Δεν έχω φίλους! Τι να κάνω; - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 87
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Quote Originally Posted by Katerina125 View Post
    Καλημέρα και σε εσένα!
    Αρχικά το αγόρι με το οποίο ήμασταν μαζί τυχαινε να έχει μόνο αγόρια φίλους,με τους οποίους είχαμε βγει αρκετές φορές,αλλά μέσα στο πλαίσιο ότι βγαίνω με τους φίλους του αγοριού μου!Μεχρι εκεί,και από’τι είχα καταλαβει και από εκείνους δεν ήθελαν και κάτι παραπάνω! Όσον αφορά τη σχολή,φυσικά και μου είχαν κάνει άτομα κλικ,αλλά τα περισσότερα από αυτά τα άτομα ήταν ήδη μέσα σε μια παρέα και όταν πήγαινα εγώ να πετάξω να πάμε για κανα καφέ,έλεγαν εννοείται να το κανονίσουμε αλλά ποτέ δεν γινόταν!Δεν είπα οτι τα κάνω όλα καλά,είμαι άνθρωπος και όλοι οι άνθρωποι κάνουν λάθη προφανώς,αλλά τουλάχιστον προσπαθώ!Οταν πάω να κάνω την προσπάθεια και βλέπω ότι ένα άτομο δεν ανταποκρίνεται ιδιαίτερα ούτε ότι έχει όρεξη,αποσύρομαι γιατί δεν θέλω να φέρω κάποιον σε δύσκολη θέση ούτε να πιέσω καταστάσεις! Επίσης δεν έδινα σημασία μόνο στην σχέση μου,τυχαίνει να έχω μεγαλωσει σε μια πολύ καλή οικογένεια γεμάτη αγάπη,που τους έδινα αρκετή σημασία,έχω ένα σκυλάκι πανέμορφο που του έδινα αρκετή σημασία και επίσης τυχαίνει να είμαι και αρκετά μελετηρό άτομο,όποτε έδινα και μεγάλη βάση στη σχολή μου,αλλά ποτέ δεν απέφυγα άτομο στη ζωή μου,και ήμουν πάντα ευγενική με όλους! Τι να σου πω δεν ξέρω τι μπορεί να συμβαίνει!Εγω καταθέτω εδώ τα γεγονότα,όπως έχουν συμβεί,και περιμένω από όποιον θελει μια γνώμη,διότι οι εξωτερικοί παράγοντες βλέπουν πάντα τις καταστάσεις πιο αντικειμενικά!
    Σιγά σιγά να συσφίξεις σχέσεις με αυτούς που είχες χαλαρή επικοινωνία. Είτε είναι κάποιος φίλος του πρώην που συμπαθούσες και σε συμπαθούσε, είτε κάποιος συμφοιτητής είτε κάποια συνάδελφος. Μπορεί να μη δέσατε ιδιαίτερα τότε και να δέσετε τώρα ή μέσω αυτών να γνωρίσεις άλλους που θα δέσετε καλύτερα. Αν εσένα σου λείπει η παρέα, δεν είναι ντροπή να προτείνεις εσύ κάτι πιο συγκεκριμένο, όχι να το αφήνετε στο φλου. Π.χ. όχι "να κάνονίσουμε για καφέ κάποια μέρα", αλλά "Τι θα λέγατε να πάμε αύριο για ένα καφέ;" Ή συζητάς για ταινίες π.χ. , λες "έμαθα άνοιξε πάλι το τάδε θερινό σινεμά και παίζει την τάδε ταινία, γουστάρετε να πάμε; Κι αν ναι, σας βολεύει το Σάββατο ή κάποια άλλη μέρα;" Λέω ένα παράδειγμα τώρα, έτσι; Οι πιο στενές φιλίες από απλές συναναστροφές/παρέες ξεκινάνε, δεν βλέπεις κάποιον και λες "Να, με αυτόν θα γίνω κολλητάρι"

    Επίσης όσο πιο πολύ κόσμο γνωρίζεις τόσο αυξάνεις τις πιθανότητες να βρεις κάποιον που ταιριάζετε. Αν στους χώρους που κινείσαι ως τώρα δεν κάθισε, φρόντισε να κινείσαι και σε άλλους χώρους. Έχει μια συνάντηση η ξαδέρφη στη σχολή της που είναι ευπρόσδετοι φίλοι φίλων ξέρω 'γω. Πήγαινε, μην προσπερνάς τέτοιες ευκαιρίες. Σου αρέσει το διάβασμα, παρακολουθείς σελίδες τύπου ΤΙΔΑΜΕΛΕ στα social, δεν χάνεις κάτι να πας στις συγκεντρώσεις τους. Άκουσες για ένα καινούριο μαγαζί λίγο μακριά από την περιοχή σου, σου κινεί το ενδιαφέρον να πας αλλά βαριέσαι μόνη,ε, μη βαριέσαι, πήγαινε. Μπορεί να γνωρίσεις εκεί κόσμο.

    Καταλαβαίνεις τι θέλω να πω.

  2. #32
    Banned
    Join Date
    May 2021
    Posts
    23
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Καλημερα!

    Με τι ασχολεισαι περαν απο τα καθημερινά ?
    Τι σου αρεσει να κανεις ?
    Πηγαινεις γυμναστήριο ,σου αρεσει κάποιος χορος ?

    Γενικα προσπάθησε να ενταχτεις σε ομάδες που εχετε κοινα πραγματα ..μεσα απο αυτο ειναι πολυ ευκολο να κανεις παρεες και μαλιστα οταν έχετε κοινα ενδιαφέροντα ολο αυτο γινεται ακομα πιο δυνατό .
    Ναι είχα ξεκινήσει γυμναστήριο πριν την καραντινα,αλλά δεν πρόλαβα για πολύ,διότι όλα έκλεισαν μετά!
    Ναι σύμφωνω με αυτό που λες

  3. #33
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    καλησπερα , ειναι συγκινητικα τα οσα γραφεις για τον εαυτο σου, το σκυλακι σου, την οικογενεια σου, το οτι σου αρεσει η γνωση. Ο τροπος που τα λες, η περιγραφη του εαυτου σου ειναι ταπεινη χωρις καμια ταση να παρουσιαστεις ως ντιβα.
    Συμωνα με τα παραπανω λοιπον, νομιζω οτι θα ειναι πολυ τυχερα τα ατομα που θα σε κανουν παρεα στο μελον, η ο τυχερος που θα μιραστει την καρδια του μαζι σου.
    Σκεφτομαι με αφορμη το θεμα σου, ποσες φορες μπορει να υπηρξαν διπλα μας ανθρωποι διαμαντια ,αλλα μεσα απο τους ρυθμους της ζωης, απο την αμυνα μας μην ειναι καποια-καποιος που μας φερει προβλημα ,η επειδη εχουμε φιλους να μη κανουμε και αλλους, δυστυχως αυτες οι σκεψεις μας αποτρεπουν να "σκαψουμε" γυρο μας μεσα στις ψυχες των ανθρωπων και να βρουμε "θησαυρους" οπως εσενα ! ποσες φορες ειχαμε εναν θησαυρο διπλα μας αλλα δεν το βλεπαμε. Καπος ετσι θα νιωσουν και οι γυρο σου σαν αρχησετε να κανετε παρεα Κατερινα.
    Μεχρι τοτες ομως σε παρακαλω, μην χαλασεις αυτον τον πανεμορφο εσωτερικο σου κοσμο! σε παρακαλω μην αφαιθεις στην αναγκη να προσαρμοστεις με παρεες η για να γινεις πιο αποδεκτη και να πειραξεις εστω κι ενα μικρο φιλαρακι απο τα ομορφα λουλουδια που εχουν γεμησει στην ψυχη σου! διοτις εγιναν με κοπο γωνεων, τα καλλιεργησαν εν αρχη αυτοι ,και μετα αναλαβες εσυ ,να τα ποτιζεις και να γινουν τοσο πολυχρωμα τοσο ομορφα! μην τον πηραξεις λοιπον τον καλλιεργημενο με φροντιδα και αγαπη γεματο λουλουδια εσωτερικο σου κοσμο! μην αφησεις τα "αγκαθια" που υπαρχουν γυρο σου να σου τα χαλασουν. Μην αγχωνεσαι καποια γλυκια "μελισσουλα "θα σου φερει την γυρη απο εναν αλλο ομορφο σαν εσενα γεματο λουλουδια εσωτερικο οσμο, υπαρχουν και αλλα ατομα σαν εσενα! μην βιαζεσαι και να εχεις το νουσου!!

  4. #34
    Banned
    Join Date
    Jan 2021
    Location
    Los Angeles <3
    Posts
    257
    Εγώ πιστεύω ότι όσο είχες τη σχέση σου εφησυχαστηκες και αρκέστηκες στη σχέση σου.

    Σε αυτές τις ηλικίες δε παίζει τόσο ρόλο ούτε εάν είσαι ευγενική ούτε εάν σου αρέσει να διαβάζεις. Το θέμα για να είσαι ελκυστική στους άλλους είναι να έχεις αυτοπεποιθηση και να νιώθεις ότι έχεις πράγματα να τους δώσεις. Πέρα από τη φιλία και την υποστήριξη σου εννοώ να πιστεύεις ότι τους πέφτεις πολλη και ότι είσαι και γαμω τα άτομα. Συνήθως σε αυτές τις ηλικίες όλοι πάνε στα άτομα που δείχνουν πιο εξωστρεφή τάση, που εμπλέκονται σε δραστηριότητες, που είναι κοινωνικοί και έχουν πολλούς φίλους.

    Εάν είσαι κλειστή και επιφυλακτική με τους ανθρώπους πρέπει να το αλλάξεις. Δεν χρειάζεται απαραίτητα πάντα εσύ να κάνεις τη πρώτη κίνηση και να προτείνεις. Μπορείς απλά να αρχίσεις να μιλάς στα άτομα που σου αρέσουν και να βρεις κοινά σημεία και θα σου προτείνουν και αυτοί. Μπορεί να βγάζεις ανασφάλεια όταν τους προσεγγίζεις.

    Επιπλέον είναι και η ηλικία σου λίγο περίεργη. 24 χρονών λογικά θα έπρεπε να είχες τελειώσει τη σχολή ή να είσαι στα τελειώματα. Εάν είσαι στα τελειωματα αυτό σημαίνει ότι παρακολουθείς μαθήματα ανακατεμένα και δεν είσαι με τους συμφοιτητές του έτους σου. Αυτό σημαίνει ότι κάθε φορά βλέπεις διαρκώς ξενα άτομα και αυτό δεν είναι εύκολο. Εκτός του ότι τώρα με τον κορονοιο έχουμε κλειστεί όλοι στα σπίτια μας και δεν έχουμε περιθώρια κοινωνικοποίησης


    Ο κορονοιος μας έκλεισε στα σπίτια μας για μεγάλο χρονικό διάστημα. Πρέπει να επιστρέψουμε στη κανονικότητα για να υπάρχει ευκαιρία κοινωνικοποίησης. Με τους υπολογιστές και τις μάσκες πολύ δύσκολο.

    Εσύ επικεντρωσου στον εαυτό σου. Θεσε στόχους για το τι θες να κάνεις στη ζωή σου και κηνυγησε τους. Παράλληλα φροντισε την εμφάνιση σου και αποκτήσει μεγαλύτερη αυτοπεποίθηση ώστε όταν έρθει η κατάλληλη στιγμή και βρεθείς σε περιβάλλοντα με πολλά άτομα να είσαι ελκυστική και ευχάριστη

  5. #35
    Banned
    Join Date
    Jan 2021
    Location
    Los Angeles <3
    Posts
    257
    Παντως σε αυτή τη φάση της ζωής σου δύσκολο να βρεις φιλους. Στη σχολη δεν πας, ουτε δουλεύεις για να είσαι καθημερινά σε μέρος με πολλά άτομα, πως θα σε γνωρίσουν και θα τους γνωρίσεις;Και εάν τα προηγούμενα χρόνια ήσουν μόνο πανεπιστήμιο-σπίτι ενώ δεν επικοινωνουσατε με τους συμφοιτητές σου λογικό να μην είχες ευκαιρίες κοινωνικοποίησης. Όταν αποφασίσεις να ανακαλύψεις τον κόσμο και να βρεις πράγματα να ασχοληθείς, να είσαι οικονομικά ανεξάρτητη και να βρεις ενδιαφέροντα θα βρεθεί κοινωνικός κύκλος

  6. #36
    Banned
    Join Date
    May 2021
    Posts
    23
    Quote Originally Posted by Black_Opium View Post
    Παντως σε αυτή τη φάση της ζωής σου δύσκολο να βρεις φιλους. Στη σχολη δεν πας, ουτε δουλεύεις για να είσαι καθημερινά σε μέρος με πολλά άτομα, πως θα σε γνωρίσουν και θα τους γνωρίσεις;Και εάν τα προηγούμενα χρόνια ήσουν μόνο πανεπιστήμιο-σπίτι ενώ δεν επικοινωνουσατε με τους συμφοιτητές σου λογικό να μην είχες ευκαιρίες κοινωνικοποίησης. Όταν αποφασίσεις να ανακαλύψεις τον κόσμο και να βρεις πράγματα να ασχοληθείς, να είσαι οικονομικά ανεξάρτητη και να βρεις ενδιαφέροντα θα βρεθεί κοινωνικός κύκλος
    Σε ευχαριστώ πολύ!

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    142
    Εγω παλι πιστευω οτι ησουν αυτα τα 5 χρονια στην καλυτερη φαση για να βρεις φιλους. Αν δεν βρεις στα 20-22 που πας κι ερχεσαι στη σχολη, στο κυλικειο, στα φοιτητικα στεκια, που εχεις καθημερινη συναναστροφη με δεκαδες συνομιληκους με τα ιδια ενδιαφεροντα , ποτε θα βρεις?
    Αναλογισου λοιπον τι ηταν αυτο που σ εκανε να κλειστεις στον εαυτο σου και να μην εχεις επαφες φιλικες. Κατι φταιει και εισαι η μονη που το ξερεις. Αναγνωρισε λοιπον το προβλημα, επεξεργασου το και αλλαξε σ οτι εσυ νομιζεις οτι εφταιξε.

  8. #38
    Banned
    Join Date
    May 2021
    Posts
    23
    Quote Originally Posted by katran View Post
    Εγω παλι πιστευω οτι ησουν αυτα τα 5 χρονια στην καλυτερη φαση για να βρεις φιλους. Αν δεν βρεις στα 20-22 που πας κι ερχεσαι στη σχολη, στο κυλικειο, στα φοιτητικα στεκια, που εχεις καθημερινη συναναστροφη με δεκαδες συνομιληκους με τα ιδια ενδιαφεροντα , ποτε θα βρεις?
    Αναλογισου λοιπον τι ηταν αυτο που σ εκανε να κλειστεις στον εαυτο σου και να μην εχεις επαφες φιλικες. Κατι φταιει και εισαι η μονη που το ξερεις. Αναγνωρισε λοιπον το προβλημα, επεξεργασου το και αλλαξε σ οτι εσυ νομιζεις οτι εφταιξε.
    Καλησπέρα!Ευχαριστω για την απάντηση σου! Δεν είναι για όλους τους ανθρώπους ούτε αυτονόητο,ούτε δεδομένο και κυρίως εύκολο να βρουν φίλους ακόμη και σε αυτά τα μέρη που ανέφερες!

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    142
    Quote Originally Posted by Katerina125 View Post
    Καλησπέρα!Ευχαριστω για την απάντηση σου! Δεν είναι για όλους τους ανθρώπους ούτε αυτονόητο,ούτε δεδομένο και κυρίως εύκολο να βρουν φίλους ακόμη και σε αυτά τα μέρη που ανέφερες!
    Φυσικα και δεν ειναι αυτονοητο. Υπαρχουμε κι εμεις οι λιγο πιο μαζεμενοι,που δυσκολευομαστε να κανουμε το πρωτο βημα. Ας μην αρνουμαστε ομως οποιαδηποτε συμμετοχη μας στο προβλημα. Η λυση θα ερθει αναγνωριζοντας που σφαλλουμε και κανουμε καποια θετικα βηματα στο ν αλλαξουμε κατι απ αυτα. Ο καθενας τα δικα του!

  10. #40
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Σημαντικο σαν θελουμε να ενταχθουμε σε νεες παρεες ειναι να ειμαστε πρωτα μεσα μας ετιμοι και συγουρη για τον εαυτο μας διοτις ειναι λογικο το "ξενο"να φοβιζει στις αρχες, αρα θα πρεπει να ειμαστε προετειμασμενοι για συμπερηφορες και ερωτησεις που μπορει λιγο να μας ενοχλησουν.
    Επειδη λοιπον οι πρωτες μερες , η γνωριμια δλδ παζει πολυ μεγαλη σημασια οταν κανουμε φιλους και παρεες, το προφιλ δλδ που θα σχηματισουν για εμας θα πρεπει να το εχουμε απο πριν χτησει και να ειναι αληθεινο αλλα και δυναμικο.

  11. #41
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Απο την αλλη νομιζω οτι μερικες φορες σαν περιγραφουμε τον εαυτο μας επειδη δεν μπορουμε να ειμαστε αντικοιμενικοι υποπεπτουμε στην πρακτικη της επυλεχτικης μνημης, χωρις να θελω να προσβαλω τη θεματοθτρια ,απεναντιας εν αρχη και στο μηνυμα μου πιστεψα απολυτος τα οσα εγραφες !τοσο ππου συγκινηθικα .Ομως σημερα διαβαζωντας κι αλλα μηνυματα σου σκεφτηκα οτι ειναι δυσκολο να αυτοχαρακτηριστουμε αντικειμενικα .
    Δεν αμφιβαλω οτι εισαι τοσο καλη ψυχη οπως περιγραφεις, ευτηχως υπαρχουν ακομα τοσο αξιολογες ψυχες !! Ισως ομως, ενδεχετε να εχεις καποια μικρα ελατωματα οπου σε εχουν οδηγησει στο να αναζητας φιλες-φιλους.
    Σαν ξανα διαβασα τα μηνυματα σου και συγκρινωντας τον δικο μου κοσμο μου φενετε πολυ σπανιο να μην εχει μια κοπελα στην ηλικια σου ειτε φιλες απο μικρη που θα παιζατε στις πλατειες, ειτε απο σχολειο ,ειτε εστω γνωστους ετσι που να μπορειτε να βγειτε μια βολτα. Ισως λοιπον να υπηρξες αρκετα ντροπαλη, κλειστος χαρακτηρας και απομακρη με αποτελεσμα τα συνομιλικα ατομα σου να το παρεξηγησαν ,να σε ενιωσαν οτι τους σνομπαρες. Συμβαινουν αυτες οι παρεξηγησεις, ειδικα οταν οι παρεες προσπαθουν να αποδικοποιησουν τον χαρακτηρα ενος νεου μελους τους, αν δε κουβεντιαζουν τοσο, βρησκουν μεσα απο την σωματικη γλωσσα τον χαρακτηρα .Αυτο ομως δεν ειναι σωστο κι πολλες φορες βγαινει λαθος συμπερασμα.Αρα ισως εκει οφειλετε οτι μια νεα κοπελα μεσα στην Αθηνα δεν εχει παρεες και φιλες απο μικρη.
    ,αυτο ομως που κανει εντυπωση ειναι το οτι δεν θα εγινε απο 1-2 ατομα διοτι θα ειχες απο αλλου παρεες, για να μην εχεις καθολου ισως κατις υπαρχει σε εσενα που φαιρνει αυτο το αποτελεσμα.
    Θα ελεγα λοιπον να προσπαθησεις χωρις φοβιες, με απολυτη ειλικρινια προς τον εαυτο σου να κοιταξεις τον "καθρεφτη" που λεμε και να ψαξεις εαν υπαρχει κατι λαθος στη συμπεριφορα σου, διοτις οταν ολοι αποφευγουν ενα προσωπο συνηθως η παρεξηγηση οφειλετε στο ενα προσωπο κι οχι σε ολους.
    Δεν θελω ουτε να σε προσβαλω ουτε να παρεξηγησεις τα οσα γραφω, ετσι ακριβως θα εκανα και με τον εαυτο μου, και το εχω κανει σε αντιστοιχες περιπτωσεις.
    Last edited by giorgos panou; 11-05-2021 at 20:42.

  12. #42
    Banned
    Join Date
    Jan 2021
    Location
    Los Angeles <3
    Posts
    257
    Quote Originally Posted by katran View Post
    Εγω παλι πιστευω οτι ησουν αυτα τα 5 χρονια στην καλυτερη φαση για να βρεις φιλους. Αν δεν βρεις στα 20-22 που πας κι ερχεσαι στη σχολη, στο κυλικειο, στα φοιτητικα στεκια, που εχεις καθημερινη συναναστροφη με δεκαδες συνομιληκους με τα ιδια ενδιαφεροντα , ποτε θα βρεις?
    Αναλογισου λοιπον τι ηταν αυτο που σ εκανε να κλειστεις στον εαυτο σου και να μην εχεις επαφες φιλικες. Κατι φταιει και εισαι η μονη που το ξερεις. Αναγνωρισε λοιπον το προβλημα, επεξεργασου το και αλλαξε σ οτι εσυ νομιζεις οτι εφταιξε.
    Εγώ πάλι πιστεύω ότι η άποψη σου είναι απόλυτη. Φιλίες ο άνθρωπος κάνει καθ'όλη τη διάρκεια της ζωής του όσο είναι ανοιχτός και έχει ενδιαφέροντα. Ακόμα και οι παππούδες στα καφενεία κάνουν παρεες με κοινό στοιχειο τον καφέ και το κομπολογακι.

    Άμα βγει έξω στην αγορά εργασίας και συναναστρεφεται με κόσμο και βγούμε και από το κορονοιο και αρχίσει κάνα χόμπυ που να το θέλει . Θα βρει.

  13. #43
    Banned
    Join Date
    May 2021
    Posts
    23
    Quote Originally Posted by katran View Post
    Φυσικα και δεν ειναι αυτονοητο. Υπαρχουμε κι εμεις οι λιγο πιο μαζεμενοι,που δυσκολευομαστε να κανουμε το πρωτο βημα. Ας μην αρνουμαστε ομως οποιαδηποτε συμμετοχη μας στο προβλημα. Η λυση θα ερθει αναγνωριζοντας που σφαλλουμε και κανουμε καποια θετικα βηματα στο ν αλλαξουμε κατι απ αυτα. Ο καθενας τα δικα του!
    Καλημέρα! Ασφαλώς και δεν αρνούμαι ότι σφάλλω και εγώ,εννοείται αυτό! Η αλήθεια είναι ότι είμαι πιο μαζεμένο άτομο,αλλά προσπαθώ πάντα για το καλύτερο

  14. #44
    Banned
    Join Date
    May 2021
    Posts
    23
    Quote Originally Posted by Black_Opium View Post
    Εγώ πάλι πιστεύω ότι η άποψη σου είναι απόλυτη. Φιλίες ο άνθρωπος κάνει καθ'όλη τη διάρκεια της ζωής του όσο είναι ανοιχτός και έχει ενδιαφέροντα. Ακόμα και οι παππούδες στα καφενεία κάνουν παρεες με κοινό στοιχειο τον καφέ και το κομπολογακι.

    Άμα βγει έξω στην αγορά εργασίας και συναναστρεφεται με κόσμο και βγούμε και από το κορονοιο και αρχίσει κάνα χόμπυ που να το θέλει . Θα βρει.
    Καλημέρα,ευχαριστώ για την απάντηση σου!

  15. #45
    Banned
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    73
    Κατερινα
    Απλα θα ηθελα να μας ξεκαθαρισεις κατι.
    Εχεις γνωστους? πχ να πιειτε ενα καφε κτλ αλλα δεν εχεις φιλους που να μπορεις να μιλησεις;

Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast

Similar Threads

  1. Δραστηριότητα για να κάνω νέους φίλους;
    By Kynodontas in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 26
    Last Post: 01-07-2021, 14:16
  2. Δεν έχω φίλους... Τι να κάνω;
    By Bad Life... in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 12
    Last Post: 28-08-2019, 23:41
  3. δεν μπορώ να κάνω φίλους
    By sheldon in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 205
    Last Post: 02-01-2016, 02:02
  4. Δεν εχω φιλους.. κανω απερισκεψιες..
    By giannis97 in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 2
    Last Post: 07-10-2015, 02:00
  5. Γιατι να μην μπορω να κανω φιλους??
    By dementia in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 7
    Last Post: 21-01-2012, 18:10

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •