Υπάρχει θεός; - Page 21
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 21 of 24 FirstFirst ... 111920212223 ... LastLast
Results 301 to 315 of 360
  1. #301
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by Merlot View Post
    Η εκούσια έκτρωση είναι...φόνος; Η ελληνική εκκλησία και οι Ευαγγελιστές συμπλέουν. Εμπρός προς τον Μεσαίωνα! Η κυβέρνηση επανέφερε τον εορτασμό των τριών ιεραρχών στα δημοτικά. Χέρι χέρι με τον καρατζαφέρη. Το έμβρυο είναι ακέραιος άνθρωπος από τη στιγμή της σύλληψης. Να τραβάμε τα βυζιά μας.

    https://www.lifo.gr/now/greece/iera-...si-einai-fonos
    ειστε θρασεις!
    τα εμβρυα πρεπει να γινονται βρεφη. τα βρεφη να γιγονται παιδια.
    για να μπορει ο παππας να βαζει μεσα τους... βαθια... τα διδαγματα της εκκλησιας.
    και να βαζει τα παιδια, βαθια μεσα.... στους κολπους της....
    αιντε!!!

  2. #302
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    ποια εκτρωση;;
    η εκκλησια δεν επιτρεπει ουτε την αντισυλληψη..
    αν εχετε ιδεα απο χριστιανοπουλα, απο τους πιστους που ειναι πολυ κοντα στην εκκλησια, θα παρατηρησετε οτι πολλοι απο αυτους εχουν πανω απο τρια παιδια. εχω συναντησει και με 17 παιδια. και δεν ηταν ρομά..
    ο λογος ειναι οτι η εκκλησια τους επιβαλλει να κανουν "οσα παιδια ερθουν". απαγορευεται η αντισυλληψη , γιατι σκοπος του σεξ ειναι η τεκνοποιηση και μονο. οχι η ευχαριστηση. εννοειται αυτο..
    αν θες σεξ, θα γεννοβολας μεχρι να σου βγει παιδι απ την μυτη..

  3. #303
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,404
    Τι μαθαίνει κανείς εδώ μέσα ...

    Ότι τα περισσότερα παντρεμένα ζευγάρια χριστιανα πάντοτε κανουν το πολύ μία άντε δύο φορές σεξ στον έγγαμο βίο τους ..

    Τα καημένα, κριμα εδώ που τα λέμε αν το εχουν κάνει τόσες λίγες φορές για να έχουν μόνο ένα ή δυο παιδακια γιατί ως γνωστό έκτρωση και αντισύλληψη οποιασδήποτε μορφής απαγορεύεται ..

    Αν αναλογιστούμε και το ποσοστό των Χριστιανών στην Ελλάδα ,είναι άποψη τεκμηριωμένη μιας και δεν αντιμετωπίζουμε πρόβλημα υπογεννητικότητας..

    Καλά είπα ο φιλος μας μόνο η Λουκα λείπει από εδώ μέσα
    Όσο πάει το θέμα γίνεται περισσότερο για γέλια !!!
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  4. #304
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    366
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    ποια εκτρωση;;
    η εκκλησια δεν επιτρεπει ουτε την αντισυλληψη..
    αν εχετε ιδεα απο χριστιανοπουλα, απο τους πιστους που ειναι πολυ κοντα στην εκκλησια, θα παρατηρησετε οτι πολλοι απο αυτους εχουν πανω απο τρια παιδια. εχω συναντησει και με 17 παιδια. και δεν ηταν ρομά..
    ο λογος ειναι οτι η εκκλησια τους επιβαλλει να κανουν "οσα παιδια ερθουν". απαγορευεται η αντισυλληψη , γιατι σκοπος του σεξ ειναι η τεκνοποιηση και μονο. οχι η ευχαριστηση. εννοειται αυτο..
    αν θες σεξ, θα γεννοβολας μεχρι να σου βγει παιδι απ την μυτη..
    Rem, συμφωνώ και μάλιστα έχω προσωπική γνώση δύο οικογενειών. Και οι δύο με πάνω από 10 παιδιά. Και οι δύο κάργα πατριαρχικές, πολύ θρησκευόμενες. Και άλλων, με πάνω από πέντε παιδιά, επίσης αυστηρά θρησκευόμενων, ορθόδοξων χριστιανών. Όχι Ρομά, όπως και το ανέφερες. Ούτε λόγος για αντισύλληψη!
    #UnVioladorEnTuCamino

  5. #305
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    366
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Τι μαθαίνει κανείς εδώ μέσα ...

    Ότι τα περισσότερα παντρεμένα ζευγάρια χριστιανα πάντοτε κανουν το πολύ μία άντε δύο φορές σεξ στον έγγαμο βίο τους ..

    Τα καημένα, κριμα εδώ που τα λέμε αν το εχουν κάνει τόσες λίγες φορές για να έχουν μόνο ένα ή δυο παιδακια γιατί ως γνωστό έκτρωση και αντισύλληψη οποιασδήποτε μορφής απαγορεύεται ..

    Αν αναλογιστούμε και το ποσοστό των Χριστιανών στην Ελλάδα ,είναι άποψη τεκμηριωμένη μιας και δεν αντιμετωπίζουμε πρόβλημα υπογεννητικότητας..

    Καλά είπα ο φιλος μας μόνο η Λουκα λείπει από εδώ μέσα
    Όσο πάει το θέμα γίνεται περισσότερο για γέλια !!!
    Μπορείς να γελάς όσο θες. Αυτό που δεν μπορείς να κάνεις, όπως και οι άλλοι χριστιανοί, είναι να αρνηθείς πως είναι θέση της επίσημης Ελληνικής Ορθόδοξης Εκκλησίας. Αυτό που ΕΠΙΣΗΣ δεν μπορείς να κάνεις είναι να ισχυριστείςπως αυτές οι απόψεις ταιριάζουν με τις ανοησίες που προπαγανδίζονται από την ίδια την εκκλησία για την "εξέχουσα θέση της γυναίκας σε αυτήν". Όταν μάλιστα μία ΓΥΝΑΙΚΑ γελάει όταν της στερούν το δικαίωμα στην αυτοδιάθεση, τότε αυτή η γυναίκα είναι εθελουσία δουλάρα. (Φαντάζεσαι έναν φυλακισμένο να γελάει όταν ξεμπροστιάζουν τον δεσμοφύλακά του, περνώντας το για αστεισμό; Είναι το ίδιο. Δεν περνάει για ελευθερία ο εσωτερικός ψυχαναγκασμός που αισθάνεσαι στο να σπεύδεις να υποστηρίζεις τον καταπιεστή σου, το λιγότερο που μπορώ να το συγκρίνω είναι το Σύνδρομο της Στοκχόλμης).
    #UnVioladorEnTuCamino

  6. #306
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,404
    Αχ το καημένο το δουλικό !!

    Τι τραβάνε τα καημένα τα Χριστιανά...
    Για πες για πες έχεις βάλει και κάμερες στην βίλα ?
    Αν θυμαμαι αυτά έλεγες .
    Ότι τα παπαδιά ζούνε μεσα στην Χλιδα ..γιατί οι μόνες που κάνουν τόσα παιδιά είναι οι παπαδιες και οι παλαιοημερολογίτες ..
    Όχι μόνο οι Ρομά που αυτοί τα κάνουν καθαρά για τα επιδόματα γιατί και κάποιους από αυτούς βαπτισμένοι είναι ...

    Μάλλον δεν αντιλαμβάνεσαι ότι όποιος μιλάει για δουλαρες και υπηρετες τρώει μεγάλη πίκρα στην ζωή του και να σου πω και κάτι ποσών με διαφέρει αν η άλλη αρέσκεται και τα περνάει όλα αυτά .

    Το ψωμί μου τρώει ή με τον άντρα μου τα κάνει τα παιδιά .
    Τι κάψα είναι αυτοί ρε σεις ειλικρινά ������
    Σας νοιάζει αν η άλλη πηδιεται με προφυλακτικό ή χωρίς και κάνει παιδιά εν γνώση της γιατί για ενήλικες μιλάμε .

    Εγώ το προτιμώ αν είναι καλά αυτή παρά να είναι κάποια στην αγαμία και να βλέπουμε τα αποτελέσματα αυτής ...

    Ας πρόσεχε και ας άνοιγε τα στραβά της να δείξει τι εστί γυναίκα ανεξάρτητη από τότε που ενηλικιώθηκε και όχι να φτάσει σε μια ηλικία και να βγάζει τα απωθημενα της πάνω σε μια θρησκεία γιατί δεν μπορεί να έχει αυτά που θέλει στην ζωή της ...

    Ο καθένας έχει την ζωή που έχει στρώσει.
    Εμένα δεν με ενοχλεί η άλλη και εκατό παιδιά να κάνει .
    Νομίζω της αρέσει και το απολαμβάνει ,αν δεν της άρεσε ας έφευγε .

    Ανήλικο είναι και την κρατεί δεμένη ?
    Που ζείτε ρε σεις .
    Τα τελευταία χρόνια η γυναίκα ειναθ πιο δυναμική από ποτέ και στο εργασιακό χώρο και στο θέμα οικογένειας .
    Τινει να κυριαρχήσει παντού και εσείς μιλάτε για αυτά ακόμα θαρρείς και ζούμε στο 18λασπη.

    Με τόσες γυναίκες μεγαλοστελεχοι μιλάω και καμιά τέτοια πίκρα και απωθημένα όσα εσείς ..


    Πολλά απωθημενα ειλικρινά να το κοιτάξετε χάλια τα νεύρα και σας ,χάλια

    Άλλο ένα σεντόνι από εμένα με πολλά φιλάκια !!
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  7. #307
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    366
    Πόσων "ποσών" σε ενδιαφέρει; Τα μεγαλοστελέχοι...οκ, θέλω να κάνω και διάλογο. χα χα Σε κόβω, σε κόβω για ανεξάρτητη γυναίκα, αλλά μιλάμε για τρελή ανεξαρτησία. Και πχοιότητα.
    #UnVioladorEnTuCamino

  8. #308
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Αυτο που θελω να πω εγω ειναι οτι και Θεος να υπαρχει ειναι σχεδον αδυνατο καποιος να τον περιγραφει και μαλιστα το τι θελει.
    Για παραδειγμα χωρις να εχω διαβασει ειπε καποια στιγμη "Αυξανεσθε και πληθυνεσθαι".
    Φανταζοζασταν να τους ελεγε "Αυξανεσθε και πληθυνεθσαι, αλλα μεχρι το 2021 γιατι τοτε θα ειστε 8 δις και θα πρεπει να ακολουθησετε αλλες πρακτικες που θα σας αναλυσω" . Θα ελεγαν ολοι τι μας λεει...
    Ενα απλο προχειρο παραδειγμα.
    Για αυτο και εγω οπως ειπα σε ενα αλλο ποστ μου δηλωσα αγνωστικιστης. Ασε τους ιερεις καθε εκκλησιας να λενε διαφορα.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  9. #309
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,404
    Βρίσκεις ε?

    Πόσο γουστάρω
    Δεν παλεύεται και η ζεστή σήμερα και με τις μακακιες εδώ σε αυτό το θέμα περνάει η ώρα γελώντας ...

    Κρίμα δεν μου έβαλες κανένα επιστημονικό άρθρο από αυτά που διαβάζεις νύχτα μέρα για να βρεις τι στο καλό θα καλύψει την καταπίεση που έχεις περάσει από μικρή από μια πατριαρχικη οικογένεια για να κουβαλάς όλα αυτά .


    Αχ αυτά τα πτυχία οντως μας έφαγαν τόσα χρόνια και κατάντησε η κάθε μία να κάνει κορνίζα την αγαμία και να την καμαρώνει !!!

    Που είναι οι άντρες καλέ ,που χαθήκατε να κάνετε κάνα ψυχικό να ηρεμήσουν τα κορίτσια μας με τα τεράστια πτυχία ?

    Ρητορική ερώτηση μην το πάρεις προσωπικα ,ταιριάζει με τις κορνίζες και τα πτυχία που λέγαμε ...

    Άντε γύρνα τώρα στο θεματακι να βγάλεις κάνα απωθημενα γιατί κάτι πτυχία σαν τα δικά σου μην σου πω εγώ που τα χρησημοποιω ..
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  10. #310
    Senior Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    974
    Quote Originally Posted by JimNirou View Post
    Και η Λουκά!
    Κάνεις λάθος φίλε, παίζει Λουκά στο φόρουμ.. αλλά μάλλον την ψυλλιάστηκες ήδη..

  11. #311
    Senior Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    974
    Quote Originally Posted by Merlot View Post
    Πόσων "ποσών" σε ενδιαφέρει; Τα μεγαλοστελέχοι...οκ, θέλω να κάνω και διάλογο. χα χα Σε κόβω, σε κόβω για ανεξάρτητη γυναίκα, αλλά μιλάμε για τρελή ανεξαρτησία. Και πχοιότητα.
    Δεν έχει καταλάβει για ποιο θέμα μιλάμε ρε συ.. Το άτομο είναι αλλού λέμε.. ''Δεν''.. Βλέπει ακούει και κατανοείτε μόνο αυτά που θέλει να κατανοήσει. Τι κάθεσαι και χαλιέσαι.

  12. #312
    Senior Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    974
    Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση.

  13. #313
    Senior Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    974
    Εντάξει όταν είσαι 50 φεύγα με 60, και από μικρή ηλικία έχεις φάει στη μάπα θρησκεία, πατριαρχία, (και ποιος ξέρει τι άλλο).. Κανένα παπά στις δύσκολες για παρηγοριά.. Ε, τότε είναι λίγο αργά για αλλαγές.

  14. #314
    Senior Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    974
    Κάθε μέρα όλο και κάτι καινούριο βγαίνει.. Κάτι λέγαμε για χωριό χθες.

    https://www.documentonews.gr/article...ronoios-video/

  15. #315
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    664
    Quote Originally Posted by tommorello View Post
    Κάνεις λάθος φίλε, παίζει Λουκά στο φόρουμ.. αλλά μάλλον την ψυλλιάστηκες ήδη..
    LOL (Προσπαθώ να γραψω ένα απλό λολ και το βλαμμένο μου λέει οτι να γραψω περισσότερα, οπότε συμπληρώνω μλκιες)

Page 21 of 24 FirstFirst ... 111920212223 ... LastLast

Similar Threads

  1. ΘΕΟΣ ΚΑΙ ΛΟΓΙΚΗ
    By YokoChoco in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 8
    Last Post: 26-06-2021, 22:20
  2. Θεος φυλαξοι..
    By boo in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 32
    Last Post: 12-01-2018, 17:37
  3. Υπάρχει θεός?
    By WhyAlwaysMe? in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 119
    Last Post: 29-08-2017, 17:56
  4. Υπάρχει Θεός;
    By Antonis76 in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 152
    Last Post: 29-04-2017, 06:33
  5. Αν υπάρχει Θεός, ας καταστρέψει το ανθρώπινο γένος!!
    By titanic in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 60
    Last Post: 06-12-2015, 00:33

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •