Seroquel 100mg
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7

Thread: Seroquel 100mg

  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    121

    Seroquel 100mg

    Καλησπέρα ειμαι σε αγωγη με ζολοφτ ζυπρεξα και ζαναξ επειδη αρχισα να εθιζομαι καπως
    στα ζαναξ ειπα στον γιατρο μου να τα διακοψω για καποιον καιρο και ανησυχω οτι
    εαν τα διακοψω δεν θα μπορω να κοιμηθω το βραδυ ετσι μου εγραψε το seroquel 100mg
    για την αυπνια εχω χρησιμοποιησει παλια stillnox και μου εκαναν δουλεια υπαρχει καποιος
    που εχει παρει seroquel για τον υπνο και κατα ποσο βοηθησε στο να σε κοιμίζει ?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    παιρνω seroquel 100mg δις ημερησιως , πραφανως μου το προτεινε ο γιατρος μου , για να απεξαρτηποιθω απο τα 4 mg ζαναξ ημερησιως , δεν μου αρεσει η αισθηση του σεροκουελ , καθολου , τουλαχιστον εμενα ,αν και δεν συμφωνω με τα αντοψυχωτικα , καθολου .........ασε ου ανοιγουν την ορεξη αυτων ............ στην περιπτωση μου , αναγκαστικα πρεπει να τα παρω , προκειμενου να απεξαρτοποιηθω απο τα παλιο -ζαναξ , τα πολλα τουλαχιστον .............οτι σου ηρεμουν το αγχος , οντως , αλλα η αισθηση δεν μου αρεσει ......σε κοιμιζουν τα ζαναξ , ειναι αληθεια .........παλιοφαρμακο το ζαναξ , λεω γω .......

  3. #3
    Quote Originally Posted by pain View Post
    Καλησπέρα ειμαι σε αγωγη με ζολοφτ ζυπρεξα και ζαναξ επειδη αρχισα να εθιζομαι καπως
    στα ζαναξ ειπα στον γιατρο μου να τα διακοψω για καποιον καιρο και ανησυχω οτι
    εαν τα διακοψω δεν θα μπορω να κοιμηθω το βραδυ ετσι μου εγραψε το seroquel 100mg
    για την αυπνια εχω χρησιμοποιησει παλια stillnox και μου εκαναν δουλεια υπαρχει καποιος
    που εχει παρει seroquel για τον υπνο και κατα ποσο βοηθησε στο να σε κοιμίζει ?
    Καλησπέρα, εγώ έπερνα seroquel 150 mg Xr. Πράγματι βοηθάνε στον ύπνο αλλά σε μένα έφερνε υπνηλία και μου άνοιξε τρομερά την όρεξη. Το ίδιο πάθαινα με το ζυπρεξα.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    οπως και ανεφερα ανωτερω , το στιλνοξ εχει καθαρη υπνωτικη σαν ενεργεια του ( εχεις δεν εχεις αγχος ) , ενω το ζαναξ ειναι ηρεμιστικο/αγχολυτικο , και εχει σαν κυριες τις δυο ενεργειες του ( ηρεμια /αγχος ) , οποτε συνεπως κοιμασαι , αν εχεις αγχος .......αν μπορεις να ταποφυγεις αμφοτερα , καλα θαναι , αν οχι, συμβουλεψου τον γιατρο σου ......
    το στιλνοξ δεν ειναι τοσο εθιστικο σαν το ζαναξ ........
    ταχω χρησιμοποπιησει και τα δυο επι μακρον ......

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    121
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    οπως και ανεφερα ανωτερω , το στιλνοξ εχει καθαρη υπνωτικη σαν ενεργεια του ( εχεις δεν εχεις αγχος ) , ενω το ζαναξ ειναι ηρεμιστικο/αγχολυτικο , και εχει σαν κυριες τις δυο ενεργειες του ( ηρεμια /αγχος ) , οποτε συνεπως κοιμασαι , αν εχεις αγχος .......αν μπορεις να ταποφυγεις αμφοτερα , καλα θαναι , αν οχι, συμβουλεψου τον γιατρο σου ......
    το στιλνοξ δεν ειναι τοσο εθιστικο σαν το ζαναξ ........
    ταχω χρησιμοποπιησει και τα δυο επι μακρον ......
    επειδη ειπα στον γιατρο οτι εχω αρχισει να εθιζομαι στα ζαναξ και θελω
    να τα κοψω με προτεινω το seroquel για το βραδυ να με παιρνει ο υπνος
    θα με βοηθησει στο να κοιμαμαι το βραδυ επισης παιρνω ζυπρεξα 5mg η 10mg καθε βραδυ αναλογα!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by pain View Post
    επειδη ειπα στον γιατρο οτι εχω αρχισει να εθιζομαι στα ζαναξ και θελω
    να τα κοψω με προτεινω το seroquel για το βραδυ να με παιρνει ο υπνος
    θα με βοηθησει στο να κοιμαμαι το βραδυ επισης παιρνω ζυπρεξα 5mg η 10mg καθε βραδυ αναλογα!
    σε παιρνει ο υπνος με το σεροκουελ , το ζυπρεξα τοχα παρει πολυ παλια , και θυμαμαι οτι ανοιγε την ορεξη, πολυ ....

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    121
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    σε παιρνει ο υπνος με το σεροκουελ , το ζυπρεξα τοχα παρει πολυ παλια , και θυμαμαι οτι ανοιγε την ορεξη, πολυ ....
    πηρα χθες 5mg zyprexa και 100 seroquel και οντως με πηρε ο υπνος βεβαια ειχα πιεει και αλκοολ
    καποιες ωρες πιο νωρις δεν ξερω αυτο αμα συμβαλε σε ολο αυτο..

Similar Threads

  1. Seroquel
    By Baboulas in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 7
    Last Post: 25-04-2021, 09:08
  2. SERTRAL 100mg(ZOLOFT)
    By giannisdriver in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 25-12-2020, 09:19
  3. seroquel xr
    By joanna22 in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 9
    Last Post: 25-10-2019, 21:52
  4. Zoloft απο 50 σε 100mg
    By anxious4ever in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 3
    Last Post: 23-05-2019, 08:55
  5. 5-htp 100mg. Έχει δει κάποιος βελτίωση..;
    By potis74 in forum Εναλλακτικές Μέθοδοι Θεραπείας
    Replies: 14
    Last Post: 21-09-2016, 00:26

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •