Πονος σε ολο το σωμα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17
  1. #1
    Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    40

    Πονος σε ολο το σωμα

    Καλησπέρα!! Ξαπλωνοντας νιωθω ολο το σωμα να ποναει η μεση χάλια, η πλατη επισης σφιξιμο στην κοιλια ως το στέρνο πανω,τα χερια αν τα κουναω πονάνε και γενικα περιεργη διαθεση..Ειναι κανεις αλλος ετσι;Να παρω παλι σβάρνα τους γιατρους;Ποσο κουραστικο ολο αυτο.....

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by Kristi09 View Post
    Καλησπέρα!! Ξαπλωνοντας νιωθω ολο το σωμα να ποναει η μεση χάλια, η πλατη επισης σφιξιμο στην κοιλια ως το στέρνο πανω,τα χερια αν τα κουναω πονάνε και γενικα περιεργη διαθεση..Ειναι κανεις αλλος ετσι;Να παρω παλι σβάρνα τους γιατρους;Ποσο κουραστικο ολο αυτο.....
    Να πονάει ολο το σώμα ταυτόχρονα όχι αλλα ποδια μέση πλάτη πονάνε κάθε μερα το θεωρω νορμαλ... Μήπως η καθημερινή σου ζωή επιβαρύνει το σωμα σου;
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Χωρις να θελω να προσβαλω, αλλα κυρια μου αγαπιτη! ειναι και η ηλικια ενας λογος, καμια φορα το ξεχναμε!
    Δυστυχως δεν μπορουμε να εχουμε τις ιδιες δυναμεις, την ιδια ευλιγισια οπως ειχαμε πριν 30-40 χρονια! Δνε λεω οτι πρεπει να πονας, αλλα να εχουμε και μια γνωση της πραγματικοτης. Αυτο βεβαια δεν παει να πει οτι δεν υπαρχει λυση για τα αθριτικα ,τα αλατα που εχουν μαζεψει μεσα στον σκελετο.Υπαρχουν και φαρμακα αλλα και προσεκτηκες γυμναστηκες που μπορεις να κανεις ακομα και στην ηλικια σου η ακομα και στα 80! η 90!
    Οπως ομως ενδιαφερεσαι για το σωμα σου πρεπει να ενδιαφερεσαι κι για τον εγκεφαλο σου!,συγνωμη που το λεω, αλλα παιρνεις τα φαρμακα της μνυμης? τα φαρμακα για την αποφυγη ανοιας κι αλλα για να προλαβεις οποιο προβλημα?
    Ελπιζω να μην με παρεξηγησετε κυρια μου, απο σεβασμο τα λεω και καθαρο ενδιαφερον. Παντος το οτι μπορειτε και χειρηζεστε με τοσο ανεση τα Μ.Μ.Δ. δειχνει οτι ειστε πολυ καλα!

  4. #4
    Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    40
    Εμμμμ δεν ξερω αν εχω κανει καποιο λαθος στο προφιλ μου αλλα εκλεισα τα 30

  5. #5
    Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    40
    Ποναει ολο ταυτοχρονα δλδ ξαπλωνω και τα νιωθω ολα πιασμενα...Πιστευω κατα 99% ειναι ψυχολογικο αλλα ακομη και αυτο το 1% ειναι αρκετο να πεσει η ψυχολογια και να αρχισει ο πανικος

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    121
    Quote Originally Posted by Kristi09 View Post
    Καλησπέρα!! Ξαπλωνοντας νιωθω ολο το σωμα να ποναει η μεση χάλια, η πλατη επισης σφιξιμο στην κοιλια ως το στέρνο πανω,τα χερια αν τα κουναω πονάνε και γενικα περιεργη διαθεση..Ειναι κανεις αλλος ετσι;Να παρω παλι σβάρνα τους γιατρους;Ποσο κουραστικο ολο αυτο.....
    ακουγεται σαν ψυχοσωματικο ειδικος δεν ειμαι αλλα
    καλο θα ηταν να παρεις μια γνωμη απο ειδικο

  7. #7
    Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    40
    Quote Originally Posted by pain View Post
    ακουγεται σαν ψυχοσωματικο ειδικος δεν ειμαι αλλα
    καλο θα ηταν να παρεις μια γνωμη απο ειδικο
    Εχω ξαναπερασει κατι παρομοιο πριν χρονια και σκοπευω να ξαναπαω στον ψυχιατρο
    Απλα οταν ξεκινανε τα συμπτωματα το μυαλο παντα παει στο κακο

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    21
    Έχω το ίδιο και είμαι 26. Η κακή στάση του σώματος το επιδεινώνει σίγουρα, αλλά σε πρώτη φάση όντως είναι από τη συνεχή ψυχολογική πίεση και αδρεναλίνη αντίστοιχα (εικάζω πως έχεις κάποια αγχώδη διαταραχή (?)). Παρόλα αυτά ακόμη δεν ξέρω με σιγουριά τί θα βοηθούσε, πέρα από τη γυμναστική που βοηθάει σε αρκετά πράγματα.

  9. #9
    Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    40
    Quote Originally Posted by panpap25 View Post
    Έχω το ίδιο και είμαι 26. Η κακή στάση του σώματος το επιδεινώνει σίγουρα, αλλά σε πρώτη φάση όντως είναι από τη συνεχή ψυχολογική πίεση και αδρεναλίνη αντίστοιχα (εικάζω πως έχεις κάποια αγχώδη διαταραχή (?)). Παρόλα αυτά ακόμη δεν ξέρω με σιγουριά τί θα βοηθούσε, πέρα από τη γυμναστική που βοηθάει σε αρκετά πράγματα.
    Κακη σταση του σωματος σιγουρα εχω,και ναι διαταραχη πανικου ειχε πει ο ψυχιατρος με φαρμακα εφυγαν ολα αλλα πλεον δεν παιρνω τιποτα και ξανα απτην αρχη ολα αρχισαν να πονανε.Για καποιο λογο ειναι πιο εντονα ολα το βραδυ και στον υπνο

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    21
    Κατάλαβα, οι αμήχανες εκείνες κινήσεις που κάνουμε στον αυχένα συνήθως μπας και ξεπιαστούμε, αλλά μάταια... Προσωπικά ούτε από χάπια έχω βοηθηθεί ιδιαίτερα. Το must είναι σίγουρα αλλαγή της στάσης σώματος, π.χ όταν κάθεσαι σε καρέκλα η μέση σου να ακουμπάει στην πλάτη της καρέκλας και άλλα πολλά που σίγουρα τα ξέρεις, οπότε μη σε πρήζω. Τώρα αν η ψυχοθεραπεία μπορεί να το λύσει, επιφυλάσσομαι (κρίνοντας από εμένα τουλάχιστον)

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129

    Unhappy

    Quote Originally Posted by Kristi09 View Post
    Εμμμμ δεν ξερω αν εχω κανει καποιο λαθος στο προφιλ μου αλλα εκλεισα τα 30
    ΩΧ!!! βλακεια μου!!! 1000 συγνωμη κοπελια! εγω μπερδευτικα!. Δεν το καταλαβα.Ντρεπομαι για αυτα που εγραψα ! το εκανα απο ξεκαθαρη αγαπη νομιζωντας οτι εισαι 69 χρονων.
    Τα παιρνω ολα πισω, δεν εχεις λογο να αγχονεσαι , εισαι πολυ νεα .

  12. #12
    Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    40
    Σιγα δεν πειραζει ισα ισα με εκανες και γέλασα

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    121
    Quote Originally Posted by Kristi09 View Post
    Εχω ξαναπερασει κατι παρομοιο πριν χρονια και σκοπευω να ξαναπαω στον ψυχιατρο
    Απλα οταν ξεκινανε τα συμπτωματα το μυαλο παντα παει στο κακο
    Για αυτο δεν πρεπει να το αφησεις και να πας σε ενα ψυχιατρο αμεσα

  14. #14
    Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    40
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    ΩΧ!!! βλακεια μου!!! 1000 συγνωμη κοπελια! εγω μπερδευτικα!. Δεν το καταλαβα.Ντρεπομαι για αυτα που εγραψα ! το εκανα απο ξεκαθαρη αγαπη νομιζωντας οτι εισαι 69 χρονων.
    Τα παιρνω ολα πισω, δεν εχεις λογο να αγχονεσαι , εισαι πολυ νεα .
    Χαχα σιγα δεν πειραζει ισα ισαμε εκανες και γελασα κιολας

  15. #15
    Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    40
    Quote Originally Posted by pain View Post
    Για αυτο δεν πρεπει να το αφησεις και να πας σε ενα ψυχιατρο αμεσα
    Ναι εχω ήδη ραντεβου για να παει.Ειμαι ετσι εδω και κατι χρονια, απλα υπηρχαν και οι καλές μερες που ελεγα ειμαι καλα σημερα καο δεν χρειαζομαι χαπια και την επομενη μερα παλι επεφτα αλλα πλεον δεν παει αλλο

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Παγιδευμένος στο σώμα μου
    By Zamanfu in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 147
    Last Post: 04-07-2013, 01:41
  2. Replies: 1
    Last Post: 07-05-2011, 12:07
  3. Σε μια σχεδια μια ζωη....σε ενα σωμα!!!
    By ΟΔΥΣΣΕΙΑ in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 41
    Last Post: 04-09-2010, 18:19
  4. ανομοιομορφο σωμα
    By sokolatitsa in forum Παχυσαρκία
    Replies: 5
    Last Post: 15-03-2010, 23:17
  5. το σωμα μου αντιστεκεται
    By sokolatitsa in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 2
    Last Post: 19-02-2010, 07:23

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •