Ψυχιατρικά φάρμακα - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 19 of 19
  1. #16
    hlias1988
    Guest
    Quote Originally Posted by Niels View Post
    Το παίρνεις καιρό το φάρμακο; Είναι μόνιμη παρενέργεια ή περνάει μετά από κάμποσο καιρό; Εγώ όταν έπαιρνα το Lyrica στην αρχή ξεχνούσα τι ήθελα να πω, ονόματα, έψαχνα λέξεις κλπ αλλά μετά από κάποιο διάστημα πέρασε.
    Ζω μια καθημερινοτητα τα ιδια και τα ιδια καθε μερα... απλα το τελευταιο καιρο τσεκαρω την μνημη μου και δεν θυματε πολλα...
    θεωρω οτι μπορει να ειναι και απο το αντιψυχωσικο που το παιρνω 9 χρονια σε συνδυασμο απο το ζαναξ...
    θελω να πω κανοντας τα ιδια πραγματα καθε μερα δεν μπορω να καταλαβω εαν εχει παθει κατι η μνημη μου...
    ναι ξεχανω πραγματα... ειναι μαλλον απο τα φαρμακα... πινω 1μγ ζαναξ την ημερα εδω και πανω απο 5 χρονια....μου εχει πει και ο ψυχιατρος να το μειωσουμε αλλα ολο το αναβαλω... λοιπον θα ξεκινησω απο σημερα κιολας... θα το κανω 0,5μγ .. για ενα μηνα.. και μετα απο ενα μηνα 0,25μγ και μετα τιποτα...
    καλα οχι οτι θα δω τεραστια διαφορα αλλα μπορει και να δω...

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,352
    Αν σκεφτείς ότι η μεγάλη ποσότητα φαρμάκων η η μεγάλη δώσει σε κάνει σαν φυτό, οπότε λογικά δεν μπορείς να σκεφτείς και καθαρά!!

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    2,088
    [QUOTE=hlias1988;1163023]Ζω μια καθημερινοτητα τα ιδια και τα ιδια καθε μερα... απλα το τελευταιο καιρο τσεκαρω την μνημη μου και δεν θυματε πολλα...
    θεωρω οτι μπορει να ειναι και απο το αντιψυχωσικο που το παιρνω 9 χρονια σε συνδυασμο απο το ζαναξ...
    θελω να πω κανοντας τα ιδια πραγματα καθε μερα δεν μπορω να καταλαβω εαν εχει παθει κατι η μνημη μου...
    ναι ξεχανω πραγματα... ειναι μαλλον απο τα φαρμακα... πινω 1μγ ζαναξ την ημερα εδω και πανω απο 5 χρονια....μου εχει πει και ο ψυχιατρος να το μειωσουμε αλλα ολο το αναβαλω... λοιπον θα ξεκινησω απο σημερα κιολας... θα το κανω 0,5μγ .. για ενα μηνα.. και μετα απο ενα μηνα 0,25μγ και μετα τιποτα...
    καλα οχι οτι θα δω τεραστια διαφορα αλλα μπορει και να δω...[/QUOTE
    Εγώ είχα αγχωθει για τη μνήμη της μητέρας μου και την πήγα σε νευρολόγο. Της έκανε κάποια τεστ, τελικά όλα καλά. Μπορεί να είναι ιδέα σου, εξάλλου η μνήμη είναι κάτι υποκειμενικό, ο εγκέφαλος αυτά που δεν τον ενδιαφέρουν πραγματικά τα ξεφορτώνεται. Επίσης οι αγχώδεις άνθρωποι όπως εγώ κάποια πράγματα δεν τα παρατηρούμε καν γιατί μπορεί να είμαστε απορροφημένοι στο αντικείμενο του άγχους. Οπότε μπορεί να νομίσει κάποιος ότι δεν θυμάται αλλά στην ουσία να είχε να κάνει με την έλλειψη προσοχής και εστίασης και όχι με τη μνήμη. Πάντως σκάκι, εκμάθηση μουσικού οργάνου, διάβασμα, σταυρόλεξα κλπ λένε ότι βοηθούν.

  4. #19
    hlias1988
    Guest
    Ευχαριστωωωωωωωωωωωω πολυυυυυυυυυυυυ!!!!!!!!!!!!

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Σχέση με ψυχιατρικά ασθενή
    By δελφίνι in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 15
    Last Post: 19-04-2021, 22:19
  2. φαρμακα
    By εσωτερική_σήψη in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 407
    Last Post: 24-08-2018, 23:18
  3. sos sos φαρμακα!
    By Μερμηγκας in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 70
    Last Post: 23-05-2015, 09:28
  4. Θανασιμα ψυχιατρικα λαθη
    By mihalis in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 7
    Last Post: 30-04-2015, 22:34
  5. Ψυχιατρικά Φάρμακα με Ταυτόχρονη Χρήση Ναρκωτικών Ουσιών
    By Georgz in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 10
    Last Post: 03-09-2008, 02:43

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •