Τι να κάνω;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 9 of 9
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Jan 2021
    Location
    Los Angeles <3
    Posts
    257

    Τι να κάνω;

    Τι να κάνω;.................
    Last edited by Black_Opium; 19-05-2021 at 23:48.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Παίρνεις ρισκο αμα κανεις πρωτη κινηση να εχει ήδη σχεση... Από την αλλη δε χανεις και τίποτα.Στη χειροτερη να κανεις μια φιλία
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Black_Opium View Post
    Δουλεύουμε στην ίδια εταιρεία με έναν τύπο που μου αρέσει αλλα σε ξεχωριστά διπλανά μαγαζιά δηλαδη δεν είμαστε μαζί στον ίδιο χώρο εργασίας αλλα είναι πολύ κοντά μου. Μου αρέσει και θέλω να τον κάνω να με προσέξει. Πώς μπορώ να τον πλησιάσω δεδομένων των συνθηκών και να καταλάβει ότι μου αρέσει για να δω αν θέλει και εκείνος και αν είναι ελεύθερος; έχουμε ανταλλάξει λίγες κουβέντες χαλαρά σαν συζητηση όταν βρήκα ευκαιρία να περάσω από τη δουλειά του. Τώρα τι να κάνω; θέλω να δείξω διακριτικά το ενδιαφέρον μου αλλά να καταλάβει ότι μ αρέσει. Δεν μου αρέσει σαν γυναίκα να κάνω το πρώτο βήμα αλλα κάποιες φορές πρέπει αλλιώς ο άλλος ακόμα και αν θέλει πρέπει να πάρει μπροστά.
    πρεπει να διευκρινισεις αν δισταζει να κανει καποιο βημα, η αν απλα δεν ενδιαφερεται, ειτε επειδη εχει σχεση, ειτε για οποιονδηποτε λογο.
    αν δεν θελεις να εκτεθεις κανοντας μια προταση, μπορεις να κανονισεις μια εξοδο με λιγους συναδελφους και να φροντισεις να ερθει, η να ασχοληθεις η ιδια να δεις αν θα ερθει ..

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Jan 2021
    Location
    Los Angeles <3
    Posts
    257
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    πρεπει να διευκρινισεις αν δισταζει να κανει καποιο βημα, η αν απλα δεν ενδιαφερεται, ειτε επειδη εχει σχεση, ειτε για οποιονδηποτε λογο.
    αν δεν θελεις να εκτεθεις κανοντας μια προταση, μπορεις να κανονισεις μια εξοδο με λιγους συναδελφους και να φροντισεις να ερθει, η να ασχοληθεις η ιδια να δεις αν θα ερθει ..
    Δεν ξέρω σε αυτά που με ρωτάτε να απαντήσω γιατί τον έχω δει μια ή δύο φορές και μια μόνο φορά μίλησαμε για πολύ λίγο. Δεν γνωριζόμαστε σχεδόν, το επίθετο του δεν το ξέρω καν. Δεν γίνεται να κανονίσω συνάντηση με όλους τους συναδέλφους γιατί δεν είναι ακριβώς συνάδελφος. Εργαζόμαστε μεν κάτω από την ίδια επωνυμία αλλά σε διαφορετικούς χώρους που απλά είναι πολύ κοντά. Αλλά δεν έχουμε καμία σχεδον αλληλεπίδραση στα πλαίσια δουλειας, εκτός και αν με στείλουν για λίγο από εκεί που δουλεύει σύντομα να πάρω κάτι , και σε εκείνη την περίπτωση αν τον δω ένα γεια μπορώ να του πω.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by Black_Opium View Post
    Δουλεύουμε στην ίδια εταιρεία με έναν τύπο που μου αρέσει αλλα σε ξεχωριστά διπλανά μαγαζιά δηλαδη δεν είμαστε μαζί στον ίδιο χώρο εργασίας αλλα είναι πολύ κοντά μου. Μου αρέσει και θέλω να τον κάνω να με προσέξει. Πώς μπορώ να τον πλησιάσω δεδομένων των συνθηκών και να καταλάβει ότι μου αρέσει για να δω αν θέλει και εκείνος και αν είναι ελεύθερος; έχουμε ανταλλάξει λίγες κουβέντες χαλαρά σαν συζητηση όταν βρήκα ευκαιρία να περάσω από τη δουλειά του. Τώρα τι να κάνω; θέλω να δείξω διακριτικά το ενδιαφέρον μου αλλά να καταλάβει ότι μ αρέσει. Δεν μου αρέσει σαν γυναίκα να κάνω το πρώτο βήμα αλλα κάποιες φορές πρέπει αλλιώς ο άλλος ακόμα και αν θέλει πρέπει να πάρει μπροστά.
    Καλημέρα !

    Με αφορμή αυτή την συζήτηση δεν κατάλαβες αν ενδιαφέρεται για κάτι συγκεκριμένο ώστε να πιαστείς από αυτό για μια ενδεχόμενη νέα συζήτηση ?

    Το να δείξεις ενδιαφέρον δεν σημαίνει ότι θα φανεί ότι κάνεις εσύ το πρώτο βήμα .
    Ακόμα και με την τυχαία συνάντηση μπορεί να καταλάβει ο άλλος...

    Άδραξε την ευκαιρία από μια επόμενη συζήτηση να ανοίξεις ένα θέμα το οποίο όμως δεν μπορεί να ολοκληρωθεί σε μια συνάντηση λίγων λεπτών ..
    Είναι μια καλή ευκαιρία αν δείχνει ότι ενδιαφέρεται να ανταλλάξετε τηλέφωνα ή λογαριασμούς σοσιαλ..

    Κατάλαβες από αυτό το λίγο αν έχετε κάποιο κοινό ενδιαφέρων?
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Black_Opium View Post
    Δεν ξέρω σε αυτά που με ρωτάτε να απαντήσω γιατί τον έχω δει μια ή δύο φορές και μια μόνο φορά μίλησαμε για πολύ λίγο. Δεν γνωριζόμαστε σχεδόν, το επίθετο του δεν το ξέρω καν. Δεν γίνεται να κανονίσω συνάντηση με όλους τους συναδέλφους γιατί δεν είναι ακριβώς συνάδελφος. Εργαζόμαστε μεν κάτω από την ίδια επωνυμία αλλά σε διαφορετικούς χώρους που απλά είναι πολύ κοντά. Αλλά δεν έχουμε καμία σχεδον αλληλεπίδραση στα πλαίσια δουλειας, εκτός και αν με στείλουν για λίγο από εκεί που δουλεύει σύντομα να πάρω κάτι , και σε εκείνη την περίπτωση αν τον δω ένα γεια μπορώ να του πω.
    αφου ειστε στην ιδια εταιρια, κατι θα εχετε να πειτε. οταν τον ξανασυναντησεις, ρωτα τον πως ειναι, πως παει με την δουλεια, για κατι συγκεκριμενο που σας ανακοινωσαν, κατι θα βρεις.. εκει θα δεις αν εχει ορεξη να το τραβηξει, ή ειναι διεκπεραιωτικος.

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Jan 2021
    Location
    Los Angeles <3
    Posts
    257
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    αφου ειστε στην ιδια εταιρια, κατι θα εχετε να πειτε. οταν τον ξανασυναντησεις, ρωτα τον πως ειναι, πως παει με την δουλεια, για κατι συγκεκριμενο που σας ανακοινωσαν, κατι θα βρεις.. εκει θα δεις αν εχει ορεξη να το τραβηξει, ή ειναι διεκπεραιωτικος.
    Και πώς θα καταλάβει ότι πρόκειται για ενδιαφέρον και όχι απλη ευγένεια ή φιλική κουβέντα;

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Black_Opium View Post
    Και πώς θα καταλάβει ότι πρόκειται για ενδιαφέρον και όχι απλη ευγένεια ή φιλική κουβέντα;
    αυτο θα προκυψει στην συνεχεια. τα επαγγελματικα θα ειναι για να ξεκινησει μια επικοινωνια. αν τον δεις να ενδιαφερεται και να μην το κοβει, πας και σε πιο προσωπικες συζητησεις.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2019
    Posts
    375
    Το πρώτο μέλημα σου θεωρώ είναι να έρθετε κοντά σαν άνθρωποι πρώτα και μετά έρχεται το φλερτ.
    Δεν γίνεται να του δώσεις το πράσινο φως εάν καλά καλά δεν μιλάτε καν και είστε σε άλλα πόστα.
    Στο κομμάτι της ανθρώπινης επαφής μια χαρά μπορείς να κάνεις πρώτη κίνηση εσύ.
    Τύπου κάτι σου ζητάνε να φέρεις από το τμήμα του.
    Ωραία πας κάτω και πιάνεις αυτόν και τον ρωτάς αν είναι καλά, κανένα αστειάκι, και του λες τι χρειάζεσαι για τη δουλειά και του ζητάς χαλαρά και ένα μέσο επικοινωνιας για τη δουλειά πάντα, αν χρειαστείς κάτι.
    πχ email.
    Και το επόμενο πρωί πχ του στέλνεις ένα χιουμοριστικό email με κάτι από την δουλειά.
    Και στο διάλειμμα μιλάτε και εσύ είσαι ανοιχτή ή προτείνεις κιόλας για κοινή εξοδο για συναδελφους.
    Και τέλος πάντων σε αυτές τις μικρές συζητήσεις ψάχνεις κοινό έδαφος, πράγματα που μπορούν να σας δέσουν.
    Και φυσικά και αυτός θα βάλει το χεράκι του.
    Και μετά έρχεται το φλερτ. Οταν θα αρχίσετε να μιλάτε.
    Τώρα χωρίς καμία επαφή πώς θα τον φλερτάρεις;

Similar Threads

  1. Δεν ξερω γιατι μου το κανω..αλλα το κανω και ειναι κουραστικο!
    By Μητσάκος in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 10-12-2020, 19:20
  2. Τι να κανω ??
    By Vaper in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 06-12-2018, 13:45
  3. Replies: 4
    Last Post: 31-03-2017, 22:27
  4. Τι να κάνω;
    By Jorge in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 152
    Last Post: 26-06-2016, 12:41
  5. Ποιά διαφορά υπάρχει ανάμεσα στη φράση "κάνω έρωτα " και "κάνω σεξ" ή δεν υπάρχει?
    By liberchild in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 55
    Last Post: 25-12-2011, 14:44

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •