Πριν μέρες, μου φάνηκε ότι είδα έναν ανθρωπο σαν να εξαφανίστηκε. Υπάρχουν εξήγησεις για το που θα μπορούσε να έχει πάει αλλά επειδή δεν μπορώ να το επιβεβαιώσω 100% ανησυχώ. Ανησυχώ μήπως τελικά εξαφανίστηκε και ήταν πρόβλημα στο σύστημα προσομοίωσης (σε περίπτωση που ζουμε σε εικονικό κόσμο).


Ανησυχώ γιατί περίπου 5-15 λεπτά αφότου δεν μπορούσα να τον βρω, αποφάσια να βγάλω φωτογραφίες το μέρος για να το δειξω σε 2 φιλους μου ωστε να βρουμε πιθανα μερη που θα μπορουσε να έχει παει. Ήθελα οπωσδηποτε να βρω μια άλλη εξηγηση γιατί ειχε πυροδοτηθει η ιδεοψυχαναγκαστική διαταραχή μου. Aν δεν ανησυχουσα πιθανότατα να μην έβγαζα φωτογραφίες.


Ήταν απλές φωτογραφίες. Δεν υπήρχε τίποτα το αφύσικο/παράξενο σε αυτές. Δεν είχαν τίποτα που να δείχνουν κάποια απόδειξη για την προσομοίωση. Τιποτα απολύτως. Τελικα τις φωτογραφίες τις έσβησα λιγη ώρα μετά, γιατι ανησυχουσα οτι μπορει να θύμωσα τους Θεούς της προσομοίωσης.


Οι ενοχλητικες σκέψεις μου λένε πράματα τύπου:

ενοχλητικές σκέψεις: Mπορεί ο ανθρωπος να εξαφανίστηκε. Μπορεί να ήταν πρόβλημα στην προσομοίωση. Από την στιγμή που δεν μπορεις να το επιβεβαιωσεις 100% οτι μπορει να πηγε καπου αλλου (παρολο που υπαρχουν εξηγησεις) αυτό κάνει την θεωρία προσομοίωσης πιο πιθανή. Παρόλο που πήρες τις φωτογραφίες 5-15 λεπτα αφοτου δεν μπορουσες να βρεις τον άνθρωπο, μπορεί οι Θεοί της προσομοίωσης ή οι προγραμματιστές να νόμισαν ότι προσπαθείς να βγάλεις φωτογραφία το πρόβλημα στην προσομοίωση. Μπορεί να νόμισαν ότι προσπαθείς να αποκαλύψεις κάποιο πρόβλημα.


Δεν προσπάθησα να αποκαλύψω τιποτα. Ισα ισα προσπαθούσα να βρω μια άλλη εξηγηση και λόγω άγχους πιστεψα οτι οι φωτογραφίες θα με βοηθησουν. Ηταν απλές φωτογραφίες και τιποτα παραπανω. Δεν υπήρχε κανενα πρόβλημα στις φωτογραφίες.