Θεραπεία με Remeron - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 34 of 34
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    2,087
    Πέρασε κιόλας μήνας; Καλή αρχή με το cipralex. Αν δεν το έχεις ξαναπάρει να σου πω ότι δεν είναι όπως το ρεμερον που δρα γρήγορα. Είναι της υπομονής. Αν η διάθεσή μου ήταν καλύτερη (κάτι πρέπει να κάνω κι εγώ) θα γελούσα με τα κεφαλαια γράμματα στην πείνα. Ισχύει. Πεινάς όλη την ώρα.

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    319
    ρεμερον συνέχεια

    τα αποτελέσματα είναι θεαματικά...μετά το μήνα το φάρμακο έχει λειτούργησει 100% , έχω γίνει άλλος άνθρωπος πραγματικά!!
    έχει φτιάξει ο ύπνος , πριν κοιμώμουν μόνο με xanax , ξυπνούσα στο 3ωρο έπινα ένα xanax περίμενα να πιάσει και κοιμόμουν...
    τώρα ξαπλώνω βράδυ και ξυπνάω μέρα , ξυπνάω μερικές φορές ενδιάμεσα αλλά ξανακοιμάμαι αμέσως
    έχει φτιάξει η διάθεση και είναι εμφανές , εκεί που δεν είχα όρεξη να μιλήσω σε άνθρωπο και απέφευγα τις κουβέντες , παρέες , εξόδους κτλ. τώρα πιάνω κουβέντα με αγνώστους στις ουρές των υπηρεσιών και τραπεζών!!
    έχει μειωθεί το άγχος στο φουλ!
    καταθλιπτικά συναισθήματα 0 , έχει φύγει η φλατ κατάσταση συναισθημάτων , έχει ανέβει η διάθεση και μετά από χρόνια (εκτός όταν έκανα χρήση xanax) νοιώθω ευφορία...απολαμβάνω τη μουσική περισότερο , τις ταινίες , τις βόλτες όλα τα μικρά που κάνουν τη ζωή χαρούμενη...μου λέει η γυναίκα μου ότι έχω γίνει αγνόριστος...
    χωρίς καμία παρενέργεια , το μόνο αρνητικό είναι η αυξημένη όρεξη αλλά καταναλώνω πολλά φρούτα και λαχανικά και δεν έχω θέμα...

    δεν έβαλα άλλο φάρμακο τελικά στο σχήμα γιατί είμαι καλημένος...

    ελπίζω να κρατήσουν όλες οι θετικές επιδράσεις!!

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    2,087
    Μπράβο. Συνέχισε έτσι

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    319
    συμπληρωματικά να πω ότι το φάρμακο σου δίνει ώθηση αλλά θέλει και προσπάθεια , έχω αλλάξει τρόπο σκέψεις πχ σε καθημερινά εμπόδια λέω θα περάσει κι αύτό , όλα θα πανε καλά κτλ.
    προσπαθώ να συμμετέχω σε συζητήσεις με συναδέλφους αλλά και στις εξωτερικές δουλείες μιλάω με άτομα που έχω γνωρίσει στις ουρές.
    Αφιερώνω λίγο χρόνο , έστω και μισάωρο για άσκηση , δίνω χρόνο στον εαυτό μου για ψυχαγωγία κάθε μέρα , ταινία μουσική κτλ.
    προσπαθώ να καταναλώνω σωστές τροφές , αν και μεγάλες ποσότητες , φρούτα λαχανικά όχι junk food.

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Similar Threads

  1. remeron
    By boo in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 32
    Last Post: 05-08-2019, 10:54
  2. remeron
    By MikeStam 3 in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 10
    Last Post: 09-05-2019, 00:08
  3. θεραπεια με remeron
    By sick in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 13
    Last Post: 22-12-2011, 15:47
  4. remeron
    By marirena in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 10
    Last Post: 08-10-2008, 00:43
  5. remeron
    By ico in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 3
    Last Post: 18-05-2008, 02:32

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •