παρελασεις ..........
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 2 of 2
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721

    παρελασεις ..........

    βλεποντας προσφατως την παρελαση της 28ης , μου περασε απτο μυαλο το εξης , τι κανουν ολοι αυτοι τωρα , οι παρελαυνοντες και οι παρισταμενοι ? εξυπακουεται οτι πρεπει να αισθανομαι εθνικα υπερηφανος ...........ελα ντε που δεν αισθανθηκα ετσι .........σκεφτομουν , τι χειροκροτουν , βαρυ οπλισμο που σκοτωνει ανθρωπους ? γιατι αυτο κυριαρχουσε ...........τανκς , πυροβολα , αεροπλανα , οπλα μαζικης καταστροφης .................αμα παρελαυναν μονο ανθρωποι , παλαιμαχοι πολεμου μονο , θα σκεφτομουν διαφορετικα , και θα τους επευφημουσα κι εγω , αλλα μηχανηματα που σκορπιζουν τον ολεθρο ? εκει αλλαζει το πραμα , σκεφτηκα , τα θελουμε αυτα να τα βλεπουμε ? ειναι καλο να σκοτωνεις , εστω αμυνομενος ? πως γινεται ο φονος να τιμωρειται βαρυτατα , και δικαιως , και αιφνης , με μια ταμπελα ' σκοτωστε οσους μπορειτε ' , ο φονος επικροτειται .....................................τα ξερω τα κλισε , σκεψεις παραθετω ......περι παρελασεων ......δεν μου αρεσουν , τελικως ...........

  2. #2
    Ειμαι υπερ των παρελασεων αλλα μονο για τα τρια σωματα του στρατου.Μαθητες,αστυνομικο ι,προσκοποι κλπ ειναι γελοιο να κανουν παρελαση.Καρναβαλι το χουν κανει.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •