Δεν εγκρίνουν την σχέση μου οι γονείς μου
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 47
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,688

    Δεν εγκρίνουν την σχέση μου οι γονείς μου

    Αντιμετωπίζω μεγάλο οικογενειακό πρόβλημα. Εδώ και ένα μήνα βγαίνω με ένα αγόρι. Οι γονείς μου δεν εγκρίνουν την σχέση μου και έχουμε επί καθημερινής βάσης καβγάδες στο σπίτι από την στιγμή που έρχομαι στην δουλειά μέχρι που θα φύγω ξανά. Διαβάζουν όλα τα μνμ που με στέλνει αυτός και έχουνε λυσάξει από τρέλα Δεν ξέρω τι να κάνω να κάνω υπομονή να τα χαλάσω με αυτόν που βγαίνω να πάρω τα όρη και τα βουνά δεν ξέρω τι να κάνω

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2019
    Posts
    375
    Γιατί οι γονείς σου δεν εγκρίνουν τη σχέση σου;
    Έχει συμβεί κάτι σοβαρό;

    Αν όχι, πόσο χρονών είσαι και οι γονείς σου έχουν λόγο και άποψη για τα συναισθηματικά σου;

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2019
    Posts
    375
    Εαν είσαι άνω των 18 και το αγόρι σου δεν έχει επιδείξει κάποια συμπεριφορά επικίνδυνη, τύπου να είναι βίαιος κλπ,
    τότε αυτό που πρέπει οπωσδήποτε να κάνεις με τους γονείς σου είναι να βάλεις ΟΡΙΑ!
    Τι και εάν οι γονείς σου λυσσάνε, και τρελαίνονται να διαλέξεις αυτόν που θέλουν, δεν πά να κοπανιούνται κάτω, να λένε ότι φτερουγίζει η καρδιά τους και θα πάθουν καρδιακό (κλασική χειριστική συμπεριφορά), εσύ θα διαλέξεις αυτόν που πραγματικά θέλει η καρδιά σου, θα δοκιμάσεις με αυτόν που σε ιντριγκάρει και θα εισαι εκεί που θες.
    Οι γονείς σου δεν έχουν και πρεπει να έχουν λόγο στα αισθηματικά σου.
    Μην τρως πλύση εγκεφαλου.
    Δεν είσαι κακή κορη όταν διαλέγεις αυτον που θες και ας διαφωνούν οι γονεις σου.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by δελφίνι View Post
    Αντιμετωπίζω μεγάλο οικογενειακό πρόβλημα. Εδώ και ένα μήνα βγαίνω με ένα αγόρι. Οι γονείς μου δεν εγκρίνουν την σχέση μου και έχουμε επί καθημερινής βάσης καβγάδες στο σπίτι από την στιγμή που έρχομαι στην δουλειά μέχρι που θα φύγω ξανά. Διαβάζουν όλα τα μνμ που με στέλνει αυτός και έχουνε λυσάξει από τρέλα Δεν ξέρω τι να κάνω να κάνω υπομονή να τα χαλάσω με αυτόν που βγαίνω να πάρω τα όρη και τα βουνά δεν ξέρω τι να κάνω
    αρχισες παλι το δουλεμα..
    εσυ δεν μας ειπες οτι ο τυπος σου ζητησε να ειστε χαλαρα , ενω εσυ θες γαμο και θα διακοψεις, κι οτι εσυ εισαι αυτη που δεν τον θεωρεις καταλληλο γιατι ειναι ασχημος;

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by δελφίνι View Post
    Που τα βλέπεις τα θετικά όλα γύρω μου είναι χάλια . Οι γονείς μου και ο αδελφός μου δεν θέλουν. Αυτός άρχισε να λέει βλακείες του τύπου ότι θέλω να περνάμε μόνο καλά χωρίς υποχρεώσεις.
    εχετε βγει 2 φορες ολες κι ολες, κι εσυ ολα σου τα χρονια ψαχνεις να παντρευτεις και να κανεις παιδια.
    αυτος σου ειπε οτι δεν κανει παιδια, κι επιπλεον δεν ενδιαφερεται για γαμο.
    μας λες οτι δεν βλεπεται και τον θεωρεις ασχημο και ντρεπεσαι αν τον παρουσιασεις, κιε δω μας λες ψεματα οτι το εμποδιο ειναι οι δικοι σου...
    γιατι; εσυ θελεις κατι απο αυτον τον ανδρα που δεν βλεπεται και δεν θελει και να παντρευτειτε;
    ειχε δικιο ο σαλβαδορ.
    αλλα ειναι τα προβληματα σου, αλλιως τα παρουσιαζεις, και αλλου τα ριχνεις , για να μην τα παραδεχτεις.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,688
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    αρχισες παλι το δουλεμα..
    εσυ δεν μας ειπες οτι ο τυπος σου ζητησε να ειστε χαλαρα , ενω εσυ θες γαμο και θα διακοψεις, κι οτι εσυ εισαι αυτη που δεν τον θεωρεις καταλληλο γιατι ειναι ασχημος;
    είπε όμως ότι είναι ερωτευμένος μαζί μου και θέλω να συνεχίσω έστω και έτσι

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,688
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    εχετε βγει 2 φορες ολες κι ολες, κι εσυ ολα σου τα χρονια ψαχνεις να παντρευτεις και να κανεις παιδια.
    αυτος σου ειπε οτι δεν κανει παιδια, κι επιπλεον δεν ενδιαφερεται για γαμο.
    μας λες οτι δεν βλεπεται και τον θεωρεις ασχημο και ντρεπεσαι αν τον παρουσιασεις, κιε δω μας λες ψεματα οτι το εμποδιο ειναι οι δικοι σου...
    γιατι; εσυ θελεις κατι απο αυτον τον ανδρα που δεν βλεπεται και δεν θελει και να παντρευτειτε;
    ειχε δικιο ο σαλβαδορ.
    αλλα ειναι τα προβληματα σου, αλλιως τα παρουσιαζεις, και αλλου τα ριχνεις , για να μην τα παραδεχτεις.
    ίσως αυτά τα είπε να με δοκιμάσει έχω συναισθήματα παρόλα αυτά για αυτόν έχουμε βγει 5 φορές και μιλάμε 1 μήνα και παραπάνω

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,688
    Quote Originally Posted by Art_Phil View Post
    Γιατί οι γονείς σου δεν εγκρίνουν τη σχέση σου;
    Έχει συμβεί κάτι σοβαρό;

    Αν όχι, πόσο χρονών είσαι και οι γονείς σου έχουν λόγο και άποψη για τα συναισθηματικά σου;
    45 χρονών είμαι

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,688
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    αρχισες παλι το δουλεμα..
    εσυ δεν μας ειπες οτι ο τυπος σου ζητησε να ειστε χαλαρα , ενω εσυ θες γαμο και θα διακοψεις, κι οτι εσυ εισαι αυτη που δεν τον θεωρεις καταλληλο γιατι ειναι ασχημος;
    Δεν σας δουλεύω. Βγαίνω 1 μήνα με του τύπο . Έχω συναισθήματα για αυτόν . Χρειάζομαι χρόνο για να κατασταλάξω.

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    110
    Ο τύπος είναι άνεργος και προσπαθεί να εκμεταλλευτεί άτομο με σοβαρή αναπηρία Τι ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ!οτι έχει πει μέχρι τώρα ήταν ψέματα!και αυτή τον έχει σαν θεό!ειναι έτοιμη να κάνει τα πάντα!τεσπα κρατείστε αυτό και το γράφω με κεφαλαία ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΠΕΙ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΗΤΑΝ ΨΕΜΑΤΑ!

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    110
    Για νας δώσω μια εικόνα.το δελφίνι δεν αντιλαμβάνεται την πραγματικότητα ok?δεν ξέρει τι είναι σωστό η λάθος.εδώ και 30 χρόνια κάνει τις ίδιες ερωτήσεις.είμαι όμορφη;είμαι άσχημη;και τις κάνει περίπου 20 30 φορές τη μέρα κάθε μέρα!ρωτηστε την αν λέω ψέματα!για τον λόγο αυτό είναι τρομερά κουραστικό και εκνευριστικό άτομο.έτσι ήτανε σίγουρο ότι οποίος της μιλούσε καλά θα τον ερωτευότανε!αλλα ο αλος είναι πονηρός και λέει ψέματα συνέχεια!την έχει καταλάβει και την παίζε και μάλιστα έχει αρχίσει να ζητάει και να εκμαιταλευεται.
    Last edited by kotas; 23-04-2021 at 13:17.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by δελφίνι View Post
    ίσως αυτά τα είπε να με δοκιμάσει έχω συναισθήματα παρόλα αυτά για αυτόν έχουμε βγει 5 φορές και μιλάμε 1 μήνα και παραπάνω
    ισως ομως και να στο ειπε γιατι αυτο θελει...

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by kotas View Post
    Ο τύπος είναι άνεργος και προσπαθεί να εκμεταλλευτεί άτομο με σοβαρή αναπηρία Τι ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ!οτι έχει πει μέχρι τώρα ήταν ψέματα!και αυτή τον έχει σαν θεό!ειναι έτοιμη να κάνει τα πάντα!τεσπα κρατείστε αυτό και το γράφω με κεφαλαία ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΠΕΙ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΗΤΑΝ ΨΕΜΑΤΑ!
    ναι, αλλα απο οσα λες, κι αυτος εχει αναπηριες. δεν ειναι και κανενα κελεπουρι.. επομενως που ξερεις οτι ψαχνει καποια να την εκμεταλλευτει και δεν ψαχνει παρεα;;; δεν ακουγεται σαν τυπος που προσελκυει τις γυναικες..

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    110
    δεν είναι το ίδιο αυτός ήταν παντρεμένος 20χρονια από ότι μου είπε το δελφίνι είχε και σχέσεις κατα καιρούς....στα λόγια είναι πολύ διαχειριστικός δηλαδή.Ενω το δελφίνι έχει να κάνει σχέση από το λύκειο.νομεζω τα μέλη που διαβάζουν καταλαβαιωουν τι εννοώ.απο την αρχή λέει ψέματα.πεταει ένα μανάρι μου, μετα αποκαλύπτει ότι είναι στείρος και δεν θέλει να παντρευτει,μετα της δίνει ένα φιλί της λέει ξέρεις εσου είπα ψέματα δεν δουλεύω στα ικεα αλλά είμαι άνεργος.ηστερα της λέει είμαι ερωτευμένος μπορείς να μου δώσεις του κωδικούς της Cosmote tv να βλέπω τζάμπα?πείτε ποιος ερωτευμένος θα το λέγε αυτό?αύριο τι θα πει?ποιος ξέρει?

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by kotas View Post
    δεν είναι το ίδιο αυτός ήταν παντρεμένος 20χρονια από ότι μου είπε το δελφίνι είχε και σχέσεις κατα καιρούς....στα λόγια είναι πολύ διαχειριστικός δηλαδή.Ενω το δελφίνι έχει να κάνει σχέση από το λύκειο.νομεζω τα μέλη που διαβάζουν καταλαβαιωουν τι εννοώ.απο την αρχή λέει ψέματα.πεταει ένα μανάρι μου, μετα αποκαλύπτει ότι είναι στείρος και δεν θέλει να παντρευτει,μετα της δίνει ένα φιλί της λέει ξέρεις εσου είπα ψέματα δεν δουλεύω στα ικεα αλλά είμαι άνεργος.ηστερα της λέει είμαι ερωτευμένος μπορείς να μου δώσεις του κωδικούς της Cosmote tv να βλέπω τζάμπα?πείτε ποιος ερωτευμένος θα το λέγε αυτό?αύριο τι θα πει?ποιος ξέρει?
    με αυτην την σειρα τα ειπε;; 'ειμαι ερωτευμενος και θελω τους κωδικους";;
    ή ειπε το ενα, αλλα ειπε και το αλλο;;
    οκ, με το να παρει τους κωδικους, δεν χρεωνεστε παραπανω. ανεργος ειναι, λογικο να μην εχει να πληρωνει κοσμοτε και να μπει τσαμπα. αυτο δεν ειναι εκμεταλλευση, ειναι εξυπηρετηση. εσυ δεν θα εδινες κωδικους στην ανεργη φιλη σου να βλεπει δωρεαν; κακο ειναι;
    της ζητησε χρηματα;
    Last edited by Remedy; 23-04-2021 at 15:04.

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Δεν τον εγκρίνουν
    By Sandraki in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 153
    Last Post: 26-09-2020, 10:32
  2. σχέση με γονείς
    By pitsirika72 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 4
    Last Post: 30-08-2013, 22:15
  3. Οι γονείς μου δεν εγκρίνουν με τίποτα τη σχέση μου
    By axl87 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 4
    Last Post: 30-08-2012, 15:31
  4. Γονεις και σχεση...
    By stelios1 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 54
    Last Post: 23-02-2012, 22:17
  5. σχεση με γονεις
    By efikontor in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 16
    Last Post: 01-09-2009, 21:04

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •