Νιωθω κοπωση... - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 20 of 20
  1. #16
    hlias1988
    Guest
    Ειδες το κλειδι ειναι ποιοτητα της ζωης και οχι ο στιγματισμος!
    Ζω σε μια μικρη κοινωνια και ξερουν πανω κατω ο καθενας τι κουβαλαει! και ειδα και τον ευατο μου και τους αλλους να ειναι καλυτερα! αυτο ειναι μια αληθεια! δεν ειναι ολοι απανθρωποι αν και υπαρχουν και αυτοι!

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    269
    Εννοείται ότι υπάρχουν και οι απάνθρωποι αλλά εγώ προσωπικά τους λυπάμαι. Κουβαλάνε τόση ανασφάλεια πάνω τους που παίρνουν χαρά από το να είναι τοξικοί απέναντι σε άλλους. Μόνο αυτοί ξέρουν πόσο δυστυχισμένοι είναι πίστεψέ με.
    Καλύτερα να είμαι με ψυχοφαρμακα και θετικός απέναντι στην ζωή και τους ανθρώπους πάρα απάνθρωπος και τοξικός.
    Όντας απάνθρωπος και τοξικός κάποιος είναι σαν το παράσιτο. Δεν έχει σκοπό, στόχους, προσωπικότητα .... απλά τρέφεται από τους άλλους.
    Εμείς όλοι όντας ψυχικοί 'ασθενείς' τί σημαίνει; Ότι είμαστε υπέρ ευαίσθητοι στα άγχη της ζωής. Τί μας κάνει αυτό; Μας κάνει δύο φορές ανθρώπους σε σχέση με όλους τους υπόλοιπους.
    Απλά αυτή την υπέρ ευαισθησία μας την έχουμε στρέψει είτε μόνοι μας, είτε παθολογικά είτε λόγω καταστάσεων στην ζωη μας εναντίον μας!
    Συνέχισε την αγωγή σου, κάνε focus σε κάτι άλλο στην ζωή σου πέρα από τα θέματα σου και την αγωγή σου και όταν το μυαλό σου δει ότι πλέον δεν δίνεις τόση σημασία στην υπέρ ευαισθησία σου, να σταματήσει να σε ενοχλεί.

  3. #18
    hlias1988
    Guest
    Quote Originally Posted by Unlucky1980 View Post
    Εννοείται ότι υπάρχουν και οι απάνθρωποι αλλά εγώ προσωπικά τους λυπάμαι. Κουβαλάνε τόση ανασφάλεια πάνω τους που παίρνουν χαρά από το να είναι τοξικοί απέναντι σε άλλους. Μόνο αυτοί ξέρουν πόσο δυστυχισμένοι είναι πίστεψέ με.
    Καλύτερα να είμαι με ψυχοφαρμακα και θετικός απέναντι στην ζωή και τους ανθρώπους πάρα απάνθρωπος και τοξικός.
    Όντας απάνθρωπος και τοξικός κάποιος είναι σαν το παράσιτο. Δεν έχει σκοπό, στόχους, προσωπικότητα .... απλά τρέφεται από τους άλλους.
    Εμείς όλοι όντας ψυχικοί 'ασθενείς' τί σημαίνει; Ότι είμαστε υπέρ ευαίσθητοι στα άγχη της ζωής. Τί μας κάνει αυτό; Μας κάνει δύο φορές ανθρώπους σε σχέση με όλους τους υπόλοιπους.
    Απλά αυτή την υπέρ ευαισθησία μας την έχουμε στρέψει είτε μόνοι μας, είτε παθολογικά είτε λόγω καταστάσεων στην ζωη μας εναντίον μας!
    Συνέχισε την αγωγή σου, κάνε focus σε κάτι άλλο στην ζωή σου πέρα από τα θέματα σου και την αγωγή σου και όταν το μυαλό σου δει ότι πλέον δεν δίνεις τόση σημασία στην υπέρ ευαισθησία σου, να σταματήσει να σε ενοχλεί.
    ευχαριστω κοπελα μου η ανδρας αν εισαι!!!
    ξερεις δεν θελω να κανω οικογενεια... απλα δεν εκατσε... και δεν μου λειπει κιολας δεν ειναι ολα για ολους! νιωθω ποιο ελευθερος χωρις σχεσεις και σεξ δεν με νοιαζει καθολου.... ειμαι πληρως συνηδειτοποιημενος της καταστασης μου και των αναγκων μου!

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    269
    Άντρας είμαι φίλε μου. Συμφωνω ότι δεν είναι όλα για όλους αλλά στην περίπτωση σου μην προτρέχεις.
    Πρωταρχικά ενεργοποιήσου ώστε να βγουν από το 'κέντρο' της ζωής σου τα θέματα σου και η αγωγή σου και από εκεί και πέρα ότι προκύψει.
    Πίστεψε με αν το ψυχικό σου focus 'λοκάρει' κάπου αλλού, ενδέχεται να διαπιστώσεις ευχάριστες αλλαγές στην ζωή σου που δεν περίμενες ποτέ.
    Όσων αφορά την οικογένεια όπως προείπα ούτε υποχρεωμένος είσαι να κάνεις ούτε είναι κάτι που θα προσδιορίσει το ποιος είσαι. Αν κάνεις κάποια στιγμή έχει καλώς. Αν δεν κάνεις πάλι έχει καλώς.
    Το σεξ συνήθως είναι θέμα αυτοπεποίθησης και να βρεθεί και το κατάλληλο άτομο.
    Είναι γεγονός ότι ο δυτικός πολιτισμός έχει ισοπεδώσει το σεξ και έχει χαθεί η πραγματική του έννοια. Έγινε 'πρέπει' το σεξ, έγινε μέτρο σύγκρισης 'αντρισμού', έχει χαθεί η μπάλα γενικά.
    Όταν είσαι εσύ καλά και αν βρεθεί το άτομο με την κατάλληλη χημεία μεταξύ σας θα γίνει.
    Αλλά και αν δεν γίνει δεν ήρθε και το τέλος του κόσμου.
    Απλά καλό είναι μην προτρέχεις στο τί θα γίνει ή όχι στην ζωή σου πριν αρχίσεις πραγματικά να την ζεις.
    Επίσης παίρνω το θάρρος να πω πως στο σεξ επηρεάζει ο εθισμός στο πορνο.
    Δεν λέω ότι έχεις κάτι τέτοιο και ούτε εννοείται θέλω να απαντήσεις θετικά ή αρνητικά. Απλά το αναφέρω σαν υπόθεση γιατί πολλοί άνθρωποι που είναι στατικοί στην ζωή τους έχουν την τάση να εθιζονται στο πορνο. Είναι ότι χειρότερο.
    Δοκίμασε λοιπόν με την δουλειά, ενεργοποιήσου γενικά και βγάλε το focus σου από την αγωγή και τα θέματα σου. Αυτά υπάρχουν και υπάρξουν στην ζωή σου έτσι και αλλιώς, δεν χρειάζεται να σου την κατευθύνουν όμως.

  5. #20
    hlias1988
    Guest
    <33333333333333333333333

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Κοπωση
    By MikeStam 3 in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 0
    Last Post: 21-07-2019, 14:26
  2. Χρονια κοπωση
    By iwannaaa in forum Χρόνιος Πόνος, Ψυχολογία Ασθένειας/Υγείας
    Replies: 17
    Last Post: 15-07-2019, 14:20
  3. Αντιψυχωτικα και κοπωση
    By MikeStam 3 in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 9
    Last Post: 08-04-2019, 11:00
  4. Αντιψυχωτικα και κοπωση
    By MikeStam 3 in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 5
    Last Post: 08-03-2019, 23:14
  5. Κόπωση
    By ge0rge in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 17
    Last Post: 17-04-2017, 06:36

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •