Πριν μέρες είδα έναν ανθρωπο και νομιζα οτι μπορει να εξαφανιστηκε όταν πηρα το βλέμμα μου απο αυτον για καποια δευτερόλεπτα.

Αρχισα να αγχωνομαι οτι μπορει να ηταν προβλημα στο συστημα προσομοίωσης σε περιπτωση που ζουμε σε ψηφιακο κοσμο.

Προσπαθηα να βρω μια αλλη εξηγηση αλλα δεν ήμουν ευχαριστημενος και ετσι δεν μποροσυα να ηρεμησω.

Αποφασισα να βγαλω φωτογραφια το μέρος ωστε να το δειξω σε 2 φιλους για να βρουμε μια πιθανη εξηγηση. Ηθελα οπωσδηποτε να βρω μια αλλη εξηγηση ωστε να ηρεμησω, Πιο μετά εσβησα τις φωτος χωρις να τις δειξω επειδη φοβηθηκα οτι μπορει να θυμωνα τους Θεούς τους συστήματος προσομοίωσης.


Τελικα υπαρχουν καποιες πιθανες εξηγησεις (οπως πχ το να μπηκε σε καποια πολυκατοικια ή να έστριψε σε έναν άλλον δρομο) αλλά δεν μπορω να το επιβεβαιωσω και για αυτο αγχωνομαι συνεχεια. Απλα δεν πειθομαι πολυ επειδη μου φανηκε οτι ο ανδρας ηταν ακινητος. Δεν θυμαμαι να τον ειδα εν κινηση για να πω οτι προχωρησε καπου. βεβαια δεν το νειδα και πολυ. νομιζω πανω κατω 1 δευτερολεπτο τον ειδα και μετα κοιταγα αλλουυ για περιπου 5-15 δευτερολεπτα νομζιω.

Ανησυχω για τις φωτογραφιες. Ηταν απλες φωτογραφιες του μέρους. Δεν πήγα να αποκαλύψω τίποτα. Ανησυχω μηπως οι Θεοί ή οι προγραμματιστες με παρεξήγησαν και νόμισαν κάτι άλλο οτι παω να κανω τον έξυπνο/περίεργο κλπ




Σημερα ανοιξα ενα επεισοδιο απο μια σειρα στον υπολογιστη. Σκεφτομουν ενα μικρο στιγμιοτυπο απο το επεισοδιο και πριν πατησω τυχαια στην μπαρα με τα λεπτα του επεισοδιου, σκέφτηκα κατι τυπου " φανταζεσαι μολις κανω κλικ τυχαια στο επεισοδιο, να πέσω πανω σε αυτο το στιγμιοτυπο? θα ειναι κακο σημασι για το θεμα με την προσομοίωση." Νομιζω αμέσως συμπληρωσα ότι τελικα οτι και να γινει θα ειναι μια συμπτωση και πατησα κλικ. Δεν επεσα πανω στο στιγμιοτυπο αλλα αμεσως εκανα κλικ μερικα δευτερολεπτα πιο κατω και ηταν αυτο το στιγμιοτυπο. Τωρα αυτο ητα νσυμπτωση ή οχΙ?



Ολο προβληματα! Εχω κουραστει και νευριαζω με τον εαυτο μου ή με την τυχη μου που εκει που παω να γινω καλα παντα προκυπτει κατι αλλο. Δηλαδη τι να έκανα? να μην εβγαζα φωτογραφιες? αν δεν ημουν τοσο ανησυχος δεν θα εβγαζα φωτογραφίες. Επειδη πυροδοτηθηκε η ιδεοψυχανακαστικη μου διαταραχη θεωρησα οτι πρεπει οπωσδηποτε να βρω μια αλλη εξηγηση για αυτο το θεμα. δηλαδη οτι ο ανθρωπος μαλλον δεν εξαφανίστηκε. Επειεδη ηθθελα να ηρεμησω οχι τιποτα αλλο.



Νευριαζω με την τυχη μου γιατι αν δεν εβλεπα αυτο τον ανθρωπο ή αν πηγαινα απο αλλον δρομο, τωρα δεν θα ανησυχουσα για ολα αυτα.