ματια! δεν πειραζει ,ειλικρινα μην νιωθεις υποχρεωση να το γραψεις!, αρκει να το κανεις σωστα και εσυ,οπως τοσα αλλα παιδια που εχω βοηθησει.

Similar Threads

  1. Πως αναγνωριζεις το ετερον σου ημισι;
    By ippotis in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 22
    Last Post: 19-11-2015, 20:13

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •