ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΔΙΑΒΕΒΑΙΩΣΗ! ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ!!!!!!!!!!!!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 3 of 3
  1. #1
    Banned
    Join Date
    May 2021
    Posts
    35

    ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΔΙΑΒΕΒΑΙΩΣΗ! ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ!!!!!!!!!!!!!

    Ημουν σε ενα subreddit με εμβολια. ΟΙ εμβολιασμοι πανε καλα στην Ελλαδα και σκεφτηκα οτι στο Subreddit me ta εμβολια, θα εχουν ενθουσιαστει και θα γραφουν ενθουσιωδεις προτασεις, γιατι παλιοτερα που ειχα μπει, εγραφαν διαφορες προτασεις τυπου "παμε καλα, προχωραμε, ετσι, παμε γερα" κλπ.



    Οντως ενας εγραφε "παμε γερα", Μαντεψα σωστα. Παλιοτερα πολλες φορες, όταν μαντευα κατι ή συνεβαινε μια μικρη συμπτωση, μου ερχοταν στο μυαλο η ανησυχια οτι μπορει τωρα να δω μια μεγαλυτερη συμπτωση που θα σχετιζεται με την ιδεοψυχαναγκαστικη μου ανησυχια. Ετσι και τωρα, μου ηρθε η σκεψη οτι εφοσον μαντεψα την προταση, ισως στο username διαβασω κατι σχετικα με την θεωρια της προσομοιωσης (μιας και η ανησυχια μου σχετιζεται με αυτη τις τελευταιες μερες) και οτι αυτο ισως ειναι κακο σημαδι απο τους Θεούς ή τους προγραμματιστές της προσομοίωσης. Τσεκαρα το username αλλα δεν ειχε ιτποτα.


    Συνεχισα να diabαζω τα υπολοιπα σχολια και το τελευταιο ειχε link me ενα παιχνιδι που ειχε την λεξη "simulator" στον τιτλο. και οχι μονο αυτο. μεσα στο λινκ υπηρχαν εικονες που σχετιζοταν ακομη πιο πολυ με την ανησυχια μου.

    Πως ειναι δυνατον να μαντεψα οτι θα διαβασω μια τετοια λεξη πριν την διαβασω? Και πως γινεται αυτη η λεξη να περιεχει εικονες που σχετιζονται ακομη πιο πολυ με την ανησυχια μου? Ανησυχω γιατι παλιοτερα ειχα βγαλει φωτογραφιες ενα μερος το οποιο νομιζα οτι μπορει κάποιος να εξαφανίστηκε όταν δεν τον κοιτουσα.

    Εβγαλα τις φωτος για να τις μελετησω σπιτι ωστε να βρω πιθανους δρομους/δρομακια/πολυκατοικιες που θα εχει μπει. δηλαδη ηθελα οπωσδηποτε να βρω αλλη εξηγηση γιατι Ο ψυχαναγκασμος μου ελεγε οτι μπορει να εξαφανιστηκε και οτι μπορει να ηταν προβλημα στο συστημα προσομοιωσης σε περιπτωση που ζουμε σε εναν ψηφιακο κοσμο. Ανησυχουσα και δεν μπορουσα να ηρεμησω. Οι φωτογραφιες δεν ειχαν τιποτα το περιεργο. Δεν ειχαν κανενα προβλημα μεσα. Ηταν απλες κανονικες φωτογραφίες του μέρους που τραβήχτηκαν μερικα λεπτα αργότερα, όταν δεν μπορεσα να δω πουθενα τον ανθρωπο. Δεν προσπαθουσα να αποκαλυψω τιποτα.


    1) Αν οντως ηταν προβλημα στο συστημα και νευριασα τους Θεούς ή τους προγραμματιστές?

    2) Αν όντως έκαναν τα γεγονοτα να έρθουν έτσι ώστε να μου στείλουν ένα κακό σημαδί?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Αυτα που λες δεν εχουν καμια απολύτως λογικη.πηγαινε σε έναν ψυχίατρο θα σε βοηθήσει
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    τιποτε δεν μαντεψες.
    εσυ "μαντεψες" οτι θα ειναι χρηστης.
    δεν ηταν χρηστης. ειναι μια πολυ γνωστη λεξη. αν καραδοκεις να την δεις, θα την βλεπεις πολλες φορες τη μερα...
    για την γενικοτερη αναστατωση σου, επισκεψου ψυχιατρο.

Similar Threads

  1. Tί πιστεύετε? Σας παρακαλώ χρειάζομαι την γνώμη σας.
    By Erudinam in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 0
    Last Post: 22-07-2020, 20:52
  2. Χρειάζομαι συμβουλή παρακαλώ!
    By Lavingar in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 117
    Last Post: 12-02-2019, 22:47
  3. Παρακαλω χρειαζομαι τις γνωμες σας
    By tiredtolie in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 14
    Last Post: 14-01-2016, 17:34
  4. Χρειαζομαι Βοηθεια λιγο!!!Σας παρακαλω!!
    By xrhstos in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 30
    Last Post: 20-06-2012, 17:27
  5. Replies: 13
    Last Post: 18-05-2012, 22:52

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •