Εγώ φταίω ή η φίλη μου είναι εγωίστρια ? - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 59
  1. #31
    Junior Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    20
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Καλημέρα !

    Καλά κάνεις και προσπαθείς να μάθεις το σκεπτικό μιας πράξης αλλά της δεδομένης δεν χρειάζεται τόσο ανάλυση ....

    Μάλλον το θεματακι είναι δικό σου ...
    Μήπως απογοητευτικές από εσένα ?Δεν μπόρεσες να την άντεξες άρα θεωρείσαι αδύναμος ?

    Έχεις τέτοια κολλήματα να το πω απλά ?
    Μήπως δεν σου αρέσει κάτι επάνω σου και θέλεις να το αλλάξεις -δυναμωσεις ?

    Εγώ θα το έκανα για να τελειώσει όσο πιο γρήγορα η όλη ιστορία εφόσον θα μου προκαλούσε νεύρα ..
    Δεν έχει άλλη εξήγηση ...

    Αν ήθελα να προκαλέσω κάτι άλλο ίσως ερωτικό όπως σκέφτηκες, μόνο αυτή την κίνηση δεν θα έκανα ..
    << Μήπως απογοητευτικές από εσένα ?Δεν μπόρεσες να την άντεξες άρα θεωρείσαι αδύναμος ? >>

    Λοιπόν ναι εδώ έχεις ένα δίκιο γιατί κάτι που δεν είπα στα προηγούμενα ποστ είναι ότι μετά από όλο αυτό που έγινε την ρώτησα γιατί νευρίασε και της είπα ότι πλάκα της έκανα και μου είπε ότι και αυτή πλάκα μου έκανε και δεν την δέχτηκα εγώ εκείνη γιατί να δεχτεί την δικιά μου και όταν της είπα μα δεν μπορούσα να σε αντέξω για πολύ ώρα να καθεσαι στην κοιλιά μου μου είπε καλά τόσο αδύναμος είσαι ??? και μου είπε ότι ο πρώην της κάποια στιγμή που ήταν ξαπλωμένος στο κρεβάτι την είχε τραβήξει πάνω του και είχε καθίσει πάνω του χωρίς να έχει κάποιο πρόβλημα και η αλήθεια είναι ότι ξέρω ότι είμαι αρκετά ποιο αδύναμος από τον μέσο όρο της ηλικίας μου και αυτό με πείραξε λίγο

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by gamergreece View Post
    << Μήπως απογοητευτικές από εσένα ?Δεν μπόρεσες να την άντεξες άρα θεωρείσαι αδύναμος ? >>

    Λοιπόν ναι εδώ έχεις ένα δίκιο γιατί κάτι που δεν είπα στα προηγούμενα ποστ είναι ότι μετά από όλο αυτό που έγινε την ρώτησα γιατί νευρίασε και της είπα ότι πλάκα της έκανα και μου είπε ότι και αυτή πλάκα μου έκανε και δεν την δέχτηκα εγώ εκείνη γιατί να δεχτεί την δικιά μου και όταν της είπα μα δεν μπορούσα να σε αντέξω για πολύ ώρα να καθεσαι στην κοιλιά μου μου είπε καλά τόσο αδύναμος είσαι ??? και μου είπε ότι ο πρώην της κάποια στιγμή που ήταν ξαπλωμένος στο κρεβάτι την είχε τραβήξει πάνω του και είχε καθίσει πάνω του χωρίς να έχει κάποιο πρόβλημα και η αλήθεια είναι ότι ξέρω ότι είμαι αρκετά ποιο αδύναμος από τον μέσο όρο της ηλικίας μου και αυτό με πείραξε λίγο
    Δεν σε πείραξε απλώς λίγο ,αναζωπύρωσε αυτά που σκεφτόσουν ..

    Σου ειπα απο την αρχη οτι ο λογος που το συζητας δεν ειναι ο καθε αυτου γιατι λυθηκε αλλα εσυ επιμενεις,ειναι προφανές οτι αλλα ερωτήματα ψάχνεις να καλυφθούν μεσα απο ολο αυτό ..
    Για πες γιατι θεωρεις οτι εισαι αδυναμος ?Σιγουρα οχι απο το συγκεκριμενο περιστατικο μονο ..

    Και κατι αλλο ...Γιατι δεν το ειπες μονος σου ?Γιατι σε μια συζητηση που το επικεντρο εισαι εσυ δεν εκθετεις τον πραγματικο λογο του προβλημαστισμου σου?
    Δεν θες να συζητάς το συγκεκριμενο θεμα ή αισθανεσαι περιεργα ?
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  3. #33
    Junior Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    20
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Δεν σε πείραξε απλώς λίγο ,αναζωπύρωσε αυτά που σκεφτόσουν ..

    Σου ειπα απο την αρχη οτι ο λογος που το συζητας δεν ειναι ο καθε αυτου γιατι λυθηκε αλλα εσυ επιμενεις,ειναι προφανές οτι αλλα ερωτήματα ψάχνεις να καλυφθούν μεσα απο ολο αυτό ..
    Για πες γιατι θεωρεις οτι εισαι αδυναμος ?Σιγουρα οχι απο το συγκεκριμενο περιστατικο μονο ..

    Και κατι αλλο ...Γιατι δεν το ειπες μονος σου ?Γιατι σε μια συζητηση που το επικεντρο εισαι εσυ δεν εκθετεις τον πραγματικο λογο του προβλημαστισμου σου?
    Δεν θες να συζητάς το συγκεκριμενο θεμα ή αισθανεσαι περιεργα ?
    Δεν είναι δύσκολο στην καθημερινή ζωή να καταλάβεις αν είσαι αδύναμος η όχι.Σκέψου αν αυτό που έγινε με την φίλη μου γινόταν με την κοπέλα μου (δεν έχω κοπέλα αλλά λέμε αν κάποια στιγμή έχω που δεν νομίζω αλλά λέμε αν) θα ήταν πολύ άσχημο και σίγουρα δεν θα της άρεσε το αγόρι της να μην μπορεί να την αντέξει να κάθετε για λίγο πάνω του και είναι κάτι που μπορεί να γίνει από εκεί που δεν το περιμένεις. Επίσης η φίλη μου είναι ελαφριά (65 κιλά) φαντάσου να ήταν και ποιο βαριά.Πες την αλήθεια πως θα σου φαινόταν αν γινόταν κάτι τέτοιο με το αγόρι σου ????

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by gamergreece View Post
    Δεν είναι δύσκολο στην καθημερινή ζωή να καταλάβεις αν είσαι αδύναμος η όχι.Σκέψου αν αυτό που έγινε με την φίλη μου γινόταν με την κοπέλα μου (δεν έχω κοπέλα αλλά λέμε αν κάποια στιγμή έχω που δεν νομίζω αλλά λέμε αν) θα ήταν πολύ άσχημο και σίγουρα δεν θα της άρεσε το αγόρι της να μην μπορεί να την αντέξει να κάθετε για λίγο πάνω του και είναι κάτι που μπορεί να γίνει από εκεί που δεν το περιμένεις. Επίσης η φίλη μου είναι ελαφριά (65 κιλά) φαντάσου να ήταν και ποιο βαριά.Πες την αλήθεια πως θα σου φαινόταν αν γινόταν κάτι τέτοιο με το αγόρι σου ????
    Ένα ένα στα βγάζω και είναι και πολλά ....

    Με το αγόρι μου ε?
    Δεν ξέρω, μπορεί και να τον παντρευόμουν ....

    Καταλαβαινεις ότι αυτός δεν είναι λόγος για να απορρίψεις έναν σύντροφο ...
    Λες να με νοιάζει αυτό το κομμάτι αν με καλύπτει σε όλα τ άλλα ?
    Όχι μόνο εμένα αλλά οποιαδήποτε γυναίκα που θέλει να επιλέξει κάποιον για σύντροφο , δεν είναι αυτό κριτήριο πίστεψε με σε όποια ηλικία και να βρίσκεται ......

    Έχεις κάνει ποτέ σχέση ?
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  5. #35
    Junior Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    20
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Ένα ένα στα βγάζω και είναι και πολλά ....

    Με το αγόρι μου ε?
    Δεν ξέρω, μπορεί και να τον παντρευόμουν ....

    Καταλαβαινεις ότι αυτός δεν είναι λόγος για να απορρίψεις έναν σύντροφο ...
    Λες να με νοιάζει αυτό το κομμάτι αν με καλύπτει σε όλα τ άλλα ?
    Όχι μόνο εμένα αλλά οποιαδήποτε γυναίκα που θέλει να επιλέξει κάποιον για σύντροφο , δεν είναι αυτό κριτήριο πίστεψε με σε όποια ηλικία και να βρίσκεται ......

    Έχεις κάνει ποτέ σχέση ?
    Εντάξει παραδέξου όμως ότι οι κοπέλες προτιμάνε το αγόρι να είναι δυνατό για πολλούς και διάφορους λόγους και παραδέξου ότι σε περίπτωση που γινόταν κάτι τέτοιο θα προτιμούσες το αγόρι σου να μπορεί να σε αντέξει να κάθεσαι πάνω του παρά να μην μπορεί και σκέφτομαι ότι τα περισσότερα αγόρια της ηλικίας μου θα μπορούσαν άνετα να αντέξουν μια κοπέλα να κάθετε πάνω τους για λίγο. Ρώτησα και 2 παλιούς συμμαθητές μου με τους οποίους μιλάω ακόμη και στους 2 έχει τύχει και μάλιστα αρκετές φορές να καθίσει η κοπέλα τους πάνω τους και δεν είχαν κανένα πρόβλημα. Όχι δεν είχα ποτέ σχέση.

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by gamergreece View Post
    Κοίτα από την πλευρά μου δεν υπάρχει κάτι ερωτικό και νομίζω ούτε από την πλευρά της. Τώρα στο δεύτερο που είπες έχεις ένα δίκιο ότι και να υπήρχε δεν θα ήξερα πως να το εκφράσω και ακόμη περισσότερο πως να προχωρήσω αλλά αυτό ισχύει γενικά όχι μόνο για αυτήν αλλά για οποία μου άρεσε
    λες οτι απο μεριας σου δεν υπαρχει τπτ ερωτικο.
    ξαναρωταω λοιπον.
    δεν υπαρχει ερωτικο απο μεριας σου, επειδη εισαι συνεσταλμενος και απειρος και δεν ξερεις πως να το χειριστεις, ή επειδη δεν σε ελκυει ερωτικα η κοππελα και μονο σαν φιλη θα μπορουσες να την δεις;;

    αν δεν υπαρχει τπτ ερωτικο απο μεριας σου, η δικη σου κινηση ειναι αψυχολογητη και οχι η δικη της.
    ειναι ξεκαθαρα κινηση καποιου που θελει να "παιξει". οχι να κανει μια πλακα οπως λες, αλλα να "παιξει". και συναδει μια χαρα, με το οτι εισαι πολυ συνεσταλμενος και απειρος για μια ξεκαθαρη ερωτικη κινηση.
    πιθανον λοιπον, οπως ειναι λογικο, κι εκεινη να το εξελαβε ως διαθεση σου να "παιξεις" γι αυτο και καθισε στην κοιλια σου..
    αυτο δεν σημαινει οτι ειναι διατεθιμενη για καποια ερωτικη συνεχεια. παντως συνεχισε κι εκεινη το δικο σου παιχνιδι..

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by gamergreece View Post
    Εντάξει παραδέξου όμως ότι οι κοπέλες προτιμάνε το αγόρι να είναι δυνατό για πόλους και διάφορους λόγους και παραδέξου ότι σε περίπτωση που γινόταν κάτι τέτοιο θα προτιμούσες το αγόρι σου να μπορεί να σε αντέξει να κάθεσαι πάνω του παρά να μην μπορεί και σκέφτομαι ότι τα περισσότερα αγόρια της ηλικίας μου θα μπορούσαν άνετα να αντέξουν μια κοπέλα να κάθετε πάνω τους για λίγο. Ρώτησα και 2 παλιούς συμμαθητές μου με τους οποίους μιλάω ακόμη και στους 2 έχει τύχει και μάλιστα αρκετές φορές να καθίσει η κοπέλα τους πάνω τους και δεν είχαν κανένα πρόβλημα. Όχι δεν είχα ποτέ σχέση.

    Φανταζομαι δεν ξερεις την ηλικια μου γι αυτο και αυτες οι ερωτησεις ...

    Θα σου απαντησω με το μυαλο που ειχα τοτε ...
    Το αγορι μου προτιμουσα να αντεχει αλλα στην ηλικια σας και γενικα το τι θελει ο καθενας απο τον συντροφο του δεν ειναι προκαθορισμενο ..

    Για να ξεκολλησεις απο αυτο αλλα και για να παμε στο αλλο θεματακι που για εμενα ειναι το κυριοτερο ,να ξερεις οτι μπορει να καθίσει κοπελα στην κοιλια σου και να την αντεξεις για πολυ ωρα ..
    Τι να σου πω τωρα ..Κανενας ανθρωπος που καθεται ψηλα στο υψος που ειναι κοντα το διαφραγμα δεν ανεχεται τον οποιοδηποτε ..Τι να σου κανω τωρα ανατομία για να καταλαβεις οτι δεν ειναι λογος να αισθανεσαι ετσι ?
    Αυτο που λες ειναι τελειως σφαιρικο γι αυτο αστο και μην ειναι μέτρο συγκρισης σου και φυσικα αλλη μια πηγη για ηττοπάθεια ...

    Σε ενα αθλητη να πας να καθίσεις επανω στην κοιλια του ,ετσι και πιεζεις λιγακι την περιοχη εκεινη θα σηκωθει στο δευτερολεπτο ,τι συγκρινεις τωρα ..

    Ξεκολλα και πεσμου γιατι δεν εχεις κανει σχέση ?Δεν σου δοθηκε η ευκαιρια ή δεν τολμας να κανεις κίνηση αν σου αρεσει καποια κοπελα ?
    Γενικα τι αποψη εχεις οταν βλεπεις τον ευατο σου στον καθρεπτη ?
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  8. #38
    Junior Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    20
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Φανταζομαι δεν ξερεις την ηλικια μου γι αυτο και αυτες οι ερωτησεις ...

    Θα σου απαντησω με το μυαλο που ειχα τοτε ...
    Το αγορι μου προτιμουσα να αντεχει αλλα στην ηλικια σας και γενικα το τι θελει ο καθενας απο τον συντροφο του δεν ειναι προκαθορισμενο ..

    Για να ξεκολλησεις απο αυτο αλλα και για να παμε στο αλλο θεματακι που για εμενα ειναι το κυριοτερο ,να ξερεις οτι μπορει να καθίσει κοπελα στην κοιλια σου και να την αντεξεις για πολυ ωρα ..
    Τι να σου πω τωρα ..Κανενας ανθρωπος που καθεται ψηλα στο υψος που ειναι κοντα το διαφραγμα δεν ανεχεται τον οποιοδηποτε ..Τι να σου κανω τωρα ανατομία για να καταλαβεις οτι δεν ειναι λογος να αισθανεσαι ετσι ?
    Αυτο που λες ειναι τελειως σφαιρικο γι αυτο αστο και μην ειναι μέτρο συγκρισης σου και φυσικα αλλη μια πηγη για ηττοπάθεια ...

    Σε ενα αθλητη να πας να καθίσεις επανω στην κοιλια του ,ετσι και πιεζεις λιγακι την περιοχη εκεινη θα σηκωθει στο δευτερολεπτο ,τι συγκρινεις τωρα ..

    Ξεκολλα και πεσμου γιατι δεν εχεις κανει σχέση ?Δεν σου δοθηκε η ευκαιρια ή δεν τολμας να κανεις κίνηση αν σου αρεσει καποια κοπελα ?
    Γενικα τι αποψη εχεις οταν βλεπεις τον ευατο σου στον καθρεπτη ?
    Γιατί δεν έχω κάνει σχέση ?? Γιατί δεν τολμάω να προσεγγίσω κοπέλα ακόμα και αν μου αρέσει δεν έχω αυτοπεποίθηση δεν ξέρω πως να φερθώ δεν ξέρω τη πρέπει να κάνω , γενικά μεγάλωσα χωρίς φίλους χωρίς παρέες και την μοναδική εξαίρεση αποτελεί η μια φίλη που έχω εδώ και 4 χρόνια . Έχω αποφασίσει να μην ασχολούμαι καθόλου με αυτό και όταν μεγαλώσω θα δω τη θα κάνω.

    Επίσης όταν λες αν μου δόθηκε ευκαιρία τη εννοείς ?

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Αν σου άρεσε κάποια κοπέλα και ένιωσες την ανάγκη να την πλησιάσεις ,αυτό εννοώ ..

    Τώρα γιατί τόσο απομόνωση ?
    Τι εννοείς όταν θα μεγαλώσεις ?
    Δεν νομίζεις ότι είσαι αρκετά μεγάλος ώστε να ξεκινήσεις να μπαίνεις και σε αυτό το παιχνιδάκι ..
    Γιατί παιχνίδι είναι όλο αυτό και έτσι να το δεις ..

    Κανείς μας δεν ήξερε όταν πρωτοξεκίνησε τις ερωτικές του σχέσεις ούτε πως να προσεγγίζει αυτόν που του αρέσει ,ούτε πως να φιλάει και γενικά κανένας μα κανένας δεν ξεκινάει κάτι τέτοιο νοιώθοντας ότι ξέρει τα πάντα .

    Όλα στην πράξη μαθαίνονται και φυσικά με τον χρόνο .
    Σίγουρα θα υπάρχουν και οι άτυχες στιγμές και η απόρριψη και πολλά άλλα , αλλά μέσα από αυτά θα μάθεις και θα εξελιχθείς, οπότε ούτε να κομπλαρεις, ούτε να φοβάσαι να κάνεις κινήσεις ...

    Με την οικογένειά σου πως τα πας ?
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  10. #40
    Junior Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    20
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Αν σου άρεσε κάποια κοπέλα και ένιωσες την ανάγκη να την πλησιάσεις ,αυτό εννοώ ..

    Τώρα γιατί τόσο απομόνωση ?
    Τι εννοείς όταν θα μεγαλώσεις ?
    Δεν νομίζεις ότι είσαι αρκετά μεγάλος ώστε να ξεκινήσεις να μπαίνεις και σε αυτό το παιχνιδάκι ..
    Γιατί παιχνίδι είναι όλο αυτό και έτσι να το δεις ..

    Κανείς μας δεν ήξερε όταν πρωτοξεκίνησε τις ερωτικές του σχέσεις ούτε πως να προσεγγίζει αυτόν που του αρέσει ,ούτε πως να φιλάει και γενικά κανένας μα κανένας δεν ξεκινάει κάτι τέτοιο νοιώθοντας ότι ξέρει τα πάντα .

    Όλα στην πράξη μαθαίνονται και φυσικά με τον χρόνο .
    Σίγουρα θα υπάρχουν και οι άτυχες στιγμές και η απόρριψη και πολλά άλλα , αλλά μέσα από αυτά θα μάθεις και θα εξελιχθείς, οπότε ούτε να κομπλαρεις, ούτε να φοβάσαι να κάνεις κινήσεις ...

    Με την οικογένειά σου πως τα πας ?
    Ναι έχει τύχει να μου αρέσει κάποια αλλά ποτέ δεν έχω σκεφτεί να πλησιάσω κάποια που μου αρέσει γιατί δεν τολμάω να το κάνω δεν μπορώ και στην σκέψη μόνο να πλησιάσω κάποια που μου αρέσει φοβάμαι και η εξωτερική μου εμφάνιση δεν είναι υπέρ μου είμαι και κοντός. Το κομμάτι φλερτ και σχέση είναι κάτι που έχω αποφασίσει να μην ασχοληθώ στο άμεσο μέλλον γιατί είναι κάτι πολύ ψυχοφθόρο για εμένα.

    Με την οικογένεια μου τα πάω παρά πολύ καλά

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by gamergreece View Post
    Ναι έχει τύχει να μου αρέσει κάποια αλλά ποτέ δεν έχω σκεφτεί να πλησιάσω κάποια που μου αρέσει γιατί δεν τολμάω να το κάνω δεν μπορώ και στην σκέψη μόνο να πλησιάσω κάποια που μου αρέσει φοβάμαι και η εξωτερική μου εμφάνιση δεν είναι υπέρ μου είμαι και κοντός. Το κομμάτι φλερτ και σχέση είναι κάτι που έχω αποφασίσει να μην ασχοληθώ στο άμεσο μέλλον γιατί είναι κάτι πολύ ψυχοφθόρο για εμένα.

    Με την οικογένεια μου τα πάω παρά πολύ καλά
    Τι σημαινει για εσενα οτι ενας άνθρωπος ειναι κοντός ?
    Και εγω σου λεω ειμαι ψηλή ...

    Ε και ?
    Υπαρχει καποιο στανταρ σε ολο αυτο ή καποια προυποθεση ωστε ενας ανθρωπος να μπαινει σε αυτη την διαδικασια ?
    Κοντος σημαινει αυτοματα και κουτος ,κακος ,εγωιστής ,υπερόπτης ?
    Αν μου ελεγες κατι απο ολα αυτα τοτε θα συζητουσαμε σε αλλο επιπεδο ...

    Και εγω είμαι ψηλη ,αλλα ειμαι πολυ κακια και εκδικιτικος τυπος ,θα εβγαινες μαζι μου ?

    Άλλο δεν εχω το θάρρος και την αυτοπεποιθηση να υποστηριξω αυτο που ειμαι και άλλο με βαπτίζω χοντρό ,κοντό ,ψηλό και κρυβομαι ή προβαλλομε αντιστοιχα πισω απο αυτο ή μεσο αυτου ... ....

    Εχεις επιλέξει ενα δρομο ο οποιος σου προσφερει ασφαλεια νομιζω ετσι ?
    Δεν θες να μπεις μέσα σε αυτο γιατί δεν αντεχεις την απόρριψη ?

    Πολυ καλα κανεις για εμενα προσωπικα και ξέρεις γιατι ?
    Γιατι αν μπεις ΤΩΡΑ σε αυτο το παιχνιδι το μονο σιγουρο εναι οτι θα αποκτησεις πολυ περισσοτερα θεματακια .

    Οχι γιατι εισαι κοντος οπως λες, αλλά γιατι εσυ ο ιδιος δεν εχεις δεχτει και αγαπησει αυτο που εισαι .
    Αν εσυ δεν εχεις αποδεκτή τον ιδιο σου τον ευατο πως περιμενεις ολο αυτο να το εκπέμπεις στους αλλους ωστε να παραβλεψουν τα οποια ¨μειονεκτηματα ¨ που νομιζεις οτι εχεις ?

    Το συγκεκριμενο θεμα σου το εχεις συζητησει με τους δικους σου ή ακομα και με την φιλη σου?
    Περαν ολου αυτου τι κανεις τωρα στην ζωη σου ?Διαβαζεις ,σπουδαζεις ,γυμνάζεσαι?

    Θελεις καποια στιγμη να αρχιζεις να δουλευεις με τον ευατο σου πρωτα ,ωστε οταν θα εχεις πλεον και την βιολογικη αναγκη σαν αντρας να πας με καποια γυναικα να το κανεις ?
    Και κατι ακομα ,σε αυτες τις ηλικιες ολοι πειραματιζονται ,εσυ δεν θες να το κανεις για να ανακαλυψεις τι σου αρεσει σε ενα ανθρωπο σε αυτο το κομματι ανεξαρτητου φυλου και εθνικοτητας ?(σου βαζω δυο στερεοτυπα πολυ συνηθισμένα που μπορει να μπλοκαρουν αυτο το θεμα )
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  12. #42
    Junior Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    20
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Τι σημαινει για εσενα οτι ενας άνθρωπος ειναι κοντός ?
    Και εγω σου λεω ειμαι ψηλή ...

    Ε και ?
    Υπαρχει καποιο στανταρ σε ολο αυτο ή καποια προυποθεση ωστε ενας ανθρωπος να μπαινει σε αυτη την διαδικασια ?
    Κοντος σημαινει αυτοματα και κουτος ,κακος ,εγωιστής ,υπερόπτης ?
    Αν μου ελεγες κατι απο ολα αυτα τοτε θα συζητουσαμε σε αλλο επιπεδο ...

    Και εγω είμαι ψηλη ,αλλα ειμαι πολυ κακια και εκδικιτικος τυπος ,θα εβγαινες μαζι μου ?

    Άλλο δεν εχω το θάρρος και την αυτοπεποιθηση να υποστηριξω αυτο που ειμαι και άλλο με βαπτίζω χοντρό ,κοντό ,ψηλό και κρυβομαι ή προβαλλομε αντιστοιχα πισω απο αυτο ή μεσο αυτου ... ....

    Εχεις επιλέξει ενα δρομο ο οποιος σου προσφερει ασφαλεια νομιζω ετσι ?
    Δεν θες να μπεις μέσα σε αυτο γιατί δεν αντεχεις την απόρριψη ?

    Πολυ καλα κανεις για εμενα προσωπικα και ξέρεις γιατι ?
    Γιατι αν μπεις ΤΩΡΑ σε αυτο το παιχνιδι το μονο σιγουρο εναι οτι θα αποκτησεις πολυ περισσοτερα θεματακια .

    Οχι γιατι εισαι κοντος οπως λες, αλλά γιατι εσυ ο ιδιος δεν εχεις δεχτει και αγαπησει αυτο που εισαι .
    Αν εσυ δεν εχεις αποδεκτή τον ιδιο σου τον ευατο πως περιμενεις ολο αυτο να το εκπέμπεις στους αλλους ωστε να παραβλεψουν τα οποια ¨μειονεκτηματα ¨ που νομιζεις οτι εχεις ?

    Το συγκεκριμενο θεμα σου το εχεις συζητησει με τους δικους σου ή ακομα και με την φιλη σου?
    Περαν ολου αυτου τι κανεις τωρα στην ζωη σου ?Διαβαζεις ,σπουδαζεις ,γυμνάζεσαι?

    Θελεις καποια στιγμη να αρχιζεις να δουλευεις με τον ευατο σου πρωτα ,ωστε οταν θα εχεις πλεον και την βιολογικη αναγκη σαν αντρας να πας με καποια γυναικα να το κανεις ?
    Και κατι ακομα ,σε αυτες τις ηλικιες ολοι πειραματιζονται ,εσυ δεν θες να το κανεις για να ανακαλυψεις τι σου αρεσει σε ενα ανθρωπο σε αυτο το κομματι ανεξαρτητου φυλου και εθνικοτητας ?(σου βαζω δυο στερεοτυπα πολυ συνηθισμένα που μπορει να μπλοκαρουν αυτο το θεμα )
    Γενικά στις κοπέλες δεν αρέσουν οι κοντοί άνδρες προτιμούν τους ψηλούς αλλά δεν είναι αυτό το σοβαρό μου πρόβλημα το πρόβλημα μου είναι ότι και να μου αρέσει κάποια δεν θα πάω να την προσεγγίσω γιατί δεν τολμάω και ακόμα και να μην είχα αυτό το πρόβλημα δεν ξέρω πως να προσεγγίσω κάποια που μου αρέσει

    Με την φίλη μου το έχω συζητήσει και το ξέρει. Πέρυσι είχε προσπαθήσει να με πέσει να προσεγγίσω μια κοπέλα που ήξερε ότι μου άρεσε αλλά όπως σου είπα δεν τολμάω .

    Θα ανοίξω νέο θέμα που θα μιλάω μόνο για αυτό.

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by gamergreece View Post
    Γενικά στις κοπέλες δεν αρέσουν οι κοντοί άνδρες προτιμούν τους ψηλούς αλλά δεν είναι αυτό το σοβαρό μου πρόβλημα το πρόβλημα μου είναι ότι και να μου αρέσει κάποια δεν θα πάω να την προσεγγίσω γιατί δεν τολμάω και ακόμα και να μην είχα αυτό το πρόβλημα δεν ξέρω πως να προσεγγίσω κάποια που μου αρέσει

    Με την φίλη μου το έχω συζητήσει και το ξέρει. Πέρυσι είχε προσπαθήσει να με πέσει να προσεγγίσω μια κοπέλα που ήξερε ότι μου άρεσε αλλά όπως σου είπα δεν τολμάω .

    Θα ανοίξω νέο θέμα που θα μιλάω μόνο για αυτό.
    Αν δεν δοκιμαστής σε όλο αυτό δε θα μάθεις .
    Έτσι ειναι δυστηχως .


    Τολμάς δεν είναι και κάτι το τρομερό ....
    Όλοι τα κάναμε και τα περάσαμε αυτά .
    Δεν πάθαμε τίποτα ,επιβιώσαμε και το κυριότερο καλύφθηκαν οι ανάγκες μας πέραν των όποιων δυσκολιών συναντήσαμε ..

    Αντιθέτως όταν δεν τολμάς συσσωρεύονται απωθημένα
    τα οποία σε κάποια μετέπειτα φάση σκάνε και δεν μπορείς να τα μαζέψεις γιατί πολύ απλά δεν είσαι σε θέση πλέον να τα ζήσεις ...

    Να μιλάς και να συζητάς ΤΑ ΠΑΝΤΑ που σε προβληματίζουν .
    Μην κρατάς το οτιδήποτε που να σε φρενάρει από τις όποιες επιθυμίες σου ..
    Δούλευε συνέχεια και το σώμα σου και το μυαλό σου ..

    Άνοιξε θέμα αν νομίζεις ότι θα σου λυθούν και άλλα θέματα τα οποία όπως βλέπω βγαίνουν όσο μιλάς ...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  14. #44
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    πρεπει να αλλαξεις λογικη και γνωμη για το θεμα αυτο φιλε μου.Πρωτα απο ολα μην συγκρηνεις τις δικες σου επιλογες προς τις γυναικες με αυτες προς εμας, τους ανδρες δλδ.Δεν εχουν τα ιδια κριτιρια με εμας, δεν τους ενδιαφερει τοσο το υψος οπως νομιζεις ουτε τοσο πολυ η εμφανιση.Οπως για παραδηγμα εσενα δεν σε πολυ ενδιαφερει η οικονομικη κατασταση μιας κοπελας απο την αλλη οι γυναικες τους ενδιαφερει πολυ αυτο το θεμα!
    Δεν πρεπει να φοβασαι την αρνηση, εξαλου και να σε θελει μια γυναικα συνηθως δεν θα στο δειξει απο την αρχη, απεναντιας στις αρχες μπορει να σου πει το αντιθετο ,αυτο το εχουν οι ελληνιδες πιο πολυ λογο της μανας τους που τις εμαθε να λενε παντα οχι για να μην τις περασουμε "ευκολες" λες και δεν ειναι, χαχα
    Οι κοπελες αρεσκοντε παρα πολυ σε φιλοφρονησεις και σε κοπλημεντα! τοσο πολυ που μερικες φορες θα νομιζεις οτι κανουν χαβαλε που τα πιτεουν και τα γουσταρουν τοσο πολυ! μην γελασεις ομως ,διοτι τοτες θα νευριασουν. Μπορεις να δειχνεις ενδιαφερον ακομα και για το τελευταιο αξεσουαρ που φοραν, εξαλου αυτος ειναι ο σκπος τους πο τα βαζουν, σκψου λιγο, για ποιο λογο κανουν τοσες ωρες να ντυθουν? το κανουν διοτις θελουν να ακουσουν οτι η επιλογη τους ηταν καλη! μπορεις λοιπον να τους το λες ακομα και αν ειναι ψεματα! θα δεις ποο πολυ θα γουσταρουν.Υπαρχουν πολλοι τροποι να πλησιαεις μια κοπελα και ακομα πιο πολλοι να τις κερδησεις! δεν πρεπει να αγχωνεσαι ομως διοτι αυτο το καταλαβαινουν, οπως τα σκυλια ετσι και οι γυναικες νιωθουν πιο ευκολα καποιες δικες μας συναισθηματικες καταστασεις οπου εμεις νομιζουμε οτι κρυβουμε! Αποφευγε την αληθεια! ποτες μην πεις την αληθεια διοτι εαν πανε ολα καλα και κανετε σχεση θα το μετανιωσεις πικρα! εκει θα σε χτυπησουν οταν χωρησετε! εχουν απιστευτη μνυμη σε τετοια θεματα! θα θυμηθουν μετα απο 2 χρονια αυτα που τους ειπες μια μερα σε ενα μπαρ!
    Ομως υπαρχουν εκει εξω κοπελες διαμαντια! κοπελες που ειναι σαν αγγελοι που ηρθαν απο τον ουρανο για λιγο, σε αυτες τις κοπελες θα πρεπει να αποδωσεις τον δεοντα σεβασμο! την απολυτη ευγενια και μπορεις να εισαι αληθεινος μαζι τους! διοτι ο Θεος φιλε μουδεν θα σου στειλει πολλες τετοιες, αλλοι λενε οτι στελνει στον καθε ανδρα 3 ευκεριες, αλλοι λενε μια! να προσεχεις πολυ ,διοτις θα σου αλλαξουν την ζωη προς το πολυ ομορφο! θα νιωσεις μαζι τους εναν παραμυθενιο κι αληθεινο ερωτα! ειναι ομως ευθραστες και θελουν πολυ προσοχη ωστε να τις καταλαβεις, εμενα μου τις εστειλε και τις 3 ευκεριες αλλα τις καταναλωσα ηλιθιος.

  15. #45
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    6
    Συγνώμη που απαντάω μετά από τόσο καιρό, επίσης απαντάω από νέο λογαριασμό γιατί στον παλιό ξέχασα τον κωδικό. Από τότε έχω συζητήσει με την φίλη μου για το θέμα και αν και έχουμε διαφωνήσει και θεωρώ ότι έχει άδικο τις ζήτησα συγνώμη και τελείωσε το όλο θέμα άλλα όπως είπα συνεχίζω να πιστεύω ότι αυτή φταίει

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. Είμαι νάρκισσος η απλά εγωιστρια;
    By Lenale in forum Ναρκισσιστική Διαταραχή Προσωπικότητας
    Replies: 7
    Last Post: 12-01-2018, 01:02
  2. πως αντιμετωπιζεις μια απιστευτη εγωιστρια???
    By OloiEnantiwnmou in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 32
    Last Post: 18-11-2011, 01:21
  3. ΦΤΑΙΩ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΦΤΑΙΩ......ΓΙΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΤΙΜΗΜΑ????????
    By theo68 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 6
    Last Post: 29-04-2011, 19:33
  4. ΦΤΑΙΩ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΦΤΑΙΩ......ΓΙΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΤΙΜΗΜΑ????????
    By theo68 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 4
    Last Post: 29-04-2011, 17:33
  5. Φταίω
    By Kourmentalas in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 20-10-2010, 11:23

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •