Απόρριψη από την κολλητή μου - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 69
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2019
    Posts
    375
    Πιστεύω στην άνευ όρων αγάπη και εκτιμώ ιδιαίτερα τους ανθρώπους που μπορούν να αγαπούν έτσι.
    Θέλει πολλή δύναμη και έναν πιο πνευματικό νου.
    Όμως, η άνευ όρων αγάπη δεν μπορεί να λειτουργήσει πάντα σε μία σχέση.
    Μία σχέση είναι ένα τάνγκο που χορεύεις μαζί με τον άλλον.
    Δεν μπορείς να κάνεις 15 βήματα εσύ όταν ο άλλος έχει κάνει μόνο ένα, τον έχεις τσαλαπατήσει και έχεις φύγει από τον χορό.
    Δεν γίνεται εσύ να είσαι εκεί, να ακούς με κάθε ψυχικό κόστος που ένεχει και αυτό, να ενδιαφέρεσαι, να ρωτάς και ο άλλος να μην ενδιαφέρεται για εσένα.
    Αυτό δεν είναι αυθεντική φιλία, δεν είναι αυθεντική σχέση.
    Η σχέση βασίζεται στην εμπιστοσύνη και τον αμοιβαίο, σεβασμό, αγάπη και ενδιαφέρον.

    Σίγουρα υπάρχουν άνθρωποι πιο παθητικοί. Ανθρωποι που δεν θα σε ψάχνουν τόσο συχνά, και θα χάνονται στον κόσμο τους.
    Όμως εκεί υπάρχει μια ζυγαριά. Αυτός ο άνθρωπος δείχνει το ενδιαφέρον του αλλιώς; Σε αγαπάει; Το νιώθεις;

    Μας περιγράφεις για μια σχέση αδερφική, και εγώ δεν διαβάζω για καμία τέτοια σχέση.
    Η αδερφική σχέση χτίζεται στις δυσκολίες κυρίως. Ο άλλος σε βοηθάει σαν αίμα σου. Αυτό θα πει.
    Δεν έχει καμία σχέση με το πόσες φορές βγήκατε για καφέ και περάσατε καλά.
    Αυτό μπορείς να το κάνεις με οποιονδήποτε άνθρωπο.

    Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι πως όλα αυτά τα χρόνια πάντα δίνεις μα δεν ζητάς.
    Εσύ δεν αξίζεις το ενδιαφέρον και τον σεβασμό;
    Βοήθεια ζητάς μόνο όταν σκάσεις; Γιατί;
    Εσύ δεν αξίζεις το ενδιαφέρον του άλλου, ακόμη και όταν αυτό που σε απασχολεί δεν είναι τόσο σπουδαίο;
    Οι άλλοι γιατί το αξίζουν και όχι εσύ;
    Γιατί οι ανησυχίες των άλλων είναι πιο σημαντικές από τις δικές σου;
    Η σχέση είναι ένα πάρε-δώσε, Καιι αυτό είναι που μας κάνει ευτυχισμένους. Να ξέρουμε ότι μπορούμε να βασιστούμε όπως να βασιστούν και οι άλλοι πάνω μας.
    Και αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι πώς τόσα χρόνια, είχες μια τέτοια πικριά μέσα σου, που δεν εξέφραζες και ταυτόχρονα θεωρούσες αδερφική φίλη μία κοπέλα που καλά καλά δεν ήξερε τις σκέψεις σου...

  2. #17
    Nefeli28
    Guest
    Quote Originally Posted by Art_Phil View Post
    Πιστεύω στην άνευ όρων αγάπη και εκτιμώ ιδιαίτερα τους ανθρώπους που μπορούν να αγαπούν έτσι.
    Θέλει πολλή δύναμη και έναν πιο πνευματικό νου.
    Όμως, η άνευ όρων αγάπη δεν μπορεί να λειτουργήσει πάντα σε μία σχέση.
    Μία σχέση είναι ένα τάνγκο που χορεύεις μαζί με τον άλλον.
    Δεν μπορείς να κάνεις 15 βήματα εσύ όταν ο άλλος έχει κάνει μόνο ένα, τον έχεις τσαλαπατήσει και έχεις φύγει από τον χορό.
    Δεν γίνεται εσύ να είσαι εκεί, να ακούς με κάθε ψυχικό κόστος που ένεχει και αυτό, να ενδιαφέρεσαι, να ρωτάς και ο άλλος να μην ενδιαφέρεται για εσένα.
    Αυτό δεν είναι αυθεντική φιλία, δεν είναι αυθεντική σχέση.
    Η σχέση βασίζεται στην εμπιστοσύνη και τον αμοιβαίο, σεβασμό, αγάπη και ενδιαφέρον.

    Σίγουρα υπάρχουν άνθρωποι πιο παθητικοί. Ανθρωποι που δεν θα σε ψάχνουν τόσο συχνά, και θα χάνονται στον κόσμο τους.
    Όμως εκεί υπάρχει μια ζυγαριά. Αυτός ο άνθρωπος δείχνει το ενδιαφέρον του αλλιώς; Σε αγαπάει; Το νιώθεις;

    Μας περιγράφεις για μια σχέση αδερφική, και εγώ δεν διαβάζω για καμία τέτοια σχέση.
    Η αδερφική σχέση χτίζεται στις δυσκολίες κυρίως. Ο άλλος σε βοηθάει σαν αίμα σου. Αυτό θα πει.
    Δεν έχει καμία σχέση με το πόσες φορές βγήκατε για καφέ και περάσατε καλά.
    Αυτό μπορείς να το κάνεις με οποιονδήποτε άνθρωπο.

    Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι πως όλα αυτά τα χρόνια πάντα δίνεις μα δεν ζητάς.
    Εσύ δεν αξίζεις το ενδιαφέρον και τον σεβασμό;
    Βοήθεια ζητάς μόνο όταν σκάσεις; Γιατί;
    Εσύ δεν αξίζεις το ενδιαφέρον του άλλου, ακόμη και όταν αυτό που σε απασχολεί δεν είναι τόσο σπουδαίο;
    Οι άλλοι γιατί το αξίζουν και όχι εσύ;
    Γιατί οι ανησυχίες των άλλων είναι πιο σημαντικές από τις δικές σου;
    Η σχέση είναι ένα πάρε-δώσε, Καιι αυτό είναι που μας κάνει ευτυχισμένους. Να ξέρουμε ότι μπορούμε να βασιστούμε όπως να βασιστούν και οι άλλοι πάνω μας.
    Και αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι πώς τόσα χρόνια, είχες μια τέτοια πικριά μέσα σου, που δεν εξέφραζες και ταυτόχρονα θεωρούσες αδερφική φίλη μία κοπέλα που καλά καλά δεν ήξερε τις σκέψεις σου...
    Είναι φοβερό ότι χωρίς να με γνωρίζεις εκφράστηκες τόσο εύστοχα για αυτά που βιώνω.
    Έχεις δίκιο και καταλαβαίνω αυτά που λες. Καθώς τα διάβαζα με πήραν τα κλάματα. Ναι η σχέση είναι πάρε δώσε αλλά είμαι άνθρωπος που μάλλον δίνω παρα παίρνω. Έφτασα σε αυτή την ηλικία για να το καταλάβω. Δεν ζητούσα ποτε. Πίστευα ότι ο άλλος θα δώσει όπως καινα χει. Προφανώς και δεν είναι έτσι.
    Υπήρχε πολλή πικρία μέσα μου που δεν άφησα ποτε να γίνει αντιληπτή στη φίλη μου. Λάθος.
    Καλό είναι να συζητάμε και να εκφράζουμε αυτά που νιώθουμε πριν μας πνίξουν ολότελα....
    Τώρα εκείνη έκανε τις επιλογές της κι εγώ χρειάζεται να προχωρήσω με τις δικές μου.
    Είναι πολύ στενάχωρο να αποχωρίζομαι έναν άνθρωπο τόσων χρόνων αλλά ίσως αυτό να γίνει η αρχή για κάτι καλύτερο για μένα. Η τουκαχιστον χρειάζεται να σκεφτώ προς αυτή την κατεύθυνση για να μπορέσω να προχωρήσω...

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by Nefeli28 View Post
    Όχι δεν ήθελα και δεν θέλω να είναι ΜΟΝΟ μαζί μου καλά. Δεν ήταν ποτε μέσα στα σχέδια και στα θέλω μου αυτό.
    Νόμιζα πως είχαμε μια αμοιβαία φιλια αλλά κακώς το θεωρούσα όλα αυτά τα χρόνια όπως φανηκε. Το ότι φανηκε επίσης στη δύσκολη στιγμή μου κι αυτό λέει κάτι....
    Αν οντως είναι οδηγίες γιατρού αυτό το σκέφτηκα κι εγώ. Αλλά το συγκεκριμένο ατομο σε όλη της τη ζωή ήταν μόνη και απομονωμένη. Δεν νομίζω να της έδωσε αυτό σαν οδηγία.
    Αν τώρα το τοξικό πρόσωπο στη ζωή της φίλης μου ήμουν εγώ, τι να πω....
    Νεφέλη μου τι σημαίνει τοξικότητα για εσένα ?
    Ο όρος τοξικότητα είναι πολύ σκληρός για να τον χρησημοποιεις για έναν άνθρωπο και πόσο μάλλον να υπάρχει υποψία ότι μπορεί να είσαι εσύ .

    Το ότι κάποιος άνθρωπος δεν θέλει να συμπαρασταθεί σε ένα φίλο είτε από ανευθυνότητα ,είτε από εγωισμό ,είτε γιατί πολύ απλά δεν θέλει να επομιζεται προβλήματα κάποιον δεν σημαίνει αυτόματα ότι ο άλλος έχει θέμα ή είναι τοξικός όπως το είπες .

    Εγώ από την αρχή σου είπα ότι μου φάνηκες ένα πολύ δοτικός άνθρωπος αλλά δυστηχως σε λάθος άτομο .
    Ένα άτομο που άργησες να καταλάβεις τι είναι και αυτό γιατί τόσο καιρό έδινες .

    Ειναι ακριβώς όπως το είπες .
    ΝΟΜΙΖΕΣ μόνο εσύ ότι είχατε μια καλή φιλία .
    Γιατί ούτε εγώ ούτε από ότι διάβασα και τα παιδιά που σου έγραψαν φάνηκε να αναγνωρίζουν κάτι τέτοιο μέσα από τα δικά σου λεγόμενα .

    Είναι πολύ δύσκολο να αντιλαμβάνεσαι ότι τόσα χρόνια μάλλον επενδυσες σε λάθος άνθρωπο και τώρα πρέπει να αποδεχτείς ότι θα συνεχίσεις χωρίς αυτόν .

    Έχει σημασία όμως να είναι στην ζωή σου ένας άνθρωπος που δεν σου συμπαραστάθηκε στην πιο δύσκολη στιγμή της ζωής σου ?
    Ένας άνθρωπος που μονίμως βάζει τα θέματα των άλλων στην άκρη και οι συζητήσεις περιστρέφονται γύρω μόνο από τα δικά του ,αδιαφορώντας πλήρως για την ψυχολογική κατάσταση του συνομιλητή του ?

    Τι μπορεί να σου προσφέρει μια τέτοια φιλιά πέραν από ψυχολογική και συναισθηματική φθορά ?

    Στην ουσία τώρα βιώνεις ένα συναισθηματικό πένθος .
    Ειναι δικαιολογημένα τα όσα αισθάνεσαι ,μόλις συνειδητοποίησες μια σημαντική απώλεια που υπάρχει στην ζωή σου .
    Ποιος άνθρωπος μπορεί να διαχειριστεί κάτι τέτοιο με την λογική από την πρώτη στιγμή και χωρίς να στεναχωρηθεί ,να κλάψει ,ακόμα να αναλογιστεί αν φταίει κάπου εκείνος ?

    Άσε τον χρόνο να κάνει την δουλειά του ."Πενθησε" κατά κάποιο τρόπο μια φιλία που τελείωσε με όποιο τρόπο νομίζεις ότι θα νιώθεις ήρεμη και δεν θα υπάρχει αυτό το βάρος .
    Μην καταπιέζεις τίποτα και συζήτησε το με όποιον νομίζεις ότι θα μπορέσει να σου σταθεί σε όλο αυτό .

    Είμαι σίγουρη πως θα έχεις στην ζωή σου και άλλες ευκαιρίες να κάνεις σωστές αυτή την φορά φιλίες .
    Φιλίες που να δίνεις αλλά να εισπράτεις κιόλας αφού αυτό έχεις ανάγκη .
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  4. #19
    Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    34
    Quote Originally Posted by Nefeli28 View Post
    Με καταλαβαίνεις απόλυτα. Είναι έτσι ακριβώς και για μένα όπως τα περιγράφεις....στα πάνω πάνω και στα ελαφριά όταν στεκόμασταν ήταν όλα καλά. Όταν επίσης συζητούσαμε τα δικά της θέματα και προβλήματα (που ήταν απειρα όλα αυτά τα χρόνια) ήταν όλα καλά.
    Όταν εγώ μια φορά τη χρειάστηκα ουσιαστικά εκείνη μου έδειξε την πόρτα....
    Κάποια στιγμή (δεν θα ξεχάσω ποτε αυτή τη μέρα στη ζωή μου) ένα απόγευμα πριν 2 χρόνια, αποφάσισα να πάω στο Αιγινήτειο γιατί ήμουν στο τελευταίο στάδιο πλέον της κατάθλιψης και των αυτοκτονικών ιδεών. Της ζήτησα να έρθει μαζί μου και το αρνήθηκε. Την παρακάλεσα ξανά και ξανά να μη με αφήσει να πάω μόνη μου εκει κι ότι δεν θα το αντέξω. Ήταν ανένδοτη.
    Η δικαιολογία ήταν ότι έπρεπε να έρθει μαζί μου κάποιο συγγενικό πρόσωπο μήπως και χρειαστεί κάτι. Της ειπα ότι δεν υπήρχε κανένα συγγενικό πρόσωπο που να μπορούσα και να ήθελα να πάρω μαζί μου.
    Δεν άλλαξε γνώμη.
    Το απόγευμα εκείνο πήγα μόνη μου στο νοσοκομείο....ένας Θεος ξέρει πως έφτασα ως εκει. Με τι ψυχή και με τι κότσια περασα εκείνο το κατώφλι.
    Αυτό με στιγμάτισε παρα πολύ στη μεταξύ μας σχέση. Δεν μπόρεσα να το καταλάβω και να το δικαιολογήσω ποτε....
    Αυτό και μόνο το περιστατικό τα λέει όλα καλή μου..μην λυπάσαι δεν έχασες και πολλά..αφού τίποτα ουσιώδες δεν σου προσέφερε αυτή η επαφή.. άμα θελήσεις θα μπορέσεις να βρεις φιλίες πιο ουσιαστικές..κι εμένα μου έχουν παρουσιαστεί άτομα αλλά δεν έχω στομάχι για άλλες απογοητεύσεις..

  5. #20
    Junior Member
    Join Date
    May 2020
    Location
    Αθήνα
    Posts
    29
    Δυσκολεύομαι να αντιληφθώ πως την πάλευες συναισθηματικά τόσα χρονιά και έδινες χωρίς να παίρνεις όντας δίπλα στην αδερφική σου φίλη. Μου φαίνεται ασύλληπτο.. Έχεις σκεφτεί ότι μπορεί να έδινες αλλά να έπαιρνες με διαφορετικό τρόπο ο οποίος να μην έχει γίνει έως και σήμερα αντιληπτός η να μην ήταν αυτός που προσδοκούσες εν τέλη? Όταν οι ανάγκες δεν συμπίπτουν τότε δημιουργούνται πολλά προβλήματα στις σχέσεις και γίνονται γιγάντιες παρερμηνείες καθορίστηκες για το πως θα προγραμματισεις τον εγκέφαλο να σκέφτεται όταν φέρει στο νου ένα συγκεκριμένο πρόσωπο. Αν τα πράγματα είναι όπως ακριβώς τα εξιστορείς θεωρώ ότι είναι απάνθρωπη η συμπεριφορά της φίλης σου.Οι συμπεριφορά αυτή μπορεί να προκύπτει βεβαια από τα δικά της θέματα. Ίσως μια ανοιχτή συζήτηση να βοηθούσε να ξεκαθαρίσει το τοπίο προκείμενου να μπει ένα τέλος σε αυτόν τον Γολγοθά συναισθημάτων και σκέψεων. Οι πράξεις μαρτυρούν συνήθως τι αισθανόμαστε για τον άλλον. Νομίζω ότι ειναι σημαντικό να ανατρέξεις εκεί για να δεις αν τελικά αυτή η σχέση είχε μέσα αγάπη η όχι.

  6. #21
    Nefeli28
    Guest
    Quote Originally Posted by Zoe View Post
    Δυσκολεύομαι να αντιληφθώ πως την πάλευες συναισθηματικά τόσα χρονιά και έδινες χωρίς να παίρνεις όντας δίπλα στην αδερφική σου φίλη. Μου φαίνεται ασύλληπτο.. Έχεις σκεφτεί ότι μπορεί να έδινες αλλά να έπαιρνες με διαφορετικό τρόπο ο οποίος να μην έχει γίνει έως και σήμερα αντιληπτός η να μην ήταν αυτός που προσδοκούσες εν τέλη? Όταν οι ανάγκες δεν συμπίπτουν τότε δημιουργούνται πολλά προβλήματα στις σχέσεις και γίνονται γιγάντιες παρερμηνείες καθορίστηκες για το πως θα προγραμματισεις τον εγκέφαλο να σκέφτεται όταν φέρει στο νου ένα συγκεκριμένο πρόσωπο. Αν τα πράγματα είναι όπως ακριβώς τα εξιστορείς θεωρώ ότι είναι απάνθρωπη η συμπεριφορά της φίλης σου.Οι συμπεριφορά αυτή μπορεί να προκύπτει βεβαια από τα δικά της θέματα. Ίσως μια ανοιχτή συζήτηση να βοηθούσε να ξεκαθαρίσει το τοπίο προκείμενου να μπει ένα τέλος σε αυτόν τον Γολγοθά συναισθημάτων και σκέψεων. Οι πράξεις μαρτυρούν συνήθως τι αισθανόμαστε για τον άλλον. Νομίζω ότι ειναι σημαντικό να ανατρέξεις εκεί για να δεις αν τελικά αυτή η σχέση είχε μέσα αγάπη η όχι.
    Την ανοιχτη κουβέντα την κάναμε τώρα που βρεθήκαμε μετά από ενάμιση χρόνο. Της ειπα τα παράπονα μου κι εκείνη απάντησε αυτά που έγραψα. Εν ολίγοις ότι ζούσε τη ζωή μου και δεν μπορούσε να ανταπεξέλθει άλλο στα θέματα μου.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2019
    Posts
    375
    Σίγουρα μέσα στη στεναχώρια του, όλο αυτό είναι και ένα σημαντικό μάθημα.
    Για σένα! Για να ζεις καλύτερα.
    Να μάθεις να διεκδικείς!
    Και εσύ αξίζεις!
    Να εκφράζεσαι. Να ζητάς βοήθεια, και όχι μόνο όταν δυσκολεύεσαι αντικειμενικά.
    Έτσι έρχονται οι άνθρωποι κοντά. Με το εύθραυστο κομμάτι τους συνδέονται, όταν εκφράζονται και όταν νιώθουν ζεστασιά.

    Οσο στεναχωρο και αν είναι τώρα, σώθηκες από μια σχέση βάσανο.
    Γιατί άμα επιλέγουμε περιβάλλοντα και ανθρώπους που αισθανομαστε μικροί και ασήμαντοι, δεν θα μπορέσουμε να ευτυχισουμε ποτέ

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Έχω μία λίγο διαφορετική άποψη από τους περισσότερους εδώ και πιο κοντά στης Remedy. Έχεις κι εσύ τα δίκια σου, έχει κι εκείνη τα δικά της, δεν είναι μαύρο ή άσπρο. Προσωπικά δεν θεωρώ φιλία να μείνει κάποιος και να παίζει το ρόλο του οσιομάρτυρα αν δεν μπορεί να σηκώσει τα βάρη του άλλου και να βουλιάζει κι ο ίδιος, ούτε απαραίτητο να μένεις κοντά στον άλλον χωρίς να το νοιώθεις χάρην των παλιών "καλών" καιρών.
    Δεν πιστεύω η κοπέλα να είναι τόσο αναίσθητη όσο την περιγράφετε. Ίσως πραγματικά να τρόμαξε και να αισθανόταν ότι δεν μπορούσε να βοηθήσει και να φοβόταν μη πει και κάτι λάθος όταν προέτρεπε τη Νεφέλη να μιλάει με ειδικό. Επίσης από κάποιο σημείο και μετά ίσως να κατάλαβε (και με τη βοηθεια του ψυχολόγου της) ότι μπορεί να μην το έδειχνε, αλλά να προβληματιζόταν και να σκεφτόταν πολύ το θέμα της Νεφέλης και να είχε αποκτήσει προβλήματα στη δική της ψυχολογία και καθημερινότητα. Μπορεί να ήθελε αλλά να μη μπορούσε και μετά πλέον και να μην ήθελε και να μην μπορούσε να σου σταθεί Νεφέλη. Καταλαβαίνω πως αισθάνεσαι, όμως άλλο το ένα, άλλο το άλλο.

  9. #24
    Junior Member
    Join Date
    May 2020
    Location
    Αθήνα
    Posts
    29
    Επειδή έχω στην οικογένεια μου ανθρώπους με ψυχικές ασθένειες έχω να πω ότι πέρασα μια περίοδο που σχεδόν απομακρυνθηκα τελείως γιατί δεν μπορούσα να διαχειριστώ τα ίδια μου τα συναισθήματα. Αυτή την στιγμή που έχει περάσει αρκετός καιρός από τότε είμαι πιο κοντά και κυρίως είμαι ουσιαστικά χωρίς να νιώθω στρες. Είμαι εκεί όσο αντέχω. Όταν δω ότι κάτι δεν πάει καλά βάζω όρια που γινονται πάντα αντιλειπτα και έτσι υπάρχει μια σχετική ισορροπία.
    Αυτό συμβαίνει γιατί και οι άλλοι με θέλουν στην ζωή τους αλλά και εγώ εκείνους στην δική μου. Είναι πολύ σημαντικό να γνωρίζεις τι ακριβώς θέλεις η τι δεν θέλεις για τον εαυτό σου.
    Η απομάκρυνση μπορεί να γίνει πολύ επικοδομητικη και για τους δύο όταν υπάρχει λόγος που γίνεται. Αν υπάρχει πραγματική αγάπη θα φανεί εν καιρό..

  10. #25
    hlias1988
    Guest
    Ειχα φιλιες να φανε και οι κοτες... τωρα τιποτα... ψυχικα νιωθω καλυτερα τωρα.. απο οτι ημουν με παρεα... δεν λεω περασαμε ωραιες εμπειριες εμαθα πραγματα που δεν θα ξεχασω ποτε.. αλλα οι ανθρωποι αλλαζουν, αλλαζουν οι αναγκες μας και η ψυχη μας..
    Ποσες φορες θα ηθελα να γυρισω πισω τον χρονο να ζησω αυτα που ζησαμε, αλλα δεν θα ειναι το ιδιο.. γιατι πολυ απλα αλλαξαμε σαν ανθρωποι και οι αναγκες μας...
    Ειμαι μονος, καλυτερα απο οτι να ζω συναισθηματικα και ψυχικα βαρη αλλων καλυτερα!

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    1,118
    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    Ειχα φιλιες να φανε και οι κοτες... τωρα τιποτα... ψυχικα νιωθω καλυτερα τωρα.. απο οτι ημουν με παρεα... δεν λεω περασαμε ωραιες εμπειριες εμαθα πραγματα που δεν θα ξεχασω ποτε.. αλλα οι ανθρωποι αλλαζουν, αλλαζουν οι αναγκες μας και η ψυχη μας..
    Ποσες φορες θα ηθελα να γυρισω πισω τον χρονο να ζησω αυτα που ζησαμε, αλλα δεν θα ειναι το ιδιο.. γιατι πολυ απλα αλλαξαμε σαν ανθρωποι και οι αναγκες μας...
    Ειμαι μονος, καλυτερα απο οτι να ζω συναισθηματικα και ψυχικα βαρη αλλων καλυτερα!
    Αν αντέχεις μόνος σου μπράβο σου, αλλά δεν το έχεις βαρεθεί? Κι εγώ περνάω τον περισσότερο χρόνο μόνος, αλλά θέλω να έχω κάποιον για μια βόλτα το βράδυ!

  12. #27
    hlias1988
    Guest
    Quote Originally Posted by Eagle guy View Post
    Αν αντέχεις μόνος σου μπράβο σου, αλλά δεν το έχεις βαρεθεί? Κι εγώ περνάω τον περισσότερο χρόνο μόνος, αλλά θέλω να έχω κάποιον για μια βόλτα το βράδυ!
    Μερικες φορες μου αρεσει να ειμαι και παρεα αλλα δεν την εχω... ισως δεν εχω ψαχτει η εκτεθει με οτι συνεπαγετε αυτο...
    Εσυ εχεις παρεα να βγεις με μια παρεα το βραδυ που λες?
    εγω οχι , θα ηθελα και εγω... αλλα δεν βρησκω...
    Οι εκρηξεις αγχος , κρισης πανικου και ξεσπασματα μεσα στην οικογενεια οτι και καλα δεν την παλευω και τους ταραζω , μπορει να οφειλετε και στο γεγονος οτι δεν εχω καπου να μιλησω...
    βλεπεις οπως λεει και ο σοφος λαος "ενας φιλος καλυτερος απο ψυχολογο"
    Μπορω να βγω εξω με καποιον φιλο... ζω σε μικρη κοινωνια και υπαρχουν πολλοι γνωστοι... αλλα μπορει να ακουει ο αλλος τα ψυχολογικα μου? μπορω εγω να ακουω ισως και τα δικα του ψυχολογικα? οχι.

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    123
    λιακο... οι περισωτεροι σμρ ειναι ετσι... πλεον οι ντιχτιρι ντα μειναν λιγοι.. παντος ποσο μικρη πολη ειναι που λες οτι εισαι?

  14. #29
    hlias1988
    Guest
    Quote Originally Posted by iakovos23 View Post
    λιακο... οι περισωτεροι σμρ ειναι ετσι... πλεον οι ντιχτιρι ντα μειναν λιγοι.. παντος ποσο μικρη πολη ειναι που λες οτι εισαι?
    10.000 κατοικων......

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    123
    οντος ενταξει... αν ειναι αυτη η απογραφη ειστε λιγο-λιγοι ... ξερω καμια φορα σε μικρα συνολα νιωθεις ευκολα οτι μπορει να σε δειστραβα ενα μεγαλο μερος με το παρμικρο.. εκει θες να καταληξεις?

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. Προβλήματα με τη κολλητή μου..
    By demy in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 9
    Last Post: 27-11-2019, 11:39
  2. Προβλήματα με την κολλητη μου
    By lullaby_ in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 23
    Last Post: 15-12-2016, 16:29
  3. Η κολλητή μου
    By Anonymous :/ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 4
    Last Post: 16-05-2014, 19:06
  4. Εγώ, η κολλητή μου και ο άντρας της...
    By x-ray in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 12
    Last Post: 21-01-2010, 17:36

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •