Προσβολή της νοημοσύνης μας
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    1,243

    Προσβολή της νοημοσύνης μας

    Καλημέρα,
    τι καλημέρα δηλαδή....
    Σήμερα που η μισή Ελλάδα γιορτάζει -όλοι έχουν κάποιο Κώστα ή κάποια Ελένη- ανοίγοντας το site εδώ είχα την έκπληξη να δω το τεστ θανάτου, με τάφους, νεκρικά τοπία, πανσέληνους και μια νεκροκεφαλή να γελάει μακάβρια καλώντας με να κάνω το τεστ θανάτου. Για να μας πει πόσος χρόνος ζωής μας απέμεινε...
    Ως που θα φτάσει το θράσος του τομέα που λέγεται διαφήμιση?
    Ποιος εμπνεύστηκε αυτή την αηδία? Πείτε μου τι διαφημίζει για να μη το αγοράσω ποτέ....

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    168
    Ασε μαστορα , εχουν γεμίσει ολα τα site με αυτη τη διαφίμιση νέο φρουτο. Ειναι για τα κινητά κάτι που σε χρεώνει 4 ευρώ τη βδομάδα.. Την εχουν πατήσει πολλοί

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,603
    Originally posted by Orion
    Ασε μαστορα , εχουν γεμίσει ολα τα site με αυτη τη διαφίμιση νέο φρουτο. Ειναι για τα κινητά κάτι που σε χρεώνει 4 ευρώ τη βδομάδα.. Την εχουν πατήσει πολλοί
    α πολυ ωραια!
    ευκαιρια να τουσ δυσφημισουμε εμεις λοιπον κι ας ξερουν ολοι, αφου οι ιδιοκτητες του site ειτε δεν ηξεραν την κακογουστη μορφη της διαφημισης τους, ειτε δεν τους ενοιαζε προκειμενου να δεχτουν τον πελατη οτι
    ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΟΓΟΣ ΝΑ ΜΠΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΑΙΣΧΡΗ ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ..ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΗΔΙΑ ΠΟΥ ΠΡΟΚΑΛΕΙ, ΑΠΛΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ΝΑ ΣΑΣ ΦΑΕΙ ΧΡΗΜΑΤΑ..

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    2,713
    H διαφήμιση αυτή δε θα έπρεπε να υπάρχει γενικώς,πόσο περισσότερο σε ένα φόρουμ ψυχολογίας!!!!!
    Αν είναι δυνατόν \'απάντησε σε 10 ερωτήσεις να δεις πόσος χρόνος σου μένει\'.
    Τι βλακείες είναι αυτές?
    Μα πόση χαζομάρα μπορεί να κρύβει μια διαφήμιση?Αίσχος.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    1,243
    Originally posted by Orion
    Ασε μαστορα , εχουν γεμίσει ολα τα site με αυτη τη διαφίμιση νέο φρουτο. Ειναι για τα κινητά κάτι που σε χρεώνει 4 ευρώ τη βδομάδα.. Την εχουν πατήσει πολλοί
    Α! ωραία!
    Δηλαδή αν τσιμπήσουν 1000 άτομα πανελλαδικά -που δεν είναι και δύσκολο με το διαδίκτυο- μας κάνει 4000 ευρώ την εβδομάδα...
    Δηλαδή 208.000 ευρώ τον χρόνο!
    ....Για να μας πουν πότε θα πεθάνουμε... Χαχαχα
    Ας βρούνε αλλού κορόιδα.
    Κύριοι εμπνευστές αυτού του εκτρώματος, έχω μία συμβουλή για σας: αφού γνωρίζετε πότε θα πεθάνει ο κοσμάκης, να κλείσετε συμβόλαια με γραφεία τελετών, για να είναι καλύτερα προετοιμασμένα.
    Δεν καταλογίζω ευθύνες στα sites που μπορεί να τύχει για οποιοδήποτε λόγο να παραπλανηθούν. Καταλογίζω όμως στο κράτος που δεν τιμωρεί τις διαφημιστικές που χρησιμοποιούν τέτοιο βρώμικο παιχνίδι.

  6. #6
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by Arsi
    H διαφήμιση αυτή δε θα έπρεπε να υπάρχει γενικώς,πόσο περισσότερο σε ένα φόρουμ ψυχολογίας!!!!!
    Αν είναι δυνατόν \'απάντησε σε 10 ερωτήσεις να δεις πόσος χρόνος σου μένει\'.
    Τι βλακείες είναι αυτές?
    Μα πόση χαζομάρα μπορεί να κρύβει μια διαφήμιση?Αίσχος.

    οι διαφημησεις που μπαινουν σε ιστοχωρους,
    δεν ειναι επιλογη του ιδιοκτητη του site, μπαινουν εντελως στη τυχη ασχετως αν εχεις φορουμ ψυχολογιας η φορουμ για την αναπαραγωγη των κολεοπτερων.

    Βεβαιως μπορεις να επιλεξεις να μην εχεις καθολου διαφημησεις αν θες να βαλεις το χερι στην τσεπη η αν δεν σου περισευουν μπορουν οι χρηστες να τα αγνοουν....

    οτι βολευεται ο καθενας.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,156
    Σ\' αυτού του είδους τα ανόητα sites, μια είναι η απάντηση....
    \"Δεν θα πεθάνουμε ποτέ, κουφάλα νεκροθάφτη..\"
    Βασίλης Παπακωνσταντίνου
    [B][I]Human, is nothing else but two dates engraved upon a tombstone...[/I][/B]

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    2,713
    Originally posted by krino
    Originally posted by Arsi
    H διαφήμιση αυτή δε θα έπρεπε να υπάρχει γενικώς,πόσο περισσότερο σε ένα φόρουμ ψυχολογίας!!!!!
    Αν είναι δυνατόν \'απάντησε σε 10 ερωτήσεις να δεις πόσος χρόνος σου μένει\'.
    Τι βλακείες είναι αυτές?
    Μα πόση χαζομάρα μπορεί να κρύβει μια διαφήμιση?Αίσχος.

    οι διαφημησεις που μπαινουν σε ιστοχωρους,
    δεν ειναι επιλογη του ιδιοκτητη του site, μπαινουν εντελως στη τυχη ασχετως αν εχεις φορουμ ψυχολογιας η φορουμ για την αναπαραγωγη των κολεοπτερων.
    Αυτό δεν το ήξερα η αλήθεια....

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    2,713
    Originally posted by sabb
    Σ\' αυτού του είδους τα ανόητα sites, μια είναι η απάντηση....
    \"Δεν θα πεθάνουμε ποτέ, κουφάλα νεκροθάφτη..\"
    Βασίλης Παπακωνσταντίνου
    Πολύ καλό!!!!!!!

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    1,243
    Originally posted by krino
    Originally posted by Arsi
    H διαφήμιση αυτή δε θα έπρεπε να υπάρχει γενικώς,πόσο περισσότερο σε ένα φόρουμ ψυχολογίας!!!!!
    Αν είναι δυνατόν \'απάντησε σε 10 ερωτήσεις να δεις πόσος χρόνος σου μένει\'.
    Τι βλακείες είναι αυτές?
    Μα πόση χαζομάρα μπορεί να κρύβει μια διαφήμιση?Αίσχος.

    οι διαφημησεις που μπαινουν σε ιστοχωρους,
    δεν ειναι επιλογη του ιδιοκτητη του site, μπαινουν εντελως στη τυχη ασχετως αν εχεις φορουμ ψυχολογιας η φορουμ για την αναπαραγωγη των κολεοπτερων.

    Βεβαιως μπορεις να επιλεξεις να μην εχεις καθολου διαφημησεις αν θες να βαλεις το χερι στην τσεπη η αν δεν σου περισευουν μπορουν οι χρηστες να τα αγνοουν....

    οτι βολευεται ο καθενας.
    Προσωπικά δεν με ενδιαφέρει καθόλου να εντοπιστώ στην ευθύνη του κάθε site καθόλου.
    Αντίθετα με ενδιαφέρει πολύ η θέση μας σαν
    ΕΝΕΡΓΟΙ ΠΟΛΙΤΕΣ.
    Εχω ακούσει ότι στο θέμα αυτό έχουμε την πιο μικρή συνείδηση πανευρωπαικά. Ειμαστε δηλαδή ανεκτικοί και δεν αντιδρούμε σε ό,τι μας σερβίρεται, με διάφορα προσχήματα. Ενα από αυτά είναι: μην το βλέπεις. Δεν με βρίσκει σύμφωνη αυτή η πρακτική, γιαυτό και αντέδρασα.
    Και επειδή έχω πάρει ανάποδες, νομίζω ότι και η άλλη διαφήμιση για το παγκόσμιο IQ test είναι της ίδιας εταιρίας. Και θα βοηθήσω όσο μπορώ να μην τσιμπήσει ο κοσμάκης ούτε εκεί, παρόλο που δεν είναι ακαλαίσθητο. Είναι απλά μόνο ύπουλο.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    2,337
    Τα IQ tests είναι μια ακόμα εφεύρεση για να συμμετέχουν όλοι στο παιχνίδι. Παίξε κοσμάκη και δες πόσο πιο έξυπνος είσαι απο τους άλλους. Το έχω ξαναπεί κυρία nature (όχι σε σένα αλλά σε κάποιο θέμα εδω μέσα/ δεν θυμάμαι που..)....δεν πρέπει να υποτιμάμε κανέναν σε αυτή την ζωή γιατι μπορεί να το πληρώσουμε...

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    1,243
    Vince, ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω τι σε ενόχλησε. Αν, είναι ίσως η λέξη \'\'κοσμάκης\'\', τότε ας σου ξεκεθαρίσω ότι αυτή δεν είναι η δική μου άποψη για τον κόσμο, αλλά η άποψη των διαφημιστικών εταιριών για όλους μας, αυτοί μας θεωρούν κοσμάκη. Αν πάλι σε ενόχλησε κάτι άλλο, που μου διέφυγε, εδώ είμαι να το συζητήσουμε.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    2,337
    Originally posted by nature
    Vince, ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω τι σε ενόχλησε. Αν, είναι ίσως η λέξη \'\'κοσμάκης\'\', τότε ας σου ξεκεθαρίσω ότι αυτή δεν είναι η δική μου άποψη για τον κόσμο, αλλά η άποψη των διαφημιστικών εταιριών για όλους μας, αυτοί μας θεωρούν κοσμάκη. Αν πάλι σε ενόχλησε κάτι άλλο, που μου διέφυγε, εδώ είμαι να το συζητήσουμε.
    Ένιωσα δυσφορία από τα διάφορα διαφημιστικά (σαν αυτό που αναφέρεις) και όπως λες και εσύ μπορεί να γιορτάζει η μισή Ελλάδα και το πανηγύρι να γυρίζει γύρω απο το τι μάρκα ποτού θα πιούμε, τι μάρκα τσιγάρων θα καπνίσουμε και ούτω καθεξής..

    Το φαινόμενο των τεστ IQ είναι λίγο διαφορετικό αλλά το σχολίασα και αυτό...

    Πάντως δεν με ενόχλησες εσύ. Μάλλον η μέρα φταίει....

  14. #14
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by vince
    Τα IQ tests είναι μια ακόμα εφεύρεση για να συμμετέχουν όλοι στο παιχνίδι. Παίξε κοσμάκη και δες πόσο πιο έξυπνος είσαι απο τους άλλους. Το έχω ξαναπεί κυρία nature (όχι σε σένα αλλά σε κάποιο θέμα εδω μέσα/ δεν θυμάμαι που..)....δεν πρέπει να υποτιμάμε κανέναν σε αυτή την ζωή γιατι μπορεί να το πληρώσουμε...

    ας μεινουμε στο συγκεκριμενο τεστ,
    το οποιο δεν ειναι καθολου τεστ,
    αλλα πολυ απλα ενας τροπος να ανεβαζεις το λογαριασμο του κινητου σου.
    Αν ψαξετε στο ιντερνετ υπαρχουν αρκετες καταγγελιες.
    Για αυτο σας το λεω οσο πιο καθαρα γινεται:
    ΜΗΝ ΔΙΝΕΤΕ ΤΟ ΝΟΥΜΕΡΟ ΤΟΥ ΚΙΝΗΤΟΥ ΣΑΣ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑ ΛΟΓΟ!

  15. #15
    nature...πολύ καλό το θέμα που άνοιξες και συμφωνώ με όσα γράφεις.

    Εδώ βέβαια είναι μια σταγόνα στον ωκεανό, αφού στο facebook κυκλοφορούν καθημερινά τέτοιου είδους ηλίθια τεστ που μόνο σκοπό έχουν είναι να πάρουν από κορόιδα εύκολα χρήματα.....

    Έλεος, για τόσο ηλίθιους μας περνούν?

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •