Δεν έχω φίλους! Τι να κάνω; - Page 5
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 5 of 6 FirstFirst ... 3456 LastLast
Results 61 to 75 of 87
  1. #61
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Φίλους γνωρίζεις μεσα από δραστηριότητες σχολή ή δουλειά.Εναλλακτικα μπορεις να γνωρισεις μέσω ίντερνετ,ειτε από ομαδες στο Facebook πάνω σε κατι που σε ενδιαφέρει,ειτε απο online games.Εγω έχω φιλους απο το λύκειο και απο κοινές παρέες αλλα μια κοπελα κολλητή μου πλεον τη γνωρισα μέσω ενός online παιχνιδιού και μιλαμε κάθε μερα είτε με μηνύματα ειτε με κλησεις
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  2. #62
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,405
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Φίλους γνωρίζεις μεσα από δραστηριότητες σχολή ή δουλειά.Εναλλακτικα μπορεις να γνωρισεις μέσω ίντερνετ,ειτε από ομαδες στο Facebook πάνω σε κατι που σε ενδιαφέρει,ειτε απο online games.Εγω έχω φιλους απο το λύκειο και απο κοινές παρέες αλλα μια κοπελα κολλητή μου πλεον τη γνωρισα μέσω ενός online παιχνιδιού και μιλαμε κάθε μερα είτε με μηνύματα ειτε με κλησεις
    Καλημερα !

    Αυτο ειναι παγιδα καμια φορα και πρεπει να το κανουν μονο ατομα που εχουν αυτοπεποιθηση και γνωριζουν πολυ καλα τα ορια τους ..
    Ο εικονικος κοσμος κρυβει πολλους κυνδινους για ανθρωπους που ειναι σε καποια ευαλωτη ψυχολογικη κατασταση ,γι αυτο πρεπει να ειναι τριπλα προσεκτικα καποιος οταν αποφασισει να μπει σε αυτη την διαδικασια .
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  3. #63
    Junior Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    15
    Κατερίνα κερνάω καφέ!! Πάμε;;

  4. #64
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Καλημερα !

    Αυτο ειναι παγιδα καμια φορα και πρεπει να το κανουν μονο ατομα που εχουν αυτοπεποιθηση και γνωριζουν πολυ καλα τα ορια τους ..
    Ο εικονικος κοσμος κρυβει πολλους κυνδινους για ανθρωπους που ειναι σε καποια ευαλωτη ψυχολογικη κατασταση ,γι αυτο πρεπει να ειναι τριπλα προσεκτικα καποιος οταν αποφασισει να μπει σε αυτη την διαδικασια .
    Καλησπερα σου.Απο ποια αποψη λες οτι κρύβει κινδύνους;
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  5. #65
    Senior Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    123
    εγω συμφωνω με τον νικο... σε τετοιρες περιπτωσεις η υπερ αναλυση εινια ανουσια γτ δν συνησφαιρει τπτ το πολυ να σε οδηγησει σε απογοητευση... απλα ξανοιγεσαι κ περνεοις χαρα απο τα παρε δωσε με τον κοσμο... η απλα πας για εκαν καφε η μια μπυρα χαχα... αν θες πες απο που περιπου εισαι και αν βρεθει καοιος απο εκεινα τα περοι εδω μεσα πες του να πατε για εναν περιπατο και να γνωριστειτε αν κ αυος θελει να σε γνωρισει

  6. #66
    Junior Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    15
    Έτσι είναι φίλε Ιακωβε...Το πολύ το κυρ ελέησον το βαριέται και ο παππας

  7. #67
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Αληθεια βρεΚατερινα ! γιατι δεν βγαινεις με καποιο ατομο απο εδω μεσα?σου ζητει ο Νικος για παραδηγμα να πατε για καφε! Θεωρω οτι ειναι μια καλη ευκερια, να γνωρησεις ανθρωπους, εαν ειναι απο Αθηνα δλδ, κι ποσο μαλον οτι θα ειναι μια ασφαλης ενεργεια ! αφου θα πρεπει να προσεχεις ,το να βγαινεις ευκολα με καποιον απο το ιντερνετ, κι οπωτε το κανεις κατα τη γνωμη μου καλο θα ειναι για καφε, η γενικα καπου με πολυ κοσμο ωστε να μην υπαρχει κανενας φοβος!
    Καντω! βγητε!, αληθεια κι εγω θα στο ελεγα, αλλα δεν μπορω λογο καποιον υποχρεωσεων ,ομως μπορεις με τον συμφορμητη.

  8. #68
    Junior Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    15
    Άντε βρε Κατερίνα και εγώ μοναχουλης μου είμαι

  9. #69
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,405
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Καλησπερα σου.Απο ποια αποψη λες οτι κρύβει κινδύνους;
    Από την άποψη ότι δεν ξέρεις πότε ποιος μπορεί να κρύβεται πίσω από μια οθόνη και ένα πληκτρολόγιο και τι φουμαρα μπορεί να σου πουλήσει προκειμένου να κάνει πράξη τον σκοπό που διαλέγει αυτό τον τρόπο να σε προσεγγίσει.
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  10. #70
    Senior Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    123
    καλα ολλα ειναι η μπορουν να γινουν ευκαιριες κ απο εδω. παντος γενικα το λεω μην βυθηστεις στο μυαλο πολυ γτ δν θα βγει τπτ.. το δωκιμασαν και πολλοι αλλοι μεχρι τωρα, απλα μην κολας σε γεγονοτα και δες οτι πλεον ολλα τα απλα τα καθημερινα ειναι ωραια κ οσο προχωρας στην ζωη θα δεις πως ευκαιριες δημηουργουνται συνεχος για καλες επαφες με τον κοσμο τωρα αν θα γινιε φιλια η οτιδηποτε δν ξες... αλλα δν χρειαζεται και να βιαζεις καταστασεις...

  11. #71
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Από την άποψη ότι δεν ξέρεις πότε ποιος μπορεί να κρύβεται πίσω από μια οθόνη και ένα πληκτρολόγιο και τι φουμαρα μπορεί να σου πουλήσει προκειμένου να κάνει πράξη τον σκοπό που διαλέγει αυτό τον τρόπο να σε προσεγγίσει.
    Δε ξέρω αν συμφωνώ.Μιλας καιρο,ανταλλασεις τηλέφωνα κανετε βίντεο κλησεις και γενικά έχεις από κοντά το ατομο που θα γνωρίσεις..Τα πάντα κρύβουν κινδύνους μαριλου,οχι μόνο το ίντερνετ.Θες να μου πεις ότι όλοι οι δολοφονοι πχ έμπαιναν σε τσατ;Λιγο προσεκτικούς χρειάζεται να εισαι μόνο
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  12. #72
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,405
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Δε ξέρω αν συμφωνώ.Μιλας καιρο,ανταλλασεις τηλέφωνα κανετε βίντεο κλησεις και γενικά έχεις από κοντά το ατομο που θα γνωρίσεις..Τα πάντα κρύβουν κινδύνους μαριλου,οχι μόνο το ίντερνετ.Θες να μου πεις ότι όλοι οι δολοφονοι πχ έμπαιναν σε τσατ;Λιγο προσεκτικούς χρειάζεται να εισαι μόνο
    Καλημέρα

    Νοσηρή μου δεν απευθύνομαι σε άτομα όπως εσύ ,κοινωνικά με αυτοπεποίθηση .
    Μιλάμε για ένα άτομο που είναι συναισθηματικα ευάλωτο .
    Έχει την ανάγκη να βρει άμεσα κάποιον φίλο ..

    Απο αυτό καταλαβαίνεις αυτόματα ότι όλη αυτή η κατάσταση μπορεί να παραμερίσει ορατούς για εσένα "κινδύνους" και να την οδηγήσουν σε άλλες καταστάσεις ..

    Βλέπεις τι κυκλοφορεί ακόμα και εδώ μέσα και τι ψεύτικα προσωπεία καμιά φορά φοράει ο καθένας προκυμενου να πετύχει τον σκοπό του .

    Κάθε περίπτωση δεν είναι ίδια γι αυτό και δεν πρέπει να πατροναρουμε συμπεριφορές κρίνοντας καθαρά από το τι είμαστε εμείς !
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  13. #73
    Junior Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    15
    Η Κατερίνα πρέπει να τοποθετηθεί αλλά μάλλον ντρέπετε!!

  14. #74
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Καλημέρα

    Νοσηρή μου δεν απευθύνομαι σε άτομα όπως εσύ ,κοινωνικά με αυτοπεποίθηση .
    Μιλάμε για ένα άτομο που είναι συναισθηματικα ευάλωτο .
    Έχει την ανάγκη να βρει άμεσα κάποιον φίλο ..

    Απο αυτό καταλαβαίνεις αυτόματα ότι όλη αυτή η κατάσταση μπορεί να παραμερίσει ορατούς για εσένα "κινδύνους" και να την οδηγήσουν σε άλλες καταστάσεις ..

    Βλέπεις τι κυκλοφορεί ακόμα και εδώ μέσα και τι ψεύτικα προσωπεία καμιά φορά φοράει ο καθένας προκυμενου να πετύχει τον σκοπό του .

    Κάθε περίπτωση δεν είναι ίδια γι αυτό και δεν πρέπει να πατροναρουμε συμπεριφορές κρίνοντας καθαρά από το τι είμαστε εμείς !
    Η αληθεια ειναι οτι δε μπορω να έρθω σρη θέση τους μαλλον εχεις δίκιο.Αλλα όπως το σκέφτομαι για αυτα τα ατομα θα ειναι εξισου επικίνδυνο να γνωρίσουν και δια ζώσης κάποιον.
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  15. #75
    Senior Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    123
    εεεε ρ φιλε, ολλοι εδω απο αθηνα ειναι? ξενερα... γενικα το οτι ειναι η μιση ελλαδα στην αθηνα ειναθ ξενερα πιστευω. δυσκολευει τηε διαδυκτιακεε γνωριμίες, για αυτους που ειναι εκτοε αθηνων. χαχαχ

Page 5 of 6 FirstFirst ... 3456 LastLast

Similar Threads

  1. Δραστηριότητα για να κάνω νέους φίλους;
    By Kynodontas in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 26
    Last Post: 01-07-2021, 13:16
  2. Δεν έχω φίλους... Τι να κάνω;
    By Bad Life... in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 12
    Last Post: 28-08-2019, 22:41
  3. δεν μπορώ να κάνω φίλους
    By sheldon in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 205
    Last Post: 02-01-2016, 01:02
  4. Δεν εχω φιλους.. κανω απερισκεψιες..
    By giannis97 in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 2
    Last Post: 07-10-2015, 01:00
  5. Γιατι να μην μπορω να κανω φιλους??
    By dementia in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 7
    Last Post: 21-01-2012, 17:10

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •