Αντικαταθλιπτικα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 13 of 13
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    123

    Αντικαταθλιπτικα

    Καλησπέρα ειμαι 19 χρόνων και εδω και ένα χρόνο παλεύω με αγχώδη διαταραχη.Λογο εργασίας σεζόν θα πάρω αντικαθλιπτικα για να μπορέσω να αντεπεξελθω τα φοβαμαι ειναι η αλήθεια οπότε έχω κάποιες απορίες,σε ποσο καιρο σε πιάνουν, στην αρχη θα χειροτερεψω?πως θα νιώθω οταν με πιάσουν εχουν εντονες παρενέργειες? ευχαριστώ πολυ εκ τον προτέρων

  2. #2
    Επισκευθηκες καποιον γιατρο; Πιο σ προτεινε;

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    123
    Ναι μου ειχε πει αλλα το αργησα δλδ περασαν μηνες απο τοτε και δεν θυμαμαι ποιο θα κλείσω παλι ραντεβου

  4. #4
    Theloun toulaxiston ena mina gia na deis tin drash tou.. egw ta ksekinisa logo tou oti eixa kai polla swmatika provlimata den ithela katholou na ta parw .. eimai akoma stin arxh k egw k eimai 24

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    123
    Σε έχουν βοηθήσει? Πως νιώθεις τωρα?σου προκαλούν παρενέργειες?

  6. #6
    Milisa me ton giatro m kai tha to allaksoume gt dn exw dei megalh diafora exw dei meiwsh tou agxous alla akoma exw kiala pragmata.. apo parenergies eniwtha kapoia kapsimata oxi fovera pragmata... i oikogeneia s se stirizei s ayth s tin apofash?

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    123
    Ναι γενικα κάνουμε πολλα πράγματα με σκοπο να βοηθήσουν αλλα δεν

  8. #8
    Egw tha s proteina na kaneis psixotherapeia isws na se voithisei na breis tin aitia pou s prokalei to toso agxos

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    456
    Την πρώτη βδομάδα σίγουρα θα σε χειροτερεψουν, μετά την δεύτερη ίσως δει βελτίωση... Εγώ πάντως δεν θα έπαιζα με χάπια που ίσως βοηθήσουν... Η βοηθούν ή όχι.... Αν έχεις το κουράγιο συνέχισε με ψυχοθεραπεία

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    123
    Παιδια εκανα ψυχοθεραπεία 15 συνεδρίες περίπου απλα δεν εχω την οικονομική δυνατότητα και τα χάπια δεν τα θέλω εφοσον δεν μπορούν να με θεραπεύσουν αλλα τι να κανω πρεπει να εργαστω δεν εχω αλλη επιλογη ειναι γελοιο ολο αυτο δλδ ζηλεύω τα πιο απλα πράγματα να ευχαριστιεμαι αυτο που κανω εγώ τυρανιεμαι εδω και ενα χρόνο και δεν ξερω αν θα ειμαι καλα ποτε

  11. #11
    Se katalabainoume oloi .. ksekina tin therapeia s kai ola tha pane kala

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    3
    19 χρόνων.... Μόνο θα αντέξεις;;; 19 χρόνων είσαι σούπερμαν!!!!

  13. #13
    Quote Originally Posted by Light1 View Post
    Παιδια εκανα ψυχοθεραπεία 15 συνεδρίες περίπου απλα δεν εχω την οικονομική δυνατότητα και τα χάπια δεν τα θέλω εφοσον δεν μπορούν να με θεραπεύσουν αλλα τι να κανω πρεπει να εργαστω δεν εχω αλλη επιλογη ειναι γελοιο ολο αυτο δλδ ζηλεύω τα πιο απλα πράγματα να ευχαριστιεμαι αυτο που κανω εγώ τυρανιεμαι εδω και ενα χρόνο και δεν ξερω αν θα ειμαι καλα ποτε
    Σε καταλαβαίνω απόλυτα...
    Κι εγώ έξι μήνες και βρίσκομαι στην ίδια κατάσταση και τελικά μετά από ένα κύκλο συνεδριών κατέληξα κι εγώ στα αντικαταθλιπτικά...
    Προσωπικά δε πιστεύω πως είναι η καλύτερη επιλογή, αλλά τουλάχιστον έχω αρχίσει να νιώθω, όχι καλά, αλλά λιγότερο χάλια...
    Αν έχεις φτάσει στο σημείο να μην μπορείς να ευχαριστηθείς τπτ σίγουρα είναι μια λύση...

Similar Threads

  1. αντικαταθλιπτικά
    By matamatoula in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 24
    Last Post: 16-03-2021, 09:28
  2. Αντικαταθλιπτικά
    By Alice_1990 in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 48
    Last Post: 10-11-2018, 01:21
  3. αντικαταθλιπτικά και βία
    By καθρεπτης in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 28
    Last Post: 10-12-2014, 00:56
  4. αντικαταθλιπτικα σε mp3...
    By james in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 5
    Last Post: 21-08-2010, 16:20
  5. Αντικαταθλιπτικά.
    By Primrose in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 1
    Last Post: 04-05-2010, 18:48

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •