Εμβολιο Covid - Pfizer
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 22
  1. #1
    davidh
    Guest

    Εμβολιο Covid - Pfizer

    Γεια σας παιδια. πηρα αποφαση και εκλεισα ραντεβου απο εβδομαδα να κανω το εμβολιο κατα του κορονοϊού με το εμβολιο της Pfizer (2 δοσεις).
    Εχετε καποια αποψη η γνωση πανω σε αυτο?

    Ευχαριστω.

  2. #2
    Elenia781
    Guest
    Μια φιλη το εκανε και πονουσε στο σημειο που εγινε το εμβολιο. 4 μερες. Αλλα αυτο συμβαινει και με jonhson απ'οτι εχω μαθει απο καποια ατομα. Εχεις σκεφτει τις ελευθεριες που δινουν και υπερτερουν? Ακομα και να το κανεις θα μπορει να εισαι μεταδοτης σε αλλους. Εξαλλου οι αντρες ειναι οι ευαλωτοι 61% σε εισαγωγες στα νοσοκομεια, μεγαλυτερες ηλικιες βεβαια

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    νο προπλεμ......αμ δεν εχεις υποκειμενο νοσημα σοβαρο...........εχετα τρελλαθει μαυτες τις θεωριες συνομωσιας ..........μεχρι επαιπεδη γη υπαερχει θεωρια συνομωσισιας , ταχουν παιξει οι ανθρωπο..............

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by davidh View Post
    Γεια σας παιδια. πηρα αποφαση και εκλεισα ραντεβου απο εβδομαδα να κανω το εμβολιο κατα του κορονοϊού με το εμβολιο της Pfizer (2 δοσεις).
    Εχετε καποια αποψη η γνωση πανω σε αυτο?

    Ευχαριστω.
    Καλημέρα !

    Εμβολιαστικαν όλοι οι υπάλληλοι μας και κανένας δεν είχε ούτε δέκατα πέραν από από ελάχιστο πόνο κάνα δυο μέρες στο χέρι τους .

    Εμβολιαστικαν και αρκετοί συνάδελφοι της κόρης μου όπου και αυτοί το ίδιο ,τίποτα απολύτως ...

    Αναμένω και εγώ την σειρά μου τώρα που άνοιξε η πλατφόρμα και επέλεξα το συγκεκριμένο και ο εύχομαι να πάνε και σε μένα όλα καλά !
    Αναγκαίο κακό δυστηχως αλλά πρέπει να το κάνουμε για να συνεχίσουμε να ταξιδεύουμε όπως πριν !
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Καλημέρα !

    Εμβολιαστικαν όλοι οι υπάλληλοι μας και κανένας δεν είχε ούτε δέκατα πέραν από από ελάχιστο πόνο κάνα δυο μέρες στο χέρι τους .

    Εμβολιαστικαν και αρκετοί συνάδελφοι της κόρης μου όπου και αυτοί το ίδιο ,τίποτα απολύτως ...

    Αναμένω και εγώ την σειρά μου τώρα που άνοιξε η πλατφόρμα και επέλεξα το συγκεκριμένο και ο εύχομαι να πάνε και σε μένα όλα καλά !
    Αναγκαίο κακό δυστηχως αλλά πρέπει να το κάνουμε για να συνεχίσουμε να ταξιδεύουμε όπως πριν !
    θενκ γιου αν συμφωνεις παυ μαλλον συμφωνειες μασζι μου ........


    με αγαπη...........

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    710
    Έκανα την πρώτη δόση Pfizer το Σάββατο. Ένας ελαφρύς "πόνος" στο σημείο της ένεσης τη δεύτερη μέρα εφόσον σήκωνα το χέρι ψηλά

  7. #7
    davidh
    Guest
    Εκανα σημερα την πρωτη δοση Pfizer.. δεν καταλαβα τιποτα..

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Quote Originally Posted by davidh View Post
    Εκανα σημερα την πρωτη δοση Pfizer.. δεν καταλαβα τιποτα..
    Ναι και εγω ουτε καν το τρυπημα απο τη συριγγα, δεν καταλαβα. Μπορει να αισθανθεις ενα μικρο πονο στο σημειο του εμβολιου, τουλαχιστον ετσι αισθανθηκα εγω, μετα απο καμμια ημερα. Αλλοι ειναι πιο ατυχοι, συμφωνα με τις οδηγιες που ακουγα στο εμβολιαστικο κεντρο για παρενεργειες. Τεσπα, ενοχλησεις.
    Εγω οπου να ναι θα κανω και το δευτερο.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    526
    Μου στείλανε κι εμένα μήνυμα για τα ραντεβού μου 1η δόση 6/6 2η δόση 27/7.. Είμαι 30ρης υγιές δεν έχω κανένα πρόβλημα γιατί να ρισκάρω παίζοντας με την υγεία μου να το κάνω και στα καλά καθούμενα να μείνω στον τόπο.. Δεν παίζω με την υγεία μου ποιος θέλει ας το κάνει
    ....But tell me where can i go to get away from all this pain...

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    366
    Μακάρι να είχα κάνει το Pfizer. Έκανα το Astrazeneca και είχε πραγματικά αρκετές παρενέργειες. Όσους ξέρω και έκαναν το Pfizer πολύ καλύτερο.
    Last edited by Merlot; 04-06-2021 at 18:39.
    #UnVioladorEnTuCamino

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    366
    Quote Originally Posted by KARMA View Post
    Μου στείλανε κι εμένα μήνυμα για τα ραντεβού μου 1η δόση 6/6 2η δόση 27/7.. Είμαι 30ρης υγιές δεν έχω κανένα πρόβλημα γιατί να ρισκάρω παίζοντας με την υγεία μου να το κάνω και στα καλά καθούμενα να μείνω στον τόπο.. Δεν παίζω με την υγεία μου ποιος θέλει ας το κάνει
    Ενώ δεν παίζεις με την υγεία σου ρισκάροντας να κολλήσεις covid. ΟΚ, αυτό είναι που λέμε λογική ακολουθία. :P
    #UnVioladorEnTuCamino

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Eκανε η κορη μου phizer προχθες το απογευμα .
    Περασε ενα πολυ δυσκολο βραδυ με τα παντα ,εμετους διάρροιες κομμαρες και πυρετο...
    Ολο αυτο κρατησε ενα 12ωρο περιπου .

    Σημερα ειναι απλως κομμενη και απολυτως λογικο μετα απο τοσα συπτωματα .Κατ αλλα ειναι μια χαρα και εχει επιστρεψει στην καθημερινοτητα της ..
    Αναμενουμε για την δευτερη δοση ,θα ακολουθησει τεστ αντισωματων και αναλογα τα αποτελεσμα θα εξαρτηθει αν θα γινει και μια ακομη δοση το φθινόπωρο .
    Μια εξελιξη που χθες την εμαθα και εγω ..
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  13. #13
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Eκανε η κορη μου phizer προχθες το απογευμα .
    Περασε ενα πολυ δυσκολο βραδυ με τα παντα ,εμετους διάρροιες κομμαρες και πυρετο...
    Ολο αυτο κρατησε ενα 12ωρο περιπου .

    Σημερα ειναι απλως κομμενη και απολυτως λογικο μετα απο τοσα συπτωματα .Κατ αλλα ειναι μια χαρα και εχει επιστρεψει στην καθημερινοτητα της ..
    Αναμενουμε για την δευτερη δοση ,θα ακολουθησει τεστ αντισωματων και αναλογα τα αποτελεσμα θα εξαρτηθει αν θα γινει και μια ακομη δοση το φθινόπωρο .
    Μια εξελιξη που χθες την εμαθα και εγω ..
    καλησπερα

    Γιατι θα κανει τεστ αντισωματων και θα εξαρτηθει αν θα κανει ξανα τον σεπτεμβρη? σας το ειπαν στο εμβολιαστικο κεντρο αυτο?
    Υποτίθεται οτι ειναι ενα σεναριο η τριτη δοση...

  14. #14
    επισης να ρωτησω κατι.
    Εχετε ακουσει περιστατικα μετα τη δευτέρη δόση pfizer?
    εννοω κατι σοβαρο οπως η θρομβωση, καρδιακα επεισοδια κλπ
    οχι τις απλες παρενεργειες

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by ARTEMIS View Post
    καλησπερα

    Γιατι θα κανει τεστ αντισωματων και θα εξαρτηθει αν θα κανει ξανα τον σεπτεμβρη? σας το ειπαν στο εμβολιαστικο κεντρο αυτο?
    Υποτίθεται οτι ειναι ενα σεναριο η τριτη δοση...
    Καλησπερα!

    Για να δουν τι αντισωματα εχουν αναπτυχθει και κατα ποσο ειναι καλυμμένοι .
    Ειναι έγκλειστη σε σχολη σωματων ασφαλειας και ακολουθείτε αλλη τακτικη οσο αφορα και τις ηλικιες εμβολιασμου αλλα και στην επιλογη αυτου.

    Οπως ειπα και εγω πρωτη φορα το ακουσα .
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Εμβόλιο covid ??θα το κάνετε??
    By Margarita 77 in forum Συζητήσεις Ψυχολογικού Ενδιαφέροντος
    Replies: 248
    Last Post: 08-11-2023, 18:11
  2. 'Αρρωστοφοβικός' και εμβόλιο αστραζένεκα.....
    By Unlucky1980 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 14
    Last Post: 02-05-2021, 09:07
  3. εμβολιο covid
    By pavlosla in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 19
    Last Post: 01-04-2021, 22:30
  4. Αρκάς! Το εμβόλιο!
    By homebod in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 0
    Last Post: 10-11-2020, 09:12
  5. Xanax τελος από τη Pfizer?
    By colaz in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 29
    Last Post: 25-07-2019, 02:36

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •