Θέλω να καταλάβω εάν έχω πρόβλημα ή δεν έχω πρόβλημα?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 21
  1. #1
    Dionysios
    Guest

    Θέλω να καταλάβω εάν έχω πρόβλημα ή δεν έχω πρόβλημα?

    Καλησπέρα Παιδιά,

    Έχω διαβάσει μερικά από τα θέματα του φόρουμ και μου έκαναν τρομερή εντύπωση έχω να πω. Δεν γνώριζα ότι ο κόσμος έχει τόσα προβλήματα, αλλά και ότι όταν ο κόσμος μιλάει για προβλήματα, εννοεί ψυχολογικά προβλήματα. Εδώ έρχομαι κάπου και εγώ, ξεκίνησα να αναρωτιέμαι εάν είμαι «τρελός» ή δεν πάω καλά, όταν πολλοί άνθρωποι ξεκίνησαν να με αποκαλούν «τρελό». Εδώ είναι που αναρωτιόμουν εάν έχω κάποιο πρόβλημα. Το άλλο είναι τι έγινε στην κοινωνία και όλοι πλέον βρίζουν/κρίνουν με το «τρελός»?

    Πρόσφατα, κατά καιρούς,ένιωθα άσχημα, πιστεύω ότι ήταν κατάθλιψη, δεν μου έφευγε η «κατάθλιψη» εύκολα. Η κατάθλιψη εμφανιζόταν όταν εργαζόμουν και έφευγε μετά από από κάποιες ώρες. Ερχόταν και έφευγε θα έλεγα. Ποιο παλιά, στην εξεταστική του μεταπτυχιακού είχα πολύ άγχος σε φάση να παρατήσω τον εαυτό μου, να αφήσω να μεγαλώσουν τα γένια μου και να μην κάνω συχνά μπάνιο. Τώρα δεν είμαι έτσι (lol). Πάλι πυκνά συχνά αγχώνομαι.

    Έχω πρόσφατα ακούσει ότι κοιτάω περίεργα, στέκομαι περίεργα και περπατάω περίεργα. Πάλι, πως είναι το κανονικό βλέμμα?, πως περπατάμε κανονικά? Για το βλέμμα, κάποιες φορές είχα ένα παγωμένο βλέμμα, νομίζω ότι αυτό οφείλεται στην κατάθλιψη, αλλά δεν είμαι σίγουρος. Παράλληλα έχω πιάσει τον εαυτό κουνά χαζεύει το βλέμμα μου.

    Στο παρελθόν δεν ήμουν Αρίστος μαθητής, ήμουν καλός προς μέτριος μαθητής, ενώ ήθελα να είμαι Αρίστος μαθητής, αλλά δεν έπαιρνα τα μαθήματα. Ενώ μπορεί να μάθαινα κάτι σήμερα και να τον ήξερα, την επόμενη μέρα το ξεχνούσα. Παράλληλα, τα αλλά παιδιά με κορόιδευαν γιατί έλεγα συνέχεια βλακείες και χαζά πράγματα. Το λέω και αυτό γιατί μπορεί να παίζει ρόλο. Γενικά συνεχίζω να λέω καμια φορά βλακείες.

    Ένα άλλο πράγμα που θα ήθελα να πω είναι ότι δεν έχω κάνει σχέση ακόμα με γυναίκα. Πιστεύω διότι δεν είμαι όμορφος, έξυπνος και δεν έχω καλό σώμα.

    Αλλά περίεργα πράγματα που κάνω είναι όταν σκέφτομαι κάποια πράγματα που με έχουν πληγώσει μιλάω μόνος μου και γενικά με αγχώνουν αυτά τα πράγματα. Αλλά δεν γίνεται συχνά αυτό. Μια στο τόσο.

    Το άλλο είναι ότι ένας φίλος μου μου έχει πει ότι μιλάω σιγά σαν τον Χατζηστεφάνου.

    Θέλω να μου πείτε την γνώμη σας παρακαλώ

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    710
    Δεν είσαι τρελός. Πού και πού έχεις κατάθλιψη. Τα γράμματα τα παίρνεις επειδή έγραψες ένα κείμενο πλήρως κατανοητό. Δεν περπατάς περίεργα, δεν μιλάς περίεργα, δεν κοιτάς περίεργα και σίγουρα είσαι όμορφος. Απλά παίρνεις τοις μετρητοίς τον κάθε μ@λ#κα. Να είσαι ο εαυτός σου και να καμαρώνεις όταν κοιταζεσαι στον καθρέφτη. Η ομορφιά είναι υποκειμενική. Κανείς μας δεν μπορεί να αρέσει σε όλους όπως και σε εμάς δεν μπορούν να μας αρέσουν όλοι. Ξεκόλλα και προχώρα

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by Dionysios View Post
    Καλησπέρα Παιδιά,

    Έχω διαβάσει μερικά από τα θέματα του φόρουμ και μου έκαναν τρομερή εντύπωση έχω να πω. Δεν γνώριζα ότι ο κόσμος έχει τόσα προβλήματα, αλλά και ότι όταν ο κόσμος μιλάει για προβλήματα, εννοεί ψυχολογικά προβλήματα. Εδώ έρχομαι κάπου και εγώ, ξεκίνησα να αναρωτιέμαι εάν είμαι «τρελός» ή δεν πάω καλά, όταν πολλοί άνθρωποι ξεκίνησαν να με αποκαλούν «τρελό». Εδώ είναι που αναρωτιόμουν εάν έχω κάποιο πρόβλημα. Το άλλο είναι τι έγινε στην κοινωνία και όλοι πλέον βρίζουν/κρίνουν με το «τρελός»?

    Πρόσφατα, κατά καιρούς,ένιωθα άσχημα, πιστεύω ότι ήταν κατάθλιψη, δεν μου έφευγε η «κατάθλιψη» εύκολα. Η κατάθλιψη εμφανιζόταν όταν εργαζόμουν και έφευγε μετά από από κάποιες ώρες. Ερχόταν και έφευγε θα έλεγα. Ποιο παλιά, στην εξεταστική του μεταπτυχιακού είχα πολύ άγχος σε φάση να παρατήσω τον εαυτό μου, να αφήσω να μεγαλώσουν τα γένια μου και να μην κάνω συχνά μπάνιο. Τώρα δεν είμαι έτσι (lol). Πάλι πυκνά συχνά αγχώνομαι.

    Έχω πρόσφατα ακούσει ότι κοιτάω περίεργα, στέκομαι περίεργα και περπατάω περίεργα. Πάλι, πως είναι το κανονικό βλέμμα?, πως περπατάμε κανονικά? Για το βλέμμα, κάποιες φορές είχα ένα παγωμένο βλέμμα, νομίζω ότι αυτό οφείλεται στην κατάθλιψη, αλλά δεν είμαι σίγουρος. Παράλληλα έχω πιάσει τον εαυτό κουνά χαζεύει το βλέμμα μου.

    Στο παρελθόν δεν ήμουν Αρίστος μαθητής, ήμουν καλός προς μέτριος μαθητής, ενώ ήθελα να είμαι Αρίστος μαθητής, αλλά δεν έπαιρνα τα μαθήματα. Ενώ μπορεί να μάθαινα κάτι σήμερα και να τον ήξερα, την επόμενη μέρα το ξεχνούσα. Παράλληλα, τα αλλά παιδιά με κορόιδευαν γιατί έλεγα συνέχεια βλακείες και χαζά πράγματα. Το λέω και αυτό γιατί μπορεί να παίζει ρόλο. Γενικά συνεχίζω να λέω καμια φορά βλακείες.

    Ένα άλλο πράγμα που θα ήθελα να πω είναι ότι δεν έχω κάνει σχέση ακόμα με γυναίκα. Πιστεύω διότι δεν είμαι όμορφος, έξυπνος και δεν έχω καλό σώμα.

    Αλλά περίεργα πράγματα που κάνω είναι όταν σκέφτομαι κάποια πράγματα που με έχουν πληγώσει μιλάω μόνος μου και γενικά με αγχώνουν αυτά τα πράγματα. Αλλά δεν γίνεται συχνά αυτό. Μια στο τόσο.

    Το άλλο είναι ότι ένας φίλος μου μου έχει πει ότι μιλάω σιγά σαν τον Χατζηστεφάνου.

    Θέλω να μου πείτε την γνώμη σας παρακαλώ
    Εμενα απο το κειμενο σου μου φάνηκες μια χαρα και με ειρμό λόγου.Το πως εισαι εμφανισιακά δεν εχει καμια σημασία,τρελος μια φορα δε μου φαίνεσαι.Καποιοι άνθρωποι οταν ειναι μονοι τους μιλανε μονοι δε το θεωρω κακο.Τωρα για το οτι περπατας και κοιτάς περίεργα τι να σου πω δε σε είδα.Αυτο με το σχολειο δε το είχα και εγώ Οσο και να διάβαζα τα ξεχνούσα αμεσως
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by Dionysios View Post
    Καλησπέρα Παιδιά,

    Έχω διαβάσει μερικά από τα θέματα του φόρουμ και μου έκαναν τρομερή εντύπωση έχω να πω. Δεν γνώριζα ότι ο κόσμος έχει τόσα προβλήματα, αλλά και ότι όταν ο κόσμος μιλάει για προβλήματα, εννοεί ψυχολογικά προβλήματα. Εδώ έρχομαι κάπου και εγώ, ξεκίνησα να αναρωτιέμαι εάν είμαι «τρελός» ή δεν πάω καλά, όταν πολλοί άνθρωποι ξεκίνησαν να με αποκαλούν «τρελό». Εδώ είναι που αναρωτιόμουν εάν έχω κάποιο πρόβλημα. Το άλλο είναι τι έγινε στην κοινωνία και όλοι πλέον βρίζουν/κρίνουν με το «τρελός»?

    Πρόσφατα, κατά καιρούς,ένιωθα άσχημα, πιστεύω ότι ήταν κατάθλιψη, δεν μου έφευγε η «κατάθλιψη» εύκολα. Η κατάθλιψη εμφανιζόταν όταν εργαζόμουν και έφευγε μετά από από κάποιες ώρες. Ερχόταν και έφευγε θα έλεγα. Ποιο παλιά, στην εξεταστική του μεταπτυχιακού είχα πολύ άγχος σε φάση να παρατήσω τον εαυτό μου, να αφήσω να μεγαλώσουν τα γένια μου και να μην κάνω συχνά μπάνιο. Τώρα δεν είμαι έτσι (lol). Πάλι πυκνά συχνά αγχώνομαι.

    Έχω πρόσφατα ακούσει ότι κοιτάω περίεργα, στέκομαι περίεργα και περπατάω περίεργα. Πάλι, πως είναι το κανονικό βλέμμα?, πως περπατάμε κανονικά? Για το βλέμμα, κάποιες φορές είχα ένα παγωμένο βλέμμα, νομίζω ότι αυτό οφείλεται στην κατάθλιψη, αλλά δεν είμαι σίγουρος. Παράλληλα έχω πιάσει τον εαυτό κουνά χαζεύει το βλέμμα μου.

    Στο παρελθόν δεν ήμουν Αρίστος μαθητής, ήμουν καλός προς μέτριος μαθητής, ενώ ήθελα να είμαι Αρίστος μαθητής, αλλά δεν έπαιρνα τα μαθήματα. Ενώ μπορεί να μάθαινα κάτι σήμερα και να τον ήξερα, την επόμενη μέρα το ξεχνούσα. Παράλληλα, τα αλλά παιδιά με κορόιδευαν γιατί έλεγα συνέχεια βλακείες και χαζά πράγματα. Το λέω και αυτό γιατί μπορεί να παίζει ρόλο. Γενικά συνεχίζω να λέω καμια φορά βλακείες.

    Ένα άλλο πράγμα που θα ήθελα να πω είναι ότι δεν έχω κάνει σχέση ακόμα με γυναίκα. Πιστεύω διότι δεν είμαι όμορφος, έξυπνος και δεν έχω καλό σώμα.

    Αλλά περίεργα πράγματα που κάνω είναι όταν σκέφτομαι κάποια πράγματα που με έχουν πληγώσει μιλάω μόνος μου και γενικά με αγχώνουν αυτά τα πράγματα. Αλλά δεν γίνεται συχνά αυτό. Μια στο τόσο.

    Το άλλο είναι ότι ένας φίλος μου μου έχει πει ότι μιλάω σιγά σαν τον Χατζηστεφάνου.

    Θέλω να μου πείτε την γνώμη σας παρακαλώ
    Καλημερα !

    Θες να μας πεις ποσο χρονων εισαι και αν ολα αυτα τα εχεις συζητησει με καπιον ειδικο ολα αυτα τα χρονια ?
    Μπορεις να καταλαβεις απο τι ξεκινησε ολο αυτο και σε εκανε να αρχισες να παρατηρεις τα παντα επανω και γυρω σου ?
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    2,087
    Κανονικά τη διάγνωση "κατάθλιψη" μόνο ειδικός μπορεί να την κάνει. Συνήθως βασίζεται πάνω σε συμπτώματα όπως αϋπνία ή υπνηλία, να μην παίρνεις ευχαρίστηση από δραστηριότητες που πριν σε ευχαριστούσαν, διαταραχές στην όρεξη για φαγητό, κακή διάθεση κλπ. Σαν συμβουλή θα έλεγα όχι να μην ασχολείσαι με την εμφάνιση σου, γιατί σίγουρα παίζει ρόλο και στις σχέσεις σου με το άλλο φύλο, να είσαι περιποιημένος κλπ αλλά να μην νομίζεις ότι ακόμη κι αν δεν είσαι το πρότυπο ομορφιάς δεν θα μπορέσεις να κάνεις σχέση κλπ. Έχει να κάνει με την αυτοπεποίθηση κυρίως. Εκεί χρειάζεται να εστιάσεις. Προφανώς και δεν είναι τρελός όποιος έχει κατάθλιψη, δεν χρειάζεται να δίνεις σημασία στον καθένα. Φαντάζομαι ότι αν ήταν φίλος σου κάποιος και ήθελε να σου πει κάτι για τη συμπεριφορά σου θα στο έλεγε με τρόπο που να μην σε προσβάλει, π.χ. θα σου έλεγε να συμβουλευτείς ψυχολόγο.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,278
    μόνο αρνητικά ερεθίσματα έχεις;
    ίσως αυτό να είναι το πρόβλημα κι όχι εσύ.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    Που εισαι αδερφε εδω ειναι το φορουμ με τισ ιδιοφυειες μην το ξεχνασ αυτο

  8. #8
    Dionysios
    Guest
    Καλησπέρα,

    Ευχαριστώ για την απάντηση. Είμαι 31 χρόνων και θα έλεγα ότι πάντα άκουγα σχόλια για εμένα ότι είμαι εκκεντρικός/τρελός από μικρή ηλικία. Δυστυχώς δεν μπορούμε να δούμε τον εαυτό μας εξωτερικά για να έχουμε καλύτερη άποψη. Αλλά πιστεύω όλα αυτά που ανέφερα θα τα είχα και σε νεαρότερη ηλικία.

  9. #9
    Dionysios
    Guest
    Συγνώμη ξέχασα να αναφέρω κάποια αλλά συμπτώματα. Πολλές φορές έχω εμβοές στα αυτιά/ βουίζουν τα αυτιά μου. Ειδικά όταν προσπαθώ να κοιμηθώ έχω εμβοές. Κάποιες φορές άκουγα και ήχους και φωνές. Αυτό το είχα ψάξει και βρήκα ότι είναι σύμπτωμα της διαταραχής εκρυγνυόμενης κεφαλής και έχει να κάνει με διαταραχή ύπνου. Το άλλο είναι πολλές φορές νιώθω πόνο στην πλάτη (αγύμναστος) αλλά και ένα μικρό σφίξιμο κάτω από την πλάτη κοντά στον χώρο της λεκάνης. Παράλληλα έχω νιώσει μικρους πόνους στο στομάχι και στο υπόλοιπο σώμα. Ένα άλλο σύμπτωμα είναι ότι καμια φορά χαζεύω και μένει το πρόσωπο ακίνητο. Η όταν είμαι με παρέα και πλήττω ταξιδεύω και δεν παρακολουθώ την συζήτηση

  10. #10
    hlias1988
    Guest
    εμενα στο σχολειο μου ελεγαν "καλα που ταιδευει το μυαλο σου" δεν ημουν εκει..... δεν ξερω

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,278
    τα παιδιά λένε παλαβομάρες πολλές φορές.
    ούτε εκείνοι ήξεραν ποιοι είναι και τί έκαναν τότε.
    δεν μας αφορά το παρελθόν σου εγώ πιστεύω, με τρόπο αδιάκριτο ή απρεπή.
    το ότι βουίζουν τα αυτιά σου δεν είναι πρόβλημα, εκτός αν είναι έντονο ή συνεχές, οπότε πρέπει να το κοιτάξεις.
    εμένα μου συνέβαινε επειδή χρησιμοποιώ ακουστικά. πχ.
    τρως καλά; εξετάσεις γενικές έχεις κάνει τα τελευταία δύο χρόνια;
    δεν γίνεται να αισθάνεσαι τέλεια όλη την ώρα, εγώ πιστεύω, είναι άρρωστο..!!
    το ότι περνάς σε φάση sleep που λέμε και στην γουίντοζ εποχή , δηλαδή χαμηλή δραστηριότητα, δεν είναι κάτι παράλογο πάλι, δεν εισαι μηχανή, αλλά αν σου δημιουργεί πρόβλημα στην αποδοσή σου να το ψάξεις με τον ψυχολόγο σου, ή αν καταλαβαίνεις πότε συμβαίνει, κάνε το κόλπο με το λαστιχάκι στο χέρι.

  12. #12
    Dionysios
    Guest
    καμια άλλη άποψη

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by Dionysios View Post
    Συγνώμη ξέχασα να αναφέρω κάποια αλλά συμπτώματα. Πολλές φορές έχω εμβοές στα αυτιά/ βουίζουν τα αυτιά μου. Ειδικά όταν προσπαθώ να κοιμηθώ έχω εμβοές. Κάποιες φορές άκουγα και ήχους και φωνές. Αυτό το είχα ψάξει και βρήκα ότι είναι σύμπτωμα της διαταραχής εκρυγνυόμενης κεφαλής και έχει να κάνει με διαταραχή ύπνου. Το άλλο είναι πολλές φορές νιώθω πόνο στην πλάτη (αγύμναστος) αλλά και ένα μικρό σφίξιμο κάτω από την πλάτη κοντά στον χώρο της λεκάνης. Παράλληλα έχω νιώσει μικρους πόνους στο στομάχι και στο υπόλοιπο σώμα. Ένα άλλο σύμπτωμα είναι ότι καμια φορά χαζεύω και μένει το πρόσωπο ακίνητο. Η όταν είμαι με παρέα και πλήττω ταξιδεύω και δεν παρακολουθώ την συζήτηση
    Το να ακούς πράγματα ειναι σοβαρο κατά τη γνώμη μου και θα επρεπε να απευθυνθείς σε κάποιον ειδικο υγείας.Ισως και να μην ειναι κατι ειδικος δεν ειμαι να γνωρίζω τα παντα αλλά επειδή ε συνέβη σε μενα που με τον υπνο η σχεση μου ειναι άθλια θεωρώ ότι πρέπει να το ψάξεις λίγο παραπάνω.Ξερεις just in case που όντως ειναι κατι.Και επι ευκαιρια,δεν εχεις παει σε καποιον ειδικο;
    Last edited by Νοσηρή φαντασία; 06-07-2021 at 07:42.
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  14. #14
    Dionysios
    Guest
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Το να ακούς πράγματα ειναι σοβαρο κατά τη γνώμη μου και θα επρεπε να απευθυνθείς σε κάποιον ειδικο υγείας.Ισως και να μην ειναι κατι ειδικος δεν ειμαι να γνωρίζω τα παντα αλλά επειδή ε συνέβη σε μενα που με τον υπνο η σχεση μου ειναι άθλια θεωρώ ότι πρέπει να το ψάξεις λίγο παραπάνω.Ξερεις just in case που όντως ειναι κατι.Και επι ευκαιρια,δεν εχεις παει σε καποιον ειδικο;
    Όπως είπα είναι αποτέλεσμα της διαταραχής Εκρυγνυόμενης κεφαλής και έχει να κάνει με την κακή ποιότητα ύπνου. Αυτό συμβαίνει μόνο όταν έχεις προβλήματα στον ύπνο. Ενώ προσπαθείς να κοιμηθείς δεν μπορείς ή όταν είσαι μεταξύ ύπνου και ξύπνιου ακούς διάφορα όπως κάτι σαν σειρίνα ή πυροτεχνήματα να σκάνε.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Dionysios View Post
    Συγνώμη ξέχασα να αναφέρω κάποια αλλά συμπτώματα. Πολλές φορές έχω εμβοές στα αυτιά/ βουίζουν τα αυτιά μου. Ειδικά όταν προσπαθώ να κοιμηθώ έχω εμβοές. Κάποιες φορές άκουγα και ήχους και φωνές. Αυτό το είχα ψάξει και βρήκα ότι είναι σύμπτωμα της διαταραχής εκρυγνυόμενης κεφαλής και έχει να κάνει με διαταραχή ύπνου. Το άλλο είναι πολλές φορές νιώθω πόνο στην πλάτη (αγύμναστος) αλλά και ένα μικρό σφίξιμο κάτω από την πλάτη κοντά στον χώρο της λεκάνης. Παράλληλα έχω νιώσει μικρους πόνους στο στομάχι και στο υπόλοιπο σώμα. Ένα άλλο σύμπτωμα είναι ότι καμια φορά χαζεύω και μένει το πρόσωπο ακίνητο. Η όταν είμαι με παρέα και πλήττω ταξιδεύω και δεν παρακολουθώ την συζήτηση
    καλημερα.
    μου κανει εντυπωση οτι εχεις τοσα συμπτωματα που σε προβληματιζουν και δεν εχεις επισκεφθει ακομα εναν γιατρο να το ψαξεις...
    αυτο που λες "τρελα" και "τρελος", ειναι μια γενικευση.
    υπαρχουν πολλα ψυχικα προβληματα που προκαλουν ενοχλησεις και μπορει να εχεις καποιο απο αυτα.
    αυτο που αποκαλουν εκλαικευμενα "τρελα", ειναι παθησεις που ανηκουν στις ψυχωσεις.
    εχεις παει ποτε σε ψυχιατρο; ειχες ποτε καποια διαγνωση; επαιρνες/ παιρνεις καποια αγωγη;

    αυτο που λες οτι εψαξες και βρηκες να ειναι συνδομο εκρηγγνυομενης κεφαλης, ειμαι σιγουρη οτι το εψαξες στο ιντερνετ.
    το συνδρομο αυτο αφορα δυνατους κροτους/λαμψεις κατα την προσπαθεια να κοιμηθει κανεις. δεν αφορα φωνες... εσυ ειπες εχεις φωνες και εμβοες.
    η γνωμη μου ειναι να επισκεφθεις ψυχιατρο και να συζητησεις τις ανησυχιες σου.
    Last edited by Remedy; 07-07-2021 at 10:50.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Πρόβλημα - Θέλω γνώμη
    By Maria26 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 04-11-2019, 12:14
  2. Θέλω να μου δώσετε πληροφορίες για το πρόβλημα μου!
    By Vagelis89 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 25-11-2017, 22:48
  3. Έχω πρόβλημα και θέλω άμεσα βοήθεια
    By voitheiapls in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 17
    Last Post: 14-08-2017, 00:28
  4. Το πρόβλημα είναι να παραδεχτείς το πρόβλημα
    By καθρεπτης in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 51
    Last Post: 18-01-2015, 01:11
  5. Θέλω να μοιραστώ το πρόβλημά μου
    By topapaki in forum Παχυσαρκία
    Replies: 5
    Last Post: 07-03-2012, 15:50

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •