ποτε θα περασει.....ποσο χρονο θελει...help!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    May 2009
    Posts
    323

    ποτε θα περασει.....ποσο χρονο θελει...help!!

    καλησπερα πριν απο 2 μηνες ενιωσα μια ζαλαδα μετα απο διατροφη και εντατικο γυμναστηριο.ειχα χαμηλη πιεση.....μετα πηρα τουσ γιατρους σβαρνα γιατι στεναχωρηθηκα παρα πολυ γιατι ημουνα πολυ υγιες ατομο και αθλητης και αρχισα να βαζω σκεψεις οτι εχω κατι σοβαρο.περασα 2 καρδιολογους 4 παθολογους εξετασεις αιματος συνεχισα να εχω δυσφορια ζαλαδες κουρασμενα ποδια αισθημα παλμων.
    ο τελευταιος παθολογος διεγνωσε πανικο και απο τοτε ξεκινησα να το πολεμαω τα συπτωματα εχουν μετριαστει μετα απο 2 μηνες αρκετα κοιμαμαι καλυτερα απολαμβανω τους φιλους ενω ειχα τασεις φυγης παλια.. απλα αυτο που με στεναχωρει ειναι τοι εχω ακομα κατι σαν κομενα ποδια.σαν κουραση .ο παθολογος ειπε να μην παρω τπτ!ποτε θα περασει τελειως....κουραστηκα μπορω να πω θελω να παω γυμναστηριο ξανα .....

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2009
    Posts
    119
    και εμενα ξεκινισαν να με πιανουν κρισεις πανικου ...
    Αλλα εκανα το αντιθετο , ξεκινισα γυμναστηριο
    Προσπαθησε να ξαναπας και μπορει να σε βοηθησει

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2009
    Posts
    119
    Αλλα με ρεγουλο οχι εντατικα
    Οι γιατροι δεν βρηκαν τιποτα να φανταστω

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2009
    Posts
    323
    απολυτως τιποτα καλα θα δοκιμασω να ξαναπαω γυμναστηριο..........

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2009
    Posts
    323
    καμια αλλη προταση???

  6. #6
    Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    63
    καλησπερα ...ταλαιπωρουμαι απο ψυχοσωματικα συμπτωματα πανω απο ενα χρονο...απο τον οκτωμβριο και μετα εχω και εχω κοπωση στο ενα ποδι μου ο γιατρος μου ειπε οτι ειναι αγχωδης διαταραχη..ισως και κταθλιψη..η κωποση στο ποδι περναει οταν το ξεχναω οταν περναω καλα..επισης ειναι αρκετα καλυτερα οταν πηγαινω γυμναστηριο.. το γυμναστηριο μου το προτεινε ο γιατρος μου και πραγματικα με βοηθησε (δεν ειχα ξαναπει ποτε γυμναστηριο) ξεχναω οσα με αποσχολουν βλεπεις..μην σε απασχολουν τοσο τα ψυχοσωματικα μιας και δεν ειναι κατι παθολογικο οπως σε διαβεβαιωσαν και οι γιατροι..η γνωμη μου ειναι να δεις ενα ψυχιατρο που ασχολειται με τη διαταραχη πανικου..θα σου λυσει πολλες αποριες..
    καλη δυναμη!

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    May 2009
    Posts
    323
    ευχαριστω θελω να τονισω οτι δεν εχω ανχος στη ζωη μου αλλα το ανχος μην εχω κατγι σοβαρο μου τα δημηουργησε ολα....τωρα με το χρονο ελπιζω να περασει σου συστησε φαρμακευτικη αγωγη??

  8. #8
    Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    63
    σου εστειλα u2..

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    May 2009
    Posts
    12
    hello

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    May 2009
    Posts
    12
    kanis online ?

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    athens
    Posts
    324
    to poso xrono thelei na perasei kaneis den to kserei...to gegonos pos ola osa fovasai pos tha ginoun den ginontai pote nomizo pos to kseroume oloi...prosopikos enoiotha akrivos ta idia kai kurios zalades kai taseis gia lipothumia,irtha se simeio na patho fovia mipos lipothumiso..omos tipota den egine 1,5 xrono tora...etsi kathomoun kai fovomoun...ego prosopika ksekinisa omoiopathitiki...eimai stis protes meres kai noiotho pio polles zalades kati pou simainei pos giatreuetai o organismos mou...gia na doume...tha sou sunistousa na sunexiseis gym,na pineis galataki(xalaronei),na akous mousikoula kai na min fovasai tipota.....perastiko einai..apla sto kathena apo emas kane allo xrono oste na fugei

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    May 2009
    Posts
    150
    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ! ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΚΑΙ ΒΡΙΣΚΩ ΠΟΛΛΑ ΚΟΙΝΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΜΕ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ. Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΙΣΤΟΡΙΑ ΕΝ ΟΛΙΓΟΙΣ ΕΙΝΑΙ Η ΕΞΗΣ: ΤΟΝ ΑΠΡΙΛΙΟ ΤΟΥ 2002, ΕΠΑΘΑ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΚΡΙΣΗ ΠΑΝΙΚΟΥ. ΤΑ ΓΝΩΣΤΑ: ΓΙΑΤΡΟΙ, ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ, ΤΙΠΟΤΑ ΠΑΘΟΛΟΓΙΚΟ..ΜΙΑ ΞΑΔΕΛΦΗ ΜΟΥ ΜΕ ΠΑΡΟΜΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΕΠΕΙΣΕ ΝΑ ΠΑΩ ΣΕ ΨΥΧΙΑΤΡΟ. ΕΝ ΤΩ ΜΕΤΑΞΥ ΕΙΧΑ ΗΔΗ ΑΝΑΠΤΥΞΕΙ ΑΓΟΡΑΦΟΒΙΑ..ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΕΝΤΟΝΑ ΚΑΤΑΘΛΙΠΤΙΚΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ (ΑΓΧΟΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ, ΟΠΩΣ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ, ΕΙΝΑΙ \"ΞΑΔΕΛΦΙΑ\").
    ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΚΑΠΟΙΩΝ ΜΗΝΩΝ ΜΕ ΦΑΡΜΑΚΑ ΚΑΙ ΨΥΧΟΘΕΡΑΠΕΙΑ, ΗΜΟΥΝ ΠΟΛΥ-ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΑ!ΣΧΕΔΟΝ ΕΙΧΑ ΕΠΑΝΕΛΘΕΙ. ΜΕΧΡΙ ΤΟΝ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟ ΤΟΥ 2007, ΠΟΥ ΜΙΑ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΗ ΑΛΛΑΓΗ (ΕΥΧΑΡΙΣΤΗ, ΜΟΝΙΜΟΣ ΔΙΟΡΙΣΜΟΣ ΣΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΣΕ ΘΕΣΗ ΣΧΕΤΙΚΗ ΜΕ ΤΟ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ ΜΟΥ) ΠΥΡΟΔΟΤΗΣΕ ΞΑΝΑ ΚΑΠΟΙΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ. ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΚΡΙΣΕΙΣ ΠΑΝΙΚΟΥ, ΠΑΡΑ ΕΝΤΟΝΑ ΚΑΤΑΘΛΙΠΤΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ, ΜΕ ΤΑ ΓΝΩΣΤΑ ΣΩΜΑΤΙΚΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ, ΑΠΕΛΠΙΣΙΑ, ΚΛΑΜΑ...ΕΠΙΣΚΕΦΤΗΚΑ ΠΑΛΙ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΑΡΧΙΣΑ ΘΕΡΑΠΕΙΑ. ΣΕ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΛΙΓΩΝ ΜΗΝΩΝ ΕΙΧΑ ΕΠΑΝΕΛΘΕΙ. ΞΕΡΕΤΕ ΤΙ ΕΜΑΘΑ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ;ΝΑ ΜΗΝ ΑΦΗΝΩ ΚΑΝΕΝΑΝ ΝΑ ΜΕ ΠΑΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΕ ΠΡΟΣΒΑΛΛΕΙ, ΝΑ ΒΑΖΩ ΟΡΙΑ, ΠΡΟΣΠΑΘΩΝΤΑΣ ΝΑ ΜΗΝ ΠΡΟΣΒΑΛΛΩ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΤΑΝΟΩ, ΟΣΟ ΓΙΝΕΤΑΙ, ΤΙΣ ΑΝΑΓΚΕΣ ΤΟΥΣ. ΠΑΙΔΙΑ, ΚΡΑΤΕΙΣΤΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΑΣ ΛΕΩ!!!ΜΗΝ ΑΦΗΝΕΤΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΝΑ ΣΑΣ ΘΥΜΩΝΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΣΑΣ ΠΑΤΑ! ΑΝΤΙΔΡΑΣΤΕ ΜΕ ΗΡΕΜΙΑ ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΙ ΒΑΛΤΕ ΤΑ ΟΡΙΑ ΣΑΣ! Ο ΘΥΜΟΣ ΕΣΩΤΕΡΙΚΕΥΕΤΑΙ ΚΑΙ ΒΓΑΙΝΕΙ ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΟΥΣ ΤΡΟΠΟΥΣ!
    ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΑΠΟΜΕΙΝΕΙ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΦΟΒΙΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΡΡΩΣΤΙΕΣ: ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΜΕΡΕΣ ΠΑΛΙ ΜΕΤΡΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΤΗ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΜΟΥ, ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΙΩΣΗ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΑ, ΚΑΙ ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΚΥΜΑΙΝΕΤΑΙ ΑΠΟ 36,6 ΜΕΧΡΙ 37,2. ΚΑΝΩ ΑΓΩΝΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ ΒΑΖΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΘΕΡΜΟΜΕΤΡΟ. ΣΑΣ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ;

  13. #13
    εμενα μου συμβαινει με το πιεσομετρο!πιστευω πως ειναι παρομοιο!μετραω συνεχεια σφυγμους!

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    May 2009
    Posts
    150
    ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ! ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΠΟΛΥ ΝΑ ΤΟ ΑΠΟΦΥΓΩ!ΕΝ ΤΩ ΜΕΤΑΞΥ, ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΑΠΟ ΤΟ ΑΓΧΟΣ Η ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΜΟΥ ΑΝΕΒΑΙΝΕΙ. ΚΑΤΙ ΠΑΡΟΜΟΙΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΠΙΕΣΗ

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    May 2009
    Posts
    150
    ΠΑΝΤΩΣ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ Η ΣΥΜΒΟΛΗ ΤΟΥ ΕΙΔΙΚΟΥ. ΑΠΟ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΗΜΟΥΝ \"ΤΥΧΕΡΗ\" ΓΙΑΤΙ Η ΞΑΔΕΛΦΗ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΕΠΕΙΣΕ ΝΑ ΑΠΕΥΘΥΝΘΩ ΣΕ ΨΥΧΙΑΤΡΟ. Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΑΝΤΕΔΡΑΣΑ ΕΝΤΟΝΑ. ΣΚΕΦΤΟΜΟΥΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΤΡΕΛΗ!ΕΚΕΙΝΗ ΟΜΩΣ ΕΠΕΜΕΝΕ ΚΑΙ, ΒΛΕΠΟΝΤΑΣ ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ ΟΤΙ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΜΟΥ ΧΕΙΡΟΤΕΡΕΥΕ, ΠΗΡΑ ΤΗΝ ΑΠΟΦΑΣΗ

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •