Δεν έχω φίλους! Τι να κάνω; - Page 6
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 6 of 6 FirstFirst ... 456
Results 76 to 87 of 87
  1. #76
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,354
    Quote Originally Posted by iakovos23 View Post
    εεεε ρ φιλε, ολλοι εδω απο αθηνα ειναι? ξενερα... γενικα το οτι ειναι η μιση ελλαδα στην αθηνα ειναθ ξενερα πιστευω. δυσκολευει τηε διαδυκτιακεε γνωριμίες, για αυτους που ειναι εκτοε αθηνων. χαχαχ
    Έτσι είναι φίλε μου δυστυχώς, το 60% Αθήνα και το υπόλοιπο Θεσσαλονίκη η κάπου σκόρπιοι!

  2. #77
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,354
    Εγώ γράφω στο lifo αναζήτηση αλλά δεν υπάρχει ανταπόκριση σχεδόν όλοι Αθήνα. Σε άλλα σάιτ γνωριμιών θέλει να πληρώσεις έτσι δουλεύουν. Σε Facebook, Instagram δεν με τραβάει να ψάξω εκεί ντρέπομαι σε αυτά δεν ξέρω γιατι δεν αισθάνομαι άνετα;

  3. #78
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Quote Originally Posted by andreas86 View Post
    Εγώ γράφω στο lifo αναζήτηση αλλά δεν υπάρχει ανταπόκριση σχεδόν όλοι Αθήνα. Σε άλλα σάιτ γνωριμιών θέλει να πληρώσεις έτσι δουλεύουν. Σε Facebook, Instagram δεν με τραβάει να ψάξω εκεί ντρέπομαι σε αυτά δεν ξέρω γιατι δεν αισθάνομαι άνετα;
    Θα σου πω εγώ που ξέρω (κατα βάθος το ξέρεις κι εσύ). Γιατί σε μία ανώνυμη αναζήτηση π.χ. στην lifo δεν έχεις "εκτεθεί" κι αν υποθέσουμε ότι κάποιος δείξει ενδιαφέρον είναι στο χέρι σου απλά να τον αγνοήσεις. Αν γράψεις σε Facebook και Instagram θα το κάνεις επώνυμα και θα εκτεθείς κι αν κάποιος απαντήσει θα είσαι κι εσύ "υποχρεωμένος" να απαντήσεις και να αλληλεπιδράσεις.

    Ίσως σε κάνει να αισθάνεσαι ότι τραβάς την προσοχή να γράφεις συνεχώς στο ίντερνετ, κι αυτό σου δίνει...τι άραγε τελικά; Κάποιος να σου πει "έχεις δίκιο φίλε, όλα γύρω μας είναι δύσκολα και σκατά" ή κάποιοι άλλοι να σου πουν "Ανδρέα, συντονίσου, κάνεις αυτό κι αυτό το λάθος, πάρε πρωτοβουλίες, κάνε αυτό κι αυτό για να αλλάξει η ζωή σου" κι εσύ να συμφωνείς. Αλλά μετά; Τίποτα. Η πραγματική σου ζωή στάσιμη, εσύ στάσιμος γιατί δεν κάνεις κάτι να το αλλάξεις.

    Στην ουσία πρέπει να το πάρεις απόφαση να βγεις από τη μιζέρια για την οποία είσαι υπεύθυνος. Με ενδιαφέρον στα λέω κι όχι κακή πρόθεση.

    Δεν χρειάζεται να έρθεις να μου πεις "Έχεις δίκιο" ή "Δεν με καταλαβαίνεις" .

    Χρειάζεται να σηκωθείς από τον καναπέ.

  4. #79
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,354
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Θα σου πω εγώ που ξέρω (κατα βάθος το ξέρεις κι εσύ). Γιατί σε μία ανώνυμη αναζήτηση π.χ. στην lifo δεν έχεις "εκτεθεί" κι αν υποθέσουμε ότι κάποιος δείξει ενδιαφέρον είναι στο χέρι σου απλά να τον αγνοήσεις. Αν γράψεις σε Facebook και Instagram θα το κάνεις επώνυμα και θα εκτεθείς κι αν κάποιος απαντήσει θα είσαι κι εσύ "υποχρεωμένος" να απαντήσεις και να αλληλεπιδράσεις.

    Ίσως σε κάνει να αισθάνεσαι ότι τραβάς την προσοχή να γράφεις συνεχώς στο ίντερνετ, κι αυτό σου δίνει...τι άραγε τελικά; Κάποιος να σου πει "έχεις δίκιο φίλε, όλα γύρω μας είναι δύσκολα και σκατά" ή κάποιοι άλλοι να σου πουν "Ανδρέα, συντονίσου, κάνεις αυτό κι αυτό το λάθος, πάρε πρωτοβουλίες, κάνε αυτό κι αυτό για να αλλάξει η ζωή σου" κι εσύ να συμφωνείς. Αλλά μετά; Τίποτα. Η πραγματική σου ζωή στάσιμη, εσύ στάσιμος γιατί δεν κάνεις κάτι να το αλλάξεις.

    Στην ουσία πρέπει να το πάρεις απόφαση να βγεις από τη μιζέρια για την οποία είσαι υπεύθυνος. Με ενδιαφέρον στα λέω κι όχι κακή πρόθεση.

    Δεν χρειάζεται να έρθεις να μου πεις "Έχεις δίκιο" ή "Δεν με καταλαβαίνεις" .

    Χρειάζεται να σηκωθείς από τον καναπέ.
    Ευχαριστώ Sonia για το μήνυμα σου!

  5. #80
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,354
    Στο παρελθόν έχω κάνει παρέα με άτομα και αισθανομουνα ωραία τώρα χαθήκαμε!

  6. #81
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    526
    Το χειρότερο δεν είναι να μην έχεις φίλους, αλλά να είσαι με φίλους και να νιώθεις μόνος!
    ....But tell me where can i go to get away from all this pain...

  7. #82
    hlias1988
    Guest
    Εγω να πω οτι μικρος ειχα πολλους φιλους... παντα κολουσα σε παρεες γιατι φοβομουν να μην ειμαι μονος μου...ηθελα οι αλλοι να με κολακευουν...
    αποτελεσμα?
    τωρα να ειμαι μονος, απο την μια δεν με νοιαζει γιατι τα εχω βρει με τον ευατο μου... ειμαι μονος αλλα δεν νιωθω μονος..
    τοτε που κολουσα σε παρεες ναι μεν περναγα και ομορφα πηγαιναμε απο εδω πηγαιναμε απο εκει... αλλα μετα απο καποιο σημειο ο ευατος μου τα επαιξε... δεν μπορουσα να κατσω αλλο.. να λεμε τα ιδια και τα ιδια... μιζερια...
    τωρα ναι μεν ειμαι μιζερος αλλα καλοπαιρναω...
    λοιπον η αληθεια ειναι καπου στην μεση...

  8. #83
    Senior Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    123
    παιδια πιστευω το θεμα δεν ειναι μονο αυτο, πλεον εχω ακουσει πολλες φορες παιδια που ερχωνται αποχωρια στοις πολεις, κυριος για σπουδες αλαλ και γενικα. και λενε οτι βλεπουν πως τα <αστικα> παιδια δν δειχνουν την ιδια ζωντανια με αυτους δλδ, οκ μπορει καποιοι να εχουν ενα ωραιο στυλ κ ετσι αλλα συνηθος οταν τους γνωριζουν βλεπουν παιδα καπως αρκετα κουρασμενα απογοητευμενα, ολλη μερα με φορμες να γυνανε να μην εχουν δυναμεις, και ειναι αξιο απορειας αυτο...

  9. #84
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Ρε 'συ Ιάκωβε, νομίζω ότι λίγο το γενικεύεις. Εγω νομίζω κι έχω δει ότι υπάρχουν ποικίλοι χαρακτήρες και συμπεριφορές παντού. Τώρα αν ο κύκλος σου π.χ. είναι άτομα που δεν σου κολλάνε τόσο πολύ σαν νοοτροπία και τρόπος ζωής, φρόντισε να τον διευρύνεις. Όσο πιο πολλούς γνωρίζεις κι όσο πιο καλά τους γνωρίζεις, τόσο πιο πιθανό είναι να βρεις κάποιον να ταιριάξεις.

  10. #85
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    28
    Αυτό το "λέμε να βγούμε για καφέ αλλά ποτέ δεν γίνεται στην πράξη" είναι όντως ένα θέμα γιατί το "να βγούμε" είναι πολλές φορές σχήμα λόγου και όχι πραγματική επιθυμία. Θα σε συμβούλευα να πάρεις πρωτοβουλίες. Την επόμενη φορά που θα μιλήσεις με ένα άτομο που θα σε ενδιέφερε να βγείτε και να τα πείτε, πάρε την πρωτοβουλία και ζήτα να βγείτε συγκεκριμένα. Μην πεις απλά "ναι να βγούμε κάποια στιγμή", δώσε συγκεκριμένο ραντεβού.

    Θα υπερθεματίσω επίσης με όσους είπαν για χόμπι και ενδιαφέροντα. Οι φιλίες συχνά γεννιούνται μέσα από ομαδικές δραστηριότητες και κοινά ενδιαφέροντα. Αν δεν έχεις ήδη, φρόντισε να αποκτήσεις, και να διευρύνεις τον κύκλο σου. Δεν είναι τόσο δύσκολο, νέο κορίτσι είσαι!

  11. #86
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    252
    Κατερινα θα σε ενδιεφερε μια ομαδα ιντερνετικη που εχουμε φτιαξει ατομα σαν εσενα, χωρις φιλους?

  12. #87
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,354
    Quote Originally Posted by NatasaBastaki View Post
    Κατερινα θα σε ενδιεφερε μια ομαδα ιντερνετικη που εχουμε φτιαξει ατομα σαν εσενα, χωρις φιλους?
    Συγνώμη που επεμβαίνω θα ήθελα να συμμετέχω, αλλά διστάζω καθώς από όσο ξέρω η ομάδα είναι μέσω viber και δεν θέλω να φαίνεται το τηλέφωνο μου!

Page 6 of 6 FirstFirst ... 456

Similar Threads

  1. Δραστηριότητα για να κάνω νέους φίλους;
    By Kynodontas in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 26
    Last Post: 01-07-2021, 14:16
  2. Δεν έχω φίλους... Τι να κάνω;
    By Bad Life... in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 12
    Last Post: 28-08-2019, 23:41
  3. δεν μπορώ να κάνω φίλους
    By sheldon in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 205
    Last Post: 02-01-2016, 02:02
  4. Δεν εχω φιλους.. κανω απερισκεψιες..
    By giannis97 in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 2
    Last Post: 07-10-2015, 02:00
  5. Γιατι να μην μπορω να κανω φιλους??
    By dementia in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 7
    Last Post: 21-01-2012, 18:10

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •