Βοηθάει τελικά η ψυχολόγος;;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,352

    Βοηθάει τελικά η ψυχολόγος;;

    Παιδιά βοηθάει τελικά η ψυχολόγος;; Βγαίνω από την ψυχολόγο κάθε φορά, νιώθω μια αλλαγή στην ψυχολογία μου αλλά ξεχνάω αυτά που μου λέει! Το παθαίνετε και εσείς αυτό;;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2019
    Posts
    375
    Μπορείς να γράφεις κάποια πράγματα μετά τη συνεδρία

  3. #3
    εγω οταν το παθαινα αυτο, καταλαβα οτι ουσιαστικα πηγαινα στο ψυχολογο για παρεα και για εκτονωση και δεν ειχα ιδιαιτερο σκοπο να δουλεψω τπτ, γιατι πολυ απλα δεν ηθελα ή δεν ειχα εμπιστοσυνη

  4. #4
    Nefeli28
    Guest
    Είναι λίγοι οι σωστοί επαγγελματίες. Και πρέπει να είμαστε πολύ προσεκτικοί στην επιλογή τους. Εγώ μετά τα δικά μου, έπαψα να εμπιστεύομαι τους ψυχολόγους. Ο καθένας βαφτίζει τον εαυτό του ψυχολογο από το πουθενά και από σπουδές ο,τι να ναι.
    Περισσότερη εμπιστοσύνη έχω πλέον στους ψυχιάτρους.

  5. #5
    Quote Originally Posted by Nefeli28 View Post
    Είναι λίγοι οι σωστοί επαγγελματίες. Και πρέπει να είμαστε πολύ προσεκτικοί στην επιλογή τους. Εγώ μετά τα δικά μου, έπαψα να εμπιστεύομαι τους ψυχολόγους. Ο καθένας βαφτίζει τον εαυτό του ψυχολογο από το πουθενά και από σπουδές ο,τι να ναι.
    Περισσότερη εμπιστοσύνη έχω πλέον στους ψυχιάτρους.
    αντε βρες τον ομως τον σωστο επαγγελματια... Δεν γινεται ουτε να εμπιστευτεις την εμπειρια αποψη ενος αλλου ανθρωπου ( εκτος αν τον εμπιστευεσαι 100%) ουτε να δοκιμαζεις συνεδριες ( μεγαλο το κοστος)

  6. #6
    Nefeli28
    Guest
    Quote Originally Posted by Greek_mistis View Post
    αντε βρες τον ομως τον σωστο επαγγελματια... Δεν γινεται ουτε να εμπιστευτεις την εμπειρια αποψη ενος αλλου ανθρωπου ( εκτος αν τον εμπιστευεσαι 100%) ουτε να δοκιμαζεις συνεδριες ( μεγαλο το κοστος)
    Έτσι είναι συμφωνώ απόλυτα. Είναι πολλά τα λεφτα…

  7. #7
    πολλα τα λεφτα, εγω θα τα εδινα ευχαριστως, αλλα οχι ετσι.....

    δεν ειμαι αρνητικος αλλα μονο αν βρω καποιον εγγυημενα ( που κ αυτο σχετικο ειναι ) πολυ καλο.

    Η προσφατη εμπειρια μου επιβεβαιωσε οτι ειναι κωμικοτραγικα μεγαλη βλακεια η ολη διαδικασια.

    καταλαβαινω τους ορους κ το σκεπτικο να μην αναφερονται ονοματα, αλλα το να ανφερονται , οπως θα απετρεπε κοσμο αλλο τοσο βοιηθουσε κοσμο να βρει πραγματικα καλους επαγγελματιες.
    Επισης καταλαβαινω οτι ειναι ανθρωποι κ αυτοι και οτι σε ολα τα επαγγελματα υπαρχουν κακοι κ καλοι, αλλα οχι ρε παιδια, αρκετοι απο αυτους τους ψυχιατρους/ψυχολογους εχουν πολυ σοβαρα θεματα.

    Μπορει να ειμαι κορυφαιος λογιστης για τους αλλους , και στα προσωπικα μου λογιστικα να ειμαι τραγικος??? δυσκολο...

Similar Threads

  1. Η υπεραναλυση δε βοηθάει
    By glamshine4ever in forum Συζητήσεις Ψυχολογικού Ενδιαφέροντος
    Replies: 66
    Last Post: 21-06-2020, 16:05
  2. Βοηθάει η ψυχοθεραπεία;
    By Astronomy lover in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 10
    Last Post: 12-03-2020, 13:34
  3. τελικα βοηθαει η ψυχαναληση η οχι?
    By granita in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 0
    Last Post: 13-06-2012, 05:36
  4. Τελικά ο διαιτολόγος βοηθάει??
    By nocontrolfreak in forum Γενικά για τις Διατροφικές Διαταραχές
    Replies: 12
    Last Post: 11-11-2011, 18:26
  5. ΚΛΙΝΙΚΟΣ ΨΥΧΟΛΟΓΟΣ Η ΨΥΧΟΛΟΓΟΣ
    By sandy25 in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 1
    Last Post: 28-10-2007, 20:20

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •