απογοητευση απο γιατρο - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 8 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 113
  1. #16
    hlias1988
    Guest
    Ρε μπου μην απελπιζεσαι.. γαμησε την την σχολη... ουτε εγω μπορω να δουλεψω με την καμια...και πρωθυπουργό να με βαλεις δεν μπορω.. απλα ειναι ρεαλιστης ο ψυχίατρος.. κανε κατι αλλο... μπορει να λεγετε τέχνη αυτο η οτιδηποτε αλλο... ετσι οπως εχει γινει η ζωη μονο τα απαιραιτητα να κοιταμε.. εγω αυτοστιγματιζομαι που παιρνω χαπια... νιωθω οτι χανω τον ευατο μου.. αλλα φεν γίνετε θα σταθω στο υψος των καταστάσεων.. εχω ενα σορω οικογενειακα προβληματα.. αμα δεν το ζεις δεν μπορεις να καταλάβεις δυστυχως, θελω να πω οτι εξω απο το χωρο πολλα τραγούδια ακους.. υπαρχουν ενα σορρω πραγματα στον κοσμο.. θα υπαρξουν στιγμες εντασης απογνωσης αλλα και λυτρωσης...μην αγχώνεσαι μια κουβεντα ειναι αλλα δεν υπαρχει κατι αλλο... και εγω με χαπια ειμαι φεν εχει σημασια τα ποσα παιρνει ο καθενας...ολοι το ιδιο ειμαστε...

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    οχι. και απογοητευτηκα και θυμωσα.
    θα κατσω και θα διαβασω και θα περασω εστω και 1 μαθημα και θα του το τριψω στη μουρη
    οταν ξαναπαω θα κατσω και θα του πω οτι με ενοχλησε πολυ αυτο που ειπε
    δεν ειπα οτι θα αρρωστησω για να βγαλω τη σχολη αλλα μπορω να κατεβασω λιγο τους ρυθμους μου για να τα φερω ολα βολτα.
    ακου εκει..ανηκει στη σφαιρα της φαντασιας το οτι θα δουλεψω.
    κανενας αλλος δε μου εχει ξαναπαει κατι τετοιο
    χτες εκλαιγα.. σημερα θυμωσα
    και δε προκειται να ξαναμπω για νοσηλεια για να παρω 1 φαρμακο το εχω ξαναπει
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    πως μπορω να του πω οτι με ενοχλεισε χωρις να παρεξηγηθει ωστε να μη γινουμε μπιλιες?
    πιστευετε οτι θα ηταν καλο να το κανω αυτο? ή να μην ξαναπαω απλα καθολου?
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Όπως τα γράφεις και ειδικά στα τελευταία μηνύματα, δεν υπάρχουν περιθώρια για μια καλή συνεργασία μαζί με αυτό το γιατρό. Έχεις θυμό μέσα σου και αρνητικά συναισθήματα ενώ κι αυτός είναι απότομος και δεν βλέπω να βγάζετε άκρη. Έχεις χάσει την εμπιστοσύνη σου πρώτα πρώτα.
    Πιστεύεις ότι ακόμα κι αν το λύνατε χωρίς παρεξηγήσεις το συγκεκριμένο σκηνικό, είναι ένας γιατρός με τον οποίοι θα μπορούσες να συνεχίσεις μαζί του; Αν ναι, κάνε μια προσπάθεια. Αν όχι, βρες άλλον και μη ξαναπάς.
    Αν είναι να συνεχίσεις με αυτόν θα είναι για να παλέψετε μαζί την ασθένεια, όχι για να του τρίψεις τα μαθήματα στη μούρη ή ξέρω κι εγώ τι. Με τον γιατρό πρέπει να είστε στην ίδια πλευρά, όχι αντίπαλοι, αλλιώς δεν έχει νόημα.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    Quote Originally Posted by boo View Post
    καλησπερα!
    και μου ειπε πως αυτη η σκεψη ειναι ψυχωτικη γιατι δε στεκει και οτι ανηκει στη σφαιρα της φαντασιας..
    αν στο το ελεγε καποιος πως θα ενοιωθες?
    και ειδικα απο εναν τετοιο γιατρο..
    δε θα στεναχωριοσουν?
    δε θα θυμωνες?


    κατα την αποψη σου πως θα αντιδρουσες?
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    boo , δεν σε κατηγορώ για κάτι ούτε σου λέω ότι έχεις άδικο να αισθάνεσαι έτσι. Πιθανόν κι εγώ να πληγωνόμουν πολύ και να θύμωνα.

    Αυτό που προσπαθώ να σου δώσω να καταλάβεις είναι ότι είναι πάρα πολύ σημαντικό να έχεις στόχους, να ονειρεύεσαι για σπουδές και δουλειά και να βάλεις μία τάξη στην ζωή σου. Όμως επειδή αυτή η ασθένεια είναι δύσκολη είναι πάρα πολύ σημαντικό θέμα και η υγεία σου και ξεκάθαρα προτεραιότητα έχει αυτή. Το μεγάλο πρόβλημα είναι να χωνέψει ο καθένας που πάσχει από αυτή την κωλοαρρώστια ότι όντως την έχει και υπάρχει θέμα και πρέπει να ξεπεραστούν οριστικά οι μεγάλες εξάρσεις. Είναι πολύ δύσκολο γιατί το ίδιο το μυαλό σε κάνει καχύποπτο και σου δημιουργεί εμπόδια. Αφού εκείνη τη στιγμή το νιώθεις πραγματικό όλο αυτό με τα ψυχωτικά και τις περίεργες ιδέες ή αισθάνεσαι είτε στον ουρανό είτε στα τάρταρα και απλά έτσι νοιώθεις. Δεν μπορώ να μπω στη θέση σου και το ξέρω ότι είναι δύσκολη κατάσταση.


    Βλέπεις όμως ότι τα περισσότερα παιδιά που γράφουν εδώ μέσα και λένε ότι είναι σχετικά καλά, έχουν αφήσει πίσω τους τις παρακολουθήσεις και τα έντονα ψυχωτικά εδώ και χρόνια και ακόμα κι αν δεν είναι πάντα απόλυτα σίγουροι και έχουν διαφορετικές ερμηνείες για αυτό που έζησαν στα επεισόδια, δεν θέλουν να γυρίσουν εκεί. Έχουν θυσιάσει κάποια πράγματα για να το καταφέρουν αυτό, αλλά έχουν βρει ένα μπούσουλα στη ζωή τους σε γενικές γραμμές. Επίσης παρά το ότι μπορεί να αντιμετωπίζουν κάποια θέματα, είναι σε μία σχετικά μέση και σταθερή ψυχολογική κατάσταση. Δεν υπερεκτιμούν τις δυνάμεις τους ούτε τις υποτιμούν οι περισσότεροι. Άσχετα με το θέμα της ασθένειας ή τους λόγους που συμβαίνει αυτό και το πως το ερμηνεύει κανείς, δεν μπορείς εύκολα να βάλεις μία σειρά στα εργασιακά, στις σπουδές ή οπουδήποτε όταν ένα διάστημα είσαι μία χαρά, άλλο διάστημα γκαζώνεις και αισθάνεσαι ότι μπορείς να καταφέρεις τα πάντα, ενώ άλλο διάστημα δε θες να δεις άνθρωπο και δεν μπορείς να κάνεις απλά πράγματα. Γενικά μιλάω, μην το πάρεις προσωπικά.
    Χρειάζεται μία σταθερότητα σε όλο αυτό και μακάρι να τη βρεις. Χαίρομαι που αισθάνεσαι καλύτερα γενικά, αρκεί να είναι πραγματικό και να κρατήσει.
    Ο γιατρός το βλέπει σαν κάποιο μανιακό κάτι επεισόδιο, εσύ το βλέπεις ότι είσαι μια χαρά. Ειδική δεν είμαι, ούτε είμαι εσύ. Αν δεν τον εμπιστεύεσαι αυτόν και αυτός έφτασε στο σημείο να σε προσβάλει και να σε πληγώνει, βρες κάποιον άλλο γιατρό που να σε σέβεται πάνω από όλα να σου εμπνέει εμπιστοσύνη. Φιλτράρισε όσο μπορείς την ουσία πέρα από τις συμπεριφορές τους όμως όσο μπορείς.

    Μην ξεχνάς ότι συζήτηση κάνουμε και μια κουβέντα λέμε. Δεν είμαι ειδικός και δεν σε ξέρω εκτός φόρουμ, οπότε μπορεί να λέω και μπούρδες. Σου λέω πως το βλέπω από αυτά που διαβάζω.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,502
    βοο νομίζω πρώτα θα πρεπει να φτιαξεις ψυχιατρικά και να εχεις μια καθημερινή σταθερότητα....... εστω και με λιγα συμπτωματα....... αν φτιαξεις και ζεις 90% καλα τοτε βαλε μπρως ασχολιες και κανε βηματα για να ανεξαρτηρτοποιηθης οικονομικα....

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    αρα και οι 2 σας συμφωνειτε με το γιατρο?
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  9. #24
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2021
    Posts
    18
    Γεια αν σου Boo,
    Χαίρομαι που ψαχνεσαι, που δεν σε έχει πάρει από κάτω, που προσπαθείς να διαχειριστείς τα άσχημα συναισθηματα που σου προκαλούν οι γύρω σου..

    Προσπάθησε να μην σε χαλάει η συμπεριφορά τους.

    Πρέπει να δουλέψεις και να ξεφύγεις από καθημερινές καταστάσεις που σε φθείρουν. Κάνε μια προσπάθεια ακόμα, είπες ότι έχεις ξαναδουλέψει. Γιατί δεν δοκιμάζεις πάλι; Δεν χρειάζεται να αγχώνεσαι για το πτυχίο σου τώρα. Νομίζω μια καθημερινή απασχόληση θα σου κάνει πολύ καλό. Είναι καλύτερο από οποιοδήποτε αντικαταθλιπτικο. Έγραψα και αλλά, μετά μου φάνηκαν υπερβολικά αισιόδοξα και για αυτό τα έσβησα.
    Πιστεύω ότι αξίζει να προσπαθήσεις. Ακόμα και αν τα πρόβλημα τα συνεχιστούν, πρέπει να το κάνεις. Πιστεύω πως και μόνο η προσπάθεια, να βάλεις δηλαδή στόχους, θα σου κάνει καλό.
    Last edited by Dimitrios 7; 30-05-2021 at 19:50.

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    132
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Καλησπέρα.

    Ο γιατρός μάλλον προσπαθεί να σε "ξυπνήσει" με σκληρή αγάπη που λένε. Προσωπικά προτιμώ ο άλλος να είναι ειλικρινής μαζί μου κι ας με χαλάνε αυτά που λέει εκείνη τη στιγμή παρά να υπεκφεύγει. Καλύτερα να λέει τι σκέφτεται παρά να υποκρίνεται κι άλλα να λέει άλλα να σκέφτεται, άλλα να κάνει. Ίσως ο συγκεκριμένος να το παρακάνει, αλλά τουλάχιστον βλέπεις πως σκέφτεται. Το αν θα σε βοηθήσει η όχι, εσύ το ξέρεις. Έχεις δίκιο που αισθάνεσαι άσχημα, έχει όμως κι ο γιατρός τα δίκια του.

    Αυτό που είναι πολύ υποκειμενικό και μου χτύπησε άσχημα είναι τι δουλειά έχει να σχολιάζει ο άλλος το ντύσιμο ή το μαλλί σου ξέρω κι εγώ. Κάτι που αυτός βρίσκει χάλια, άλλος μπορεί να το βρίσκει γλυκό ή ιδιαίτερο ή ωραίο. Αυτά είναι υποκειμενικά. Εκτός κι αν μιλάμε για θέμα υγιεινής κτλ που αν π.χ. ο άλλος ζέχνει καλό είναι να του το πεις ή για θέμα υγείας, αν π.χ. ο άλλος είναι υποσιτισμένος και φαίνεται έτοιμος να πέσει κάτω ή βρωμάει από χιλιόμετρα, είναι λογικό να διστάσει κάποιος να τον πάρει για δουλειά. Μου είχε τύχει η πάρα πολύ άβολη στιγμή κάποτε να αναγκαστώ να πω σε κάποιον συνεργάτη ότι το στόμα του βρωμούσε κι έζεχνε και κάτι πρέπει να κάνει. Πραγματικά η μπόχα ήταν ανυπόφορη και κόβαν πέρα όλοι οι πελάτες. Ευγενέστατος άνθρωπος, με γνώσεις και μιλούσε 5 γλώσσες άπταιστα παρακαλώ, αλλά πως να τα ανακαλύψεις όλα αυτά όταν δεν πλησίαζες στα 5 μέτρα; Ανέβαλε συνεχώς τον οδοντίατρο, αλλά μετά το σχόλιό μου κατάλαβε ότι δεν πάει άλλο , το φρόντησε και μακροχρόνια βγήκε κάτι καλό από όλο αυτό. Και την στοματική του υγιεινή βελτίωσε και οι άλλοι τον προσεγγίζαν αλλιώς πλέον και τα προσόντα του εκτιμηθήκαν.


    Στο άλλο που σου είπε ο γιατρός όμως boo για το πτυχίο έχει ένα δίκιο. Αν πάρεις ένα πτυχίο αλλά ταυτόχρονα φοβάσαι να βγεις από το σπίτι ή το μυαλό σου κάνει σενάρια και δεν μπορείς να συγκεντρωθείς στη δουλειά, δεν μπορείς να μιλήσεις και να εμπιστευτείς συναδέλφους ή πελάτες ή γενικά τους άλλους ανθρώπους, πως θα μπορέσεις τελικά να δουλέψεις; Και εν πάση περιπτώση, εγώ που θα έχεις δει ότι θεωρώ τη δουλειά πάρα πολύ σημαντικό πράγμα, σου λέω ότι προτεραιότητα έχει η υγεία. Και πτυχία και δουλειά να έχεις, ποιο το νόημα αν δεν μπορείς να απολαύσεις ούτε έναν περίπατο σαν άνθρωπος ή να κάτσεις ξέγνοιαστη μια μέρα στο μπαλκόνι σου να απολαύσεις τη λιακάδα;

    Ταλαιπωριέσαι πάρα πολλά χρόνια με όλα αυτά και πρέπει να αποφασίσεις αν αξίζει το ρίσκο ή όχι με το leponex. Είναι μία καθαρά προσωπική απόφαση όπως σου έχω ξαναπεί και όσοι είναι έξω από το χορό (συμπεριλαμβανομένου του γιατρού) πολλά τραγούδια λένε. Σαν απέξω λοιπόν σου λέω ότι θα το ρίσκαρα, αλλά μέσα στην κατάσταση είσαι μόνο εσύ κι εσύ ξέρεις.
    Σκληρή αγάπη? Τι κουλά είναι αυτά? Η αγάπη ποτέ δεν σκληρή. Μόνο γλυκιά και τρυφερή μπορεί να είναι.

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    132
    Πωπω διαβάζω αυτό το ποστ που δικαιολογεί το γιατρό και την συμπεριφορά του και εξοργιζομαι. Είναι μπιπ... Και να φύγεις. Γιατί αμφισβητείς αυτό που νιώθεις? Σου φέρθηκε απαίσια λογικό είναι να θυμώνεις. Είναι δυνατόν.

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Όχι Potnia δεν δικαιολογείται ο γιατρός να είναι μαλάκας, αλλά και ο ασθενής όταν έχει αλλάξει τόσα χρόνια ένα σωρό γιατρούς και δεν βλέπει μεσοπρόθεσμα βελτίωση, πόσο μάλλον μακροπρόθεσμα ενώ ταυτόχρονα διστάζει να ακολουθήσει τις συμβουλές των ειδικών κάπου ίσως κάτι κάνει λάθος. Δεν πας σε ειδικό για να ακούσεις μόνο αυτά που θες εσύ, δυστυχώς. Κι εμένα κάποιοι γιατροί μου λέγαν να αποφύγω την εγχείρηση στη μέση μου και να κάνω κολύμπι και ασκήσεις, αλλά είδα ότι αυτό δε δούλευε σε βάθος χρόνου και κάθε λίγο και λιγάκι μούδιαζε το πόδι μου και πονούσα. Οι περισσότεροι γιατροί εγχείρηση μου λέγανε να κάνω και την έκανα και 10 χρόνια μετά είμαι μία χαρά. Αν άρχιζα να κάνω σκέψεις "δεν θέλω εγχείρηση γιατί μπορεί να μείνω παράλυτη και είναι σοβαρό χειρουργείο κτλ κτλ" τώρα ακόμα θα σερνόμουνα και θα ήμουν και χειρότερα, όπως έχω δει άλλους ανθρώπους να ταλαιπωριούνται. Και επειδή τόσα χρόνια οι ρίζες των νεύρων φαγώθηκαν κι εγχείρηση να κάνουν αυτοί που δεν την έκαναν στην ώρα τους, πλέον δεν θα μπορούν να βοηθηθούν παρά μόνο σε ένα μικρό ποσοστό και αν.
    Έχει τύχει η γιατρός μου να βάλει τις φωνές σε κόσμο γιατί άλλα τους συμβούλευε να κάνουν και άλλα κάναν και περνούσε ο καιρός έτσι. Μπορεί αυτοί να πήγαν σε άλλο γιατρό μετά, να τους έλεγε αυτά που θέλουν να ακούσουν και να αισθάνονταν καλά προσωρινά. Ουσιαστικά ποιος τους βοήθησε μακροχρόνια όμως;

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,231
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Όχι Potnia δεν δικαιολογείται ο γιατρός να είναι μαλάκας, αλλά και ο ασθενής όταν έχει αλλάξει τόσα χρόνια ένα σωρό γιατρούς και δεν βλέπει μεσοπρόθεσμα βελτίωση, πόσο μάλλον μακροπρόθεσμα ενώ ταυτόχρονα διστάζει να ακολουθήσει τις συμβουλές των ειδικών κάπου ίσως κάτι κάνει λάθος. Δεν πας σε ειδικό για να ακούσεις μόνο αυτά που θες εσύ, δυστυχώς. Κι εμένα κάποιοι γιατροί μου λέγαν να αποφύγω την εγχείρηση στη μέση μου και να κάνω κολύμπι και ασκήσεις, αλλά είδα ότι αυτό δε δούλευε σε βάθος χρόνου και κάθε λίγο και λιγάκι μούδιαζε το πόδι μου και πονούσα. Οι περισσότεροι γιατροί εγχείρηση μου λέγανε να κάνω και την έκανα και 10 χρόνια μετά είμαι μία χαρά. Αν άρχιζα να κάνω σκέψεις "δεν θέλω εγχείρηση γιατί μπορεί να μείνω παράλυτη και είναι σοβαρό χειρουργείο κτλ κτλ" τώρα ακόμα θα σερνόμουνα και θα ήμουν και χειρότερα, όπως έχω δει άλλους ανθρώπους να ταλαιπωριούνται. Και επειδή τόσα χρόνια οι ρίζες των νεύρων φαγώθηκαν κι εγχείρηση να κάνουν αυτοί που δεν την έκαναν στην ώρα τους, πλέον δεν θα μπορούν να βοηθηθούν παρά μόνο σε ένα μικρό ποσοστό και αν.
    Έχει τύχει η γιατρός μου να βάλει τις φωνές σε κόσμο γιατί άλλα τους συμβούλευε να κάνουν και άλλα κάναν και περνούσε ο καιρός έτσι. Μπορεί αυτοί να πήγαν σε άλλο γιατρό μετά, να τους έλεγε αυτά που θέλουν να ακούσουν και να αισθάνονταν καλά προσωρινά. Ουσιαστικά ποιος τους βοήθησε μακροχρόνια όμως;
    Καλημερα !

    Νομιζω Σονια οτι συγκρινεις δυο τελείως ακυρες μεταξυ τους περιπτωσεις ..

    Επειδη εχω περασει και απο τα δυο δεν εχει καμια σχεση η μια ιατρικη αποψη με την αλλη ..
    Δυστηχως με την μεση οι γιατροι εχουν χειροπιαστες αποδειξεις οτι πρεπει να πας για χειρουργειο ..Εχουν μαγνητικες και ενα σωρό αλλα που δειχνουν οτι οντως υπαρχει θεμα και οσο να το αφηνεις θα χειροτερευεις ..
    Εκει ειναι καθαρος μονοδρομος και οχι ενας δρομος που ειναι σε πειραματικο σταδιο ...

    Οπως και το γεγονος οτι χειρουργειθηκες εσυ και εισαι μια χαρα δεν ειναι κανονας ..Γιατι το 95% των ατόμων που κανουν επεμβαση στη μεση, ποτε μα ποτε δεν ειναι οπως πριν και ειναι πραγματικα πολυ ακυρο να δινεται τετοια εντυπωση ..
    Ξερουμε πολυ καλα οτι δεν μπορεις να κανεις καποια βασικα πραγματα οχι γιατι απαγορευεται ή οτι δεν εχεις την δυνατοτητα ,απλα ξερεις οτι αν τα κανεις το λιγοτερο θα ειναι να ξανα οδηγηθεις σε ακομα ενα χειρουργειο ή ακομα και σε πολυ χειροτερη φαση ...

    Οποτε και σε αυτη την περιπτωση οι γιατροι επιμενουν για αλλο λογο και πλεον αν δεν φτασεις σε σημειο να πιεζεται ριζα και να προκαλειται παραλυση δεν συστηνουν χειρουργειο γιατι ακριβως μετα εισαι πιο επηρεπεις στο να ξαναβγαλεις μια κηλη στο ιδιο ακριβως σημειο ή σε αλλο σπονδυλο ..Η σπονδυλικη σου στηλη εχει υποστει μια σημαντικη παρεμβαση και πραγματικα ειναι πολυ πιο ευαλωτη απο πριν ..

    Στην ψυχολογια ομως τι αποδειξεις εχεις οτι ο γιατρος σου ειναι καλος ?
    Καιμια απολύτως περαν απο την προσωπική σου εξέλιξη ...
    Εφοσον δεν εχει χειροπιαστο αιτιο-εξετασεις που δινει αγωγη και μαλιστα ξερουμε πολυ καλα οτι ολο αυτο ειναι ενα πειραμα, δεν μπορεις να εισαι τοσο καθετος οσο στην περιπτωση του χειρουργειου σου ..

    Ξερεις ποσους γιατρους αλλαξα εγω γιατι μου ελεγαν τα δικα τους μεχρι να βρω το καταλληλο .
    Πηγαινα για νευροπαθητικο πονο και μου ελεγαν εχεις καταθλιψη και παρε φουλ αντικαταθλιπτικο, χωρις να ανγνωρισουν οτι η πηγη την στεναχωριας μου και οχι της κατάθλιψης που δεν υφίστατο καν, ηταν ο πονος και εκεινο επρεπε να αντιμετωπισουν ...


    Η boo θυμαμαι οταν πρωτομπηκα για πρωτη φορα σε αυτο το φουρουμ ,οταν ακομα δεν συμμετείχα και μονο διαβαζα ειχε μεγαλη διαφορα με την κοπελα που βλεπω τωρα ..
    Ηταν στην σχολη της, προσπαθουσε ακομα πιο πολυ και ας ζοριζοταν και ο τοτε γιατρος της την ειχε φτασει σε ενα σημειο εξελιξης μπορω να πω ..Δυσκολης αλλα εβλεπες κατι παραπανω ...
    Αργοτερα ετυχε να δω και μια πολυ ασχημη υποτροπη της και γενικα την ολη εξελιξη που εχει παρουσιασει εδω μεσα ..

    Ειναι ενα ατομο , το μοναδικο εδω μεσα που ειναι σε τετοια θεση και δεν τα παραταει ,προσπαθει και ΘΕΛΕΙ να νοιωσει το καλυτερο .
    Ενα ατομο που εχει περασει απο την χειροτερη κολαση των ψυχιατρειων και ξερει παρα πολυ καλα τι νοιωθει και τι θελει ..
    Ενα ατομο που οδηγήθηκε εκει παρα την θεληση της επειδη τόλμησε να διατυπώσει δημοσια μια κακη της στιγμη ...

    Οποτε δεν μπορεις να πεις το παραμικρο,ουτε καν να το σκεφτεις ολο αυτο μετα απο ολα αυτα που εχει περασει με σκοπο μονο να νοιωθει εστω και λιγες μερες καλα ...
    Ολες οι περιπτωσεις δεν ειναι ιδιες και ολοι που φτανουν σε αυτο το σημειο δεν παει να πει οτι χαιδευονται ...
    Ισα ισα τοσα χρονια εχει παρει του κοσμου τα χαπια προσπαθώντας να βρει την καταλληλη χημεια ωστε να μπορεσει να προχωρησει ..


    Αυτο και μονο την κανει ικανη να μπορει να διακρινει ποιος γιατρος την βοηθαει και ποιος οχι .
    Ολα δεν ειναι ροδινα στο κοσμο της ψυχολογιας και οποιος δεν εχει περασει απο αυτον εστω και με κατι πολυ μικροτερο δεν μπορει να διανοηθεί ποσο δυσκολος δρομος ειναι αυτος και πολυ περισσότερο μπορει να διακρινει αν καποιος χαιδευεται ή οχι ...

    Πραγματικα ειναι πολυ ασχημο να διαβαζω κατι τετοιο για την boo ,μόνο θετικα ειναι τα σχόλια σου ,αλλα πιστεψε με δεν βοηθαει στην συγκεκριμενη περιπτωση αυτη η αντιμετωπιση .
    Αλλου ναι και ισως επιβάλλεται αλλα εδω οχι, μετα απο ολο αυτο τον αγωνα που δινει καθαρα μονη της ...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  14. #29
    hlias1988
    Guest
    αερολογιες λετε........το πολλα λογια ειναι φτωχια...
    δεν πατε να κοιταξετε την δουλεια σας? τι κανετε εδω μεσα?

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Δεν λέω ότι είναι τα ίδια πράγματα. Όπως δεν συνηστούν σε όλους τους ασθενείς leponex ή οτιδήποτε άλλο, δεν συνηστούν σε όλους επέμβαση. Αν έχεις ένα κομμάτι του δίσκου καρφωμένο στο νεύρο δε θα φύγει από μόνο του και ξέρω άτομο που επειδή ανακουφίστηκε προσωρινά με συντηριτική αντιμετώπιση απέφυγε την επέμβαση και τώρα κάθε λίγο και λιγάκι είναι τάβλα στο κρεββάτι. 5 χρόνια νεώτερη από εμένα. Ας μη βγούμε εκτός θέματος.

    Εννοείται ότι η boo έχει κάνει μεγάλο αγώνα και σημαντικά βήματα προόδου. Αν ο συγκεκριμένος ιατρός ήταν εδώ θα του έλεγα μω΄ρε μαλάκα δεν μιλάνε έτσι, τον ξενίζεις τον άλλο και τον κάνεις εχθρό σου. Δεν μιλάω με το γιατρό, με τη boo μιλάω και της λέω μια άλλη οπτική, ότι ίσως να θέλει μια άλλη αντιμετώπιση το θέμα της φαρμακευτικά και της το έχουν πει πολλοί.

    Δεν αναιρεί το ένα το άλλο, ούτε τους στόχους της για τη σχολή, ούτε τον αγώνα που έχει κάνει, ούτε τίποτα. Ούτε θα αναιρέσει όλα τα άλλα για το θέμα της υγείας της. Απλά θεωρώ ότι η υγεία έχει προτεραιότητα σε σχέση με όλα τα άλλα. Έχω πει πολλές φορές ότι κανείς δεν μπορεί να μπει στην θέση της και ότι θέλει θα κάνει. Συζήτηση κάνουμε, μπορεί ο καθένας απο εμάς να λέει και μπούρδες. Αφού άνοιξε το θέμα, το συζητάμε. Αν δεν θέλει η ίδια να το συζητήσει άλλο ή την χαλάνε αυτά που λέω και δεν θέλει να γράφω, ας το πει η ίδια. Δεν υπάρχει πρόβλημα ούτε είναι κάτι προσωπικό. Νομίζω ότι τον σεβασμό και την εκτίμηση την έχει από όλους μας εδώ μέσα, δεν το αμφισβητεί κανείς αυτό.

Page 2 of 8 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. ντρέπομαι να πάω σε γιατρό
    By deneimaikala in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 1
    Last Post: 10-05-2020, 20:01
  2. Σε τι γιατρό να πάω τα έχω χασει
    By giannos98 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 26
    Last Post: 25-08-2018, 02:13
  3. Ερωτεύτηκα τον γιατρό μου
    By Aretousa in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 34
    Last Post: 29-11-2017, 02:38
  4. Να το πω στον γιατρο μου η οχι
    By kostas1983 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 5
    Last Post: 15-10-2013, 10:19
  5. πως θα παω στο γιατρο????
    By anton76 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 18-05-2013, 16:18

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •