Θρησκεία και ομοφυλοφιλία
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 31
  1. #1
    Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    47

    Θρησκεία και ομοφυλοφιλία

    Πιστεύετε ότι η ορθόδοξη /χριστιανική πίστη έχει χώρο για τους ομοφυλόφιλους που πιστεύουν αλλά είναι και σεξουαλικα δραστήριοι μεσω μιας σχέσης;;
    Αν και το θέμα νομίζω δεν έχει να κάνει με την ομοφυλοφιλία αλλά με το σεξ γενικότερα
    Πολλές φορές εμείς που πιστεύουμε και είμαστε γκέι είμαστε στο ενδιάμεσο και δεχόμαστε βέλη, είτε από άθεους ομοφυλόφιλους είτε από συντηρητικούς, με άσχημες επιπτώσεις για την ψυχολογία μας.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    1,118
    Quote Originally Posted by Geo88 View Post
    Αν και το θέμα νομίζω δεν έχει να κάνει με την ομοφυλοφιλία αλλά με το σεξ γενικότερα
    Κατά τη γνώμη μου ακριβώς αυτό είναι το θέμα, να μην είσαι εξαρτημένος από το σεξ όποιο φύλο κι αν σου αρέσει, βέβαια άνθρωπος είσαι, κάποιες φορές θα κάνεις και δεν πειράζει. Το σημαντικό είναι να μην πας ας πούμε, όπως επιβάλλει η νόρμα της εποχής, με 100 άντρες ή γυναίκες για "εμπειρίες". Το θέμα της αμαρτίας είναι υπερτιμημένο, ναι μεν μπορεί να κάνεις αμαρτίες αλλά ο παράδεισος είναι γεμάτος αμαρτωλούς, που όμως είναι ταπεινοί και παραδέχονται την αδυναμία τους. Είναι πρακτικά αδύνατον να μην κάνεις αμαρτίες, αλλά αυτό δεν σημαίνει σε καμία περίπτωση ότι δεν θα πας στον παράδεισο. Αν κάποιοι συντηρητικοί όπως λες σου λένε ότι είσαι προβληματικός μη δίνεις καμία σημασία!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Geo88 View Post
    Πιστεύετε ότι η ορθόδοξη /χριστιανική πίστη έχει χώρο για τους ομοφυλόφιλους που πιστεύουν αλλά είναι και σεξουαλικα δραστήριοι μεσω μιας σχέσης;;
    Αν και το θέμα νομίζω δεν έχει να κάνει με την ομοφυλοφιλία αλλά με το σεξ γενικότερα
    Πολλές φορές εμείς που πιστεύουμε και είμαστε γκέι είμαστε στο ενδιάμεσο και δεχόμαστε βέλη, είτε από άθεους ομοφυλόφιλους είτε από συντηρητικούς, με άσχημες επιπτώσεις για την ψυχολογία μας.
    δεν ειναι θεμα δικης μας πιστης, αλλα θεμα του τι λεει η εκκλησια
    η εκκλησια θεωρει την ομοφυλοφιλια, ανωμαλια και αμαρτια.
    θεωρω οτι μπορεις να εισαι ομοφυλοφιλος και χριστιανος, αρκει να ειναι εις γνωσιν σου οτι εισαι αμαρτωλος και να ζεις με την ενοχη αυτη και να μετανοεις καθε ωρα και στιγμη που γεννηθηκες ετσι και οχι "φυσιολογικος"..., οτι δεν ειναι ανεκτη μια "σχεση" ομοφυλοφιλικη απο την εκκλησια. θα επρεπε να διαλυθει αυτη η σχεση και οι "αμαρτωλοι' να προσευχονται καθε μερα μπας και μπουν στον ισιο δρομο.

    προσωπικη μου αποψη ειναι, οτι αν ειναι καποιος ομοφυλοφιλος, πρεπει να ειναι μεγαλος μαζοχας για να ειναι χριστιανος και να μισει τον εαυτο του...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,231
    Quote Originally Posted by Geo88 View Post
    Πιστεύετε ότι η ορθόδοξη /χριστιανική πίστη έχει χώρο για τους ομοφυλόφιλους που πιστεύουν αλλά είναι και σεξουαλικα δραστήριοι μεσω μιας σχέσης;;
    Αν και το θέμα νομίζω δεν έχει να κάνει με την ομοφυλοφιλία αλλά με το σεξ γενικότερα
    Πολλές φορές εμείς που πιστεύουμε και είμαστε γκέι είμαστε στο ενδιάμεσο και δεχόμαστε βέλη, είτε από άθεους ομοφυλόφιλους είτε από συντηρητικούς, με άσχημες επιπτώσεις για την ψυχολογία μας.
    Γιατί τα συγχέεις αυτά τα δύο μαζί ?

    Νομίζεις ή θέλεις να βρεις τρόπο να τα συνδιάσεις γιατί έχουν την ίδια σημασία και τα δύο στην ζωή σου ώστε να είσαι καλά και ήρεμος ?
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  5. #5
    Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    47
    Μπορεί σε κάποιον που δεν εντάσσεται σε μια θρησκεία να είναι γελοίο το θέμα μου, όμως για πολύ κόσμο δεν είναι. Έχω προσπάθησει να πάω στην μια ή την άλλη πλευρά αλλά κάτι μου λείπει πάντα.

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Καλησπερα, δε ξερω αν κανεις χαβαλε, η αν οντως σε απασχολει το θεμα αλλα νομιζω οτι εισαι αρκετα εξυπνος ωστε να αντιληφθεις αυτα που γραφεις!
    Αληθεια δεν γνωριζεις την θεση της εκκλησιας στο θεμα? Ειναι ξεκαθαρη ασθενια η ομοφυλοφιλια για τον χριστιανισμο ,οπου ομως μπορει να θεραπευτει κι να ζητησεις συγνωμη!Επισης υπαρχει μονο σε ανδρες αφου βαση της εκκλησιας η γυναικα δεν υποκειτε σε ιδια κριση αφου η γυναικα απο αρχης ,απο την εποχη της Ευας δλδ ειχε το αμαρτημα και την λαθος φυση! αρα δεν μπορει να ειναι το ανωμαλων παλυ ανωμαλον,δεν μπορει το αμαρτημα να ξανα ειναι αμαρτημα! να μπεις στις απετουμενες διαδικασιες μετανοιας, τιμοριας και ταπεινωσης! θα πρεπει να περασεις απο νηστειες, απο ασκησεις κι μετα ο ποιμενας σου θα σου πει τι πρεπει και πωςθ α ζεις.Αυτα δεν ειναι δικες μου αποφασεις ουτε λογια,ειναι της εκκλησιας και της αγαπης του χριστιανισμου.
    Νομιζω οτι καλο θα ηταν να μην συνεχησεις το θεμα αυτο, δεν εχω δικαιωμα εγω να σου πω τι θα γραψεις, αλλα λογικα εαν υπαρχει σεβασμος σε καποια δογματα θα πρεπει αμεσα να υπαρξει λογοκρυσια ! Πριν καποια χρονια θα γνωριζεις φανταζομαι οτι θα υπηρχε τυμορια στο συγκεκριμενο ζητημα. Ακομα υπαρχει σε καποια κρατοι .

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    710
    Βασανίζεις τον εαυτό σου τσάμπα. Η εκκλησία δεν πρόκειται να σε αποδεχθεί. Ο Θεός δεν πρόκειται να σε αποδεχθεί επειδή σύμφωνα με τη θεόπνευστη Βίβλο του είσαι βδελυγμα. Γιατί να στενοχωριέσαι να σε αποδεχθεί κάποιος που δεν υπάρχει παρά μόνο στο μυαλό σου? Ζήσε τη ζωή σου, απόλαυσε την! Τώρα αν επιμένεις να νιώσεις αποδεκτός σε μια θρησκευτική κοινότητα υπάρχουν οι αγγλικανοί, λουθηρανοι κλπ που χειροτονουν και ομοφυλόφιλους πάστορες κλπ.

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Μην διαβαζεις τα μηνυματα που εχουν μεσα πονηρο σκοπο.Να ξες οτι οταν αποφασησεις να βγεις απο το λαθος ,απο το κακο, δεν θα σε αφησει ευκολο ο "πονηρος" να φυγεις, θα σε πολεμα συνεχως ,σαν νιωσει οτι του "φευγει" καποιος απο το μαντρι του, απο τη φυλακη του και οδευει προς την εξυλωση και προς το σωστο! προς την αγαπη και την αληθεια.Δεν θα παρατησει τα οπλα, θα σου ριξει πολλους περιεργους γυρο σου που θα προσπαθουν με πολλους τροπους να μην ελευθερωθεις!
    Εισαι ελευθερος να κανεις οτι θες στην ζωη σου.Το υνταγμα σου παρεχει και σου ασφαλιζει καθε δικαιωμα αυτοχαρακτειρησμου κι αυτοδιαθεσης του σωματος σου.Ομως οχι ο χριστιανισμος, για να θες να εισαι ανθρωπος της αγαπης και της πνευματικης ελευθεριας θα πρεπει να δεχτεις καποιους κανωνες, καποιες εντολες! αλλιως πως θα γινεις μελος της εκκλησιας! της μοναδικης αληθεινης εκκλησιας!

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    1,118
    Πάνου, για αυτά που λες έχεις ρωτήσει κάποιον ιερέα? Γιατί έχω ρωτήσει και ιερείς παλιάς σχολής και μεγάλης ηλικίας και δεν θεωρούν ασθένεια την ομοφυλοφιλία, απλά την πράξη τη θεωρούν αμαρτία. Όσον αφορά αυτά που λες για τη γυναίκα, τι να πω? Ο Αδάμ δηλαδή είχε τη σωστή φύση? Τότε γιατί άκουσε την Εύα?

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    710
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    Μην διαβαζεις τα μηνυματα που εχουν μεσα πονηρο σκοπο.Να ξες οτι οταν αποφασησεις να βγεις απο το λαθος ,απο το κακο, δεν θα σε αφησει ευκολο ο "πονηρος" να φυγεις, θα σε πολεμα συνεχως ,σαν νιωσει οτι του "φευγει" καποιος απο το μαντρι του, απο τη φυλακη του και οδευει προς την εξυλωση και προς το σωστο! προς την αγαπη και την αληθεια.Δεν θα παρατησει τα οπλα, θα σου ριξει πολλους περιεργους γυρο σου που θα προσπαθουν με πολλους τροπους να μην ελευθερωθεις!
    Εισαι ελευθερος να κανεις οτι θες στην ζωη σου.Το υνταγμα σου παρεχει και σου ασφαλιζει καθε δικαιωμα αυτοχαρακτειρησμου κι αυτοδιαθεσης του σωματος σου.Ομως οχι ο χριστιανισμος, για να θες να εισαι ανθρωπος της αγαπης και της πνευματικης ελευθεριας θα πρεπει να δεχτεις καποιους κανωνες, καποιες εντολες! αλλιως πως θα γινεις μελος της εκκλησιας! της μοναδικης αληθεινης εκκλησιας!
    Ποιος "πονηρός" καλό μου αγόρι? Σου έχει μιλήσει ποτέ ο πονηρός? Έχετε πιεί καφέ μαζί? Αν ναι, κλείσε ραντεβού για ψυχίατρο. Ποια αληθινή εκκλησία? Ποια Χιονάτη και ποια Κοκκινοσκουφίτσα. Ζήστε τη ζωή σας βρε! Μπορείτε κάλλιστα να προσφέρετε απλόχερα αγάπη στο συνάνθρωπο, να είστε δίκαιοι, τίμιοι κλπ και να βγάζετε και τα μάτια σας κάθε βράδυ. Έλεος! Απολαύστε τη ζωή σας ρεεεεε! Μετά θάνατον κανείς δεν μπορεί να μας διαβεβαίωσει τί γίνεται, μόνο τα σκουλήκια.

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by Nikolas73 View Post
    Ποιος "πονηρός" καλό μου αγόρι? Σου έχει μιλήσει ποτέ ο πονηρός? Έχετε πιεί καφέ μαζί? Αν ναι, κλείσε ραντεβού για ψυχίατρο. Ποια αληθινή εκκλησία? Ποια Χιονάτη και ποια Κοκκινοσκουφίτσα. Ζήστε τη ζωή σας βρε! Μπορείτε κάλλιστα να προσφέρετε απλόχερα αγάπη στο συνάνθρωπο, να είστε δίκαιοι, τίμιοι κλπ και να βγάζετε και τα μάτια σας κάθε βράδυ. Έλεος! Απολαύστε τη ζωή σας ρεεεεε! Μετά θάνατον κανείς δεν μπορεί να μας διαβεβαίωσει τί γίνεται, μόνο τα σκουλήκια.
    Απολυτα ειλικρινα τον εχω δει τον δυαλο !! υπαρχει οσο κι αν δε το πιστευεις !!τον εχω συνντησει τον εχω αισθανθει και μαλιστα μυριζει κι ασχημα!!! Μακαρι να μην τον συναντησει κανεις ξανα!! αλλα οταν τον επικαλουντε οι ανθρωποι οταν προσευχωντε εις αυτον!! τοτες δεν ειναι παραξενο και η υπαρξην του αντιχριστου εκ ανατωλας!
    Δεν ξερω αν με πιστευεις φιλε μου, μειτε ειμουν χριστιανος οταν τον συναντησα! εχω συναντησει και εχω δει και τους δουλους του! Ακομα κι μεσα στο ψυχειατριο με κυνηγαγε! γυρο απο την αυλη στο εκκλησακι!
    Εχει σκλαβωσει πολλους ανθρωπους! μου ειχε παρει φιλους μου φιλες μου!τους πειρε ,τους αφαιρεσαι την ζωη!!!
    Εχω δει τα ματια του!! εχω ζησει τον πονο που σου προκαλει!! εχω δει τους δουλους του! τους δαιμονες του!! να βγαινουν απο τα ματια της τοτες σντροφουμου! προσπαθησα να τους αποφυγω! να τους επιτεθω!αλλα κρηβοταν μεσα σε ανθρωπους! εχω δει τα δεντρα να μετατρεποντε σε δαιμωνες!! εχω ζησει να μπαινει μες στις φλεβες μου!!! να με επισκεπτετε στο νοσοκομειο!! προσπαθησα να τον σκοτωσω μεσα μου σκοτωνοντας εμενα! αλλα το μονο που καταφερα ηταν να θεωρηθω ως αυτοχειρας!! Εχω δει το κακο που κανει στους ανθρωπους!! φταιω!! ναι!! διοτις ειχα βρεθει σε παρεα που καλεσαμε τους δουλους του για να πραξει καποιες "χαρες" σε μια κοπελα της παρεας! ηρθαν κι δεν εφυγαν ομως!! ηρθαν και οσοι ειμασταν σε αυτο το τραπεζι! ολοι μας εχουμε παει ζημια, αλλες παιθαναν ,!! αλλοι τρελαθηκαν!!! αλλοι εμειναν αναπηροι!!!
    Ξερω οτι ακουγετε παραλογο!! και ειναι!! ειναι παραφυσικο!! το εχω ζησει ομως! κι δεν θα ηθελα να το ξανα ζησω!! ουτε κανενας ανθρωπος!!

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2019
    Posts
    375
    Ο χριστιανισμός είναι μία θρησκεία, απευθύνεται στο πνεύμα του ανθρώπου
    Δεν κατανοώ τι σχέση έχει η σεξουαλικότητα ενός ανθρώπου με την πνευματικότητά του. Την σεξουαλική προτίμηση την αντιλαμβάνομαι σαν το χρώμα δέρματος, τυχαίνει! Τυχαίνει να γεννηθείς άσπρος ή μαύρος, τυχαίνει να γεννηθείς gay ή straight. Γιατί το ένα να είναι αμαρτία και το άλλο όχι.
    Η ξενοφοβία και η αδυναμία της ανθρώπινης φύσης να αγκαλιάσει το διαφορετικό δεν έχει καμία σχέση με τον Θεό.
    Αμαρτία είναι ο ρατσισμός, το να κρίνεις τον άλλον από το κοινωνικό του στάτους, την σεξουαλική του προτίμηση ή το χρώμα του.
    Γιατί δεν εχει καμία σχέση με την αγάπη. Και αυτό πρεσβέυει η θρησκεία, την ανευ όρων αγάπη. Να αγαπάς και να δέχεσαι τον άλλον οποιος και να είναι. Όπως και να αγαπάς τον εαυτό σου!!
    Εγώ ότα πήγαινα σε θρησκευτικό σχολείο θυμαμαι ότι μου λέγανε ότι είναι μαρτία η γυναίκα να φοράει παντελόνι.
    Η εκκλησία πρεσβέυει κάποιες ρατσιστικές ακόμη αντιλήψεις για το θέμα του σεξουαλικού προσανατολισμού μεταξύ άλλων. Πιστεύω αυτό θα αλλάξει με τα χρόνια αλλά όταν η κοινωνία αλλάζει, η εκκλησία ως πιο συντηρητική αλλάζει τελευταία με αργούς ρυθμούς.
    Η εκκλησία δεν είναι μόνο ο ναός του Θεού αλλά και ένας χώρος κοινωνικής επιρροής.
    Μπορείς να βρεις έναν πνευματικό, που να είναι πραγματικά πνευματικός άνθρωπος αποδεχομενος την σεξουαλικότητά σου και να τον έχεις πλάι.

  13. #13
    Banned
    Join Date
    May 2021
    Posts
    35
    giorgos panou είσα σιγουρος οτι εγιναν αυτα που λες? εννοω οτι ολοι παθανε κάτι? το έπαθαν αμέσως?
    Last edited by KonstantinosPL; 24-05-2021 at 15:30.

  14. #14
    Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    47
    Quote Originally Posted by Art_Phil View Post
    Ο χριστιανισμός είναι μία θρησκεία, απευθύνεται στο πνεύμα του ανθρώπου
    Δεν κατανοώ τι σχέση έχει η σεξουαλικότητα ενός ανθρώπου με την πνευματικότητά του. Την σεξουαλική προτίμηση την αντιλαμβάνομαι σαν το χρώμα δέρματος, τυχαίνει! Τυχαίνει να γεννηθείς άσπρος ή μαύρος, τυχαίνει να γεννηθείς gay ή straight. Γιατί το ένα να είναι αμαρτία και το άλλο όχι.
    Η ξενοφοβία και η αδυναμία της ανθρώπινης φύσης να αγκαλιάσει το διαφορετικό δεν έχει καμία σχέση με τον Θεό.
    Αμαρτία είναι ο ρατσισμός, το να κρίνεις τον άλλον από το κοινωνικό του στάτους, την σεξουαλική του προτίμηση ή το χρώμα του.
    Γιατί δεν εχει καμία σχέση με την αγάπη. Και αυτό πρεσβέυει η θρησκεία, την ανευ όρων αγάπη. Να αγαπάς και να δέχεσαι τον άλλον οποιος και να είναι. Όπως και να αγαπάς τον εαυτό σου!!
    Εγώ ότα πήγαινα σε θρησκευτικό σχολείο θυμαμαι ότι μου λέγανε ότι είναι μαρτία η γυναίκα να φοράει παντελόνι.
    Η εκκλησία πρεσβέυει κάποιες ρατσιστικές ακόμη αντιλήψεις για το θέμα του σεξουαλικού προσανατολισμού μεταξύ άλλων. Πιστεύω αυτό θα αλλάξει με τα χρόνια αλλά όταν η κοινωνία αλλάζει, η εκκλησία ως πιο συντηρητική αλλάζει τελευταία με αργούς ρυθμούς.
    Η εκκλησία δεν είναι μόνο ο ναός του Θεού αλλά και ένας χώρος κοινωνικής επιρροής.
    Μπορείς να βρεις έναν πνευματικό, που να είναι πραγματικά πνευματικός άνθρωπος αποδεχομενος την σεξουαλικότητά σου και να τον έχεις πλάι.
    Η πνευματικότητα με την συγκεκριμένη θρησκεία περνά και από το κρεβάτι. Δυστυχώς, αν και δεν βρίσκω σύνδεση, οι κανόνες και οι γραφές είναι πολύ σαφής όπως έχουν μεταφερθεί σε εμάς. Έχουν όμως μεταφερθεί όπως νομίζουμε; Σε αυτό το παραθυράκι ελπίζουν πολλοί. Δεν θεωρώ ότι η ορθόδοξη πίστη θα εξελιχθεί παράλληλα με την κοινωνία. Βλέπεις ακόμα και τώρα ότι ενώ δέχτηκαν το διαζύγιο πολλοί ιερείς είναι αφοριστικοι.
    Η πνευματική καθοδήγηση που κάνουν είναι ότι είναι εντάξει να έχεις έλξη αλλά δεν θα ξανακάνεις έρωτα με κανέναν. Αν είσαι δηλαδή γκέι είσαι καταδικασμένος στην πλήρη αγαμία.
    Από την άλλη θες και έναν σύντροφο που να συμμερίζεται την ανάγκη σου για πνευματικότητα. Η πλειοψηφία σοκάρεται που πιστεύω σε κάτι που θεωρούμε βδελυγμα.
    Όλα αυτά σαφώς και μου δημιουργούν ενοχές, τύψεις, ότι δεν με καταλαβαίνουν και δεν είναι και πολύ ωραίο σαν αίσθημα αυτό.
    Τεσπά σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    1,118
    Quote Originally Posted by Geo88 View Post
    Η πνευματικότητα με την συγκεκριμένη θρησκεία περνά και από το κρεβάτι. Δυστυχώς, αν και δεν βρίσκω σύνδεση, οι κανόνες και οι γραφές είναι πολύ σαφής όπως έχουν μεταφερθεί σε εμάς. Έχουν όμως μεταφερθεί όπως νομίζουμε; Σε αυτό το παραθυράκι ελπίζουν πολλοί. Δεν θεωρώ ότι η ορθόδοξη πίστη θα εξελιχθεί παράλληλα με την κοινωνία. Βλέπεις ακόμα και τώρα ότι ενώ δέχτηκαν το διαζύγιο πολλοί ιερείς είναι αφοριστικοι.
    Η πνευματική καθοδήγηση που κάνουν είναι ότι είναι εντάξει να έχεις έλξη αλλά δεν θα ξανακάνεις έρωτα με κανέναν. Αν είσαι δηλαδή γκέι είσαι καταδικασμένος στην πλήρη αγαμία.
    Από την άλλη θες και έναν σύντροφο που να συμμερίζεται την ανάγκη σου για πνευματικότητα. Η πλειοψηφία σοκάρεται που πιστεύω σε κάτι που θεωρούμε βδελυγμα.
    Όλα αυτά σαφώς και μου δημιουργούν ενοχές, τύψεις, ότι δεν με καταλαβαίνουν και δεν είναι και πολύ ωραίο σαν αίσθημα αυτό.
    Τεσπά σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις.
    Κι εγώ σου ξαναλέω, οι αδυναμίες σαφώς και συγχωρούνται. Δεν είναι απαραίτητη η πλήρης αγαμία. Εγώ την αντέχω, αλλά δεν την αντέχουν όλοι εύκολα. Προσπάθησε απλά να μην είσαι εξαρτημένος από το σεξ

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Θρησκεία
    By GiannisNik3 in forum Συζητήσεις Ψυχολογικού Ενδιαφέροντος
    Replies: 42
    Last Post: 09-03-2017, 21:31
  2. Αυτοκτονία και θρησκεία
    By Instant in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 30
    Last Post: 17-04-2012, 01:49
  3. θρησκεια και προβληματισμος
    By ρουλα 24 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 3
    Last Post: 07-03-2012, 19:39
  4. Θρησκεία: Χριστιανισμός
    By Driver in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 29
    Last Post: 12-01-2012, 00:23
  5. Διαφορετική θρησκεία
    By melissa in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 10
    Last Post: 18-03-2011, 14:57

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •