Τι θυμηθηκα τωρα;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    73

    Τι θυμηθηκα τωρα;

    Τις τελευταιες ημερες ειχα μια διαθεση γκρινιας, ολα μου εφταιγαν και ειχα γραψει και εδω οτι ενιωθα μειονεκτικα. Ομως κατι εγινε που με εκανε να αναθεωρησω.
    Τις προαλλες μια συναδελφος επαθε κριση πανικου. Τη πρωτη μερα εφυγε και απο τη δουλεια, το ξαναεπαθε την επομενη αλλα πηρε τηλεφωνο το συζυγο της που την ηρεμησε.
    Δεν καταφερα να μαθω πολλα γιατι δουλευουμε σε διαφορετικα τμηματα. Μονο οτι το παθαινε πιο συχνα οταν ηταν νεοτερη και ειχε να το παθει τρια χρονια τωρα.

    Ολα αυτα μου θυμισαν τα δικα μου. Μια εποχη που ειχα υπερμετρο αγχος, που ξυπνουσα το πρωι με ταχυκαρδιες και νομιζα οτι θα πεθαινα, ή οταν εχασα τη δουλεια μου και δεν ηθελα καν σηκωθω απο το κρεβατι το πρωι απο το αγχος. (Αλλη ιστορια και αυτη)

    Αυτο Θελω να πω οτι ειμαι ευγνωμων που εχω μια δουλεια που ειμαι καλα, τους συναδελφους μου που αγαπω παρα πολυ και που τους εκτιμω-αυτους δηλ που εχουμε καθημερινη επικοινωνια- και δεν θελω να σκεφτομαι οτι μπορει να τους αποχωριστω.

  2. #2
    Είναι όμορφο που νιώθεις καλά και είναι όμορφο να νιώθεις ευγνώμων για τα ωραία που συμβαίνουν στη ζωή. Όμως θωράκισε τον εαυτό σου για όλες τις πτυχες της ζωής. Ακόμα και αλλαγές που δεν είναι ευχάριστες να τις αντιμετωπίζεις έτσι ώστε να μη σε "ρίχνουν" . Σε κανενός τη ζωή δεν υπάρχει συνεχής ευτυχία οπότε άδραξε αυτή την ευχάριστη περίοδο στη ζωή σου να απολαυάνεις όλα οσα σε κανουν να νιώθεις ευτυχία και να θυμάσαι το συναίσθημα όχι τους λόγους σε μια στιγμή που θα μπορούσε να σε "ρίξει" ψυχολογικά. Μην πιάνεσαι απο αυτά που συμβαίνουν. Νιώθεις καλά χάρη σε εσένα και όχι στα εξωτερικά γεγονότα ή ανθρωπους.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,278
    αυτά που μας ενώνουν είναι περισσότερα απο αυτά που μας χωρίζουν

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,352
    Μου φαίνεται σαν επιστημονική φαντασία για το δικό μου μυαλό και της δικές μου μικρές εμπειρίες ότι υπάρχει τέτοιο κλίμα σε μια δουλειά, πολύ χαίρομαι, είσαι από της τυχερές!!

  5. #5
    Quote Originally Posted by Dimitra01 View Post
    Τις τελευταιες ημερες ειχα μια διαθεση γκρινιας, ολα μου εφταιγαν και ειχα γραψει και εδω οτι ενιωθα μειονεκτικα. Ομως κατι εγινε που με εκανε να αναθεωρησω.
    Τις προαλλες μια συναδελφος επαθε κριση πανικου. Τη πρωτη μερα εφυγε και απο τη δουλεια, το ξαναεπαθε την επομενη αλλα πηρε τηλεφωνο το συζυγο της που την ηρεμησε.
    Δεν καταφερα να μαθω πολλα γιατι δουλευουμε σε διαφορετικα τμηματα. Μονο οτι το παθαινε πιο συχνα οταν ηταν νεοτερη και ειχε να το παθει τρια χρονια τωρα.

    Ολα αυτα μου θυμισαν τα δικα μου. Μια εποχη που ειχα υπερμετρο αγχος, που ξυπνουσα το πρωι με ταχυκαρδιες και νομιζα οτι θα πεθαινα, ή οταν εχασα τη δουλεια μου και δεν ηθελα καν σηκωθω απο το κρεβατι το πρωι απο το αγχος. (Αλλη ιστορια και αυτη)

    Αυτο Θελω να πω οτι ειμαι ευγνωμων που εχω μια δουλεια που ειμαι καλα, τους συναδελφους μου που αγαπω παρα πολυ και που τους εκτιμω-αυτους δηλ που εχουμε καθημερινη επικοινωνια- και δεν θελω να σκεφτομαι οτι μπορει να τους αποχωριστω.
    Χαίρομαι πάρα πολύ για σένα! Μακάρι να πηγαίνουν τα πράγματα στη ζωή σου πάντα τόσο καλά! Πραγματικά μπράβο σου που τα ξεπέρασες όλα αυτά κι ελπίζω η συνάδελφός σου να τα καταφέρει κι εκείνη!

Similar Threads

  1. Θυμήθηκα κάτι περσινό.
    By Erudinam in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 06-10-2020, 09:25
  2. Κάτι θυμήθηκα παλι!
    By Erudinam in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 0
    Last Post: 01-09-2020, 16:10
  3. Θυμηθηκα ένα παρόμοιο πρόβλημα με την τσιχλα.
    By Erudinam in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 0
    Last Post: 31-07-2020, 18:54
  4. Και τώρα τι;
    By I.s in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 4
    Last Post: 02-02-2019, 22:06
  5. Τον ξενερωσα και τωρα με απογευγει, Τι κανω τωρα ?
    By mir_20 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 14
    Last Post: 20-06-2015, 13:49

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •