Υπάρχει θεός; - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 24 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 31 to 45 of 360
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,663
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Καλημέρα !

    Πέραν το τι ισχύει και τι όχι πως είσαι τόσο σίγουρος ότι η υπαρξη της δεν ωφελεί την ζωή κάποιον ανθρώπων ?

    Πως είσαι τόσο κάθετος όταν υπάρχουν αληθινές μαρτυρίες από αρκετούς ,ότι πήραν πολύ δύναμη και βοήθεια όταν αντιμετώπιζαν ένα πρόβλημα υγείας και ήταν η μόνη τους σωτηρία η πίστη τους ώστε να μείνουν όρθιοι και να παλέψουν ?
    Καλημέρα!
    Αν κάποιος ανακουφίζεται στο να πιστεύει στο θεό. τον αλαχ ή τον Μίθρα, είναι δικαίωμά του και αυτό δεν μπορώ τα το κρίνω διότι αφορά την υποκειμενική αλήθεια του καθενός. Αυτό όμως που μπορώ να κρίνω και να διαπιστώσω είναι ότι οι θρησκείες έχουν προκαλέσει περισσότερα δεινά στην ανθρωπότητα παρά θετικά οφέλη.

    Ποια δική σου ανάγκη καλύπτει όλος αυτός ο αποκλεισμός ?
    εσένα ποια δική σου ανάγκη καλύπτει η διερεύνηση των δικών μου αναγκών?

    Όσο αφορά την μεταθανάτια ζωή κανένας δεν μπορεί να απαντήσει με σιγουριά .
    Έχεις αποδείξεις να μας βοηθήσεις και εμάς που αναρωτιόμαστε καμιά φορά τι υπάρχει μετά από εδώ ?
    Που να βρίσκονται κάποια δικά μας άτομα ?
    Εσύ από τα δισεκατομύρια των πεθαμένων σε αυτό τον πλανήτη έχεις δει κάποιον να γυρίζει πίσω? Είναι τελικά τόσο δύσκολο για εμάς τους ανθρώπους να συμβιβαστούμε και να αποδεχτούμε την έννοια της ανυπαρξίας; Μήπως η δυσκολία αυτή μας ωθεί να πιστεύουμε μύθους? Μήπως τελικά η αποδοχή της ανυπαρξίας ως πραγματικότητα είναι αυτή που απελευθερώνει τον άνθρωπο;

    Και κάτι ακόμα, ποτέ μη ζητάς αποδείξεις από κάποιον που δεν πιστεύει σε αυτό που εσύ υποστηρίζεις και δεν μπορείς να το αποδείξεις. Δλδ δεν στέκει λογικά. Αυτός που οφείλει να φέρει αποδείξεις είναι αυτός που υποστηρίζει την ύπαρξη ενός γεγονότος ή μίας συνθήκης. Αν εσύ πιστεύεις στη μεταθανάτιο ζωή τότε εσύ είσαι αυτή που καλείσαι να φέρεις στοιχεία ώστε να αποδείξεις την ορθότητα της θέσης σου. Διότι η απόδειξη της ανυπαρξίας από τον καιρό του Καντ γνωρίζουμε ότι είναι αδύνατη.

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by aeolus74 View Post
    Αν κάποιος ανακουφίζεται στο να πιστεύει στο θεό. τον αλαχ ή τον Μίθρα, είναι δικαίωμά του και αυτό δεν μπορώ τα το κρίνω διότι αφορά την υποκειμενική αλήθεια του καθενός. Αυτό όμως που μπορώ να κρίνω και να διαπιστώσω είναι ότι οι θρησκείες έχουν προκαλέσει περισσότερα δεινά στην ανθρωπότητα παρά θετικά οφέλη.
    Eφοσον δεν μπορεις να το κρινεις πως εισαι τοσο καθετες σε κατι που ακομα και εσυ ο ιδιος δεν γνωριζεις και βαδιζεις υποθετικα ?



    εσένα ποια δική σου ανάγκη καλύπτει η διερεύνηση των δικών μου αναγκών?
    Περιμενω απαντηση για να δω αν συμβαδιζει με την δικη μου διερευνησει αναγκων ωστε να δω αν τελικα ο καθενας μας εχει βρει αυτο που ψαχνει ωστε να ειναι ηρεμος ...Αυτο αλλωστε δεν ειναι το ζητουμενο ?



    Εσύ από τα δισεκατομύρια των πεθαμένων σε αυτό τον πλανήτη έχεις δει κάποιον να γυρίζει πίσω? Είναι τελικά τόσο δύσκολο για εμάς τους ανθρώπους να συμβιβαστούμε και να αποδεχτούμε την έννοια της ανυπαρξίας; Μήπως η δυσκολία αυτή μας ωθεί να πιστεύουμε μύθους? Μήπως τελικά η αποδοχή της ανυπαρξίας ως πραγματικότητα είναι αυτή που απελευθερώνει τον άνθρωπο;
    Ακριβως γι αυτο τον λογο ,ειναι πολυ δυσκολο για ολους εμας να αποδεχτουμε το οτιδηποτε και να μην παρασυρομαστε απο μαρτυριες οτι τελικα υπαρχει ή δεν υπαρχει ...

    Και κάτι ακόμα, ποτέ μη ζητάς αποδείξεις από κάποιον που δεν πιστεύει σε αυτό που εσύ υποστηρίζεις και δεν μπορείς να το αποδείξεις. Δλδ δεν στέκει λογικά. Αυτός που οφείλει να φέρει αποδείξεις είναι αυτός που υποστηρίζει την ύπαρξη ενός γεγονότος ή μίας συνθήκης. Αν εσύ πιστεύεις στη μεταθανάτιο ζωή τότε εσύ είσαι αυτή που καλείσαι να φέρεις στοιχεία ώστε να αποδείξεις την ορθότητα της θέσης σου. Διότι η απόδειξη της ανυπαρξίας από τον καιρό του Καντ γνωρίζουμε ότι είναι αδύνατη.
    Κανοντας μια συζητηση δεν ζητας αποδειξεις για να υποστηριξεις τα δικα σου πιστευω ..
    Αν καποιος δεν μπορει να αντιληφθει και να σεβαστει οτι υπαρχει και η αλλη πλευρα δεν την κανει απλα .

    Αυτο λεμε τοσο καιρο εδω μεσα ..Δεν στεκει λογικα ολο αυτο που γινεται ανοιγοντας ενα τετοιο θεμα .
    Μην τολμησει καποιος να πει πιστευω στον Θεο βουδα ή Αλλαχ να τον βγαλουν κατευθειαν οτι εχει θεμα και οτι εκεινος ειναι ο σωστος και προσπαθει με προσβλητικο τροπο να το περασει ολο αυτο ...
    Εχει ανασφαλειες ,ειναι έρμαιο ολου αυτου και μαλιστα πιανονται απο οτιδηποτε σκλυροπυρινικο ..

    Μεση λυση δηλαδη δεν υπαρχει ?

    ή εισαι χριστιανος και γυρνας με ρασα και σκυμμενο το κεφαλι ή εισαι εναντια σε ολο αυτο και χλευαζεις κατι που για καποιον ειναι ιερο και οσιο ..
    Εσυ λες οτι μπορει να γινει σωστη συζητηση κατω απο τετοιες συνθηκες ?

    Θα ηταν πολυ καλο για οποιον διαβαζει τετοια θεματα και εχει αναζητησεις ,γιατι εγω τις απαντησεις μου τις βρηκα στα δικα μου πιστευω ,να διαβαζει πως το καταφερε και το εκανε και οχι αν ειναι σωστο επειδη τα βρηκε σε ενα συγκεκριμενο Θεο ...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,663
    @ Marilou
    Εγώ δεν πρόσβαλα κανένα, απλά εξέφρασα την άποψή μου. Τώρα εάν το εάν οι απόψεις μου που είναι αντίθετες με αυτές των πιστών προκαλούν αίσθηση προσβολής, αυτό δεν είναι δικό μου πρόβλημα.

    Ο καθένας έχει το δικαίωμα να πιστεύει σε ότι θέλει, δεν μπορεί όμως να έχει την απαίτηση αυτό που πιστεύει να είναι με το στανιό σεβαστό ή αποδεκτό από τους άλλους.

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by aeolus74 View Post
    @ Marilou
    Εγώ δεν πρόσβαλα κανένα, απλά εξέφρασα την άποψή μου. Τώρα εάν το εάν οι απόψεις μου που είναι αντίθετες με αυτές των πιστών προκαλούν αίσθηση προσβολής, αυτό δεν είναι δικό μου πρόβλημα.

    Ο καθένας έχει το δικαίωμα να πιστεύει σε ότι θέλει, δεν μπορεί όμως να έχει την απαίτηση αυτό που πιστεύει να είναι με το στανιό σεβαστό ή αποδεκτό από τους άλλους.

    Ποιος σου ειπε οτι απευθύνθηκα προσωπικα σε εσενα ...

    Τελοσπαντων καταλαβα ,εδω δεν μπορουμε να μιλαμε γενικα πρεπει παντα να προσωποιποιουμε καταστασεις ?

    Ολοι αποψεις καταθετουμε και απορω πραγματικα γιατι δεν γινεται κατανοητω και πρεπει ΠΑΝΤΑ μα ΠΑΝΤΑ να καταληγουν ετσι.

    Γνωστο οτι ο γραπτος λογος παρερμηνευεται εννια στις δεκα φορες ειδικα αν δεν γνωριζεις τον αλλον προσωπικα ,αλλα εδω(γενικα μιλαω παντα ) τινει να γινει κανονας πλεον οποτε ποιος ο λογος να μπεις στην διαδικασια της συζητησης ?


    Ειναι και μια ακομη αποδειξη σε αυτο που ειχε ρωτησει και ο Κωστας ,γιατι δεν υπαρχει συμμετοχη και εξελιξη πολιτισμενων συζητησεων ..

    Ολα καλα ,παμε παρακατω !
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,663
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Ποιος σου ειπε οτι απευθύνθηκα προσωπικα σε εσενα ...

    Τελοσπαντων καταλαβα ,εδω δεν μπορουμε να μιλαμε γενικα πρεπει παντα να προσωποιποιουμε καταστασεις ?
    Στο δικό μου σχόλιο απάντησες Μαριλού.

    Θα συμφωνήσω με το "τέλοσπάντων"

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by aeolus74 View Post
    Στο δικό μου σχόλιο απάντησες Μαριλού.

    Θα συμφωνήσω με το "τέλοσπάντων"
    Ε τοτε βρε aeolous ανηκεις και σε ολους εκεινους που διαβαζουν γιατι εχουν αναζητησεις και ισως βοηθηθουν απο το θεμα ,γιατι μια παραγραφο αναφερεται και σε αυτους ..

    Οντως αστο, ειπαμε η προθεση μετραει πραγματικα ,αν ειναι να μετραμε τις λεξεις μας δεν το κανω πλεον γιατι δεν με ευχαριστει .

    Και για να μην παρεξηγηθω παλι δεν το λεω προσωπικα ...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    101
    Χαιρετώ όλα τα καλά παιδιά!
    aeolus74, hlias1988, Macgyver, Marilou, Nikolas73, Remedy, tommorello
    Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις!

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    101
    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    Δεν μπερδευτικα! απλα μου αρεσει αυτο το κομματι.. και εαν μπορω να συνεισφερω στην συζητηση με αυτον τον τροπο!

    Iron maiden - When the River Runs Deep

    Αναζήτησε κάτι που είναι δύσκολο να βρεθεί
    Ψάχνοντας κάπου βαθιά μέσα στο μυαλό σου
    Ελπίζω να βρεις αυτό που ψάχνεις
    Ο παράδεισος περιμένει με ανοιχτή μια πόρτα

    Αν θα'πρεπε να πουλήσεις τη ψυχή σου τόσο φθηνά όσο εγώ τότε
    Ο δρόμος προς την καταστροφή είναι ένας μακρύς δρόμος για να κρυφτείς μέσα (του)
    Υπογράψαμε τις ζωές μας για να έχουμε μια απόδραση
    Είναι κάτι που θα είναι οτιδήποτε η μοίρα μας
    Είναι ανώφελο να κρυβόμαστε
    Πρέπει να συνεχίσουμε να προσπαθούμε
    Δεν μπορώ να αντέξω πλέον ψέματα
    Αυτό είναι το τελευταίο
    Δεν υπάρχει χρόνος για να κλαίμε
    Όταν κάποιοι από εμάς πεθαίνουν
    Κανένας μας δεν αποφασίζει ποιο είναι το πεπρωμένο μας

    Τώρα με τίποτα για να κρύψω πηγαίνοντας πουθενά
    Βουτάω τις ευκαιρίες μου και στέκομαι στο πλευρό τους
    Όταν ο ποταμός τρέχει βαθιά
    Και η γραμμή σπάει
    Και το αίμα κυλάει
    Ελεύθερο απ'τις ζωές μας

    Είναι αυτή η τελευταία μαζί ίσως στιγμή τώρα
    Στεκόμαστε μαζί και κρατάμε τη γραμμή εδώ
    Δεν υπάρχει τίποτα που να μπορούμε να κάνουμε απλά καθόμαστε εδώ και περιμένουμε
    Το ζάρι ρίχνεται το οποίο αποφασίζει τη μοίρα μας

    Είναι ανώφελο να κρυβόμαστε
    Πρέπει να συνεχίσουμε να προσπαθούμε
    Δεν μπορώ να αντέξω πλέον ψέματα
    Αυτό είναι το τελευταίο
    Δεν υπάρχει χρόνος για να κλαίμε
    Όταν κάποιοι από εμάς πεθαίνουν
    Κανένας μας δεν αποφασίζει
    Ποιο είναι το πεπρωμένο μας

    Τώρα με τίποτα για να κρύψω πηγαίνοντας πουθενά
    Βουτάω τις ευκαιρίες μου και στέκομαι στο πλευρό τους
    Όταν ο ποταμός τρέχει βαθιά
    Και η γραμμή σπάει
    Και το αίμα κυλάει
    Ελεύθερο απ'τις ζωές μας
    Τώρα με τίποτα για να κρύψω πηγαίνοντας πουθενά
    Βουτάω τις ευκαιρίες μου και στέκομαι στο πλευρό τους
    Όταν ο ποταμός τρέχει βαθιά
    Και η γραμμή σπάει
    Και το αίμα κυλάει
    Ελεύθερο απ'τις ζωές μας

    Τώρα με τίποτα για να κρύψω πηγαίνοντας πουθενά
    Βουτάω τις ευκαιρίες μου και στέκομαι στο πλευρό τους
    Όταν ο ποταμός τρέχει βαθιά
    Και η γραμμή σπάει
    Και το αίμα κυλάει
    Ελεύθερο απ'τις ζωές μας
    Τώρα με τίποτα για να κρύψω πηγαίνοντας πουθενά
    Βουτάω τις ευκαιρίες μου και στέκομαι στο πλευρό τους
    Όταν ο ποταμός τρέχει βαθιά
    Και η γραμμή σπάει
    Και το αίμα κυλάει
    Ελεύθερο απ'τις ζωές μας
    Σ' ευχαριστώ για το κομμάτι. Δεν ακούω Iron Maiden αλλά καταλαβαίνω το νόημα από τη μετάφραση...

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    101
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    οχι, θα σου απαντησω εδω, αφου προβληματιστηκες τοσο πολυ.
    τα βαριεμαι τα προσωπικα μηνυματα.
    μου δημιουργεις την εντυπωση οτι εισαι παλιο μελος που δημιουργησε νεο προφιλ.
    γι αυτο και σου ειπα, οτι ενω φαινεται οτι ειμαι γυναικα, κανεις τον ανηξερο, ωστε να δειχνεις "νεος"..
    Έχεις δίκιο σ' αυτό. Είχα και στο παρελθόν λογαριασμό στο φόρουμ. Δε συμφωνείς όμως πως «ο νέος είναι ωραίος»; Χαχα

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    101
    Quote Originally Posted by Nikolas73 View Post
    Όλοι όσοι σου απάντησαν υπάρχουν, ζουν. Διάβασαν όσα έγραψες, αντέδρασαν και συνομιλούν μαζί σου. Ο Θεός σου μίλησε ποτέ? Σου χτύπησε την πόρτα? Ήπιατε μαζί καφέ? Άκουσες τη φωνή του? Τον αγγιξες? Προφανώς όχι. Ένα και ένα κάνουν δύο. Τα υπόλοιπα είναι λογοπαίγνια και υπάρχουν μόνο στη φαντασία σου. Ζήσε τη ζωή σου και απόλαυσε την. Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι δωρεάν. Φιλικά
    Αν υποθέσω πως ο θεός έχει βάλει στόχο εκτός των άλλων να πίνει καφέ μία φορά τουλάχιστον με κάθε άνθρωπο, θα χρειαζόταν 22.000 χρόνια αν έπινε με έναν κάθε μέρα. Κανένας άνθρωπος δε ζει τόσο. Διαφορετικά για να προλάβει να τους δει όλους πριν πεθάνουν, θα πρεπε να πίνει με 300.000 ανθρώπους τη μέρα. Οπότε θα αντιστοιχούσαν στον καθένα περίπου 0,3 δευτερόλεπτα. Τι καφές θα ήταν αυτός; Αν απλά ένας καφές με το θεό είναι τόσο δύσκολο να γίνει πραγματικότητα, μήπως τελικά ζητάμε πολλά από τον θεό;

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    101
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Δεν μου απάντησες όμως σε αυτό που σε ρώτησα περί ηρεμίας ...

    Εδώ μέσα ειναι πολύ περίεργος χώρος και δεν έχει καμία σχέση με οποιοδήποτε άλλο φόρουμ .
    Εδώ μέσα όλοι εχουν-εχουμε τα θεματακια μας .

    Άλλοι τα παραδέχονται ανοιχτά και είναι σε θέση να τα συζητήσουν και άλλοι, αυτοί που υποστηρίζουν ότι δεν έχουν τίποτα, αλλά παρ όλα αυτά ο τρόπος γραφής τους και οι παραβατικές τους -εμμονικες συμπεριφορές κάνουν μπαμ και ας μην το παραδέχονται ...

    Οπότε καταλαβαίνεις ότι οι περισσότεροι είναι βυθισμένοι στα δικά τους θέματα και η αλήθεια είναι ότι όταν είσαι μέσα σε μια ψυχολογική καταιγίδα δύσκολα θα ασχοληθεις με θέματα που δεν σε απασχολούν ...

    Όπως παίζει και το ενδεχόμενο πολλά μελη να μην θέλουν να εκφράσουν την άποψη τους γιατί θα πλακώσουν οι γνωστοί άγνωστοι να ασκήσουν κριτικη κατι που σίγουρα δεν αναζητά ένας ευάλωτος χαρακτήρας την δεδομένη στιγμή ...

    Να ξέρεις πως οι καλύτερες συζητήσεις με ανθρώπους που θέλουν και αναζητούν απόψεις στα θέματα τους γίνονται έξω από εδώ και σίγουρα όχι δημόσια γιατί πολύ απλά δεν αντέχουν όλο αυτό το κλίμα ..

    Έχω κάνει πολύ σπουδαίες συζητήσεις με ανθρώπους που με έκαναν να αναρωτηθώ και εγώ για εμένα πολλές φορές .
    Ειναι πολύ ωραίο να μοιράζεσαι με ανθρώπους που έχεις κοινά χαρακτηριστικά .
    Παίρνεις και δίνεις δύναμη και είναι πολύ κριμα να μην γίνεται και δημόσια όλο αυτό ειλικρινά !

    Εσύ αλήθεια πως βρέθηκες εδώ ?
    Τι αναζήτηση έκανες και σε έβγαλε το φόρουμ ?
    Δόξα το θεώ έχω πολύ ηρεμία στη ζωή μου. Θεματάκια υπάρχουν βέβαια. Αλλά υπάρχει κάποιος που δεν έχει θεματάκια;

    Το φόρουμ το γνώριζα από παλιότερα και είχα λογαριασμό για ένα διάστημα. Διάβαζα άρθρα του site κι έτσι το βρήκα...

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    101
    Quote Originally Posted by tommorello View Post
    Το ''φίλε'' που λέω είναι έννοια γενική, δεν προσδιορίζει ούτε αρσενικό ούτε θηλυκό.
    Ναι μου το πε και η Remedy. Δεν το είχα προσέξει. Παρανόησα... Ζητώ συγγνώμη σε όποιον προκάλεσε η ερώτηση μου οποιαδήποτε αναστάτωση.

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    101
    Quote Originally Posted by aeolus74 View Post
    Πόσες θρησκείες υπάρχουν τελικά; Χιλιάδες
    Τι είναι η θρησκεία; Το να πιστεύουμε σε εκπροσώπους μεταφυσικών υπάρξεων
    Ωφελεί η ύπαρξη της στη ζωή μας; ΟΧΙ
    Ποια θρησκεία βοηθάει περισσότερο τον άνθρωπο να αντεπεξέρχεται στις δυσκολίες της ζωής; ΚΑΜΙΑ
    Υπάρχει θεός; ΟΧΙ
    Υπάρχει μετά θάνατον ζωή; ΟΧΙ

    ελπίζω να βοήθησα
    Αν καταλαβαίνω καλά, είσαι άθεος. Θα θελες να μας πεις πως σε έχει βοηθήσει αυτό στη ζωή σου και πως οδηγήθηκες εκεί;

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    101
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    παιδια , εγω δεν ξερω ........οτι υπαρχει μια ανωτερη δυναμι , υπαρχει, το θεμα ειναι ασχολειται με μας ? και αν ναι, με ποιον τροπο? μονο αυτα μπορω να υποθεσω , αυτα τα μπιγκ -μπανγκ ειναι μπουρδες.....και παλι λιγα υποθετω .......αν ναι, τοτε υπαρχει μεγας αριθμος θεματων με τοποποια προς το παρον τα αγνοει......λογω φορτου εργασιας ? δεν γνωριζω ......ουτε η αλλος γνωριζει .....εμεις θασχολουμεθα ποτέ μα τα μυρμηγκια ? οχι βεβαια , καπως ετσι παει κατ εμε ....
    Πιστεύεις πως είναι αναγκαίο να ασχολείται κάποιος μαζί μας για να τα καταφέρουμε στη ζωή;

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    101
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Καλημέρα !

    Πέραν το τι ισχύει και τι όχι πως είσαι τόσο σίγουρος ότι η υπαρξη της δεν ωφελεί την ζωή κάποιον ανθρώπων ?

    Πως είσαι τόσο κάθετος όταν υπάρχουν αληθινές μαρτυρίες από αρκετούς ,ότι πήραν πολύ δύναμη και βοήθεια όταν αντιμετώπιζαν ένα πρόβλημα υγείας και ήταν η μόνη τους σωτηρία η πίστη τους ώστε να μείνουν όρθιοι και να παλέψουν ?

    Ποια δική σου ανάγκη καλύπτει όλος αυτός ο αποκλεισμός ?


    Όσο αφορά την μεταθανάτια ζωή κανένας δεν μπορεί να απαντήσει με σιγουριά .
    Έχεις αποδείξεις να μας βοηθήσεις και εμάς που αναρωτιόμαστε καμιά φορά τι υπάρχει μετά από εδώ ?
    Που να βρίσκονται κάποια δικά μας άτομα ?


    Μόνο ήρεμες απαντήσεις και από τους υπόλοιπους που θέλουν να συμμετέχουν ...
    Marilou πως σε έχει βοηθήσει η πίστη στη θρησκεία σου;
    Υπάρχουν αντιλήψεις-διδαχές σ' αυτή που νιώθεις πως θα ήταν ωφέλιμο να αλλάξουν;

Page 3 of 24 FirstFirst 1234513 ... LastLast

Similar Threads

  1. ΘΕΟΣ ΚΑΙ ΛΟΓΙΚΗ
    By YokoChoco in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 8
    Last Post: 26-06-2021, 23:20
  2. Θεος φυλαξοι..
    By boo in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 32
    Last Post: 12-01-2018, 18:37
  3. Υπάρχει θεός?
    By WhyAlwaysMe? in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 119
    Last Post: 29-08-2017, 18:56
  4. Υπάρχει Θεός;
    By Antonis76 in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 152
    Last Post: 29-04-2017, 07:33
  5. Αν υπάρχει Θεός, ας καταστρέψει το ανθρώπινο γένος!!
    By titanic in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 60
    Last Post: 06-12-2015, 01:33

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •