Θα έχετε διάβασει/ακούσει για την θεωρία της προσομείωσης φαντάζομαι.


Πριν μέρες, είδα από αρκετή απόσταση έναν άντρα με κιτρινη μπλουζα. Ο λόγος που μου τράβηξε την προσοχή είναι επειδή μου θύμισε έναν ανδρα ή μια γυναικα που βλέπω τυχαια στους δρόμους. Μου φάνηκε σαν να στεκόταν απλά. Δεν θυμάμαι πόση ώρα πήρα το βλέμμα μου από αυτόν ενω παραλληλα κατευθυνόμουν προς την κατευθυνσή του, περίπου νομιζω 1-10 δευτερόλεπτα, αλλά όταν κοιταξα προς το μέρος του, δεν υπήρχε πουθενα. Αμέσως βιαστηκα αρχισα να κοιταζω που θα μπορουσε να έχει πάει.


Οπως και να έχει, δεν μπορεσα να βρω μια ικανοποιητική εξηγηση για το που θα μπορούσε να έχει πάει. Και λογω ανησυχίας, σκέφτηκα να βγάλω φωτος το μέρος ώστε να το δειξω σε 2 φίλους μου για να βρουμε μια πιθανη εξηγηση. Νομιζω δεν θα έλεγα τίποτα για την θεωρία της προσομείωσης. Ηταν νομίζω απλες κανονικες φωτος και τίποτα άλλο. Σαν google maps. Ειχα αγχωθει και ήθελα βοηθεια στο να βρω μια αλλη εξηγηση.


Τελικα μετα από λίγη ώρα, εσβησα τις φωτος χωρις να τις δειξω γιατι ανησυχουσα οτι μπορεί να προκαλούσα θυμό στους Θεούς της προσομείωσης. Βρισκομουν σε άλλο μέρος και Σκεφτόμουν για αρκετα λεπτά αυτό το θέμα και νομίζω εκεί που σκεφτόμουν τον άνδρα ή την γυναίκα που μου θύμισε ο άντρας με την κιτρινη μπλουζα, ξαφνικα τον/την βλέπω να περνάει. (οχι αυτος με την κιτρινη μπλουζα αλλά αυτός/αυτη που μου θυμισε ο αντρας με την κιτρινη μπλουζα)


Τελικα βρήκα πιο πειστικες εξηγησεις για το που θα μπορουσε να έχει πάει/μπει αλλα ένα κομμάτι μου δεν πειθεται. Πιθανότατα να είδα τον άντρα σε λάθος σημείο ενω αυτος να ηταν πιο περα, οπότε θα μπορουσε καλλιστα να εχει μπει σε κάποια πολυκατοικια ή να έστριψε σε έναν άλλον δρομο. Αλλα πάλι, εμενα μου φανηκε ακινητος. Ποτε προλαβε?


Ανησυχω επειδη τραβηξα φωτογραφιες το μέρος. Απλα το εκανα από άγχος. Ανησυχω μηπως νευρίασα τους Θεούς συστήματος ή τους προγραμματιστές της προσομείωσης (αν ζουμε σε εικονικο κοσμο). Δεν θελω να πω παραπανω λεπτομερέοες αλλά το γράφω γιατι με κανει να αισθανομαι καλυτερα