ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟΝ ΜΠΑΜΠΑ ΜΟΥ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1

    ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟΝ ΜΠΑΜΠΑ ΜΟΥ

    ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ!!!

    ΕΙΜΑΙ 28 ΕΤΩΝ ΚΑΙ ΜΕΝΩ ΜΕ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΜΟΥ. ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΟΛΥ ΔΕΜΕΝΟΙ ΟΛΟΙ, ΕΙΜΑΙ ΜΟΝΑΧΟΠΑΙΔΙ ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΜΕ ΤΟΝ ΜΠΑΜΠΑ ΜΟΥ ΑΠΟ ΠΑΙΔΙ ΕΧΟΥΜΕ ΠΟΛΥ ΖΕΣΤΗ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΕΧΕΙ ΣΤΗΡΙΞΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΟΥΜΕ ΠΟΛΥ. ΤΟΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΚΑΙΡΟ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑΤΙ ΦΕΡΕΤΑΙ ΣΑΝ 100 ΧΡΟΝΩΝ ΕΝΩ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΥΤΕ 70. ΚΑΘΕΤΑΙ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΣΠΙΤΙ, ΔΕΝ ΜΟΥ ΜΙΛΑΕΙ ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΘΟΛΟΥ, ΚΑΘΕΤΑΙ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ΣΕ ΕΝΑΝ ΚΑΝΑΠΕ ΚΑΙ ΚΟΙΤΑΕΙ ΤΟ ΑΠΕΙΡΟ, ΤΟΥ ΜΙΛΑΩ ΚΑΙ ΑΠΑΝΤΑΕΙ ΜΟΝΟΛΕΚΤΙΚΑ.. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ! ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΑ ΞΕΣΠΑΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΑΚΟΜΗ ΝΑ ΒΡΩ ΤΟΝ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΧΩΡΟ ΚΑΙ ΥΦΙΣΤΑΜΕΝΗ ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΠΑΘΑΙΝΩ ΚΡΙΣΕΙΣ ΠΑΝΙΚΟΥ, ΞΕΣΠΑΩ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΔΙΑΛΥΟΜΑΙ ΨΥΧΟΣΩΜΑΤΙΚΑ ΜΕ ΓΑΣΤΡΕΝΤΕΡΙΚΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ. ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΕΧΩ ΠΑΥΣΕΙ ΓΙΑ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΤΗΝ ΨΥΧΟΘΕΡΑΠΕΙΑ Η ΟΠΟΙΑ ΘΑ ΜΕ ΒΟΗΘΟΥΣΕ ΕΝ ΠΡΟΚΕΙΜΕΝΩ ΟΠΟΤΕ ΕΝΙΩΣΑ ΤΗΝ ΑΝΑΓΚΗ ΝΑ ΑΠΕΥΘΥΝΘΩ ΕΔΩ, ΠΑΛΙΟΤΕΡΑ ΜΕ ΕΙΧΑΤΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΠΟΛΥ.
    ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΛΟΙΠΟΝ ΠΩΣ ΝΑ ΣΥΜΠΕΡΙΦΕΡΘΩ ΣΤΟΝ ΜΠΑΜΠΑ ΜΟΥ, ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΕΥΑΙΣΘΗΤΟΣ ΚΑΙ ΜΟΝΑΧΙΚΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΚΑΙ ΑΝ ΤΟΥ ΚΑΝΩ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΤΙ ΕΧΕΙΣ ΚΛΠ ΤΟ ΠΙΘΑΝΟΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΣΑΚΩΘΟΥΜΕ. Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΠΟΛΥΑΣΧΟΛΕΙΤΑΙ ΑΝ ΚΑΙ ΣΕ ΕΚΕΙΝΗ ΜΙΛΑΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ. ΟΠΟΤΕ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ ΚΑΙ ΚΥΡΙΩΣ ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΓΙΑΤΙ ΟΛΟ ΚΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΕΥΕΙ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ. ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΕΧΕΙ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΞΕΡΕΙ, ΟΜΩΣ ΑΝ ΙΣΧΥΕΙ ΑΥΤΟ ΘΕΛΕΙ ΠΟΛΥ ΕΙΔΙΚΟ ΧΕΙΡΙΣΜΟ. ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΠΑΕΙ ΣΕ ΕΝΑΝ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΤΟΝ ΡΩΤΗΣΑ ΠΩΣ ΠΗΓΕ ΚΛΠ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕ ΜΟΝΟΛΕΚΤΙΚΑ "ΤΑ ΙΔΙΑ". ΔΕΝ ΚΑΘΕΤΑΙ ΚΑΝ ΣΤΟΝ ΙΔΙΟ ΧΩΡΟ ΜΕ ΜΕΝΑ, ΜΕ ΑΠΟΦΕΥΓΕΙ ΦΟΥΛ.. ΔΕΝ ΞΕΡΩ..ΙΣΩΣ ΤΟΝ ΕΝΟΧΛΗΣΕ ΠΟΥ ΧΤΕΣ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ ΘΕΛΩ ΤΟΝ ΧΩΡΟ ΜΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΝΟΙΑΖΟΜΑΙ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ..ΔΕΝ ΞΕΡΩ..ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΘΕΛΩ ΠΟΛΥ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΠΟΥ ΕΧΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΤΟ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ ΜΕ ΔΙΑΛΥΕΙ ΔΗΛΑΔΗ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΣΑΣ ΤΑ ΓΡΑΦΩ ΑΝΑΚΑΤΕΥΟΜΑΙ ΚΑΙ ΕΧΩ ΕΝΑ ΣΦΙΞΙΜΟ... ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΘΕΜΑ ΟΛΟΥΣ!!!

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    24
    Μήπως σε αυτή τη φάση να επικεντρωθείς περισσότερο στον εαυτό σου και να μην ασχολείσαι με εκείνον, εφόσον δείχνει ενοχλημένος και αυτό χειροτερεύει την κστάστασή του και δημιουργεί άσκοπες εντάσεις. Δηλαδή να περιμένεις ένα διάστημα και μπορεί ο ίδιος να θελήσει να εκφραστεί, υπάρχουν άνθρωποι που θέλουν τον χρόνο τους περισσότερο από άλλους. Ίσως εξάλλου η κατάσταση βελτιωθεί από μόνη της.

  3. #3
    ΕΧΩ ΕΠΙΚΕΝΤΡΩΘΕΙ ΝΑΙ.. ΑΠΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΜΕΝΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΟΠΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΓΝΟΗΣΩ ΤΟ ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΟΥΤΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΚΛΕΙΣΜΕΝΗ ΚΑΙ ΑΠΟΜΟΝΩΜΕΝΗ. ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΖΟΜΑΙ ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΓΙΑΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΚΑΙΡΟ ΟΠΟΤΕ ΕΧΩ ΑΦΗΣΕΙ ΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΠΟΥ ΛΕΣ ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΑΝΟΙΞΕΙ ΚΑΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΚΑΙ ΟΙ ΔΟΥΛΕΙΕΣ.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Ο πατέρας σου με ποια αφορμή ξεκίνησε να είναι σε αυτή την κατάσταση ?

    Έχεις σκεφτεί το γεγονός ότι επειδή η κόρη του είναι σε αυτή την κατάσταση και νοιώθει ανήμπορος να την κάνει να νοιώσει καλύτερα συμπεριφέρεται έτσι ?

    Ξέρεις οι γονείς όταν βλέπουν τα παιδιά τους σε μια τέτοια κατασταση στεναχωριουνται τριπλά από εκείνα ειδικά αν είναι στην κατάσταση που είστε εσείς ,δεμένοι .

    Εσύ έχεις τα δικά σου αλλά αν σε χαλάει και σε στεναχωρεί όλο αυτό ακόμα περισσότερο , Βάλτα λίγο στην άκρη ,κοντρολαρισε τις αντιδράσεις σου και προσπάθησε να του μιλήσεις .
    Μια κουβέντα μπορείς να την κάνεις έστω και με το ζόρι .
    Ξέρω πολύ καλά την σχέση που έχετε γιατί και εγώ έτσι είμαι με τον πατέρα μου .
    Γενικά οι πατεράδες με τις κόρες τους έχουν άλλο δέσιμο και εσύ ειδικά που είσαι και μοναχοπαιδι ένα περισσότερο .
    Άλλωστε έχουμε και τον τρόπο μας και να τους καλοπιασουμε και να τους κάνουμε να μιλήσουν !

    Βρες μια μέρα που θα είσαι ήρεμη και καθηστε πιείτε ένα καφεδάκι μαζί ..Αν το κάνατε παλιά γίνεται και τώρα ,απλά τώρα θέλει άλλους χειρισμούς .
    Ίσως μέσα από την κουβέντα μπορείς να αντιληφθείς τι ευθύνεται για όλο αυτό και αν πηγάζει και από εσένα .

    Μην αφηνεις τον χρόνο να περνάει με υποθετικα σενάρια ,αυτές οι ηλικίες είναι περιεργες και όλη αυτή η στεναχώρια και η απραγια σε οδηγούν στην κατάληψη χωρίς να το καταλάβεις ...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  5. #5
    ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΚΑΠΟΙΑ ΑΦΟΡΜΗ.. ΓΕΝΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΑΧΙΚΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ, Ο ΠΙΟ ΕΥΑΙΣΘΗΤΟΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΓΝΩΡΙΣΕΙ, ΣΥΓΚΙΝΕΙΤΑΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΕΞΙΣΤΟΡΗΣΗ ΜΙΑΣ ΙΣΤΟΡΙΑΣ, ΜΕ ΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙ, ΜΕ ΟΤΙ ΘΕΣ!!ΕΧΕΙΣ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΔΙΚΙΟ ΤΟΛΜΩ ΝΑ ΠΩ ΠΩΣ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΣΟΥ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕ ΚΑΙ ΜΕ ΑΝΑΚΟΥΦΙΣΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ..ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!!! ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΦΗΝΟΥΜΕ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ, ΝΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΜΙΛΑΓΑΜΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ, ΑΝΑΛΥΑΜΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΕΧΟΥΜΕ ΠΟΛΥ ΚΟΙΝΟ ΤΡΟΠΟ ΣΚΕΨΗΣ ΚΑΙ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑΣ!! ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΚΑΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΠΩΣ ΠΡΙΝ!!

    ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ!!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by Alice93 View Post
    ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΚΑΠΟΙΑ ΑΦΟΡΜΗ.. ΓΕΝΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΑΧΙΚΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ, Ο ΠΙΟ ΕΥΑΙΣΘΗΤΟΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΓΝΩΡΙΣΕΙ, ΣΥΓΚΙΝΕΙΤΑΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΕΞΙΣΤΟΡΗΣΗ ΜΙΑΣ ΙΣΤΟΡΙΑΣ, ΜΕ ΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙ, ΜΕ ΟΤΙ ΘΕΣ!!ΕΧΕΙΣ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΔΙΚΙΟ ΤΟΛΜΩ ΝΑ ΠΩ ΠΩΣ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΣΟΥ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕ ΚΑΙ ΜΕ ΑΝΑΚΟΥΦΙΣΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ..ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!!! ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΦΗΝΟΥΜΕ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ, ΝΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΜΙΛΑΓΑΜΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ, ΑΝΑΛΥΑΜΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΕΧΟΥΜΕ ΠΟΛΥ ΚΟΙΝΟ ΤΡΟΠΟ ΣΚΕΨΗΣ ΚΑΙ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑΣ!! ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΚΑΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΠΩΣ ΠΡΙΝ!!

    ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ!!
    Καλημερα!

    Χαίρομαι πολύ καλο μου αν σε βοήθησα και ακόμα χαίρομαι που εχεις αυτή την σχέση με τον πατέρα σου .
    Καν την την κουβεντουλα και εδω θα ειμαι να μου πεις τα νεα σου !

    Ολα καλά θα πάνε ,θα δεις !
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

Similar Threads

  1. Το Bullying του μπαμπά
    By tiredpanda in forum Γενικά για τις Διατροφικές Διαταραχές
    Replies: 3
    Last Post: 08-12-2020, 14:20
  2. Έχασα τον μπαμπά μου
    By mariapapadelli in forum Απώλεια, Πένθος
    Replies: 10
    Last Post: 13-04-2020, 06:47
  3. Εχασα το μπαμπα μου
    By Afroula in forum Απώλεια, Πένθος
    Replies: 18
    Last Post: 06-04-2020, 09:52
  4. 'εχασα τον μπαμπά μου :(
    By amelie12 in forum Απώλεια, Πένθος
    Replies: 4
    Last Post: 12-09-2013, 10:37
  5. ΑΚΟΜΑ ΝΑ ΤΟ ΠΩ ΤΟΥ ΜΠΑΜΠΑ
    By BrokeN_DoLL in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 49
    Last Post: 05-06-2012, 13:46

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •