Χωρίς τη σχέση μου πλέον :(
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 9 of 9
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2018
    Posts
    103

    Χωρίς τη σχέση μου πλέον :(

    Η σχέση μου ήταν το άλφα και το ωμέγα της ζωής μου. Γι αυτή ζούσα. Ότι νόημα είχα στη ζωή για αυτή το είχα. Πέρασα μαζί της πράγματα που δεν είχα περάσει ποτέ. Με βοήθησε μοναδικά. Ήμουν τυχερός που τη γνώρισα.

    Τώρα όμως μετά από χρόνια ήρθαν έτσι τα πράγματα και δεν θα είναι πια μαζί μου.

    Είμαι κοντά μισό αιώνα άνθρωπος, έχω περάσει χίλια δυο, μεγάλες δυσκολίες και σίγουρα περισσότερες από το μέσο άνθρωπο κι όμως νιώθω λες και είμαι εφηβος και χάνω την πρώτη μου αγάπη.

    Υποφέρω πραγματικά. Κλαίω και είμαι σε άσχημη κατάσταση.

    Έχω καταλάβει το πρόσκαιρο της ζωής μας, άλλωστε και εδώ έχω γράψει κάποιες φορές σχετικά, αλλά τελικά απ ότι φαίνεται ακόμα και μία μέρα να έχουμε ζωή, αν μας πουν να τη ζήσουμε χωρίς τον άνθρωπο της ζωής μας είναι βασανιστήριο.

    Δεν έχω και κανέναν μα κανέναν άλλο να μιλήσω. Ευτυχώς που υπάρχει εδώ ο χώρος και τουλάχιστον έγραψα τη δυσκολία μου.
    Δε το περίμενα να με επηρεάσει τόσο.

    Τέλος πάντων. Μεγάλος είμαι, ο χρόνος είναι ο καλύτερος γιατρός λένε. Για να δούμε πως θα πάει. Μακάρι να το ξεπεράσω.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    121
    Θελεις να μας πεις περισσοτερες λεπτομεριες στο τι πηγε
    στραβα στην σχεση σου και χωρισες να καταλαβουμε καλυτερα?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2018
    Posts
    103
    Προς το παρόν δε θα ήθελα να γράψω κάτι παραπάνω. Δηλαδή ναι μεν νιώθεις έντονη ανάγκη να εκφράσεις τον πόνο σου αλλά μέχρι εκεί. Το παραπάνω σε πληγώνει σου θυμίζει καταστάσεις και δε βοηθά πάντα.
    Σ ευχαριστώ βέβαια για το ενδιαφέρον σου.

    Θα δω πως θα είμαι το επόμενο διάστημα και αναλόγως θα προσθέσω και άλλα στοιχεία ή όχι.

  4. #4
    Elenia781
    Guest
    Αυτο ισχυει απο πλευράς σου η ελλειψη της . Γι'αυτην μπορει να ηταν λυτρωση , ευκαιρια για να παει παρακατω να εχει αλλες εμπειριες ,να αλλαξει την ζωη της κοκ.Δεν ξερω ,αλλα κανεις δεν καθεται με καποιον απο λυπηση για τα αισθηματα του αλλου μην μεινει μονος. Πετυχα κατι?

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2018
    Posts
    103
    Σ ευχαριστώ Ελένη.
    Πάντως αν και είναι πολύ νωρίς για να το πω αυτό, νομίζω πως είμαι καλύτερα, ή πιο σωστά, πιστεύω πως μπορώ να το διαχειριστώ.

    Στην αρχή οι πρώτες στιγμές ήταν πάρα πολύ δύσκολες. Μετά προσπάθησα και ηρέμησα, κοιμήθηκα πολλές ώρες κάτι σπάνιο για μένα, σκέφτηκα καλύτερα την κατάσταση και ήδη νιώθω αρκετά δυνατός σε σχέση με πριν. Πισωγυρισματα θα υπάρχουν αλλά θα το ξεπεράσω πιστεύω.

    Αυτή ίσως είναι η διαφορά της ηλικίας και των εμπειριών. Δηλαδή όταν είσαι μεγάλος και έχεις περάσει τα μύρια όσα, έχεις βρει τον τρόπο να παλεύεις με όλες τις αντιξοότητες της ζωής.

    Πάντως δε ξέρω κι εγω πόσα χρόνια είχα να νιώσω τόσο μα τόσο άσχημα. Αλλά κάθε δυσκολία συνήθως σε δυναμώνει και μπορείς και γνωρίζεις καλύτερα τον εαυτό σου και τη ζωή γενικότερα.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,499
    καλησπερα.
    ποσα χρονια εισασταν μαζι με την σχεση σου;
    το παθος, σας ειχε τελειωσει, η την ποθουσες ακομα οταν χωρισατε;
    ποτε χωρισατε; θεωρεις οτι δεν υπαρχει καθολου εδαφος για επανασυνδεση;

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2018
    Posts
    103
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    καλησπερα.
    ποσα χρονια εισασταν μαζι με την σχεση σου;
    το παθος, σας ειχε τελειωσει, η την ποθουσες ακομα οταν χωρισατε;
    ποτε χωρισατε; θεωρεις οτι δεν υπαρχει καθολου εδαφος για επανασυνδεση;
    Ακριβώς. Πλέον μιλάμε για επανασύνδεση!

    Ντράπηκα που κάθισα και άνοιξα ένα μέρος του εαυτού μου. Αλλά εντάξει.

    Υπάρχουν διάφοροι λόγοι που δημιουργούν παρεξηγήσεις, που δίνουν ψεύτικη εικόνα. Στις παλιές ελληνικές ταινίες για παράδειγμα το βλέπουμε αρκετά συχνά αυτό.
    Ζευγάρια που αγαπιούνται να χωρίζουν επειδή ο ένας πίστεψε κάτι που δεν ίσχυε και έτσι άλλαξε τη στάση του κάτι που επηρέασε αρνητικά τον άλλον κι έτσι άλλαξαν και οι δύο συμπεριφορά κ.ο.κ.

    Το καλό είναι πως τώρα είμαστε ίσως και καλύτερα από πριν, από την άποψη πως αυτός ο προσωρινός χωρισμός ενήργησε κάπως σαν crash test. Έδειξε πόσο ανάγκη έχει ο ένας τον άλλον.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,190
    Quote Originally Posted by Bane View Post
    Η σχέση μου ήταν το άλφα και το ωμέγα της ζωής μου. Γι αυτή ζούσα. Ότι νόημα είχα στη ζωή για αυτή το είχα. Πέρασα μαζί της πράγματα που δεν είχα περάσει ποτέ. Με βοήθησε μοναδικά. Ήμουν τυχερός που τη γνώρισα.

    Τώρα όμως μετά από χρόνια ήρθαν έτσι τα πράγματα και δεν θα είναι πια μαζί μου.

    Είμαι κοντά μισό αιώνα άνθρωπος, έχω περάσει χίλια δυο, μεγάλες δυσκολίες και σίγουρα περισσότερες από το μέσο άνθρωπο κι όμως νιώθω λες και είμαι εφηβος και χάνω την πρώτη μου αγάπη.

    Υποφέρω πραγματικά. Κλαίω και είμαι σε άσχημη κατάσταση.

    Έχω καταλάβει το πρόσκαιρο της ζωής μας, άλλωστε και εδώ έχω γράψει κάποιες φορές σχετικά, αλλά τελικά απ ότι φαίνεται ακόμα και μία μέρα να έχουμε ζωή, αν μας πουν να τη ζήσουμε χωρίς τον άνθρωπο της ζωής μας είναι βασανιστήριο.

    Δεν έχω και κανέναν μα κανέναν άλλο να μιλήσω. Ευτυχώς που υπάρχει εδώ ο χώρος και τουλάχιστον έγραψα τη δυσκολία μου.
    Δε το περίμενα να με επηρεάσει τόσο.

    Τέλος πάντων. Μεγάλος είμαι, ο χρόνος είναι ο καλύτερος γιατρός λένε. Για να δούμε πως θα πάει. Μακάρι να το ξεπεράσω.
    Καλησπερα

    Αν ησουν εφηβος δεν θα αισθανόσουν ετσι ..
    Ακριβως επειδη εισαι σε αυτη την ηλικια και επειδη πλεον οσοι εχουμε περασει καποια ηλικια η λεξη αγαπη-ερωτας εχει περασει σε αλλο επιπεδο, γι αυτο και ενας ενδεχομενος χωρισμος σε τετοιες ηλικιες ειναι πολυ πιο δυσκολος απ οτι αν γινοταν νωριτερα ..

    Δεν εισαι παιδι ,εισαι ενας ωριμος ανθρωπος που σιγουρα ειχες διπλα σου ενα εξισου ωριμο ανθρωπο που σε κάλυπτε σε πολλα ..
    Μην το αφησεις αν νομιζεις οτι αξιζει....
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    5
    Πόσο καιρό είστε μαζί;
    Δοκιμάστε να βάλετε μια διαφήμιση σεξ, ίσως κάποιος επικοινωνήσει μαζί σας, μελλοντική αγάπη.

Similar Threads

  1. ΞΕΠΕΡΑΣΑ ΤΗΝ ΑΓΧΩΔΗ ΔΙΑΤΑΡΑΧΗ-ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑ-ΧΩΡΙΣ ΧΑΠΙΑ!!! ΕΙΜΑΙ ΠΛΕΟΝ ΚΑΛΑ
    By alekaki in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 63
    Last Post: 12-08-2019, 14:16
  2. Σχέση χωρίς εξέλιξη
    By lullaby in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 16
    Last Post: 11-06-2015, 12:44
  3. Σχεση Χωρίς ΣΕΞ !!!!
    By redianna in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 48
    Last Post: 31-10-2014, 14:50
  4. σχεση χωρις σεξ?
    By @miou in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 23
    Last Post: 07-03-2013, 23:25
  5. χωρις σχεση,χωρις φιλους...
    By redrose in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 28
    Last Post: 10-03-2012, 21:51

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •