απογοητευση απο γιατρο - Page 8
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 8 of 8 FirstFirst ... 678
Results 106 to 113 of 113
  1. #106
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    οταν μου το ειπε ενοιωσα μηδενικο.
    δεν ηθελα να ερθω σε αντιπαραθεση γιατι δεν εχω μαθει να αντιδραω γιατι φοβαμαι σε τι μπορει καταληξει. νοιωθω οτι καθε αντιπαραθεση οδηγει σε τσακωμο κατι που εγω φοβαμαι..
    ενοιωσα λες και φορεσα πανοπλια για να μη με αγγιξει αλλο βελος και εφυγα
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  2. #107
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,502
    boo πως την παλευης με τις εξετασεις στα μαθηματα, και μενα εχει αρχιση να χαλαει η μνημη μου.....

  3. #108
    hlias1988
    Guest
    Quote Originally Posted by boo View Post
    οταν μου το ειπε ενοιωσα μηδενικο.
    δεν ηθελα να ερθω σε αντιπαραθεση γιατι δεν εχω μαθει να αντιδραω γιατι φοβαμαι σε τι μπορει καταληξει. νοιωθω οτι καθε αντιπαραθεση οδηγει σε τσακωμο κατι που εγω φοβαμαι..
    ενοιωσα λες και φορεσα πανοπλια για να μη με αγγιξει αλλο βελος και εφυγα
    να σου πω εγω ενα περιστατικο να φρικαρεις?
    καθομουν στην καφετερια πριν κατι χρονια.. και ο φιλος μου που του ελεγα τα παντα θεωρουσα οτι ημασταν φιλοι ειπε δυνατα στην καφετερια σε εμενα "ακομα να αυτοκτονησεις ρε?" . πικραθικα πολυ... απλα αλλαξα το βλεμα μου και εφυγα...
    δεν μπορω τους τσακωμους για τον λογο που λες και εσυ... δεν ξερεις που μπορει να οδηγησει...

  4. #109
    garfield
    Guest
    Κι εμενα ενας οικογενειακος φιλος ειπε μπροστα μου μεταξυ σοβαρου και αστειου οτι τα ατομα που δεν μπορουν να ανταπεξελθουν στην καθημερινοτητα πρεπει να τα πετανε στον Καιαδα υπονοωντας εμενα γιατι ολοι νομιζουν οτι εχω καταθλιψη. Που να ξερανε και για το ψυχωτικο επεισοδιο. Αυτο το ξερει μονο η μανα μου και ο αδελφος μου.
    Μη δινετε σημασια παιδια τοσα ξερουν τοσα λενε.

  5. #110
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    pavlosla
    πριν λιγες μερες ξεκινησα..ακομα ειναι πολυ νωρις.. δε στρωθηκα απο νωριτερα να διαβασω οποτε τωρα θα το λουστω. αλλα τι να κανω? δε μποροουσα..
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  6. #111
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    να σου πω εγω ενα περιστατικο να φρικαρεις?
    καθομουν στην καφετερια πριν κατι χρονια.. και ο φιλος μου που του ελεγα τα παντα θεωρουσα οτι ημασταν φιλοι ειπε δυνατα στην καφετερια σε εμενα "ακομα να αυτοκτονησεις ρε?" . πικραθικα πολυ... απλα αλλαξα το βλεμα μου και εφυγα...
    δεν μπορω τους τσακωμους για τον λογο που λες και εσυ... δεν ξερεις που μπορει να οδηγησει...
    Έχεις σκεφτεί γιατί το είπε όμως; Μήπως εκεί που κάνατε αντροπαρέα, χαβαλέ κτλ βλέπει έναν άνθρωπο που όλο τρώγεται για το πως είναι η ζωή του αλλά μένει στάσιμος, έχει αυτοκτονικές τάσεις, δεν επικοινωνεί όπως παλιά, λέει τα ίδια και τα ίδια και τον έχει κουράσει; Πρόσεξε, δεν λέω ότι έχει δίκιο που αντιδράει έτσι, όμως δεν έχουν όλοι ούτε ενσυναίσθηση, ούτε γνώση για ψυχιατρικά θέματα κτλ. Για να φτάσει στο σημείο να το πει αυτό προηγήθηκαν κάποια στάδια όμως. Απομάκρυνσης, έλλειψης επικοινωνίας, δείγματα ότι δεν είστε όπως παλιά. Εσύ τα εντόπισες; Μήπως κάτι από αυτή την ιστορία ίσως σε διδάξει κάτι για τις μελλοντικές σου σχέσεις από το να πεις απλά "Κοίτα τι είπε ο μαλάκας" ;

  7. #112
    hlias1988
    Guest
    Ειναι Αλήθεια οτι μετα απο καποιο σημειο επαναλαμβονουν .. μπορει να εγινα κουραστικος...

  8. #113
    hlias1988
    Guest
    Οι δικοι μου εχουν απειβδησει... λογο τις καταστασης μου? λογω του οτι ειναι γενικως δυσκολα τα πραγματα, δεν ξερω...
    Την προηγουμενη εβδομαδα ηθελα να μπω σε κλινικη... οι δικοι μου δεν με αφησαν...λογο του οτι θα βγω χειροτερα απο εκει μεσα...
    Αλλα θελουν να δουν βελτιωση απο εμενα.. γενικα να παρω στα χερια μου την ζωη...εγω βλεπω αλλαγες στον ευατο μου που μπορει αυτοι να μην τις βλεπουν...Ειναι δυσκολη αποφαση ενας γονιος να παρει την αποφαση να κανει εισαγγελικη..
    Και το διλλημα ειναι οτι θα βγω καλυτερα απο εκει μεσα η οχι?

Page 8 of 8 FirstFirst ... 678

Similar Threads

  1. ντρέπομαι να πάω σε γιατρό
    By deneimaikala in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 1
    Last Post: 10-05-2020, 20:01
  2. Σε τι γιατρό να πάω τα έχω χασει
    By giannos98 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 26
    Last Post: 25-08-2018, 02:13
  3. Ερωτεύτηκα τον γιατρό μου
    By Aretousa in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 34
    Last Post: 29-11-2017, 02:38
  4. Να το πω στον γιατρο μου η οχι
    By kostas1983 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 5
    Last Post: 15-10-2013, 10:19
  5. πως θα παω στο γιατρο????
    By anton76 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 18-05-2013, 16:18

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •