Τί ώρα ανοίγουν οι πλατφόρμες για τον εμβολιασμό?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 15 of 15
  1. #1
    Banned
    Join Date
    May 2021
    Posts
    35

    Τί ώρα ανοίγουν οι πλατφόρμες για τον εμβολιασμό?

    Αν υποθέσουμε ότι για την ηλικιακή όμαδα 18-29 ανοίγουν 15 του μηνός, τί ώρα μπορώ να μπω στο σύστημα για να κλείσω από τους πρώτους?

    Έχει καταφέρει κανείς να κλείσει από την στιγμή που άνοιξε η πλατφόρμα? ποια ημερομηνία ήταν το νωρίτερο?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,496
    Quote Originally Posted by KonstantinosPL View Post
    Αν υποθέσουμε ότι για την ηλικιακή όμαδα 18-29 ανοίγουν 15 του μηνός, τί ώρα μπορώ να μπω στο σύστημα για να κλείσω από τους πρώτους?

    Έχει καταφέρει κανείς να κλείσει από την στιγμή που άνοιξε η πλατφόρμα? ποια ημερομηνία ήταν το νωρίτερο?
    μολις περασει 12 το βραδυ στις 14, η πλατφορμα λειτουργει.
    αν γραφτεις στην αυλη συνταγογραφηση, θα σου ερθει αυτοματο μηνυμα μετα τις 12 το βραδυ κι απλα θα ακολουθησεις τον σωστο συνδεσμο αν θελεις να αλλαξεις το ραντεβου

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,189
    Quote Originally Posted by KonstantinosPL View Post
    Αν υποθέσουμε ότι για την ηλικιακή όμαδα 18-29 ανοίγουν 15 του μηνός, τί ώρα μπορώ να μπω στο σύστημα για να κλείσω από τους πρώτους?

    Έχει καταφέρει κανείς να κλείσει από την στιγμή που άνοιξε η πλατφόρμα? ποια ημερομηνία ήταν το νωρίτερο?
    Ενα μηνα μετα το δικο μας ραντεβου την πρωτη μερα που ανοιξαν και το εκλεισα πρωι πρωι μέσο του φαρμακοποιου μου γιατι ηθελα συγκεκριμενο εμβολιο ..
    Αν εισαι στην αυλη θα ερθει αυτοματα και που θα το κανεις και ποιο θα κανεις ...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,496
    ο φαρμακοποιος χρειαζεται σε οποιον δεν μπορει να χειριστει την πλατφορμα. μπορεις μονος σου να διαλεξεις οποιο κεντρο θελεις για το ραντεβου σου.
    εγω εχω επιλεξει και ημερομηνια και ωρα και εμβολιαστικο κεντρο, προκειμενου να κανω το εμβολιο που θελω στο κεντρο που θελω. ολα πηγαν μια χαρα.
    δεν κανει κατι διαφορετικο ο φαρμακοποιος, απλα χειριζεται την πλατφορμα για καποιον που δεν μπορει μονος του.
    ειναι πολυ απλη στην χρηση της.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    121
    Τι γινεται με την ηλικια 30-40 εχει ανοιξει η πλατφορμα??

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Για τους 40ρηδες δεν άνοιξε μεσάνυχτα, άνοιξε 8 το πρωί της Μ. Πέμπτης, οπότε να παρακολουθείς τις ανακοινώσεις Κωνσταντίνε, μπορεί να ανοίξει το πρωί στις 15 για εσένα.
    pain εδώ και πολλές μέρες για 30-39.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,189
    Αν είσαι στην αυλη δεν μπορείς να επιλέξεις από την αρχή ..
    έρχεται αυτόματα οπότε μπαίνεις το ακυρωνεις και μετά κάνεις μόνος σου την διαδικασία με την επιλογή σου .

    Αυτόματα έρχεται να κάνεις μόνο της Άστρα για τους 40αριδες ....

    Όπως είπε και η Sonia pain έχει ανοίξει και για τους 30 και πάνω.... μίλησε με τον γιατρό σου ή τον φαρμακοποιο σου ποιο να κάνεις και μην επιλέξεις μόνο σου αν έχεις κάποιο ιατρικό ιστορικό ...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,496
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Αν είσαι στην αυλη δεν μπορείς να επιλέξεις από την αρχή ..
    έρχεται αυτόματα οπότε μπαίνεις το ακυρωνεις και μετά κάνεις μόνος σου την διαδικασία με την επιλογή σου .

    Αυτόματα έρχεται να κάνεις μόνο της Άστρα για τους 40αριδες ....

    Όπως είπε και η Sonia pain έχει ανοίξει και για τους 30 και πάνω.... μίλησε με τον γιατρό σου ή τον φαρμακοποιο σου ποιο να κάνεις και μην επιλέξεις μόνο σου αν έχεις κάποιο ιατρικό ιστορικό ...
    δεν ακυρωνεις τπτ στην αυλη. σου ερχεται το ραντεβου και μπαινεις αμεσα στο λινκ και κανεις οποια αλλαγη θελεις στις μερες τις ωρες και το κεντρο που προτεινουν. σε οποιο απο αυτα τα στοιχεια εχεις αντιρρηση η και σε ολα, η και σε κανενα.
    ακυρωνεις μονο αν δεν θελεις να εμβολιαστεις

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,496
    Quote Originally Posted by pain View Post
    Τι γινεται με την ηλικια 30-40 εχει ανοιξει η πλατφορμα??
    για να δεις για οποιονδηποτε αν εχει ανοιξει, μπαινεις στην εφαρμογη και βαζεις το αμκα του. σου λεει αυτοματα αν μπορει να εμβολιασθει αμεσα. αν δεν εχει ανοιξει η ηλικια του, στο λεει.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,189
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    δεν ακυρωνεις τπτ στην αυλη. σου ερχεται το ραντεβου και μπαινεις αμεσα στο λινκ και κανεις οποια αλλαγη θελεις στις μερες τις ωρες και το κεντρο που προτεινουν. σε οποιο απο αυτα τα στοιχεια εχεις αντιρρηση η και σε ολα, η και σε κανενα.
    ακυρωνεις μονο αν δεν θελεις να εμβολιαστεις
    Ακυρωνεις ...

    Τα υπολοιπα σε αυτους που δεν γνωριζουν εκτος και αν ξερεις την διαδικασια που εκανα ...
    Καλημερα!
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,496
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Ακυρωνεις ...

    Τα υπολοιπα σε αυτους που δεν γνωριζουν εκτος και αν ξερεις την διαδικασια που εκανα ...
    Καλημερα!
    εσυ απ οτι ειπες την εκανες στον φαρμακοποιο. δεν την εκανες εσυ..
    εγω την εκανα μονη μου και δεν ακυρωνεις απολυτως τπτ. πας στις επιλογες που δεν σε βολευουν καιτ ις αλλαζεις.. κι αν σε βολευουν, απλα επιβεβαιωνεις. δεν μπορει να εκανε αλλη διαδικασια ο φαρμακοποιος σου, γιατι αυτη ειναι η διαδικασια.. αν μαθεις να χειριζεσαι την πλατφορμα, θα το διαπιστωσεις...
    καλημερα!

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,189
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    εσυ απ οτι ειπες την εκανες στον φαρμακοποιο. δεν την εκανες εσυ..
    εγω την εκανα μονη μου και δεν ακυρωνεις απολυτως τπτ. πας στις επιλογες που δεν σε βολευουν καιτ ις αλλαζεις.. κι αν σε βολευουν, απλα επιβεβαιωνεις. δεν μπορει να εκανε αλλη διαδικασια ο φαρμακοποιος σου...
    καλημερα!
    Μπραβο που την εκανες εσυ μονη σου και εγω στο φαρμακοποιο μου ,ξερεις μπροστα ημουνα ,εβλεπα ....

    Τελοσπαντων δεν εχει νοημα ,εμενα παντως ακυρωθηκε το ραντεβου και ξανακλειστικε καινουργιο ....
    Παμε παρακατω ...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    121
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    για να δεις για οποιονδηποτε αν εχει ανοιξει, μπαινεις στην εφαρμογη και βαζεις το αμκα του. σου λεει αυτοματα αν μπορει να εμβολιασθει αμεσα. αν δεν εχει ανοιξει η ηλικια του, στο λεει.
    Ποια ειναι η εφαρμογη και πως την κατεβαζω?

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    pain, το πιο εύκολο είναι να μπεις εδώ
    https://emvolio.gov.gr/ , κάνε αναζήτηση με ΑΜΚΑ και ΑΦΜ/Επώνυμο και δες αν είναι ανοιχτή για εσένα. Αν είναι μπορείς εύκολα να κλείσεις ραντεβού,απλά μπορεί να σου ζητήσει κωδικούς TAXISNET για λόγους ταυτοποίησης. Είναι πολύ εύκολο το site.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,496
    Quote Originally Posted by pain View Post
    Ποια ειναι η εφαρμογη και πως την κατεβαζω?
    δεν την κατεβαζεις. ονλαιν το κανεις. ειιναι η διευθυνση που εδωσε η σονια. βαζεις το αμκα κι αν σε εγκρινει, συνδεεσαι με τα στοιχεια του ταξις
    ειναι πολυ ευκολο κι εχεις δικαιωμα και για 2 αλλαγες αν μετανοιωσεις.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •