ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑ! ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΑΛΛο! ΟΛΟ ΣΕΝΑΡΙΑ!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 3 of 3
  1. #1
    Banned
    Join Date
    May 2021
    Posts
    35

    ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑ! ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΑΛΛο! ΟΛΟ ΣΕΝΑΡΙΑ!

    δεν μπορω αλλο! δεν μπορω! μια συμπτωση με ενοχλησε πολυ! βοηθηστε με!

    Πριν μέρες, νόμιζα οτι μπορεί να είδα εναν ανθρωπο να εξαφανίζεται παρολο που υπαρχουν αλλες πιο πιθανες εξηγησεις για το που πηγε. Ανησυχω οτι μπορεί να ήταν πρόβλημα/ψεγαδι στο συστημα προσομοίωσης σε περιπτωση που ζουμε σε εικονικο κοσμο.


    Εβγαλα φωτογραφίες το μέρος για να τις δειξω σε 2 φιλους μου για να βρουμε που μπορει να είχε παει ο ανθρωπος. Δεν νομιζω να ελεγα τιποτα για την θεωρια προσομοιωσης. Απλα ηθελα οπωσδηποτε να βρω αλλες εξηγησεις για να ηρεμησω.


    Ανησυχω οτι βγαζοντας φωτογραφιες το μερος, μπορει να νευριασα τους Θεούς ή τους προγραμματιστές του συστήματος. Ανησυχω μηπως με παρεξηγησαν. Αν νόμιζα ότι προσπαθούσα να αποκαλύψω το ψεγάδι? Παρολο που νομιζω δεν θα έκανα ποτε κατι τετοιο. Ηταν απλες φωτογραφίες και τιποτα παραπανω. Δεν υπήρχε κανενα ψεγάδι του συστηματος στις φωτος. Τις φωτος τις εβγαλα περιπου 5-15 λεπτα αφοτου δεν μπορουσα να βρω τον ανθρωπο.


    Εδω και 15 μέρες περίπου σκεφτομαι καθε μερα το ιδιο θέμα. Ημουν σε ενα ασχετο τοπικ στο reddit που ειχε να κανει με τα εμβολια. Aμέσως μου ήρθε μια εκφραση τύπου "ετσι παμε καλα, προχωραμε, παμε γερα κλπ" κατι τετοιο. Νομιζω ειχα διαβασει μια παρομοια ή ιδια εκφραση σε αλλο τοπικ με το ιδιο θεμα (εμβολια). Το πρωτο comment eixe thn εκφραση στο τελος τυπου "παμε γερα" και αυτοματως σκέφτηκα κατι τυπου "ωχ συμπτωση ηταν αυτο? και αν ηταν κακο σημαδι για το θεμα της προσομοιωσης και τωρα δω στο ονομα του καποαι λεξη σχετικα με αυτο? Τσεκαρα το ονομα του και δεν ειχε τιποτα σχετικο.


    Συνέχισα να διαβάζω τα αλλα σχολια και ξαφνικά τελευταιο σχόλιο είχε ενα link με ένα παιχνιδι το οποιο στον τιτλο είχε την λεξη "simulator" ανοιξα το λινκ και μεσα στο λινκ είδα κάτι πολυ σχετικό με την ιδψ μου και το θέμα με την προσομοίωση.


    Τωρα δεν ειμαι καλα. Ανησυχω μήπως ηταν κακό σημάδι απο τους Θεούς της προσομοίωσης ή τους προγραμματιστες για τις φωτογραφίες?

    Δεν μπορω αλλο! αν δεν εβλεπα αυτο τον ανθρωπο δεν θα ανησυχουσα. αν δεν περναγα απο εκεινο τον δρομο δεν θα τον εβλεπα. τωρα το μυαλο μου κανει ενα σωριο σεναρια.

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    με σεβασμο και αλληλεγγυη στο θεμα που γραφεις θα σου πρωτεινα να επισκεφτεις ενα ψυχολογο, θα μπορεσει να σου απαντησει πολυ πιο εγκυρα απο την καλυτερη απαντηση που θα εβρησκες εδω μεσα!
    Μερικες φορες η "εσωτερικη φωνη " οπου ολοι εχουμε μεσα μας υπερνικαει το εγω μας και μας "ταξιδευει" εκει που θελει αυτη! δεν ειναι κατι που δεν φτιαχνει και ουτε κατις που πρεπει να ντρεπεσαι! ειναι ομως κατι που πρεπει να ελενξεις και να θεραπευσεις.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2,150
    Χρειάζεσαι και φάρμακα και ψυχοθεραπεία.Οσο πιο γρήγορα απευθυνθείς σε έναν ειδικό,τόσο πιογρήγορα θα απαλλαχθείς από τις σκέψεις σου,οι οποίες δεν έχουν κανέναν ειρμό και δεν είναι πραγματικές!Η ψύχωση είναι μια ασθένεια που χρειάζεται πρωτίστως φάρμακα!

Similar Threads

  1. δεν μπορω αλλο! δεν μπορω! μια συμπτωση με ενοχλησε πολυ! βοηθηστε με!
    By KonstantinosPL in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 21
    Last Post: 25-05-2021, 19:49
  2. ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΑΛΛΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΟΛΟ ΣΕΝΑΡΙΑ@
    By KostasApoEllada in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 2
    Last Post: 26-04-2021, 23:41
  3. ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΑΛΛΟ
    By anna_24 in forum Παχυσαρκία
    Replies: 4
    Last Post: 26-05-2011, 12:50
  4. Δεν μπορω αλλο....
    By alexandra79 in forum Παχυσαρκία
    Replies: 105
    Last Post: 23-12-2009, 22:25
  5. ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΑΛΛΟ..........
    By Aggela19 in forum Παχυσαρκία
    Replies: 14
    Last Post: 22-05-2008, 11:43

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •