Ο πατέρας μου κάνει ναρκωτικά - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 21 of 21
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Πάνου να αντιγράψεις και το μήνυμα που έλεγες για το πόσο καλός άνθρωπος είσαι ,τι καλή ψυχή έχεις και το ποσό ευαίσθητος είσαι με όλους τους ανθρώπους ...
    Όχι τίποτα για να δούμε εσένα πως θα σε χαρακτήριζε ..

    Όπως και τα μηνύματα που έλεγες ότι σε κάθε βιασμό φταίει το θύμα ..

    Έλα σε παρακαλώ τώρα που θα μου κάνεις και κήρυγμα εσύ μετά από όλα αυτά που έχουν ειπωθεί μεταξύ μας ...

    Και αν σου ζητήσω να με παντρευτείς και να γίνω η μάνα των παιδιών σου μην με προτιμήσεις...
    Είμαι πολύ ψωνάρα ,αυτό δεν ήθελες να πεις ?
    Το λέω εγώ μην αγχώνεσαι δεν θυγομαι ειδικά εδώ μέσα ..

    Άντε να μας πεις και τι είπε η ψυχολόγος σου για εμένα,θα ήθελα πολύ να μάθω για να ολοκληροθω και σαν μάνα και σαν γυναίκα ...

    Θα περιμένω νέα σου και μαθήματα ηθικής όχι σε εμένα ειδικά από εσένα ....
    Το μόνο που παρακαλάω είναι να μην συναντήσουν ποτέ στην ζωή τους άτομα σαν και εσένα ..
    Ειδικά η κόρη μου αν και δεν νομίζω ,δεν είναι από αυτά τα κοριτσάκια ,αλλά ποτέ δεν ξέρεις γιατί εγώ κρατάω μικρό καλάθι σε όλα αυτά ...
    Τα παιδιά μου άστα εκεί που είναι ,μαζί μιλάμε τώρα ...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  2. #17
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    H διαφορα ειναι οτι εγω εχω προβλημα, εχω ψυψικεςασθενειες ,τις γνωριζω και αγωνιζοαι να τις ξεπερασω!.Μπορει να εχω κανει μεγαλα βηματααλλα μαλον μια ζωη θα παλευω .Εσυ απο την αλλη που εισαι υγεες ψυχικα , εχεις αλλο προβλημα ,εχεις συνειδηση του χαρακτηρα σου και της συμπερηφορας σου, εισαι κατα μια εννοια σοας τα φρενας ενοχη, που μπαινεις σε ενα φορουμ διασκεδαζωντας με την ψυχικη υγεια των συνανθρωπων σου και συγκρηνοντας την δικη σου υγεια προσπαθεις να δεις την διαφορα ως κατις ομορφο! για να νιωσεις κατι παραπανω! Καντω αυτο σε ενα μερος με αλλους υγειες ανθρωπους, εκει να τσεταρεις την αξια σου, αλλα μαλον εκει δεν σε παιρνει! και για αυτο αρεσκεσαι να κατηγορεις εδω μεσα!
    Οσο για τα παιδια σου εσυ τα αναφερες αρα μην μου λες τι θα γραφω! Μακαρι παντως ν μην σου μιασουν στην λιγοψυχια σου να συγκρηνεσαι με ανθρωπους που απο οχι δικη τους αποφαση εχουν μειωνεκτιμα! Ειναι σαν να πηγαινει ενας ολυμπιονικης να θελει να συγκρηθει με τους παραολυμπιακους αγωνες! Οσοι απο εμας εχουν υπαρξει αθλητες μπορουν να αντιληφθουν στο επαρκον αυτο που λεω! προσωπικα ως υπηρξα αθλητης οπως και ολοι οι συναθλητες μου παντα θελαμε να μαχομεθα με τον καλυτερο απο εμας! οχι με το αντιθετο! και παντα στον ητιμενο η στον χαμηλοτερης αποδωσης δηχναμε σεβασμο και οχι ζηλο.
    Κανεις δεν ειναι προστατευμενος απο την κριτικη απο την στιγμη που εκτιθετε και παρουσιαζει την ζωηη του θα πρεπει να δεχετε και οσους εχουν αντιθετη γνωμη! Γυναικουλες που μας θυμιζεις τις εχουμε φαει στην μαπα πολλες φορες! ειναι η μαριδα της καταναλωτικης μανιας και του "ακολουθουμε οτι λεει και οτι προσταζει η ζηλευτη πλουτοκρατια ,αλλα σε κινεζικη εκδωση" αρα προσωπικα ευκολα θα αποφευγα οποια γνωριμια μαζι σου! ,ευτηχως υπαρχουν επισης και ενδιαφερον κοπελες εκει εξω! με πλουτο συναισθηματων και με απολυτη δικη τους προσοπικοτητα και δικης τους εμπνευση και δικα τους γουστα! υπαρχουν ακομα γυναικες με καρδια και με γαληνη μεσα τους χωρις αναγκη να συγκρηθουν και να υποτιμουν τους συνανθρωπους τους! οχι μονο ιοτις δεν εχουν αναγκη να λαβουν καποιας φτωχης επιβαιβεωσης αλλα και επιδη εχουν μεγαλη ψυχη μεσα τους! Ειμαι λοιπον τυχερος που συνηθως μετετοιες κοπελες ειχα γνωριμιες και οχι με κατι αλλο, μπορει μερικες φορες να εξαπατηθει αλλα ευτηχως ηταν λιγου χρωνικου λαθος μου.

  3. #18
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    ανηκουμε σε κοινωνιες,οι οποιες ειναι ζωντανοι οργανησμοι οπου απαρτιζωντε απο ανθρωπους! εαν αδιαφορουμε για τους συνανθρωπους μας κανουμε κακο στον οργανισμο ολοκληρο οχι μονο σε συγκεκρημενους ανθρωπους, οσο περιθοριακοι και αν ειναι ,μονο μεσα απο το συλογικο ενδιαφερον, με τον καταμερισμο των ρολων μας εντος της κοινωνιας θα μπορεσει ο οργανησμος αυτος να δυναμωσει και να πλουτησει -οχι μονο υλικα - οπου το αποτελλεσμα θα ειναι καλο για ολους μας. Οταν ομως παρχουν ατομα -οπως η κυρια απο πανω οπου ενδιαφερετε οπως δειχνει για την μικροαστη ζωη της και αδιαφορει για τους αρρωστους της κοινωνιας - που αδιαφορουν για τον διπλανο τους τοτες ο κοινωνικος ιστος αρχιζει να θριματιζεται, διασπατε ε το περασμα των χρονων και σαν μαθαινουν οι επομενες γεννιες να ασχολουντε εκαστος για τα του οικου του μοναχα ειναι δυσκολο να ξανα κανει καποιος την αρχη και να ξανα δυναμωσει μια κινωνια.
    Φοβουμε οτι η ελληνικη κοινωνια ειναι σε αυτο το σημειο ειναι η γεννια που εχει μΑΘΕΙ ΤΗΝ ΠΑΡΤΗ ΤΗΣ, και δυσκολα μπορει να σπασει αυτος ο εγωισμος. Προσωπικα ομως παντα εχω μεσα μου μια ελπιδα, οτι τα νεα παιδια θελουν να χαραξουν μια δικη τους γραμμη κοντρα στην προηγουμενη, μια νεα ζωη! οπου το ενδιαφερον για και προς τον συνανθρωπο μας να ξανα ερθει στην επιφανια! ελπιζω οτι θα πουνε ΟΧΙ ΣΤΗΝ ΕΚΜΕΤΑΛΕΥΣΗ ΑΝΘΡΩΠΟΥ ΑΠΟ ΑΝΘΡΩΠΟ!! ΟΧΙ στον ρατσισμο!! οχι στην μισαλοδωξια! εχουν δικαιωμα στην ζωη οι μεταναστες που ειναι στο Αιγαιο και δεν ηρθαν στην χωρα μας να κανουν ουτε κατασκοποια ουτε να μας κανουν ηβριδικο πολεμο! δεν εχουν τετοια εκπεδευση εξαλου! να ζησουν θελουν και αυτοι τα δικα τους παιδακια!
    Οπως θυμαμααι οτι υπηρχαν στα νιατα μου νεα παιδια που βγαιναμε στους δρομους "φωναζωντας" για τα δικαιωματα ολων των ανθρωπων οπου ειμασταν στο δρομο απεναντι σε καθε ειδος πολεμου! ετσι ευχομαι και νομιζω οτι συντομα θα υπαρξουν και νεα παιδια που θα μας μυμηθουνε!
    "Μικροαστοι!!θα σας φανε τ παιδια σας!! κανηβαλοι ,κανηβαλοι! θα γινουν!! "" -Τ.ΠΑΝΟΥΣΗΣ-

  4. #19
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    16
    Πάνου νομίζω το πήρες πολύ προσωπικά. Δεν υπάρχει κανένας λόγος να γίνονται προσωπικές επιθέσεις στην Μαριλού και στην κάθε Μαριλου εκεί έξω. Κανείς δεν είναι τέλειος και κανείς δεν μπορεί να φτάσει την τελειότητα. Ο καθένας με τον προσωπικό του αγώνα και τα μονοπάτια που διασχίζει φροντίζει κάθε μέρα να κάνει λάθη και να βελτιώνεται. Η μαριλου ποτέ δεν ανέφερε ότι είναι ο τέλειος γονιός και αδιαφορεί για τον συνάνθρωπο. δεν μπορούμε να αναφερόμαστε σε θέματα που δεν γνωρίζουμε (όπως είναι τα παιδιά της). Εκείνα την ξέρουν καλύτερα και έτσι ούτε εγώ ούτε εσύ ούτε κανένας δεν μπορεί να κρίνει αν δεν γνωρίζει. Αν ήμασταν όλοι τέλειοι τότε ο κόσμος θα ήταν αδιάφορος. Το τέλειο ισοδυναμεί με το υπερβολικό και και σύμφωνα με τον Αριστοτέλη η υπερβολή και η έλλειψη είναι αρνητικά. Αυτό που πρέπει όλοι να κατέχουμε είναι το μέσο. Φυσικά δεν αντιλέγω στο ότι υπάρχουν άνθρωποι που είναι αδιάφοροι προς τους ανθρώπους κατώτερων στρωμάτων, αλλά δεν μπορούμε όλους να τους βάζουμε στο ίδιο κλουβί. Το ίδιο ισχυεί και την ελληνίδα μάνα που ανέφερες νωρίτερα. Εσύ Πάνου από ότι έχω καταλάβει δεν έχεις το μέσο, η ζυγαριά σου γέρνει ή προς τα αριστερά ή προς τα δεξιά, και αυτό δεν είναι πάντα θετικό. Ίσως να έχεις αδικηθεί από τον κοινωνικό σου περίγυρω και να τα λες όλα αυτά, δεν ξέρω, αυτό που ξέρω εγώ όμως είναι ότι η λέξη μαμά είναι μια λέξη που δεν περιγράφεται. Ο καθένας την βιώνει διαφορετικά. Αυτά

  5. #20
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    karga , δεν γνωριζω την ηλικια σου,αν εισαιανηλικη σου ευχομαι να βρεις την σωστη αποφαση σου και να "χαραξεις" τον δρομο σου οσο πιο σωστα μπορει.
    Προσωπικα δεν εχω κανενα προβλημα με τις μαναδες τις ελληνιδες στο θεμα της προστασιας και αγαπης προς τα τεκνα τους, αυτο που νομιζω οτι ειναι λαθος και δεν το νομιζω εγω μονος ουτε πρωτος, απεναντιας ειναι κατι που το λενε οι ευρωπαιοι ,και δεν εχουν αδικο οταν λενε εμας και τους ιταλους ως τους πιο αργα απογαλακτησμενους ευρωπαιους.
    Συγκεκριμενα μαλιστα η δικη μου η μητερα θεωρω οτι εκανε οτι μπορουσε να με μεγαλωσει σωστα και η αγαπη της εχει ξεχηλισει την δικη μου καρδια! και το ιδιο απο μεριας μου την αγαπω! Αλλο ομως αυτο και αλλο το αν εχει την γνωση και την ικανοτητα ως γονιος! Κανωντας ψυχαναλυση εμαθα και συμφωνα με τη θεραπευτρια μου συμβαινει στις περισσοτερες μαναδες τα λαθη της ηταν ασυνειδητα! δεν εκανε πωτε λαθος με την θεληση της! Αλλα δεν εχετε ολοι εδω μεσα την γνωση της διαφορας για να καταλαβαιτε μαλον το νοημα.
    Σου ευχομαι να μπορεσεις να βρεις καποια μερα την δυναμη και τον χρονο βεβαια να κανεις ψυαναλυση και να δεις μονη σου αυτα που σου λεω, διοτι αλλιως να στα λεω εγω και αλλιως ενας επιστημονας.
    Οσο για την κυρια την απο πανω, δεν ειναι το προβλημα στο δικο σου θρεντ, εξου κι αναφερομαι γενικα ,στο οτι απο την αρχη που μπηκε στο φορουμ αρεσκεται σε αυτην την πρακτικη ,για τις δικες της τυψεις και ανασφαλειες θελει να συγκρηνετε και να κατηγορει ατομα του φορουμ οπου ατυχησαν και η φυση τους εδωσε καποια ψυχικα προβληματα υγειας. Επειδη λοιπον ανα καιρους πολλα ατομα το κανουν αυτο ,ακριβως την ιδια πρακτικη δλδ αυτος ειναι ο λογος που αντιδρω μερικες φορες! ,αλλιως δεν ασχολουμε διοτι δεν εχω κανενα οφελος απεναντιας εχω το αντιθετο, αλλα καποιος πρεπει να υπρασπηστει τους ανθρωπους εδω μεσα που δεν εχουν το θαρρος η την δυναμη να αμυνθουν! υπαρχουν παιδια εδω μεσα που ατομα οπως αυτη η κυρια τους τραυματιζει την ψυχη! Καποιος πρεπει να θυσιαστει για αυτα τα παιδια! ας ειμαι εγω! ο καλος σαμαριτης! εξαλου το εχω συνηθησει αυτο! παρα το υπερευαισθητο του χαρακτηρος μου εχω μαθει σε τετοια χτυπηματα!

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by karga View Post
    Πάνου νομίζω το πήρες πολύ προσωπικά. Δεν υπάρχει κανένας λόγος να γίνονται προσωπικές επιθέσεις στην Μαριλού και στην κάθε Μαριλου εκεί έξω. Κανείς δεν είναι τέλειος και κανείς δεν μπορεί να φτάσει την τελειότητα. Ο καθένας με τον προσωπικό του αγώνα και τα μονοπάτια που διασχίζει φροντίζει κάθε μέρα να κάνει λάθη και να βελτιώνεται. Η μαριλου ποτέ δεν ανέφερε ότι είναι ο τέλειος γονιός και αδιαφορεί για τον συνάνθρωπο. δεν μπορούμε να αναφερόμαστε σε θέματα που δεν γνωρίζουμε (όπως είναι τα παιδιά της). Εκείνα την ξέρουν καλύτερα και έτσι ούτε εγώ ούτε εσύ ούτε κανένας δεν μπορεί να κρίνει αν δεν γνωρίζει. Αν ήμασταν όλοι τέλειοι τότε ο κόσμος θα ήταν αδιάφορος. Το τέλειο ισοδυναμεί με το υπερβολικό και και σύμφωνα με τον Αριστοτέλη η υπερβολή και η έλλειψη είναι αρνητικά. Αυτό που πρέπει όλοι να κατέχουμε είναι το μέσο. Φυσικά δεν αντιλέγω στο ότι υπάρχουν άνθρωποι που είναι αδιάφοροι προς τους ανθρώπους κατώτερων στρωμάτων, αλλά δεν μπορούμε όλους να τους βάζουμε στο ίδιο κλουβί. Το ίδιο ισχυεί και την ελληνίδα μάνα που ανέφερες νωρίτερα. Εσύ Πάνου από ότι έχω καταλάβει δεν έχεις το μέσο, η ζυγαριά σου γέρνει ή προς τα αριστερά ή προς τα δεξιά, και αυτό δεν είναι πάντα θετικό. Ίσως να έχεις αδικηθεί από τον κοινωνικό σου περίγυρω και να τα λες όλα αυτά, δεν ξέρω, αυτό που ξέρω εγώ όμως είναι ότι η λέξη μαμά είναι μια λέξη που δεν περιγράφεται. Ο καθένας την βιώνει διαφορετικά. Αυτά
    Καλημέρα !

    Δεν χρειάζεται κοριτσάκι μου όλο αυτό ειλικρινά !

    Μην αγχώνεσαι ,λες να περιμένω από τον οποιοδήποτε τυχαίο να μου πει τι μάνα είμαι για τα παιδιά μου ?
    Ας έρθει εδώ μπροστά μου να τα πει ..
    Μέσα από ένα ανώνυμο φόρουμ τζάμπα μάγκες και ρήτορες αρκετοί όπως βλέπεις ...
    Οι ίδιοι εκτίθενται μέσα από όλο αυτό άλλωστε ...


    Αν είναι δυνατόν να παίρνουμε στα σοβαρά κάτι τέτοιο .
    Άλλωστε βλέπω ότι καταλαβαίνεις απόλυτα τι σημαίνει μάνα και τι θυσίες γίνονται όταν χρειαζονται.

    Κοίτα να κάνεις ότι νομίζεις εσύ ότι θα είσαι καλά ,αλλά πάντα να τα συζητάς με την μαμά σου .
    Κάτι ξέρει από έναν άνθρωπο που τον έχει ζήσει σε όλες του τις φάσεις .
    Ειναι δικαίωμα σου να μάθεις και να ανακαλύψεις μόνη σου κάποια πράγματα αλλά πάντα με προσοχή .

    Αν και ένα παιδί που ξέρει πολύ καλά τι σημαίνει όλος αυτός ο κόσμος δύσκολα να παρασυρθεί από το οτιδήποτε .
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Πατερας και ναρκωτικα
    By karga in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 25
    Last Post: 27-04-2021, 09:35
  2. Ναρκωτικα
    By nick190813 in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 105
    Last Post: 25-01-2017, 02:02
  3. Replies: 7
    Last Post: 23-03-2012, 04:48
  4. Ναρκωτικά
    By GiorgosPSycho in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 8
    Last Post: 12-03-2011, 02:48
  5. Ναρκωτικά...!! SOS
    By h2o_christina in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 19
    Last Post: 14-12-2007, 16:58

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •