ΜΕΛΟΥΣΑ ΖΩΗ !!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    123

    ΜΕΛΟΥΣΑ ΖΩΗ !!!

    παιδια εσεις πιστευετε στην μελουσα ζωη? ενοω οπως το λεει ο τριαδικος ορθοδοξος χριστιανικος θεος και οι αγιοι... δλδ προσδωκω ανασταση νεκρων και ζωη αιωνια κλπ καταλαβατε...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    915
    Quote Originally Posted by iakovos23 View Post
    παιδια εσεις πιστευετε στην μελουσα ζωη? ενοω οπως το λεει ο τριαδικος ορθοδοξος χριστιανικος θεος και οι αγιοι... δλδ προσδωκω ανασταση νεκρων και ζωη αιωνια κλπ καταλαβατε...
    Μπα φίλε παραμύθι φούρναρη και αυτό ακριβώς εκμεταλλεύονται χυδαία οι θρησκείες τάζουν λαγούς με πετραχήλια και πουλάνε παπάτζες στους αφελείς.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    915
    Όλοι ξέρουμε περιπτώσεις γερόντων που στα τελευταία της ζωής τους αφήνουν κάτι τρελές περιουσίες στην εκκλησία.. οικόπεδα, σπίτια, και ότι μπορεί να φανταστεί κανείς.. εννοείτε μέσω εξομολόγηση και τέτοια.
    Γιατί λέει ο απατεώνας στον αφελή, με την δωρεά που θα κάνεις στον οίκο του θεού η ψυχή σου μετά θάνατον θα περάσει όλα τα πονηρά τελώνια και έτσι εξασφαλίζεις σίγουρα το εισιτήριο για τον παράδεισο...

    Τσουπ η τζίφρα από τρεμάμενο χέρι, δόξα το θεό και κύριε ελέησον το λαμόγιο.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    123
    χαχα οντος τετοια συμβαινουν ανεκαθεν

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,279
    και τί με νοιάζει εμένα τώρα, εφ όσον η μέλλουσα ζωή αν υπάρχει δεν σχετίζεται με την τωρινή, εφ όσον δεν την ξέρω, όπως ξέρω πχ ότι θα βρέξει αύριο, δε με νοιάζει. μόνο το τώρα έχω.

  6. #6
    Erin
    Guest
    Quote Originally Posted by iakovos23 View Post
    παιδια εσεις πιστευετε στην μελουσα ζωη? ενοω οπως το λεει ο τριαδικος ορθοδοξος χριστιανικος θεος και οι αγιοι... δλδ προσδωκω ανασταση νεκρων και ζωη αιωνια κλπ καταλαβατε...
    Εξαρτάται από την ερμηνεία.
    Αν είναι με την κυριολεκτική έννοια, δηλαδή όντως να ζωντανέψουν οι νεκροί, προσωπικά δεν το πιστεύω.
    Αν το πάρουμε συμβολικά, δηλαδή οι συναισθηματικά/ηθικά νεκροί αλλά εν ζωή άνθρωποι, ναι.
    Θέλω να πιστεύω ότι θα ζωντανέψουμε/αναστηθούμε.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    169
    Η λογικη λεει οτι δεν υπαρχει ζωη μετα θανατον. Μολις πεθαινουμε τελειωνουν ολα. Περνας στην ανυπαρξια. Λεω προσωπικα οτι "πιστευω" αλλα μεσα μου η λογικη λεει αλλα... Μακαρι να κανω λαθος και να υπαρχει. Να ζουμε αιωνια στον παραδεισο.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •