Facebook αυτη η μαστιγα. - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 25 of 25
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    101
    Αν έχεις προσπαθήσει όσο μπορούσες, πως βλέπεις τις προσδοκίες που έχεις από τον εαυτό σου; Είναι ρεαλιστικές ή υπερβολικά μεγάλες;

    Στο θέμα του συντρόφου, εννοείς ότι έχει αλλάξει η οπτική σου συγκριτικά με παλιότερα; Τώρα νιώθεις πως δεν έχεις πλέον χρόνο; Πόσο χρονών είσαι;

    Στο θέμα της δουλειάς επέλεξες να διεκδικείς θέσεις με κριτήριο τα προσόντα σου και όχι το μέσον, έτσι δεν είναι; Τη βρίσκεις αυτή λανθασμένη επιλογή λαμβάνοντας υπόψη ποιος είναι ο χαρακτήρας σου; Θα προτιμούσες να είχες λειτουργήσει με τον άλλο τρόπο; Νιώθεις καλά μ' εσένα σ' αυτό το κομμάτι; Χρειάζεται να κοιτάς τι κάνουν οι άλλοι;


    Είσαι τυπική στη δουλειά σου, τα πας εξαιρετικά με του συναδέλφους και ζητούν τη γνώμη σου κι εσύ τη δική τους... Πως νιώθεις γι' αυτό;

    Χρειάζεται να δώσεις λόγο σε κάποιον για τις επιλογές που κάνεις στη ζωή σου; Εσύ ζητάς από κανένα να σου δώσει λόγο για τις επιλογές του; Έχουν οι άλλοι κάποια συνταγή που την έχουν εφαρμόσει επιτυχημένα στη ζωή τους και θέλουν να συμβουλέψουν κι εσένα τι να κάνεις στη δική σου; Ποιος τους έδωσε το δικαίωμα αυτό;

    Όσον αφορά την επιτυχημένη ζωή όπως την ορίζεις θεωρείς πως είναι κάτι το οποίο αφού νιώθεις πως δεν έχεις σήμερα σημαίνει πως δε μπορείς να έχεις ούτε στο μέλλον;

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,357
    Quote Originally Posted by Dimitra01 View Post
    Να ξαναπω οτι δε ζηλευω τη συγκεκριμενη κοπελα. Δεν θελω οτι εχει. Δανειστηκα μια κατασταση. Αυτο και μονο. Θα μπιρουσε να ηταν καποιος αλλος. Ετσι ειναι η ζωη.
    Τελοσπαντων ας πουμε οτι φταιει οτι δεν εχω εντελως ξεκαθαρες βλεψεις για μενα.
    Aυτο λεμε ,δανείζεσαι καταστασεις ,ασχετα με την συγκεκριμενη και μαλιστα ταλαιπωρείς τον ευατο σου αδικα γιατι η συγκεκριμενη κατάσταση πηγάζει απο την μεγαλύτερη κοινωνικη φουσκα ,το φεις ..
    Εκει που ολα γινονται για το φαινεστε και οχι για το εγω ...

    Αυτο νομιζω ηταν και το αρχικο σου θεμα ..

    Και κατι αλλο ,ποτε μην παρακαλας στην ζωη σου κανεναν και τιποτα ,ακομα και για δουλεια εκτος και αν πια εχεις βιοποριστικο θεμα ..
    Να πιστευεις στον ευατο σου ωστε οι αλλοι να μπορουν να πιστεψουν σε εσενα και να σου δωσουν την ευκαιρια να δοκιμαστεις .

    Γενικα εισαι αυτη που εισαι με καποια μικρα θεματακια οπως ολοι μας που ομως μπορεις να τα διορθωσεις .
    Πιστεψε σε αυτο που εισαι ,ενίσχυσε την αυτοπεποιθηση σου και νομιζω θα γινεις ενας άλλος ανθρωπος , πολυ πιο σιγουρος για τον ευατο του και πολυ πιο διεκδικητικος στα θελω του αλλά με τον αναλογο τροπο .

    Δεν τελειωσε τιποτα ,ισα ισα οταν κανουμε ενα καινουργιο restart στον ευατο μας, παντα μας έρχονται πολυ καλυτερα πραγματα απ οτι πριν ,σε οποια ηλικια και να ειμαστε και σε οποια φαση .
    Αυτο μπορω να στο υπογράψω χωρις καμια δοση υπερβολης οτι θα συμβει .
    Ακομα και ο τροπος που θα μας βλεπουν οι γυρω μας ,θα μας υπολογιζουν και θα μας αγαπουν θα αλλαξει γιατι αλλαξες εσυ και φροντισες να τους το μεταδωσεις ολο αυτο .
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  3. #18
    Banned
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    73
    [kostas_ath

    Ερ: Αν έχεις προσπαθήσει όσο μπορούσες, πως βλέπεις τις προσδοκίες που έχεις από τον εαυτό σου; Είναι ρεαλιστικές ή υπερβολικά μεγάλες;

    Απ: στην αρχη θα ελεγα οτι ηταν υπερβολικες. Εννοω οτι ηθελα να γινω η καλυτερη σε λιγοτερο χρονο. Να μαθω να γινω εξπερ στο τομεα μου. Ουτε εγω ξερω τι περιμενα . Αυτο ηταν το λαθος μου και το αναγνωριζω τωρα που το ανεφερες.Στην πορεια εγιναν πιο ρεαλιστικες.

    Ερ.Στο θέμα του συντρόφου, εννοείς ότι έχει αλλάξει η οπτική σου συγκριτικά με παλιότερα; Τώρα νιώθεις πως δεν έχεις πλέον χρόνο; Πόσο χρονών είσαι;

    Απ: ειμαι 33ων, δεν νιωθω οτι θα βρω καποιον πλεον.Για παρεα πιο ευκολα θα ελεγα οτι κανω, αλλα κατι περισοτερο συναισθηματικο/ ρομαντικο/ερωτικο δεν ξερω δεν νιωθω οτι θα ερθει κατι.


    Ερ:Στο θέμα της δουλειάς επέλεξες να διεκδικείς θέσεις με κριτήριο τα προσόντα σου και όχι το μέσον, έτσι δεν είναι; Τη βρίσκεις αυτή λανθασμένη επιλογή λαμβάνοντας υπόψη ποιος είναι ο χαρακτήρας σου; Θα προτιμούσες να είχες λειτουργήσει με τον άλλο τρόπο; Νιώθεις καλά μ' εσένα σ' αυτό το κομμάτι; Χρειάζεται να κοιτάς τι κάνουν οι άλλοι;

    Απ. Οχι δεν νομιζω οτι ηταν λανθασμενη επιλογη. Δεν νομιζω να λειτουργουσα με αλλο τροπο ακομα κι αν μου δινοταν η επιλογη. Θα ενιωθα οτι χρωσταω σε καποιον. Νιωθω καλυτερα απ'οτι θα ενιωθα αν ηταν διαφορετικα.
    Οχι δεν χρειαζεται να κοιτω τι κανουν οι αλλοι ομως ειναι άδικο.

    Ερ.Είσαι τυπική στη δουλειά σου, τα πας εξαιρετικά με του συναδέλφους και ζητούν τη γνώμη σου κι εσύ τη δική τους... Πως νιώθεις γι' αυτό;

    Απ. Μια χαρα νιωθω. Αυτο δε σημαινει οτι δεν εχουμε τις προστριβες μας. Ειμαι ηδη 4χρονια ομως εκει. Πιθανον να ταιριαξαν τα χνωτα μας.
    Και στη προηγουμενη μου δουλεια ημουν ετσι.
    (Συναδελφοι οχι διευθυντες; δεν ειχα ουτε εχω ιδιαιτερες σχεσεις μ'αυτους)

    Ερ.Χρειάζεται να δώσεις λόγο σε κάποιον για τις επιλογές που κάνεις στη ζωή σου; Εσύ ζητάς από κανένα να σου δώσει λόγο για τις επιλογές του; Έχουν οι άλλοι κάποια συνταγή που την έχουν εφαρμόσει επιτυχημένα στη ζωή τους και θέλουν να συμβουλέψουν κι εσένα τι να κάνεις στη δική σου; Ποιος τους έδωσε το δικαίωμα αυτό;

    Απ.Μονο η οικογενεια μου ασχολειται με αυτο. Γιατι ξερουνν ποσο κοπιασα για το πτυχιο και τι ονειρα ειχα.
    Οι αλλοι δεν ασχολουνται. Εγω ασχολουμαι. Οταν αυτοι που συσχετιζομαι, η μια εχει δικο της φροντιστηριο, η αλλη υπευθηνη λογιστηριου, η παραλλη δουλευει στο δικαστηριο και ολες αποκατεστημενες, κι εγω ρεσεπτιον-ταμειο-εξυπηρετηση πελατων. Εε οσο να ναι. Νιωθω πιο υπο. Θα ηθελα να τους μοιασω (οχι σε ολα). Δεν μου ειπαν ποτε κατι ομως. Αυτο αφορα εμενα.
    Προσπαθω να εξελισσομαι δινω διαφορες εξετασεις. Δεν εχω σταματησει να διαβαζω
    Ειτε γλωσσες, ειτε δημοσιου κτλ.

    Ερ.Όσον αφορά την επιτυχημένη ζωή όπως την ορίζεις θεωρείς πως είναι κάτι το οποίο αφού νιώθεις πως δεν έχεις σήμερα σημαίνει πως δε μπορείς να έχεις ούτε στο μέλλον;

    Απ: Δεν ξερω μπορει ναι μπορει οχι. Κλινω προς το οχι. Δεν γνωριζω το μελλον. Ουτε θα ηθελα κιολας.
    Γνωριζω ομως το παρελθον κι αυτο θα ηθελα να το αλλαξω.

    Επισης να πω οτι δεν νιωθω 33ων ρε παιδι μου. Νιωθω 27-28. 5 χρονια πισω απο τις συνομηλικες μου. Εντελως ανωριμη σε καποια πραγματα. Αυτο.
    Last edited by Dimitra01; 15-05-2021 at 15:22.

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    101
    Quote Originally Posted by Dimitra01 View Post
    [kostas_ath

    Ερ: Αν έχεις προσπαθήσει όσο μπορούσες, πως βλέπεις τις προσδοκίες που έχεις από τον εαυτό σου; Είναι ρεαλιστικές ή υπερβολικά μεγάλες;

    Απ: στην αρχη θα ελεγα οτι ηταν υπερβολικες. Εννοω οτι ηθελα να γινω η καλυτερη σε λιγοτερο χρονο. Να μαθω να γινω εξπερ στο τομεα μου. Ουτε εγω ξερω τι περιμενα . Αυτο ηταν το λαθος μου και το αναγνωριζω τωρα που το ανεφερες.Στην πορεια εγιναν πιο ρεαλιστικες.

    Ερ.Στο θέμα του συντρόφου, εννοείς ότι έχει αλλάξει η οπτική σου συγκριτικά με παλιότερα; Τώρα νιώθεις πως δεν έχεις πλέον χρόνο; Πόσο χρονών είσαι;

    Απ: ειμαι 33ων, δεν νιωθω οτι θα βρω καποιον πλεον.Για παρεα πιο ευκολα θα ελεγα οτι κανω, αλλα κατι περισοτερο συναισθηματικο/ ρομαντικο/ερωτικο δεν ξερω δεν νιωθω οτι θα ερθει κατι.


    Ερ:Στο θέμα της δουλειάς επέλεξες να διεκδικείς θέσεις με κριτήριο τα προσόντα σου και όχι το μέσον, έτσι δεν είναι; Τη βρίσκεις αυτή λανθασμένη επιλογή λαμβάνοντας υπόψη ποιος είναι ο χαρακτήρας σου; Θα προτιμούσες να είχες λειτουργήσει με τον άλλο τρόπο; Νιώθεις καλά μ' εσένα σ' αυτό το κομμάτι; Χρειάζεται να κοιτάς τι κάνουν οι άλλοι;

    Απ. Οχι δεν νομιζω οτι ηταν λανθασμενη επιλογη. Δεν νομιζω να λειτουργουσα με αλλο τροπο ακομα κι αν μου δινοταν η επιλογη. Θα ενιωθα οτι χρωσταω σε καποιον. Νιωθω καλυτερα απ'οτι θα ενιωθα αν ηταν διαφορετικα.
    Οχι δεν χρειαζεται να κοιτω τι κανουν οι αλλοι ομως ειναι άδικο.

    Ερ.Είσαι τυπική στη δουλειά σου, τα πας εξαιρετικά με του συναδέλφους και ζητούν τη γνώμη σου κι εσύ τη δική τους... Πως νιώθεις γι' αυτό;

    Απ. Μια χαρα νιωθω. Αυτο δε σημαινει οτι δεν εχουμε τις προστριβες μας. Ειμαι ηδη 4χρονια ομως εκει. Πιθανον να ταιριαξαν τα χνωτα μας.
    Και στη προηγουμενη μου δουλεια ημουν ετσι.
    (Συναδελφοι οχι διευθυντες; δεν ειχα ουτε εχω ιδιαιτερες σχεσεις μ'αυτους)

    Ερ.Χρειάζεται να δώσεις λόγο σε κάποιον για τις επιλογές που κάνεις στη ζωή σου; Εσύ ζητάς από κανένα να σου δώσει λόγο για τις επιλογές του; Έχουν οι άλλοι κάποια συνταγή που την έχουν εφαρμόσει επιτυχημένα στη ζωή τους και θέλουν να συμβουλέψουν κι εσένα τι να κάνεις στη δική σου; Ποιος τους έδωσε το δικαίωμα αυτό;

    Απ.Μονο η οικογενεια μου ασχολειται με αυτο. Γιατι ξερουνν ποσο κοπιασα για το πτυχιο και τι ονειρα ειχα.
    Οι αλλοι δεν ασχολουνται. Εγω ασχολουμαι. Οταν αυτοι που συσχετιζομαι, η μια εχει δικο της φροντιστηριο, η αλλη υπευθηνη λογιστηριου, η παραλλη δουλευει στο δικαστηριο και ολες αποκατεστημενες, κι εγω ρεσεπτιον-ταμειο-εξυπηρετηση πελατων. Εε οσο να ναι. Νιωθω πιο υπο. Θα ηθελα να τους μοιασω (οχι σε ολα). Δεν μου ειπαν ποτε κατι ομως. Αυτο αφορα εμενα.
    Προσπαθω να εξελισσομαι δινω διαφορες εξετασεις. Δεν εχω σταματησει να διαβαζω
    Ειτε γλωσσες, ειτε δημοσιου κτλ.

    Ερ.Όσον αφορά την επιτυχημένη ζωή όπως την ορίζεις θεωρείς πως είναι κάτι το οποίο αφού νιώθεις πως δεν έχεις σήμερα σημαίνει πως δε μπορείς να έχεις ούτε στο μέλλον;

    Απ: Δεν ξερω μπορει ναι μπορει οχι. Κλινω προς το οχι. Δεν γνωριζω το μελλον. Ουτε θα ηθελα κιολας.
    Γνωριζω ομως το παρελθον κι αυτο θα ηθελα να το αλλαξω.

    Επισης να πω οτι δεν νιωθω 33ων ρε παιδι μου. Νιωθω 27-28. 5 χρονια πισω απο τις συνομηλικες μου. Εντελως ανωριμη σε καποια πραγματα. Αυτο.
    Τι θα ήθελες από ένα σύντροφο; Γιατί νιώθεις πως δε θα το βρεις αυτό;

    Θεωρείς ότι έχεις αδικηθεί συγκριτικά με τις φίλες σου; Ποιο θα ήταν το δίκαιο για σένα;

    Σε τι σε ωφελεί το να ασχολείσαι με τις ζωές των άλλων;

    Αν οι γνωστές σου έκαναν τη δική σου δουλειά κι εσύ τη δική τους θα ένιωθες πιο πάνω; Τι σου προσφέρει η σύγκριση;

    Τι θα άλλαζες από το παρελθόν σου;

    Σε ποια πράγματα θεωρείς τον εαυτό σου ανώριμο;

  5. #20
    Banned
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    73
    kostas_ath

    Ερ:Τι θα ήθελες από ένα σύντροφο; Γιατί νιώθεις πως δε θα το βρεις αυτό;

    Απ: τι θα ηθελα; Δεν ξερω μαλλον να βρισκομαστε στο ιδιο μηκος κυματος. Αυτα τα πραγματα δεν εχουν προτιμησεις . Μεγαλωνοντας λιγοστευουν τα περιθωρια.


    Ερ.Θεωρείς ότι έχεις αδικηθεί συγκριτικά με τις φίλες σου; Ποιο θα ήταν το δίκαιο για σένα;
    Απ. Οχι δεν νομιζω οτι αδικηθηκα. (Το αδικο πιο πανω το ειπα επειδη καπου υπαρχει αξιοκρατια και καπου οχι)
    Το δικαιο θα ηταν να μου πετυχαιναν οι προσπαθειες μου.

    Ερ.Σε τι σε ωφελεί το να ασχολείσαι με τις ζωές των άλλων;

    Απ:Δεν ωφελει, μονο ασχημα νιωθω. Πρεπει απλα να το αποδεχτω

    Ερ:Αν οι γνωστές σου έκαναν τη δική σου δουλειά κι εσύ τη δική τους θα ένιωθες πιο πάνω; Τι σου προσφέρει η σύγκριση;

    Απ: οχι δεν θα με απασχολουσε. Δεν μου προσφερει τιποτα η συγκριση. Πρεπει να το αποδεχτω.

    Ερ:Τι θα άλλαζες από το παρελθόν σου;

    Απ:Καταρχας δεν θα σπουδαζα στη πολη μου. Θα φροντιζα να παω καπου μακρια. Να απογαλακτιστω να αποκτησω περισσοτερες εμπειριες. Ισως και αλλο αντικειμενο σπουδων χωρις τοσο κορεσμο.


    Ερ:Σε ποια πράγματα θεωρείς τον εαυτό σου ανώριμο.
    Απ: Δεν μπορω να πω συγκεκριμενα αλλα οι σκεψεις που κανω τωρα εγω, τις εκαναν 5 χρονια πριν.

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    101
    Αν η σύγκριση δεν σου προσφέρει τίποτα γιατί συγκρίνεις το πώς σκέφτεσαι με το πώς σκέφτονται οι συνομίληκες σου; Είναι αυτό αντικειμενικό κριτήριο για να θεωρείς τον εαυτό σου ανώριμο;

    Αν είχες μία κόρη κι ένιωθε όπως νιώθεις εσύ για τη ζωή σου, τι θα τις έλεγες; Θα ήθελες και θα μπορούσες να τη βοηθήσεις;

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,602
    Quote Originally Posted by Dimitra01 View Post
    Δεν θα ενιωθα ουτε καλυτερα ουτε χειροτερα αν οι ζωες των αλλων ηταν αποτυχημενες.
    Αν ομως ηταν συνηθισμενες σαν και τη δικη μου θα ενιωθα ανακουφιση.
    Ναι! ανακουφιση που υπαρχουν κι αλλοι σαν εμενα.
    Τουλαχιστον.μεχρι να προχωρησω.


    Δεν αντιλεγω οτι αυτοι που τα καταφεραν προσπαθησαν περισσοτερο ή ειχαν πιστη.
    Αλλα και γω προσπαθησα, και γω ειχα πιστη στον εαυτο μου. Και ξερεις τι εγινε.τιποτα. απλα κουραστηκα.
    Εγω δεν ηξερα κανεναν δεν ειχα ουτε εχω γνωστο σε επιχειρησεις να με συστησει. Οπως εκαναν οχι οι περισσοτεροι αλλα αυτους που ηξερα τελοσπαντων.
    Και γω πηγα σε χιλια ιντερβιου και γω προσπαθησα να πουλησω τον εαυτο μου. Μεχρι που παρακαλουσα να με παρουν και χωρις λεφτα. Μονο για πρακτικη. Αλλα και παλι οχι ακουγα.

    Σ άυτο για τον εγωισμο μαλλον εχεις δικαιο. Ειχα υπερμετρο εγω σε σχεση με αλλους Ειδικα στις σχεσεις με τους αλλους ειτε ερωτικρς ειτε φιλικες ειτε συναδελφικες. Ομως αυτο ειναι κατι που αλλαζω πλεον. Οπως εγραψα και πιο πανω ειμαι πιο διαλακτικη, συμβιβαζομαι.



    Δεν θελω τη ζωη της κοπελας κατι καλυτερο για μενα θελω. Ολοι μας ομως δεν θελουμε αυτο;
    καλημερα.
    το οτι υπαρχουν πολλοι αλλοι "σαν εσενα", ειναι το πλεον βεβαιο. αλλα το ξερεις ,ηδη!
    το θεμα δεν ειναι αν υπαρχουν αλλοι σαν εσενα, αλλα το οτι εσυ επιλεγεις να συγκρινεσαι με οσους τα καταφερνουν καλυτερα και μαλιστα οχι επειδη εχουν περισσοτερα προσοντα, αλλα επειδη γεννηθηκαν σε πιο προνομιουχα οικογενεια...
    δεν το ξερεις οτι υπαρχουν; καπιταλισμος, λεγεται.
    δεν το ξερεις οτι η κορη του δημαρχου η του εφοπλιστη θα εχει περισσοτερες πορτες ανοιχτες απο την κορη του περιπτερα;
    αν σε καταπιεζει τοσο η παρεα μαζι τους, μπορεις να επιλεγεις μονο αυτους που ειναι στην δικη σου κοινωνικο-οικονομικη "ταξη" και να μην στρεσσαρεσαι.
    οπου και να βρισκεσαι, αν συγκρινεσαι με τους πιο ευνοημενους, παντα θα βρισκεις καποιους.
    και η κορη του δημαρχου της κωλοπετινιτσας, αν συγκριθει με την κορη του δημαρχου της Ν. Υορκης, θα ζηλευει...

    αν επιλεγεις να συγκρινεσαι με τους "καλυτερους", παντα θα υποφερεις. παντα θα υπαρχουν καλυτεροι. μαθε τις δικες σου δυνατοτητες και επικεντρωσου σε αυτες και στην δικη σου ζωη. βρες τι μπορεις και τι θελεις για την δικη σου ζωη και ασε τις ζωες των αλλων.

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Quote Originally Posted by Dimitra01 View Post

    .........Νιωθω 27-28. 5 χρονια πισω απο τις συνομηλικες μου. Εντελως ανωριμη σε καποια πραγματα. Αυτο.
    Τουλάχιστον εχεις αυτογνωσία! :-P Kατι ειναι κι αυτο.... :-P

  9. #24
    Banned
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    73
    Quote Originally Posted by kostas_ath View Post
    Αν η σύγκριση δεν σου προσφέρει τίποτα γιατί συγκρίνεις το πώς σκέφτεσαι με το πώς σκέφτονται οι συνομίληκες σου; Είναι αυτό αντικειμενικό κριτήριο για να θεωρείς τον εαυτό σου ανώριμο;

    Αν είχες μία κόρη κι ένιωθε όπως νιώθεις εσύ για τη ζωή σου, τι θα τις έλεγες; Θα ήθελες και θα μπορούσες να τη βοηθήσεις;
    Ας πουμε οτι η ανωριμοτητα ειναι το λιγοτερο.

    Αν ειχα παιδι που σκεφτοταν ετσι δεν ξερω τι θα ελεγα. Πραγματικα δεν ξερω.
    Θα ηθελα να βοηθησω.
    Θα ενιωθα βασανισμενη αν δεν μπορουσα να βοηθησω.

  10. #25
    Banned
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    73
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    αν επιλεγεις να συγκρινεσαι με τους "καλυτερους", παντα θα υποφερεις. παντα θα υπαρχουν καλυτεροι. μαθε τις δικες σου δυνατοτητες και επικεντρωσου σε αυτες και στην δικη σου ζωη. βρες τι μπορεις και τι θελεις για την δικη σου ζωη και ασε τις ζωες των αλλων.
    Ενα δικαιο το εχεις.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Μαστιγα
    By Lena20 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 20
    Last Post: 24-09-2020, 10:20
  2. Φάρμακα,αυτή η μάστιγα...
    By dazed in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 7
    Last Post: 31-12-2017, 15:58
  3. καταθλιψη, αυτη η μαστιγα..
    By anxious4ever in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 42
    Last Post: 12-04-2016, 19:07
  4. facebook
    By δελφίνι in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 26
    Last Post: 03-06-2015, 23:13
  5. facebook
    By amelie74 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 0
    Last Post: 29-03-2010, 17:27

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •